Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

laaala
23. lis 2009

vám ty "intimní" chvilky při kojení docela závidím 😵

laaala
23. lis 2009

... mám uspáno, jsem se lehce přežrala a jdu spočinout na gaučík ... ty jo, to je životospráva 😕

dnada
23. lis 2009

no tak malej mě rozhodně neodmítá,přijde,ukáže na prso a mňam mňam 😀 je to takový milý. A jinak souhlasím s tebou,laaala, že ve školkách si děti posilují imunitu. A ne každé dítě to odmarodí. A s tím trvalým bydlištěm to mají jak kde. Zkus se poptat,já oběhala školky široko daleko a v každé mi řekli něco jiného.Ono je to závislé i na počtu dětí a volných míst. Třeba u nás vedle ve vsi neberou ani 3letý děti,ale převážně předškoláky,které rok musí být povinně ve školce a prostě pro mladší děti nezbyde místo 😅 Jinak nákup teda hodně vyvedený 😀 Já koupila 4role balícího papíru,celkem je to 16metrů papíru a stál 100kč 😉 A teda s těma botkama dobrý 😀 By ti je měli v krámu vyměnit ne? Když je každá jiná velikost.

uci . u nás má dr v tom jednom dni,kdy má poradnu jen tu poradnu a říkala něco o nějakým bůhvíco v rozprašovači a pak se to musí řádně vyvětrat. Taky když tam přijde máma s nemocným děckem,je jak čertík bertík a vynese ji v zubech,jelikož naše dr je ochotná a když se jí zavolá,tak se přijede na špunta podívat i domů. Jako fakt sem ráda,že sem našla takovou Dr.

a ještě bych dodala, k chytání bacilů. Malej mi na zahradě ožužal snad 100kamenů od hlíny,každou chvíli měl v puse nějaký to spadlý oovoce,ožírá mi dřevo které pak jde do krbovek,uhlí,psí granule a bůhví co ještě 😀 A zatím teda ťuk ťuk ťuk (ať to nezakřiknu) měl jen jednou týden rýmu a to cca ve 4měsících(už si to ani nepamatuju ale byl mrňavej).

jo a ještě k těm nemocem ze školky.Tak třeba co říkala moje mamina,tak já začla chodit do školky ve 3 letech a brácha ve 2(jsme rok od sebe a začli sme chodit do školky spolu) a nemarodili sme ani jeden až do doby,kdy sme přišli do školy a u mě byla kritická 3tí třída,3x za sebou se měla angínu 😝 fuj ,to byl hnus.... takže je to prostě kus od kusu,někdo to odmarodí,jiný nee 😉 Sem se zase nějak rozkecala.

u mě se už spí víc jak půl hodiny 😉 teda holky,ten vichr co tu je děsný a to hlásí sílu až orkánu... snad nás to neodfoukne 😅 nebo nesebere střechu...no smí štěstím fakt nevím nevím

dukie
23. lis 2009

laaala: 😀 😀 😀 ... jsi mě pobavila... tím papírem i těma botičkama... 😀 😀 😀

dukie
23. lis 2009

dnada: Vidíš, můj taťka se děsně vztekal, když se dozvěděl, že mi Toníček příležitostně ukořistí v kuchyni neumytou a neoloupanou bramboru či cibuli či česnek a strká si to okamžitě do pusy... To jsem si doma vyslechla... 😕 Ale chápu ho, on to viděl tak, že to není jen ta "zdravá" špína, ale kdoví kdo na to při sklízení sahal (často to není aní původem z ČR, co si budem povídat, že jo... takže kdovíjaký nemoce se v zemi původu vyskytujou a u nás na to imunitu stavěnou nemáme). Každopádně když jsem mu řekla, že nějak si ten kluk imunitu vytvořit musí (co na to chceš taky říct jinýho...), tak mě málem vydědil... 😀 😀 😀

laaala
23. lis 2009

dnada, sousedky dvouletá holčička měla v puse slimáka ... toho hnědýho ... se jí ho všichni štítili vyndat z pusy 😀 ... hlína, dřevo apod. to je taková čistá špína 🙂

před hodinou přišel z práce manžel a nevím, jak na to přišla řeč ... řekl mi, že mu vadí, že nemám žádný koníčky ... mě našlápnul ... chytrolín jeden ... a kdy jako ??? bych ráda, ale prostě když není nikdo, kdo by pohlídal Adlu 😖 ..... jsem je musela omezit kvůli Adle, narozdíl od něj ... ten je neomezil vůbec 😠 😠

laaala
23. lis 2009

tak nad tím přemýšlím .... jestli mi ten můj drahý nechtěl naznačit, že si mám jít raději zaběhat do parku místo toho, abych se po celodenní péči o dítě svalila večer na gauč 😅 ...

