Plastická operace prsou. Podstoupily jste ji?

frog
26. srp 2008

Ahojky.Mám extrémně velká prsa a chtěla bych podstoupit zmenšení,tak by mě zajímalo,zda jste některá tuto operaci podstoupila,případně v jaké nemocnici a jaký byl průběh hospitalizace a následného hojení jizev,atd..Díky.

marzim
6. led 2009

Ahoj ženský, tak se mi splnil sen a čekáme s manželem miminko. Mám teď jen obavu jak to bude s kojenim. Původně mi řekli po té plastice, že nebudu moct kojit, teď mi prsni doktor řekl, že bych měla kojit normalně, tak nevim.

marzim
2. únor 2009

Ahojky, tak jsem ve 12 týdnu a konzultovala jsem to kojení s gynekoložkou a i s plastickým lékařem. Při té operaci mi museli vzít kus mléčné žlázy, ale zachovali jí, ale více záleží na mléčných kanálkách, které museli zkrátit. A bohužel netuší na kolik silné zůstaly. A v těhotenství se v prsou děje tolik změn, že mi nemůže s jistotou říct, zda budu moct kojit nebo ne. Musím počkat do porodu a uvidím. Buď to půjde nebo ne. A když ne, tak okamžité hormonální ukončení. No tak jsem na to zvědavá.

tannawe
2. únor 2009

marzim, tak to gratulace k tehotenstvi a hlavne at ti to probiha v poradku. S kojenim uvidis, to se nikdy neda dopredu rict jestli to pujde nebo ne. Kdyz budes hodne chtit tak by to teoreticky treba jit mohlo. Ale to se uvidi jak ti prsa budou delat radost nebo starost uz v tehu. Tak hodne sil! 🙂 🙂

frog
autor
3. únor 2009

Ahojky..tak po dlouhé době jsem zase zpět.Já jsme tenkrát dospěla až k tomu,že jsem měla veškerá vyšetření a šla se domluvit na platiku atam mě oměřili,vyzpovídali a nakonec řekli,že prý až po dalším děcku,páč pak mi ty koziny zase klesnou až splasknou po kojení,takže výsledek by byl nulovej a taky že mám nejdřív zhubnout..Takže jsem se pustila do hubnutí ale druhé dítko ještě nechci,takže polastika v nedohlednu.NMavíc mě překvapilo,že prý nestačí jedna návštěva ortopeda kde napíše výsledek vyšetření,ale je potřeba jich absolvovat několik,páč pojištovna to nemusí uznat.Takže asi budu jak debil chodit několikrát za rok na ortopedii škemrat a oni tam na mě budou koukat jak na blbce..Jinak prádlo maj velký ještě na :http://www.astratex.cz/spodni-pradlo-plnejsi-tvary/

marzim
4. únor 2009

ahoj frog. Já na té plastice byla v 16 letech. Taky mi říkali, že to raději dělají až po dětech, ale v 16 letech s takovýma megakoziskama bych si ani chlapa nenašla, takže bych ty děti v životě neměla 😀 a taky jsem musela zhubnout. Ale to se mi nepovedlo. Měla jsem na to asi tak půl roku (od vyšetření do operace) a dolů šlo asi tak kilo. A operovali mě i tak. A stačilo mi jedno vyšetření od ortopeda. Měla jsem to asi fakt hodně.
Jo a nevím teď kdo to tady psal, ale na ultrazvuku nelze zjistit zda budu moct kojit nebo ne. Nelze zjistit stav mléčné žlázy. Chodím každý rok na ultrazvuk prsou a ptala jsem se.

frog
autor
4. únor 2009

No to je pravda,tam se to nepozná,chce to hnedka po porodu přiložit prcka k prsu a pak přikládat pořád a v pauzách odsávat.U nás v porodce jsem chodila na odsáváčku každý 3 hodky i v noci,ale dlouho jsme nekojila,páč s takovejma prsama to ani nejde ☹

nensy
4. únor 2009

jo tak to znám frog já jsem stím taky měla problémy velký prsa to je neštěstí 😝

frog
autor
8. únor 2009

ahojky,našla jsem pěkný podprdy za pěkný ceny,tak házím link:http://www.monaclassic.cz/eshop/select.php?oddil=1&sku...

skuli
12. čer 2009

Tak se vám musím holky pochlubit.Konečně jsem se dokopala k tomu,abych něco udělala pro ty svoje kozenky.Mám za sebou veškerá vyšetření potřebná pro plastickou operaci hrazenou pojišťovnou.Příští týden ve čtvrtek jedu do Ostravy do Fakultní nemocnice na konzultaci k doktorovi,který by mi to měl dělat.Taky se musí ještě čekat,jestli mi to pojišťovna schválí.Ale mluvila jsem se ženskou z té komise a říkala,že jestli mi to všichni doporučí,tak že nebude problém.Tak jsem sama zvědavá.Poslední 4 měsíce mě ty záda bolí šíleně,chodila jsem na masáže,jedna za 220 Kč,byla jsem asi 12 krát a žrala ve velkém Brufeny a nechala po sobě šlapat děcka.Takže nebuďte blbé a oběhejte si to taky,jestli chcete zmenšit.

soanpe
12. čer 2009

holky, já jsem 4 roky po zmenšení a kozenky se vrátily 😖
sice ne v takovým objemu, ale jsou zpátky doma 😠

primářka mě upozorňovala,že se mám vyvarovat sýrů, jogurtů atd.že prej ty mléčný výrobky svědčí růstu tukové tkáněa prsa jsou vlastně z velký části tuk 😝

skuli
16. zář 2009

Tak operaci mi pojišťovna proplatí.Už jsem měla ale strach,doktor říkal,že to bude trvat asi 14 dní-3 týdny po tom co jim to pošle a že si mám zavolat.Já tam volala 3 krát,celkem to trvalo 5 týdnů,bylo to ale proto,že ten můj doktor měl dovolenou a pojišťovna to poslala na jeho jméno a sestřičky mu poštu otvírat nesmějí,tak se čekalo až příjde.Zítra jedu do Ostravy do nemocnice a tam mi řekne už termín operace a asi mi už řekne kolik mi toho uřeže 😀

skuli
16. zář 2009

soanpe- O kolik čísel ti je zmenšili?Taky ti to hradila pojišťovna? Kurňa nestraš,že mi pak zase dorostou 😅

soanpe
16. zář 2009

skuli, z 80 F jsme byla 80 C 😎 ale fakt dorůstaj.musela bys vyřadit všechny mléčný výrobky, sýry... a já se sýrů nevzdám. 😀
ale co, po dalším dítěti můžu jít znova na zmenšení, ale placený 😉
já ted po porodu mám nejakých 10kg navíc a třetina je snad v kozách 😀 😝

skuli
17. zář 2009

Tak termín mi dali až na 15.1.2010 mají toho hodně.14.1. mám nástup,nesmím být nemocná.10 dnů předtím mě čeká zase lítání po doktorech a předoperační vyšetření.Taky doufám,že do toho ledna ještě alespoň 5 kilo zhubnu 😅

soanpe-No ono se říká všude,že je to blbost si to nechat udělat,když ještě nemáš děti.Mě už to nehrozí,tak mi nezbývá než doufat,že jaké mi je udělají,tak takové že zůstanou 😀

soanpe
17. zář 2009

skuli, blbost by byla nosit to na hrudi a trpět bolestmi 😎
a neboj , stejný ti nezůstanou 😉
mýho chlapa sestřenka s manželem maj v Německu kliniku plast.chir. a ta mi řekla,že ty prsa jsou jako houba.prostě rostou 😝

skuli
17. zář 2009

soanpe-Horší jak teď už to snad nikdy nebude 😀

soanpe
17. zář 2009

skuli
taky si myslím 😀 ale těch pár let s hezkejma pevnejma prsama za to stálo 😀 a hlavně ty drogy,co mi píchli před samotnou operací 😵 😵 😵 po dolzinu mi bylo božsky a nedivím se feťáků, že v kritické situaci berou fet jako nejlepší východisko 😒
já si měla po dávce udělat culík, aby se jim líp nasadial ta chir.čepice a já se celou cestu na sál a v předsálí snažila úhledně stáhnou vlasy do gumičky.největší starost byla, aby ten culík nebyl nakřivo 😀 😀 😀

jankatr
7. říj 2009

ahoj holky - chtěla bych se vás zeptat - kdo jste to měly přes pojišťovnu - co to obnáší? S jakým Mudrem jste to řešili - jaká vyšetření jste měly a případně u jaké jste pojišťovny - moc prosím o info.
Momentálně sice ještě kojím, nicméně mám teď velikost 80-85 G-H a bohužel po zkušenostech z prvního těhu mám obavy že se to moc nezmění ani po tom co přestanu kojit 🙄 🙄 🙄
Navíc ještě mám každé prso jinak velké - což je ta největší pakárna... 🙄

korbicka
5. črc 2010

Taky by mě moc zajímalo, jaké vyšetření je potřeba atd. Momentálně mám velikost 85 F a záda bolí příšerně. Před cca 3 týdny jsem přestala kojit a prsa se mi nezmenšili ani trochu!!! Původně jsem měla Dčka a teď ty příšerný F.......

tali28
9. pro 2010

Ahoj, holky! kdo mi poradi vyzkousenou renomovanou kliniku plast.chyrur.? To je jedno kde. dekuji! Nat.

adellak
25. čer 2011

Ahoj, mám s tímhle taky dost velké problémy. Je mi 15 a mám 70 F - G . :/ Což není zrovna malá velikost. tuhle velikost už mám asi 2 roky... .:/ Na operaci bych chtěla, ale prý to nemá cenu, že když budu mít jednou děti zase se vytahaj a zvětší... :( . Chtěla bych aspoň 4ky....

