Porodní asfyxie. Prodělalo vaše miminko?

tyna229
12. pro 2020

Ahoj holky, maminky,

Je tu nektera mamca, jejiz mimčo prodelalo porodni asfyxii?

jana2381
12. pro 2020

@tyna229 ano, mladsi syn mel tezkou porodni asfyxii. Stav odpovidal HIE 2-3 stupne. Nyni je OK.

tyna229
autor
13. pro 2020

@jana2381 dekuji za odpoved.
Dcerka rozena ted v listopadu, prodelana mirna az stredni asfyxie. V porodnici jsem se nic nedozvedela, pouze to, ze mela tezky prichod na svet. Doma jsem cetla propousteci zpravu a malem jsem omdlela. Divim se, ze tem maminkam trochu neco nepovi uz v porodnici, o co se jedna. Nerikam hned po porodu, ale pri odchodu.
Ted mam hruzu, jestli holka bude zdrava. Uplne je mi z toho zle 😞

martiina_k
13. pro 2020

@tyna229 to se stejně všechno ukáže až vývojem. Jaký měla malá APGAR skore? Jsou děti, které jsou bez problémů, některé mají nerovnoměrný vývoj a je třeba s nima pracovat a pak jsou na tom děti hodně špatně. Myslím, že to těžko někdo do předu odhadne ☹

tyna229
autor
13. pro 2020

@martiina_k dcera mela 5-7-8 apgar. Ja vim, ze muze byt zcela v poradku, nebo nejaky opozdeny vyvoj a v nejhorsim pripade mozkova obrna.
Strasne me zarazilo, ze se v porodnici nikdo nezminil , kdyz hrozi takovy hruzy.
Ano, pediatra take rikala, ze uvidime, jaky bude vyvoj, ani na neuro nas nezene, ultrazvuk mozku nebo co vsechno se da vysetrit.

knuffel
13. pro 2020

A to jsi rodila pod narkózou, že nic nevíš? Císařem?
Syn měl apgar 4 8 9
Nedýchal, křísili ho, dvakrát omotaná pupeční šňůra kolem krku.
Kromě kontrol na neurologii se nedělo a neděje vůbec nic. Normální zdravý kluk. Hlavně klid, ty malé děti toho vydrží dost, nestresuj se, fakt!

martiina_k
13. pro 2020

@tyna229 jako preventivně nikdo dítě vyšetřovat nebude, uvidíte, jak půjde dopředu motoricky, jestli bude třeba cvičit fyzioterapii... zbytečně se nenervuj dopředu. Až když by vývoj nepostupoval, vyšetří neurolog, ale může být všechno úplně v pořádku.

jana2381
13. pro 2020

@tyna229 syn mel AS 1-5-6. Hned ho prevezli na rizenou hypotermii. Je zdravy. Ale nervy to byly. Starsi mel hypoxii s AS 6-9-9 a taky mi nikdo nic nerekl, az jsem se to docetla ze zpravy. Jeste, kolik mela pH . Starsi syn mel presne 7 tak ho neresili a je ok, i vyvoj byl v poradku. Mladsi uz 6,83, tak hned prevazeli na JIRP. Mozkovou obrnou se vubec nestras. Pokud jde vyvoj jak ma, je to zbytecne. Ale chapu tvuj strach.

tyna229
autor
13. pro 2020

@knuffel nene, rodila jsem prirozene, ale nic nikdo pri porodu nerikal, ze by bylo spatne, ale byla jsem dost unavena, mozna mi neco uniklo. Muz u porodu nebyl, tak nemam info.
Porodni asistentka mi pak toacila na bricho, ale opravdu nikdo nerikal, ze se dceri nedari, at se snazim vic, nebo neco takoveho. Proto me zarazilo, ze jsem se docetla toto v propousteci zprave.

tyna229
autor
13. pro 2020

@jana2381 ph mela 7,07, pise se ve zprave. Pupecnik kolem krku, vztycena rucka, a vaznuti porodu raminek.

jana2381
13. pro 2020

@tyna229 jak jsem psala, starsi mel presne 7.0 a je naprosto zdravy. Zadne komplikace nemel. Zbytecme se nestresuj. Mladsi byl vexem pro nepostupujici porod, abnormalni rotaci, 2x pupecnik kolem krku, a je taky ok-tady ho ale zachranila hypotermie, jinak nechci ani domyslet... pokud by se ti cokoliv nezdalo, mudr te urcite posle na cviceni. My chodili rok, ale spise nas jen pozorovali jak jde vyvoj, aby pripadne pomohli, ale nebylo to treba.

knuffel
13. pro 2020

@tyna229 To je tak typické, že se s Tebou vůbec nikdo nebaví...
Opravdu se nestresuj, kdyby to bylo vážné, určitě by Ti to neuniklo, to mi věř. Bude v pořádku, zkus se pozeptat dětské doktorky, ona Ti určitě řekne víc.