dukie ... 😀
Adla furt leze do odpadkovýho koše ... se občas divím, co má v ruce za poklady 😀

dnada
23. lis 2009

dukie - no tak kupovaný věci mu taky beru.. brambory mám od známého z vastní sklizně ,takžejsou ok... No ale znám takový týpky jako je tvůj tatík 😀

laaala - fuuuj,slimejš.. bych ho vyndavala v gumovejch rukavicích 😀 zatokdyž tu chytil pavouka arval si ho do pusy se mě zmocnila panika... štítim se pavouků.hrozně.

a koníčky? ty já bych taky ráda,proto chci taky šmudlu dávat aspoň na dopolko 2x týdně do školky... 😎

dukie
24. lis 2009

laaala: No možná to bylo o tom gauči, ale možná taky o tom, že jsi vlastně pořád doma, a tím mu nejsi vzácná... a on by to třeba rád. Já nevím, hádám. 😎 Heleď, já se dohodla s manželem, že když jsem tlustá (jednak mi to řek, druhak má pravdu), tak ať se taky snaží a dá mi prostor k těm koníčkům (v mém případě ale o koníčky nejde, páč cvičení je poslední věcí, kterou bych dělala ráda... 😀 ), takže teďka chodím dvakrát týdně večer cvičit. V pět mu předám dítě a vyrážím. 🙂 Musí si to zařídit, aby přišel včas z práce... a ejhle, jde to. 🙂

dnada: No můj tatínek je skvělej, ale tohle ho asi fakt rozčílilo, páč mi pak ještě řek, že jestli mám těch bacilů málo, tak u slepic ve výběhu jsou hovna. 😀 😀 😀

dnada
24. lis 2009

tak hlásim že nás to neodfouklo,ale moc sem v nci nespala,fučelo to fakt moc 😠

dnada
24. lis 2009

dukie - noo,tak slepičince baštil o sto šest můj bratříček,když mu bylo cca 2-3roky 😀 On i Máří už ochutnal kočičinec(a to sem se bála ,flákla ho do vany a vysprchovala mu pusinku jelikož slintal jak bernardýn až se dusil..fuj)

no,cvičit bych taky ráda chodila..ráda nerada,ale zhubnout potřebuji... musím najít něco v rokycanech a co funguje dopoledne,když bude malej ve školce.Musim toho využít dřív než půjdu do práce,pak už budu mít utrum.

Týjo,malej mi předchvilkou upadl v kuchyni a tak blbě,ře si málem vypíchl oko o flašku s pitím. On totiž šel a pil za pochodu..no má to odřený do krve ... a modřinu mít taky bude.... chjo,fakt š;ikulka

a normálně už nevím co vařit,nevim co vymyslet novýho... dneska udělá rybu a kuskus...ale fakt mi docházejí nápady ... a až uklidim kuchyň dám se do nějakého cukroví...

uci
24. lis 2009

nazdar holky, ako mne je jasne, ze skolka=najlepsia skola imunity, ja som si to sice ako mala teda poriadne odmarodila - bola som chora kazde 2 tyzdne, cize som v skolke viac nebola ako bola, no ale zato pocnuc skolou som uz s bacilmi nejaky vacsi problem nemala, tuk-tuk-tuk
ale inak si ma kludne mozete zaradit do kategorie "tatinek od dukie", ja ked vidim neumyty zemiak, tak vlastne vidim iba jednu velku toxoplazmozu (alebo najnovsie parvovirus ktory u nas momentalne vycina - susedovcom prave uhynul tak uz druhy pes) ktora na nom sedi a striehne ci si nezabudnem umyt ruky 😀 tiez po spracovani suroveho masa absolvujem celu torturu dezinfekcnych procedur...no jednoducho povedane-mam docela nahnane, ze by nieco take chytila prdolka - dospely to zvladne ale tieto male deticky su take bezbranne...tot teda moj nazor, mozno extrem ale som z lekarskej rodiny, takze ma choroby a bacile sprevadzaju od malicka a namiesto rozpravok som si citavala vademecum 😉 tak sa to snad da pochopit
no a poradna tu u nas na dedine by tazko mohla byt v iny den ako normalna ambulancia kedze dokina tu ordinuje len 2 dni v tyzdni po cca 2,5 hodine a poradna je vlastne len kazdy druhy tyzden take 2 hodiny po normalnej ordinacnej dobe 😒 cize som rada, ze nejaka poradna a vobec detska dokina v dedine je 😝

honzulka
24. lis 2009

Ahoj holky..jdu zase na chvilku Vás dočíst.. 😉

lisounek
autor
24. lis 2009

Joj zde se to rozjelo ahoj Honzullll jdu taky docist 🙂

honzulka
24. lis 2009

dnada-chtělo se mi brečet,když jsem toho Jeníka viděla,jak Toma svléká... 😵 Kort teď,co ho většinou bije nebo bere hračky atd.... 😢 V té školce je to učí,ale Jeníka těžko-je tam skoro nejmladší... 😀

uci-on jaký koliv kolektiv má následek ten,že děti jsou nemocní,ale právě že jsem i slyšela už od více lidí,že teprve v tom kolektivu se dětem posiluje imunita..Náš Jeník taky nebyl jako malej vůbec nemocný a jak se narodil Tomik,tak máme rýmu každou chvíli a Tom měl už dvakrát ATB.

