Maliníkový čaj. Kdy začít pít?

renatkaa1996
18. pro 2020

Ahoj holky jsem 34+1. Dnes kontrola, vse je v poradku, neotviram se. Akorat mame uz 2600 gramu, a trochu vice plodove vody, a pani doktorka rikala, ze do terminu urcite nevydrzime. 😄 Tak jsem se chtela zeptat, zda uz zacit pit malinikovy caj nebo jeste radeji pockat. Zajimaji me vase zkusenosti. 🙂 nerada bych s nim zacla pozde, ale zase si nechci rozjet porod tak brzo.

patypresdevaty
Autor odpověď smazal
Zobraz
patypresdevaty
18. pro 2020

U obou dětí jsem začala pít šest týdnů před termínem, obě děti byly větší, poprvé jsem měla i hodně plodové vody a dřív jsem nerodila. Poprvé dlouho po termínu, podruhé v termínu

patypresdevaty
18. pro 2020

Ale nutno říct, že oba porody byly rychle, když už se rozjely. Treba i díky tomu maliníku, kdoví 🙂

hasara33
18. pro 2020

@renatkaa1996 byla jsem 40+2, byl večer, já si jako obvykle dala teplou vanu a pak jsem se v klidu uvelebila na gauči a vypila si svůj maliníkový čaj, po chvíli se mi chtělo čůrat tak jsem se zvedla a šla na záchod, udělala pět kroků a praskla mi voda 🤭🙈😁 takže bacha na maliník 😂
Ne teď vážně, samozřejmě to byla jen náhoda každopádně určitě neuškodí ho pít, ale počkala bych ještě až třeba do 36. týdne 😉

veruuu_kubesovic
18. pro 2020

@renatkaa1996
a nemá se pít až od 36tt? a paní doktorka je evidentně vědma, to přece nikdo neví, záleží na miminku 😉 mě třeba doktor u prvního těhotenství říkal, že budu zaručeně přenášet, no to bylo v pondělí, v sobotu jsem porodila...

ekou
18. pro 2020

Malinik na me nemel zadny vliv, dite vetsi a porod az dlouho po terminu :D

patypresdevaty
18. pro 2020

@ekou ale maliník nemá přivodit porod dřív, jen zlepšit "průchodnost" porodních cest. Což se tedy u mě, myslím, povedlo

ekou
18. pro 2020

@patypresdevaty nekde jsem cetla, ze to muze i privodit porod tim, jak se pripravuji porodni cesty...tot otazka. No ja jej uzivala 3 tydny a cela akce trvala cca 10 hodin vc. zacatku kontrakci doma :D

aanisecek
18. pro 2020

@hasara33 a můžu se zeptat...po tomhle zážitku...jak dlouho vám ten porod trvat?

renatkaa1996
autor
18. pro 2020

@patypresdevaty no, ja prave cetla 4-6 tydnu pred porodem prave 😀

renatkaa1996
autor
18. pro 2020

@veruuu_kubesovic no to rozhodne neni, treba se mu fakt chtit driv nebude, zalezi na nem😀no ja prave vsude ctu 34-36tt a kdyz uz tak bych chtela aby to melo nejaky ucinek. Ne, ze ho zacnu pit ve 36 a za tyden porodim😀

hasara33
18. pro 2020

@aanisecek voda praskla tak nějak před 8 a malá se narodila ve 2:43 takže necelých 7 hodin nicméně jsem stejně dostala tabletu na vyvolání, protože sice voda odešla, ale porodní cesty byly nepřipravené, čípek tuhý a dlouhý 🙄 a ta voda byla zelená takže to raději nechtějí nechávat na přírodě

aanisecek
18. pro 2020

@hasara33 juj aha...tak ten maliník na každého působí asi jinak😁🙈jak tak koukám..

veruuu_kubesovic
18. pro 2020

@renatkaa1996 já rodila obě děti v 38tt a byli v pořádku 😉 myslím, že je dobré ještě lněné semínko

any2any
18. pro 2020

@renatkaa1996 Ja vzdy zacala pit od toho 34tt. Nejprve treba jeden salek denne, pred TP klidne 2-3 salky. Rodila jsem vzdy v terminu (39+4, 39+6), deti vetsi (4 kg), porody v pohode. Ted budu zase pit od 34tt. 😉 Super je jeste lnene seminko, s tim jsem zacinala po 36tt.

patypresdevaty
18. pro 2020

@any2any 36+4 není v termínu.. a 4kg děti v tomto týdnu? 😯

any2any
18. pro 2020

@patypresdevaty hned jsem to opravila, koukni, prepsala jsem se samozrejme 😉

ferda90
18. pro 2020

Ahoj, mě dneska doktorka řekla, že ho mám začít pít za 14 dní. Nyní jsem 35 týden 🤗

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru