Pití čaje/vody u skoro 3měsíčního miminka

natalibella
21. dub 2018

zkušenosti s pitím čaje, vody u miminka (skoro 3mesice),kdy začít, jak, co za čaj. nemám moc mléka , tak že dokrumuji UM.
Děkuji za odpovědi

alishka111
21. dub 2018

Doporučuji jen vodu. Když bude chtít k UM a kolik bude chtít. Nevidím žádný důvod proč učit miminko na ochucené pití... nehledě na to že snad žádný "čaj" není dlouhodobě nějak přínosný, spíš naopak 😑

natalibella
autor
22. dub 2018

Já jsem zastáncem vody. Děkuji

zdenkaell
22. dub 2018

U nás jenom voda.

jitka0a
23. dub 2018

@natalibella Ze začátku stačí jen voda, je zbytečné dávat tak brzy čaj nebo ho ještě sladit. Voda je voda 🙂.

elisija
25. dub 2018

U nás se také pila jedině voda 🙂

fifina1234
30. dub 2018

No tedy holky,to je dotaz hlavně ty odpovědí samozřejmě je důležité vidu převrátit.takze čaj nejlepší v tomto věku, tří měsíců fenyklový ne však silný.trosicku cukru,aby to mělo i chuť mají miminka moc rádi.pomaha na prdíky moc je to bolí,ale po tomto vajíčku se jim uleví a jsou v poho.a o tom to je holky.v žádném případě vodu vždy převařenou a pít i když kojime mam to že zkušeností i od lékařky.mam šest dětí.vsichni na feniklu.a jací jsou .pěkný den.n ať mimikzdravy

fifina1234
30. dub 2018

Cajicku překlep prosím o omluvu

pavla555
30. dub 2018

My si vystacili jen s mlekem i na doporuceni lekarky. Jsou sice vedra, ale maly mimi v tom vedru venku byt nema (ne dlouho). Tak jen ma zkusenost.

fifina1234
30. dub 2018

Naopak i ve vedru pít Mimi musí a to ne mlíko,ale čaj doporučené je fenyklový že zkušeností.

bartakova_veronika
30. dub 2018

též jsem od 3 měsíců začínala na fenyklovým čaji, který je určený od 1. týdne miminka .... od 4. měsíců jsme zavedli příkrmy, protože jsem od 3,5 měsících přestala úplně kojit, do té doby to bylo s dokrmením .... takže teď už běžně má každý den čajík určený od 4. měsíce a začínáme už s čajíky od 6. měsíce .... ale běžně se setkávám že dávají všichni fenyklový čajík, vodu snad nedával nikdo v mém okolí. Hlavně je lepší čajík nesladit, já jí tedy do žádného čaje cukr nedávám ....

betelgeuzz
30. dub 2018

Já teda kojila, takže pití jsem začala dávat až s prvními příkrmy, ale dávala jsem jen vodu a do dnes pijí holky hlavně vodu, čaj vyjímečně. Nač si přidělávat práci s vařením čaje, když to není nutné.

linee
30. dub 2018

Ja plne kjila,ale obcas jsem dala lzicku vody nebo fenykl.nebo slabeho hermankoveho caje.Ja treba po mleku obcas zizen mam.

betelgeuzz
30. dub 2018

@linee no ale kravské mléko a mateřské mléko je něco jiného. u MM se mění složení i během pití, ze začátku je vodovější, právě na žízeň.

natalibella
autor
30. dub 2018

Ve středu jdu na 3 měsíční prohlídku, zeptám se doktora. Děkujia
I já jsem vyrostla na fenyklovem čaji 🙂

linee
30. dub 2018

@betelgeuzz ja toho proste zastance nejsem. Delam podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi, jako kazda matka🙂