Pes. Jaké plemeno a na co si dát pozor při koupit?

bemo
11. únor 2022

Ahoj holky, chci se zeptat. Už dlouhou dobu přemýšlím nad pořízením psa. Máme 5 dětí ve věku 3 až 13 let. Máme velký dům a obrovskou oplocenou zahradu. Já jsem jako malá /puberťačka psa měla a byl to pro nás tenkrát velký krok a jednoznačně ten nejlepší.
Přemýšlím nad tím jaké plemeno pořídit a na co si dát pozor při koupi. Jsme poměrně dost aktivní rodina a bylo by fajn, kdyby to byl menší pes, který by s námi zvládl i cestovat. Máte nějaký tip, nejlépe zkušenost? Předem všem moc děkuji.

tinaprofi
11. únor 2022

@bemo Jack Russell

michaelarousova
11. únor 2022

@bemo pokud jste aktivni rodina co rada vylety a pohyb tak bordel kolie je super☺️Ale neni uplne nejmensi☺️

camelinka
11. únor 2022

@tinaprofi Smarja tohleto ani zadarmo🤣🙈😅

kikca88
11. únor 2022

@bemo mame maltezaka k detem úžasny pes, moc hodna, kdyz ji dítko obcas zataha tak nekousne a na výlety chodí s námi

tinaprofi
11. únor 2022

@camelinka 😂 to zalezi jenom na majiteli, jestli z toho vychova kretena... My tady mame 2 a jsou bozi 🙂) ale to je jak s kazdym zviretem, musis to umet vychovat. Jsou chytri, akcni, hlidaji maj radi decka za me dobrej pes mensiho vzrustu

camelinka
11. únor 2022

Souhlasim s @michaelarousova , borderky sou chytre, vycvicitelne, aktivni a pratelske.
Mala plemena byvaji nervozni, ustekana, ikdyz zalezi na vychove a vycviku (v bytovce mame jezevcika, pudla, civavaka a vsechno sou to urvani nevychovani dementi🤔🤦), ja mela dva krizence civav, uz mi zbyl jen jeden😔, a oba slapali jak hodinky, nestekali, neotravovali, ale uplni klidasove to holt nebyli...
At si poridite cokoliv, tak jedine z chovne stanice, at je aspon nejak zarucena povaha a zdravi 🙂

camelinka
11. únor 2022

@tinaprofi Jj jak rikam, je to o vychove, ale neznam JRT ktery by kreten nebyl, jednoho ma sef, rekla bych, ze je to zrovna klidnejsi exemplar, ale stejne tu rve na vse a vsechny, skoro ceeely den😑😑😑.
Navic, kdyz tihle nemaji fakt hodne velky zaprah, tak radi demoluji...

pampeliska1313
11. únor 2022

Strejda má jezevčíka, papírovýho, ale u nich je běžný, že desítky tisíc, aby bylo zvíře v pohodě a teda pes s nima jezdí i na motorky, dovolený a vlastně všude. Přijde mi pro ně jako dělanej, všude se vylítá, ale je naučenej poslouchat, na děti hodnej, i když někdy vlezlej.:D

tinaprofi
11. únor 2022

@camelinka protoze je maji kreteni ✌️😂

romesak
11. únor 2022

@camelinka tak já nevím mám 4mesicniho jezevčíka a neštěka a nekouše😁Ale je fakt, že má od začátku drezuru. Záleží na majiteli jak si pejska vycvičí. Zato sousedovic civavavak je urzvanej a zákeřnej Hajzlik 🤣🤣

camelinka
11. únor 2022

@tinaprofi Souhlasim tak nejak napul😉😄
@romesak Gratuluju💪🤩, ja ty jezevciky uplne nemusim, v detstvi me vzdycky kousli jen jezevcici😅, ale jak rikas, je to hodne vychovou, ale z nekterych plemen se pres povahu proste klidni mazlicci udelat nedaji, jen vychovou trochu posmerovat😅
Kamoska ma civavaka a to je srac prvni tridy, rve, chnape, dycky mam chut ho nakopnout pres celou bytovku😅🙈

baris
11. únor 2022

@bemo
@camelinka my máme pudla a neštěká 😂. Ale máme středního s papíry. Nechtěla jsem mít doma chlupy a manžel nechtěl menšího, ať ho nezašlápne.

Jezdí s námi na výlety, dovolené ....

jonasel
11. únor 2022

My máme 2 pesany. Labradora měl manžel než jsme se poznali, já jezevčíka. Jsou to miláčci největší. Hned si sedli. Velký je pes, teď pár měsíců kastrát, malá je fena, taky kastrovaná. A musím říct, že teda oba mají děti rádi. Jak nějaký přijede, hned chce velký házet míčky 😀 a mrňka se zase chce s každým mazlit. Je to mazel. A zvládli jsme si je vychovat dobře, i když jsou to naši první pesani. Cestování autem milují, stejně tak lítání po venku 🙂

camelinka
11. únor 2022

@baris To je super😎👍, je zajimavy, ze nektery plemena sou mi proste protivny, nemuzu si pomoct😅, treba jezevcik, pudl, bigl...asi ze zkusenosti z okoli.
Ikdyz zkazena civava je jen otravna a protivna, kdezto zkazeny vlcak, akita, nebo pitbul, je casovana bomba😑🤔

romesak
11. únor 2022

@camelinka 🤣🤣No vidíš a já mám jen jezevčíky a nidky nebyl problém. U jezevčíka musí páníček chápat jejich povahu jelikož co si budeme povídat je to tvrdohlave plemeno 😁😁a akční plemeno. Joo taky mám občas chuť toho Hajzlika civavaka nakopnout, když se mi sape po kotníku. A soused se tomu ještě tlemi jak je to hrozně srandovní. Grrrr

glimmer
11. únor 2022

to záleží co očekáváte od psa ... my máme doma v pořadí již 3. border colii a nedám na ně dopustit ... určitě doporučuji koupit borderku s PP ... pokud nechcete nějak investovat do psa s PP, tak doporučuji nějaký útulek ...

camelinka
11. únor 2022

@romesak To je super, vic takovych👏😎!
Ja taky vsude sleduju nevychovany civavi srace a kdyz uz nejaky z mych psu mel tendence stekat, stacilo lusknout prsty a bylo ticho...
Ale kdykoliv jdeme kolem velkyho psa, nadskakovali vzdycky jak jeti, aby me branili😅🙈

editah222
11. únor 2022

My máme Sheltii. Velikostne tak akorát, stéká jen na cizi, je velmi mazliva, chlupy padají jen při přesrsťeni, je chytrá, učenlivá… byla jsem zásadně proti pořízení psa, ale teď jsem šťastná, že ji máme. Pořizovací cena je teď relativně vysoká, ale nelituji ani koruny.

michaelarousova
11. únor 2022

@camelinka ano to jsou ☺️Ale ten pohyb potrebujou jinak delaji lumparny😂tqky mame jednoho☺️

camelinka
11. únor 2022

@michaelarousova Jojo, taky sou to aktivky ☺️

klokanka31
11. únor 2022

@bemo Za mě labrador ale ten není malý...

romesak
11. únor 2022

@camelinka děkuji 😊není pejskař jako pejskař.pes není hračka i když mnozí to tak berou. Pes potřebuje zpoustu času a trpělivosti.

romesak
11. únor 2022

@michaelarousova to je krasavec 😊

jonasel
11. únor 2022

@romesak jo, jezevčíci jsou pěkně tvrdohlaví, ale maximálně oddaní. Taky je miluju nejvíc 🙂
tady je po koupeli. Nejvíc miluje koupání. Nejraději by se koupala i v zimě 😀

izz76
11. únor 2022

Jezevcici a čivavy jsou moje nejoblíbenější plemena❤️ Nevím proč by si pes nemohl zastekat, většina lidí pusu nezavre, pes stetkne a už je nevychovanej. I když civavu bych k tolika dětem asi nedopurucila, aby ji nezaslaply.

ee.liska
11. únor 2022

@baris souhlasím 🙂 Také máme pudla a neštěká 🙂 K dětem i na cesty ideální pes. Je sportovní, ale dokáže i proválet den na gauči. Nelíná.

baris
11. únor 2022

@camelinka jj. Okolí dělá hodně, že se ti spousta psů zprotiví. My máme vedle Jack Russell a říkáme mu štěkna. Pořád štěká 🤦. Náš štěká výjimečně.

Jinak je to gaučovy a postelový povaleč než objeví míček a oběť (mě), která mu bude pořád házet.

romesak
11. únor 2022

@jonasel tak Maxik taky má rád vodu. Říkám mu, že je to divný jezevec 🤣🤣🤣jelikož většina vodu nerado.

baris
11. únor 2022

@ee.liska nelíná, což byla moje hlavní podmínka 👍. Jinak je to salámista. Snese toho fakt hodně od holek.

romesak
11. únor 2022

@jonasel jestli máte Fb tak jsem ve skupince Špagetky a spagetaci 😊jsme tam jedna velká rodina