evaviki
26. čer 2011

@adellak no rozhodne to cenu ma.. ak teda deti neplanujes hned na 18tku.. cakat, kym otehotnies, prsia ti este aj narastu a mozes mat problemy aj s kojenim, dokojit a potom este pockat, kym ditko odrastie, aby si ho nemusela po operacii nosit.. no mazec.. ak sa nemylim, tak musis mat 18 rokov na tu operaciu, nie? a ak ta doktor odhovara, tak skus ist k inemu..

jankatr
27. srp 2011

@adellak Pokud nemáš v plánu si to platit sama tak musíš mít doporučení ortopeda nebo neurologa a vyšetření na mamologii a pak se modlit aby to schválil revizní lékař pojišťovny - aspoń podle toho co jsem se dočetla v diskusích. A narozdíl od zvětšování - zmenšení pokud jsou zdravotní problémy se vyjímečně může provést i mladším 18 let.
Já jsem se k tomu konečně taky rozhoupala tak to teď sonduju a musím všechno oběhat - zatím mám vyšetření u ortopeda s tím že prý mám degenerativní změny na páteři a spondylartrozu středního stupně - podle ortopeda by se schválením neměl být s tímhle verdiktem problém. Ale co jsem teď pročítala odpovědi plastických chirurgů na http://www.plasticka-chirurgie.info/diskuze/zme... - tak reakce revizních lékařů jsou někdy dost nevyzpytatelné ... takže nezbývá než se modlit aby člověk neutrpěl srážku s blbcem - páč ta jak známo je ze všech nejhorší 😅 😅 😅 😝

u2slunicek
22. zář 2012

Holky dovolte abych se k vám přidala 🙂 já o operaci uvažuju už od 15ti let od 15 ti let mám ´85E-F to mi nedoporučili skrz kojení že mám přijít až potom tak když jsem dokojila první dceru řekla jsem si až po druhém ted mám druhou už má 4 měsíce a už si to zjišťuji nebot je to opravdu děs mám 165cm a prsa 6tky mazec!!!záda uplně ale uplně v pr....takže už jdu k ortopedovy potom mamologie a pak jedu na konzultaci do hradce kde je nějaká klinika soukromá která to dělá ale dělá to na pojišťovnu strach mám ale když se podívám do zrcadla ten strach mě asi bude muset přejít mám za sebou dva císaře tak snad to nebude horší i ty jsem přežila .děkuji za vaše názory a rady 😀 😀 😀 😎

u2slunicek
22. zář 2012

@korbicka mě se nikdy prsa nezmenšila řikala mi paní v obchodě to se vám po kojení zmizí !!!ani nááááhodou a už kojím podruhé

majajaja
2. pro 2012

Našel by se teď někdo , kdo má čerstvější zkušenost se zmenšením? Jakou kliniku byste na to doporučili? Teď jsem se informovala a bylo mi řečeno že pro proplacení pojišťovnou je potřeba splnit dvě podmínky, BMI menší než 30 a oby bylo možné z každého prsa odebrat 1 kg tkáně. Pak projít vyšetření, a na konzultaci řeknou jestli to má smysl zkoušet. Tam jsem objednaná v lednu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.....

jana_x
24. čer 2013

Ahoj majajaja ja jeste zkusenost nemam, ale chystam se k Měšťákovi, jeho prace je fakt luxusni - http://www.esthe-plastika.cz/fotky/zmenseni-prs... viz. zvetsene fotky 🙂

malineta
30. kvě 2014

Ahoj, podstoupila jsem zvětšení a super!!!! 🙂 Prodávám speciální podprsenku a pás po augmentaci, více v inzerátech 😉

skritkova
29. čer 2014

Ahoj, uvažuji nad zmenšením prsou ze zdravotních důvodů. Mám velikost 70J, což je při výšce 155cm prostě šílený ☹ Byla jsem zvyklá docela sportovat a teď nemůžu dělat skoro nic. Může mi prosím některá dobrá duše poradit, kam zajít jako první? Na ortopedii? Nebo nejdřív k praktikovi?

kukina27
10. říj 2014

Ahoj, ahoj......
Tak i já jsem dospěla k tomu, že jsem si vyběhala veškerá možná doporučení na zmenšení hrazené pojišťovnou... Po 2 dětech se mi z mých 80E staly 80J, což je děs běs ☹ Už cca 5x jsem se zablokovala tak, že mě i na wc odnášeli...
Mám doporučení od neurologa, ortopeda, gynekologa, psychiatričky, rehabilitační a obvoďáka.
Momentálně se rozhoduju, zda jít na konzultaci do sanusu v HK... Chtěla jsem ke Kloudovi, ale bohužel, ten má plno do konce roku 2015 ☹ Doporučil mi primáře Pintéra, tak nevím, nevím, jestli to risknout a jít k němu.....
Maluju si to hezky, že? Ale beztak se bude muset čekat na vyjádření pojišťovny, zda to uhradí, nebo ne....
Máte některá zkušenost se sanusem??