• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Plicní embolie. Prodělal ji někdo?

20. října 2010 
ahoj holky, neni nekdo kdo prodelal plicni embolii?
18. říj 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,můj manžel prodělal oboustrannou plicní embolii.A díkybohu přežil!!!!!Sice mu moc velkou naděj nedávali,ale zvládl to!Prodělal ji v 39 letech.
18. říj 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je tak to si muzeme potrast s manzelem rukou, ja mela oboustranou masivni plicni embolii se zastavou srdce. :confounded: a bylo mi 20 let. proc se ptam, neni moc pacientu, kteri by to prezili a na moje otazky kolikrat ani doktori neumi odpovedet. Ma tvuj manzel ,,nasledky,,? Ja se totiz strasne rychle zadycham, casto me boli nohy,ale doktori mi odpovi noo vite to muze souviset s prodelanou embolii :angry: dekuji za odpoved
18. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím říct,že něco málo.Např. nemůže nosit těžké věci,pak ho třeba bolí pod žebrem.Dr.říkal,že to bude pleura,prý je popraskaná a už se nikdy nezahojí.Je to už 7 let a musím zaklepat,že nějaké velké následky nejsou.Samozřejmě je pořád pod dohledem lékaře.Chodíš na krevní testy?Manželovi hlídají srážlivost.Dokonce se i dcera podrobila krevním testům na trombofilii.
18. říj 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pattynka jo chodim i kdyz je fakt,ze jsem se na posledni kontrolu vykaslala :unamused: ja vim je to dulezity,ale s malym ditetem, kteryho nema clovek kam dat je to tezky :frowning2: a co dcera je v poho? Hlavne at nebere HA je to svinstvo samo o sobe a s kombinaci spatny srazlivosti je to temer smrtelny. a co krecaky? Promin, ze se takhle vyptavam,ale opravdu lekari s tim moc zkusenosti nemaji :confounded:
18. říj 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pattynka a jeste dotaz :sweat_smile: kouril tvuj muz v te dobe? bere ted nejake leky ? a jaky typ mutace mu byl zjisten?? dekuji :slight_smile:
18. říj 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera měla všechny testy negativní,naštěstí.Nejdříve prodělal zápal plic a následovala ta embolie.Kouřil a kouří dál.Nevím jestli mu zjistili nějakou mutaci.V papírech měl,že je to nejasné.Současně bere jen anopyrin.Předtím měl warfarin.Křečáky nikdy neměl a ani teď nemá.Ty s tím máš prolém?
Chápu,že s malým miminkem to není jednoduché,ale musíš na sebe myslet.A taky co se týče doktorů,tak manžel ležel 10 dnů na plícním,nemohl dýchat,ležet a oni mu pořád dávali ibuprofen.Až jsem se na to nemohla dívat a stěžovala si,tak začal kolotoč a málem bylo už pozdě!Když jsem chtěla manžela nechat převézt do jiné nemocnice,tak řekli,že převoz by nepřežil.Nakonec se našel skvělý dr.na interně a ten ho z toho dostal.
19. říj 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pattynka prave ze mam desny krecaky ... malem jsem musela na cisare, protoze mi nemohli udelat ani epizotomii, protoze mi VSUDE koukaji zily :unamused: to kazda druha 80tnice vypada lip nez ja ve 2o :sweat_smile:

Tak to mel tvuj muz kliku, ze ses do toho zacala ,,plect,, jsem rada,ze to takhle dopadlo.

ja z niceho nic jsem nemohla dychat, tak (ani sama nevim jak) jsem se doplazila na pohotovost, tam jsem zkolabovala, tak mi zavolali sanitku a v te na me naky mladicek kricel at mu povim co beru, ze mi jinak nepomuze :unamused: nakonec me milostive odvezli na internu, tam je servali, ze musim na ARO :grinning: a pak si pamatuju jen ,,trhance,, ale vim,ze za mnou prisla sestra s papirem at napisu cislo komu maji zavolat, ze je to se mnou spatny, ze brzo umru (coz slyset ve 20 nic-moc :unamused: )ale dobre to dopadlo, nasadili mi drastickou lecbu se slovy ,, bud vas zabije emboliie nebo vam tak zredime krev, ze vykrvacite, nebo budou pri vas vsichni andele :sweat_smile: ,,

ale konec stezovani jsem tu :slight_smile:

a jeste dotaz boli tveho muze nohy? Ja kdyz treba dlouho (hodku) jdu, tak me zacinaji bolet nohy v tehu jsem nedosla bolestma na zastavku

a dr mi rekl,ze to MUZE byt tou drastickou lecbou,ze mam TREBA zilni nedostatecnost at jsem pry rada, ze ziju.

tak by me zajimalo,jestli to je tou PE nebo zase neco jinyho

a dekuji mockrat za odpovedi
19. říj 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsi měla taky obrovitánské štěstí!!!!A nemluvě o tom,že Tě to potkalo v tom nejhezčím věku!
Manžel si na nohy nikdy nějak obzvlášť nestěžoval,dokonce rybaří.Což chodí pár hodin po řece nahoru a dolů a nic.Je pravda,že je pak unavený,ale taky to je věkem.Jak říkám,nějak moc se nehlídá,to spíše já straším,abych ho zklidnila. :wink:
Určitě bys měla trvat na důkladnější kontrole těch žil a nenechat si namluvit,že to je následek.Ten přístup se mi nelíbí!
Vytrpěla sis dost,aby to takhle zlehčoval!!!
Nosíš takové ty punčochy?Manžel je musel dlouho nosit.
19. říj 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pattynka nosila jsem je cele tehotenstvi i 6ti nedeli,ale ja mam pomerne dost tezky atopicky ekzem, takze kdyz mam puncovace, tak se zase osypu, a ja moje choroby jsou zacarovany kolotoc :unamused:
tak to poravdu nebude tim, protoze kdybych ja sla na ryby tak asi domu nedoju :sweat_smile:
dekuji mockrat za tvoje odpovedi a preju tve rodine moc a moc zdravicka!
20. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa nesmíš to brát na lehkou váhu,klidně doktory otravuj,zdraví máš jen jedno!!!Nezapomeň na to!Když budeš něco potřebovat,tak klidně piš.Děkuji a taky Ti přeji ať máš krásný dlouhý život a pevné zdraví.Snad sis to nejhorší už vybrala!
20. říj 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pattynka dekuji. mas pravdu nikam se musim objednat. tohle proste neni normalni :unamused:

dekuju a hlavne to zdravicko tobe a tvym blizkym :wink:
20. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek