Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
14. zář 2008

Jsem tu. 🙂 Snad sem trefím i příště. 😎

lis: Co Kačenka, jak zvládáte? My se dočkali toho, že Toníček už občas bumbá po 3 hodinách místo po dvou. Nechci říkat hop, je to jen občas, ale i tak jsem za to ráda. 🙂 Nejhorší mi připadne, když ho chudáčka zabolí bříško v noci... to pak není jen probuzení na kojení, ale blbnu tu s ním třebas hodinu, někdy i dvě... než ho to přejde, "prdne" si do plínek a je spokojenej. 🙂 Jo a taky mi připadne, že po kojení z levého prsa mi vydrží spát dýl než z pravýho... asi o půl hodiny. Tak jestli mi to nějak jinak teče... 😕 😀

ada80
14. zář 2008

Ahoj holky 🙂 Lis:jsem ráda,že jsi založila nové téma a budu ráda,když se tady budem zase scházet a sdělovat si rady 🙂 😉 my se máme docela fajn Vandulka má ted nějaký spací období tak stihnu přes den i odpočívat 😉

lisounek
autor
14. zář 2008

ahoj holky, jsem rada, ze jste tu a snad se budeme schazet casteji teda dle moznosti nasich deticek 😅

dukie: no zatim nejak zvladame, manza jde ale zitra uz do prace, tak mame s Kackou premieru a to jsem na sebe teda zvedava, ale nejak to bude 😉 ..je vcelku hodna, jen kdyz ji neco trapi tak rev a jak pises, tak i v noci teda spis k ranu cca kolem 4 hodiny nakojime, prebalime (protoze se pokadi) a pak cumakuje a ne a ne zabrat..a ted si taky zvykla delat povyk, kdyz ji do postylky dame 😠 manza ji porad choval a chova - uspava na rukach a co ja pak s ni, potrebuju aby spinkala pres den v postylce, abych neco udelala...nebo si treba pospala a tak..

ado: taky bych potrebovala aby Kacenka spinkala, je fakt, ze ma spave obdobi taky, ale to uspavani je drsny nekdy...a koupani porad taky, rev ale jaky hysterak...a to uz jsme zkouseli snad vsechno hodne vody, vic ponorit atd..ale nic...no sila 😖

Jinak jime taky po 3hodinach, ale my tak nejak od zacatku...a nekdy je mi uplne lito ji vzbudit, protoze fakt tvrde spi..a kdyz je to v noci tak ji nechavam az se vzbudi sama, takze nekdy i ty 4 hodky vydrzi, ale pak se probere a jak zjisti, ze ma strasny hlad, tak zacne slehat rukama a nemuze se prisat, protoze se nervi..to je fakt pak prikladani k prsu jako hrom... 😔

ada80
14. zář 2008

lis:Vandulka v porodnici při koupání taky brečela i zezačátku doma,zato ted se jí koupání líbí až moc a řve když jí vyndávám vydržela by se ráchat třeba hodinu.Vydrž a uvidíš,že se Kačence koupání taky zalíbí. 😉 S tím chováním a uspáváním na rukou to není dobrý nápad děti si na chování rychle zvyknou a pak vyžadují stálou pozornost.Tak aby manžel Kačenku nerozmazlil 😉 můj by taky Vandulu pořád choval,ale už jsem to zakázala to bych toho přes den pak moc neudělala.

lisounek
autor
14. zář 2008

adi: no prave ja mu taky nadavam a prave se hrozim toho co bude zitra... ☹ ja kdyz vim, ze ji nic nechybi, tak ji klidne necham v postylce a i chvili pobrecet, kdyz to neni moc...no to bude fakt boj. A ted zase nevim, zda ji mam budit na kojeni, me to trha srdce, kdyz ona tak krasne spi a kdyz ji budim, tak sleha rukama a je pak mrzuta, nechce se prisat a pak spat ach joo ty noce jsou pro me vcelku trauma, to vstavani a porad byt ve strehu, zda uz chce jist nebo nee... 😔

honzulka
14. zář 2008

Ahoj holky..taky jsem Vás našla.. 🙂 Hezký název,lis.. 😉
lis-u nás je koupání taky s křikem,zabrala až trošku teplejší voda..To se mu líbí a ani nebrečí.. 😉 A k tomu chování..Já vím,že vidíš tu práci okolo a chceš si odpočinout,ale já třeba Jeníka měla na ruce ze začátku pořád a přešlo ho to samo..Osobně bych se tomu chování teď ještě nebránila.Vždyť byli zvyklí z toho břicha na nás a teď je nechat v postýlce v tý zimě?My máme teď v bytě pěknou zimu,tak taky chovám,ale je fakt,že jen chvíli a taky odkládám do postýlky..Tak to zkus třeba jen po chvilkách-pochovat a šup do postýlky.. 😉 A zítra držím pěstí!!!Já se prvního dne s klukama taky bála a byla to docela pohoda.. 😉
Ado-normálně ti to vaše zlatíčko závidím..my máme zase nespací období,takže je pak prďola mrzutka.. ☹
Tak dobrou holky,jdu si lehnout k těm mým chlapům.. 😉

ada80
14. zář 2008

lis:toho zítřka se neboj, určitě to s Kačkou zvládnete jste holky šikovný 😉 🙂 Já Vandulu na kojení nebudím,čekám až se vzbudí sama i když ona se vždycky přihlásí nenechá se ošidit 😉

ada80
14. zář 2008

lis:koukala jsem do tvého albumku,fotečky jsou super a Kačenka je moc hezká holčička. 🙂

dukie
15. zář 2008

lis: Držím pěsti, ať to dneska nějak zvládnete. 😉

Já měla svým zůsobem v tomto "štěstí", protože manžel dovolenou žádnou nemá a krom prvního dne, kdy nás přivezl z porodnice, jsme spolu bývali vždy tak půlden doma sami. Jezdil vždycky na otočku do práce, vyřídil nejnutnější a pak zase zpátky za náma. 🙂 Takže když zůstal v práci celý den (u něj to je naštěstí jen do čtyř do odpoledne, začíná v sedm a většinou končí včas...), tak to bylo O.K. 😵 Prostě byl z domu jen o chvíli dýl. A když byl poprvé pryč celý den (sobota, pomáhá bratrovi na domečku...), tak se tu pro změnu na dvě hoďky otočili naši. Protože mi připadne, že já ani tak nepotřebuju pomoct s malým, jako potřebuju psychyckou oporu... popovídat si o čemkoli... když má malej svůj plakací den, tak jsem z toho totiž sama nešťastná... a to pak malej cítí... a jde to pořád dokola. Miminka potřebují klidnou mámu... aby se cítila v bezpečí. 🙂

Zrovna teď se rozplakal... jdu se mrknout, co mu schází... zdravím všechny mamčulky! 🙂

honzul: Z té zimy mám strach, my tu máme ještě pořád 23 stupňů, ale pro miminko, které ještě nemá ani tři týdny, se mi to zdá málo. 😒 Uvažujem, že u nás začne letos topná sezóna malinko dřív... 😀

lisounek
autor
15. zář 2008

ahoj holky, mate pravdu, ja jsem asi matka tyran..vcera vecer jsem ji vzbudila na kojo (me dr. rikala, ze do pulnoci mam budit, ale to ona ma nejtrvrdsi spanek) a pak nemohla usnout, tak jsem si to vycitala a nervila se a manza ji chtel porad houpat a nosit, tak jsme se rafli, ale pak ji stejne musel udindat, protoze uz primo zase brecela ☹ takze to bylo asi do 1 hodiny do noci...ja byla zoufala, ze proste manza je trpelivej a ja ne ... kdyz ono asi vychovavat takhle maly dite je fakt na prd co?? proste asi potrebuji mazlit a chovat, ale ja byla strasne unavena a taky jsem vedela, ze manza pujde do prace ach jooo 😒 pak v noci teda uz nejak spala, ale ona ma fakt slaby spani a porad frfna ze spanku a ja porad cekam, kdy se vzbudi na jidlo a tak..ted rano byla zase andileka a usnula mi, takze doufam, ze alespon jeste tak hodku vydrzi prdolka mala..aaaáá uz knika 😢

lisounek
autor
15. zář 2008

tak uz jsem tu s Katou a asi pujdeme krmit, sice podrimuje, ale bude mit hlad 😨

miruskaaa
15. zář 2008

tak dnes jdem poprve k doktorce tak jsem zvedava kolik malej pribral...jinak vsechny zdravim jake mate pocasi tady v brne uz od rana desne prsi 😠

ada80
15. zář 2008

ahoj holky 🙂
lis: Nic si z toho nedělej.Manžel má od včerejška noční a když odešel tak Vandula krásně spala celou noc jen se 2krát vzbudila na krmení a hned zase spinkala,prostě pohoda.Ráno když se manžel vrátil z práce tak jak kdyby to věděla začala se vztekat a brečet takže ji samozřejmě vzal a choval místo toho aby oba dva spali 😠 Pak byla protivná a ted zase usnula tak doufám,že bude spát dýl a ne jen chvilku.Je to masakr a do toho to hnusný počasí 😠

dukie
15. zář 2008

Holky... jedna "mimomiminkovská"... Dneska jsem se odhodlala dát si prstýnek a naušnice, co jsem v těhu odložila.. prstýnek jsem na prst dostala, ale dolů už nejde 😝 😀 a naušnice... úúúú... to je bolest... jak si ta ouška odvykla... 😝 Jsem zvědavá, jestli si zase přivyknou... kdo bude silnější, jestli naušnice nebo já... 😀

lisounek
autor
15. zář 2008

dukie: uz jsem taky navlikla snubak a jak pises nesel dolu 😀 , tak jsem ho mydlila a mydlila az se podarilo a za par dni uz sel sam i dolu, takze je to dobry...pomalu a jiste mizi vsechny otoky jupííí..

holky no venku je to hnus teda, ze ani s malou nepujdu nikam ven...no je to blby, ale tady je asi jen 7 stupnu... 😨

lisounek
autor
15. zář 2008

adi: je fakt, ze deti maji vykyvy nalad stejne jako dospeli...ja jsem dala Kate cucnout a za 10 minut spala jak zabita, stihla jsem navstevu mamky a ted jeste porad spinka...a ve 2 hodiny jdeme na navstevu k sousedum, kde maji od 4 dny starsi holcicku... 🙂

lisounek
autor
15. zář 2008

tak navsteva se nekonna, protoze jejich mala nema svuj den ☹ a ja jsem uplne prekvapena, ze jsme tak v pohode - spime jak andilci a ja mam snad prvne pocit, ze se nudim 😲 , ale ono to prijde (a ne ze bych nemela co delat teda)..a dnes mame s manzou rok od svatby 😵 , jenze ani nic nemam, jak nemuzu ven ach jooo 😔

dukie
15. zář 2008

lis: Je to fakt zajímavý, jak to ty děti dělají. Jeden den je super, jindy by člověk nejraděj zoufalstvím lezl po zdi... 😝 My měli takový ráno dnes... začalo nás ve tři v noci bolet bříško a přešlo to až před osmou... hrůza... no a přes den je dnes skoro andílek. 🙂 No a jindy se zase trápíme večer a noc je dokonalá... prostě jako na houpačce. 🙂 Vůbec se nedivím, že malá od sousedů si to naplánovala právě na návštěvu. Tohle děti umí. 🙂 Náš malej je pro změnu expert v čůrání při přebalování. 😀 No a někdy to umocní ještě tím, že se nejen vyčůrá poté, co mu sundám plínku, ale jakmile ho omyju, osuším a chystám se mu dát novou, tak než to stihnu, tak se i pokaká... 😀 No, je to zlatíčko moje milovaný... jak bych se na něj mohla zlobit. 😀

uci
15. zář 2008

tak som sem aj ja trafila, hura
cipin: nuz tak ten cisarak bol husty, ked mi dali tu spinalku, tak som najprv iba citila take tlaky ako ma otvarali ale po chvili jak keby mi creva vytahovali - taka rezava bolest no a to som tam uz kricala a posledne co si pamatam bol hlas doktora, ze nech ma preboha uspia 😀 a u teba to ako prebiehalo?
ozik baby, ako viete, ze mimco boli brusko? my placeme skoro stale ked sme hore a uz fakt neviem v com moze byt problem - nakrmene, prebalene, brusko pomasirovane feniklovou mastou, ucicikane aj s cumlom a napriek tomu stale plac 😖

lisounek
autor
15. zář 2008

ahoj uci, jsem rada, ze uz jsi tu taky...akorat lucky zalozila taky nove tema, ale snad se prida k nam, nevsimla si, ze uz jsme ho zalozili 😅

holky moje dite cely den spi, uplne se hrozim toho co bude delat v noci 😔

lucky.lady
15. zář 2008

Tak jsem tu. Napíšu adminovi, ať tamto téma zruší...

zirafka105
15. zář 2008

Tak... detatka mladatka jsou smazany, mejte se fajn a prima pokec 🙂

ada80
15. zář 2008

Ahojky holky jste tady některá? 🙂

lisounek
autor
15. zář 2008

ahoj adi, ja ano ted chvili - cekame, zda se nam mlade vzbudi na krmeni 😉

dekujeme za smazani druheho tematu 🙂

ada80
15. zář 2008

ahoj lis tak jak jste zvládly den bez tatínka¨?A byla jsi s Kačkou venku?Já jsem dnes s Vandulou nebyla.

lisounek
autor
15. zář 2008

no zvladly jsme to dobre, protoze celej den spala a porad spi, takze nevime asi bude buzeni zase 😝 ..venku jsme nebyly, byla dost zima...noo snad se zlepsi pocasi, protoze byt jen doma je na budku... 😖

lisounek
autor
15. zář 2008

tak manza mi ji iniciativne vzbudil, takze musim jit 😖 uz je nastvana zase, ze jsme ji probrali 😒 snad bude pak dal spat, fakt nevim, kdyz spala cely den a to fakt celej 😨

ada80
15. zář 2008

s tím počasím nevím já myslím,že už bude pořád šeredně 😝 My jsme si dnes celej den hrály/no hrály/houpala jsem Vandulu v lehátku,dávala jsem si ji na sebe a válela se po posteli to se jí líbí a začíná se smát takže to je super.Ty Kačku budíš na jídlo?A po kolika hodinách?

lisounek
autor
15. zář 2008

no zatim ji budim, protoze pry mam po 3 hodinach, normalne se i budi sama, ale dnes jsem ji musela probirat...a v noci uz ji nechavam...my to zatim testujeme, protoze nevime jake mame prirustky...ale pristi stredu jdeme na prevazeni, tak uvidime, pokud bude mit prima vahu, tak uz ji necham, jak si rekne sama....kdyz ja v tomhle pocasi vubec nevim, jak bych ji oblikla..a nemam jeste ani fusak, bylo porad hezky 😒

ada80
15. zář 2008

my vážíme 4.47 ale to už jsem někam psala takže to už asi víš 😅 A jak se cítíš jako mamina?A co tchyně? 😝