1. trim. a Covid. Kdo prodělal a mimčo to zvládlo?

cekypetra
16. lis 2020

Maminky,

je tu nektera, ktera uplne na pocatku tehotenstvi nebo proste obecne v 1. trimestru prodelala covid a mimco to zvladlo?

Dekuji a pekny den,
Petra

shel44
16. lis 2020

Tiež sa pridám. Docela ma to zaujíma. Za mna neviem o nikom, ja som v 1. Trimestri

dendy88
16. lis 2020

Já měla covid,na konci 1 trimestru , minulý týden jsem byla na kontrole a vypadalo vše v pořádku.

cekypetra
autor
16. lis 2020

@dendy88 tak to je super. A mela jste horecky? Pokud ano, cim jste srazela?

moni_12
16. lis 2020

Já měla covid, ve 12tt, jen jeden den zvýšená teplota, srazela jsem paralenem.

dendy88
17. lis 2020

@cekypetra měla jsem jen teploty do 37,5 , projistotu jsem si koupila paralen kdyby to bylo horší,ale nakonec jsem to vůbec nepoužila.

petruskaaa9
24. lis 2020

Ahojky,byla jsem covid pozitivní v 5.týdnu. Horečky sem neměla, jen ztrátu čichu a nepříjemný pocit v dutinách. Jsem v 18.týdnu a vše je zatím v pořádku.

eviicka
24. lis 2020

Já jsem neměla Covid, ale virózu v 8tt, večer když jsem cítila, že na mě jde teplota, tak jsem se že strachu snad co hodinu měřila a jakmile to přišlo k 38 srazila jsem paralenem (bylo to potřeba 2x). Naštěstí to rychle ustoupilo. Miminko je v pořádku.

laduska_29
24. lis 2020

Ahoj, já jsem měla covid v 5. - 6. tt, bez teplot, ztráta čichu a strašně mě bolela hlava. Dokonce každý pohyb očí byl hodně bolestivý. Na kontrole dopadlo vše v pořádku. Když jsem se o tom bavila s mým gynekologem, tak mi říkal, že spíš než nějakým poškozením miminka by se to projevilo tak, že bych pravděpodobně potratila. Mno...ale stejně to pořád ve mně hlodá. Přece jen to onemocnění ještě vůbec nemají prozkoumané😕tak uvidíme na screeningu...

petruskaaa9
27. lis 2020

@laduska_29 Říkali mi to samé, buď potratím nebo bude vše v pohodě. Také občas přemýšlím nad tím jestli to i tak nebude mít nějaké následky, ale nezbývá než doufat, že mimčo bude zdravé.

petruskaaa9
27. lis 2020

@laduska_29 Jo a na screeningu sem už byla a vše dopadlo na jedničku 🙂

valerizava1981
28. lis 2020

Ahoj nám se to neudrželo, bohužel 8tt. Ale asi to tak mělo být...Měla jsem středně vážný průběh a stále to není ono, bolí mě hlava, záda, svaly a klouby. Naštěstí již bez teplot.. Týden a půl jsem po kyretáži, při níž mi odebrali mi vzorek z děl.čípku a odeslali na histologii. No a není to dobré. Hned v pondělí mě čeká konizace děložního čípku a pak se uvidí...Mám strach,je to předrakovinné stadium, kéž by to dopadlo dobře.
Vše zlé je pro něco dobré, nebýt kyretáže a odebrání vzorku,tak stěr tyto špatné hodnoty neukázal...
Anna 39 let dvě dcerky 15 a 6 let

valerizava1981
28. lis 2020

@petruskaaa9 Tak to je super. Držím pěstičky ať jste s mimi zdrávi♡

laduska_29
28. lis 2020

@petruskaaa9 přesně tak, musíme doufat, že bude vše ok. Miminka to vycítí a bude se jim určitě dařit čím dál líp 😉 jee, tak to je super, že bylo vše v pořádku 🤗 snad to tak půjde i nadále 😊👍

petruskaaa9
29. lis 2020

@valerizava1981 Ano, řídím se tím, že všechno co se nám v životě děje (ať to špatné nebo to dobré) se děje z nějakého důvodu. Kdyby jsi nepotratila asi by se možná ani nezjistilo, že je něco na děložním čípku špatné nebo by se to zjistilo až mnohem déle. Držím palečky, aby vše dopadlo dobře a věřím, že se dočkáte i třetího mimča, kdy už bude vše probíhat v pořádku 🙂

valerizava1981
29. lis 2020

@petruskaaa9 Moc moc moc děkuji.
Jsem trochu nervózní. Nastupuji zítra ráno.
A souhlasím, mělo to tak být a důležité je být zdravá. Kéž by se nám to pak povedlo. Musíme min.1/2 roku počkat.
Přeji všem dívkám, ženám a maminkám mnoho zdraví a také aby to nepodceňovali a dávali na sebe pozor.
A maminky...nechte své dcery očkovat🙏🙏🙏
Má dcera už byla v loni.
Alespoň toto pro ně můžeme udělat♡♡♡

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru