"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

piskle89
9. led 2013

@kamila1979 opravdu mě to pobavilo..ač to muselo být hodně trapná situace

kamila1979
9. led 2013

@piskle89 No tak naštěstí to brali s humorem i v čekárně, tak to šlo. Tak chtěl kluk ušetřit panu doktorovi práci, když viděl narvanou čekárnu,že nebyly ani volný židle na sezení. 😀

ivia123
9. led 2013

dnes prišiel syn zo školy a nič sa akosik neučil.Ja sa pytam mate ulohy?Nie,no dobre.Večer robim kontrolu a skoro ma vyrutilo uloha z toho , z toho...a ja, vy nemate ulohy?A odpoveď syna nie to su len povinnosti. 😀

piskle89
9. led 2013

@kamila1979 a hodně mě pobavilo to s tím černouškem v autobuse :D

kamila1979
9. led 2013

@piskle89 no to on se velice rád projevuje v autobuse a navíc řekne Matyáši opakuj po mně. Další oblíbená v autobuse je: Byl jeden číňánek měl malej copánek... 😖

dali4
9. led 2013

9 ročný syn .. minulý rok bol s triedou v škole v prírode. On je taký huncút, samozrejme sa tam nevedel zmestit do kože, furt volačo vyparátil. Učitelka mu dohovárala ... nič. Druhá učitelka mu dohovárala .. nič .... mal všetkých v paži 😝 . Potom došla tam nejaká miestna vychovatelka či animátorka či čo ... dohovárala mu a náš Marek ju ticho počúval, len pozeral a potom ked skončila hovorí že " ... a vy ste tu kto ? ... " 😅 ... No ale potom si dal povedat lebo mu povedala že ked bude chciet tak ho šupom pošle domov.. 🙂

kamila1979
9. led 2013

@dali4 Náš malý když mu ve školce domlouvají, když zlobí tak malý se podívá a řekne: no to víte paní učitelko, život není med. 😀 😀 😀

piskle89
9. led 2013

Opravdu super diskuze, která musí úplně 100% zvednout náladu :D:D

jakelina
10. led 2013

Zrovna jsem přišla s malým synem z procházky. V noci trochu nasněžilo, teď to taje a je taková škaredá břečka. Syn do té mokré hmoty kopal botou a pak mi rozhořčeným hlasem říká. KDO TADY NAHÁZEL TAKOVÝ BOJDEL, KDE JE SNÍH??? 😀 😀 😀

eena
10. led 2013

no dlho predlho som tu nebola, ale celkom fajn som sa zase raz pobavila a aby som nebola iba "konzument" tak pridám nedávnu hlášku šesťročného syna na hodine náboženstva ( to mi potom líčil náš pán farár, že tak ho ešte neodrovnal asi nik) : Tak otázka p.farára, že detičky za čo by mne sa mali teraz pomodliť? a detičky odpovedali: za to aby mi Ježiško doniesol, bábiku, autíčko atď až prišiel rad na môjho Maxa a jeho odpoveď: "ZA MENŠIE DANE!"

adelajda2012
10. led 2013

ako deti vymyslaju slove-
1) Po navrate z nakupov s otravenym chlapcekom "Tomasko, ako bolo v meste?" "Pliagavo!"
2) V tescu medzi regalmi s hrackami. "Mamiiii, ja chcem toho leva!" "To nie je lev, ale pes." "Tak chcem pesaaa!"

yana.
10. led 2013

Pred par rokmi, ked mladsi Rolik (3) videl ako si nalievam colu, zahlasil: AJ JA CHCEM! Starsi, Risko (4) mu odpoveda: TO MOZU IBA DOSPELI. Rolik: DO SPELY? A CO JE SPELA? 😀

garzonka
10. led 2013

Ukazujem malemu (3 roky) na casti tela a on ich pomenuva:
- Toto je co? (ukazujem na nohu) ... - Noha.
- Toto? (na brucho).... - Brucho.
- Toto? (na ritku)... - Ritka.
- Toto? (na ruku).... - Ruka.
-Toto? (na nos)... - Sopel.

😝 😀

ivia123
10. led 2013

moja 2,5 ročna dcerka prišla domov od starkych a povedala.Starky pochoval prasa na kuchynskej linke ja sa z toho pocikam.

ined77
10. led 2013

včera jsme byli s dětmi bobovat a když jsem zahlásila poslední jízdu, matyášek prohlásil: mami, až sjedeme dolů tak dáme kačku na boby a ty, já a taťka budeme VÁNOČNÍ SRNKY 😕 a budeme kačku táhnout 😀 .
na otázku co že to jsou vánoční srnky mi bylo odpovězeno, že přece ty co táhnou santu na saních = sob 😝 😀
to je tak, když se děti magoří santou 😝 😀

ewka55
10. led 2013

moja mamka vravela, že keď som bola malá, tak som z ničoho nič začala hovoriť "do pi*i" vobec nechápali odkial to mám, lebo u nás doma sa nenadáva ale vedeli, že mi to nesmú zakazovať, lebo len tak na to časom zabudnem a keby mi to zakazovalo, tak by som si to viac uvedomovala a hovorila. Raz som sa hrala vonku na balkone a mamka zrazu počula, ako dole pod vchodom deti nadávajú tak už vedeli odkiaľ to mám. Chudáci moji rodičia museli týždeň znášať moje nadávanie a to doma, vonku, na návšteve :D

pet.s
10. led 2013

Panelák, výtah plný lidí a můj syneček, asi čtyřletý šašek, začal hlasitou polemiku "Kráva je březí. Má v bříšku miminko telátko!" Podíval se na můj břišní špek a pravil "Maminko, ty jsi taky březí?"

Jindy v obchodě. Byly mu asi 3 roky a miloval reklamy. A zásadně mluvil velmi hlasitě!! "Jééé ty si kupuješ vložky Allwyas s křidélky pro pocit jistoty??!!

pet.s
10. led 2013

@garzonka .-))))))))))))))

pet.s
10. led 2013

@eena bude z něj politik.-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

katka1981
10. led 2013

Posledna perla mojej dcerky (3,5 r.) bola, ked som ju v noci brala na wc a hovori: Si uplne krasna, nie si vobec tucna. Potesilo. Lebo asi 3 mesiace dozadu mi povedala, ze som chuducka, len mam tucnucke nozicky. Ale ze to vobec nevadi.

pet.s
10. led 2013

Kdysi naše Bája milovala Červenou Karkulku.Četli jsme furt dokola.Předváděli jsme si jak hubujeme vlkovi a jak je ošklivý atd. V buse vedle nás seděla těhotná paní. Bája pozorovala to břicho a a pak hlasitě povídá "Má tam Karkulku?!" "Ne, paní tam má miminko" Bára se neskutečně zamračila a osopila se na ní "Proč žereš miminka?!!",.))))))))))))

V parku. Sedíme s Bájou (3 roky) na lavičce. Přišla k nám starší paní a chtěla si přisednout. "Bolí mě nohy, už jsem stará. Stěžovala si Báře. "A už umřeš?" zeptalo se nevinně moje dítko.-)))))))

Babička vysvětluje naší Báje historii Země. "Dávno,Dávno tu žili jen dinosauři. Ti umřeli Pak tu strašně dlouho žili jen opice a trvalo hodně let než se z nich vyvinuli lidi..." "A babi ty si na to pamatuješ, když jsi tak stará?"

pet.s
10. led 2013

Já mám všechny tyhle jejich větičky zapsané.Musím je najít a podívat se. To jsou hezké vzpomínky.-)))

petronellynka
10. led 2013

@pet.s neviem sa prestat smiat 🙂

pet.s
10. led 2013

Byla jsem rozvedená sama s dětmi a vtipkovali jsme, že jim jednou přivedu jako tatínka Petra Koláře-toho zpěváka - moc se mi líbil. Když někde zpíval, tak jsem říkala "Koukejte, zpívá tatínek!"
Byli jsem stanovat. Stavím stan a sousedi měli puštěné rádio a zpíval Kolář. Náš chlapeček ječí na celý kemp "Mami, zase zpívá táta!!" Měli jste vidět jak začali vykukovat zvědavé hlavy z ostatních stanů.-)))))))))). No a vzhledem k tom u, že můj synek je černoch, tak se divím, že druhý den nebylo v Blesku, že Petr Kolář má utajené dítě a černocha k tomu.-))))))))))))))))))

pet.s
10. led 2013

@ewka55 když jsem dělala v děcáku tak tam to malé děti docela často používaly...stačilo aby se vrátily z návštěvy a už to zase mezi nimi jelo a moje kolegyně je vždycky chytla a říkala "Coooo ty chceš do pizzi? Do pizzy se dávají rajčata a ne děti!" A docela je to přešlo, ale říkám pak stačila jedna návštěva doma a už to zase jelo...

kamila1979
10. led 2013

@pet.s tak ono někdy stačí i jeden den dítěte ve školce a taky se hned naučí.

erikajandova
10. led 2013

ja by som niečo pridala... dcera asi 2,5 ročná s rozbehom beží cez dve izby ako divá a v rýchlosti kopne sediaceho dedka do píšťaly, dedka to zabolí a dcéra utečie preč...
pýtam sa jej "Terezka , prečo si kopla dedka? jeho to teraz bolí, chod sa mu ospravedlniť...."
Terezka sklopí hlavu vytiahne dudel z pusy, príde k dedkovi, .. a vraví "dedko, že ma už nebudeš kopať???"

a ešte jeden :
obliekame sa na návštevu, obúvame sa a dávam si ružové topánky na vysokom opätku, ...Terezka.."mami a ked umreš, že mi necháš tie topánky???" :O))

vafinka
10. led 2013

zienky, sice ja deti nemam ale pamatam si niekolko supis trapasov z mojim bratom, mal cca 2 roky , a este kedysi nosili postarky peniaze, prisla ku nam, mame zrovna vyplacala matersku a tak, a ked uz isla prec, mama jej povedala majte sa a dakujem a brat na nu krici,, maj sa materska!!!!

deniskaka
10. led 2013

Známa netušila co způsobí, když její vnoučci byli u ní na víkendu a Verunka objevila, že má Honzík čulínka...Strašně moc chtěla mít taky svého, ale babička nechtěla tomu moc věnovat pozornost a tak rychle na její žádost odvětila: "Koupíme, vydrž."Když přišli druhý den do obrovského supermarketu, malá se rozběhla za babičkou a křičí: "Babi! Nesmíme zapomenout koupit toho čulínka!!!". Chudáci lidé kolem nechápěvě zírali... 😀

yukki
10. led 2013

malá vyhrala v škôlke nejakú súťaž (cena-lízatko)-neviem, vraj aj písmenká hádali a čo-a ja jej vravím No vidíš, už to prinieslo ovocie, to tvpoje usilovné učenie.
Nieeeeeeeeeee....to nie ovocie....to lízatko som dostala!

Dnes sa driapeme po reťaziach a rebríkoch po rokline a malá si mi za chrbtom spieva "hojolezci hojolezkyne hojodievcatá...mami my sme hojodievcatá?