laala-zdravím...hooodně dlouho jsi tu nebyla... 😉

honzulka
24. lis 2009

Ahoj lis.... 🙂

laala-s těma školkama je to přesně jak píšeš.. 😠 Mně Jeníka nevzali ani u nás na sídlišti,páč druhá jejich podmínka byla oba rodiče zaměstnaný na HPP...Takže jsem zkusila jinou,kde jsem slyšela,že berou i když jsem z druhým doma..Taky mi moc šanci nedali,že se musí řídit zákony a matky dětí,které jsou ještě doma jsou na posledním místě..No a snad někdy začátkem příštího roku se taky budem stěhovat na vesnici,tak jsem na to taky zvědavá.. ☹ Zase jsem dost slyšela,že ty vesnický školky jsou lepší v tom,že tam není tolik dětí a mohou se jim víc věnovat..tak uvidím.. 😉

lisounek
autor
24. lis 2009

holky nestvete me s tim ze se mnou nikdo nemluvi jako to si muzu brat osobne...holt jen nekdy clovek na vse nereaguje no ne?? to prece nejde brat si to osobne.. 😝

dukie a souhlas s tou chripkou myslim, ze je to chripka jako chripka...jako ja teda ted mezi jine deti nechodim..myslim hlavne hraci centrum, protoze tam je to fakt takovy, ze si tam prijde s nemocnym ditetem kdo chce a me to prijde strasne sobecky, kdyz tam pak jedno ditko oprska vsechny ostatni a na ty hracky a tak..navic si myslim, ze to tam ani nikdo nemyje, coz chapu, ze asi nejde, ale nejak mi to nejde pod kuzi..a proc zbytecne pokouset..ale kdyz to ma dnad takhle podchyceny a ucitelky jsou vzorny, tak bych se nebala 🙂) v obchodacich je to urcite horsi 😠 jdu cist dal pokud stihnu reagovat...

honzulka
24. lis 2009

laala-mě ten můj dost často připomíná,že nejsem zrovna moc hubená.. 😠 A když jsem mu minule řekla,že budu tedy chodit se sousedkou cvičit,tak řekl klidně...ale když jsem dodala,že budu chodit až on přijde z práce a tudíž bude hlídat tu hodinu kluky,tak to už se mu nelíbí... 😠 Tak kdy mám se sebou asi něco dělat???????

8.12.jdu na Bowling s kolegy z práce a mooooooc se tam těším,že odtud sobecky vypadnu... 😉

honzulka
24. lis 2009

Jo a špína..to je téma samo o sobě... 😀 Vždycky říkám ty děti,co žijí pomalu ve sterilním prostředí jsou každou chvíli nemocní...a viděli jste někdo unudlanýho prcka romského??? 😎

honzulka
24. lis 2009

lis-taky moc mezi děti nechodíme,snažím se i nakupovat jen s Tomikem a rychle.. 😉

lisounek
autor
24. lis 2009

jo a taky obvykle dojidam a pripadam si nechutne, takze zase tak casto nic nedelam a kdyz delam tak bud to aby se to snedlo hned nebo min popr. uz to leti do kose..jako ja nejsem zadna popelnice ze??

a taky žeru vecer jak to nejvetsi prase s prominutim pres den me to nebavi a vecer to zacne v klidu pekne a to si nadavam a jsem lina jit vecer do tmy nekam cvicit..uff kde jsou me zasady?

mate tu plno nazoru a ja nestacim na vse reagovat..Honzul jen jak braska svlekal brachu to je pomocnik 🙂)) no jo okoukal sikula 😉

my jdeme v pondeli s K na ockovani a taky se bojim jit do te cekarny poliklinika je plna bacilu ja tam byla vcera na predoperacnim vys. sedela jsem asi 10 minut v cekarne sestra me vzala hned, pac mam doma prcka, kt. hlida manzel a presto odpo zima a hned me bolelo v krku..dnes je to lepsi, ale stejne... 😒 a to jsem se tam jen mihla..co teprve dite...u nasi mudry oddelena cekarna neexistuje...maximalne tak nemocne deti vyzenou na chodbu, ale az pote co jsou v cekarne, takze je to o nicem...jdeme na ockovani a to se zase budu bat, ze akorat neco chytne :(( a v ordinaci teda vetra, ale stejne..byl by potreba mraz, aby ty hnusny bacily chciply 🙄

lisounek
autor
24. lis 2009

laaala : slimak jo no fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 😀 😀 😀 a dnad Marosek chytil pavouka jo? no potes koste teda brrr jak se mu to povedlo..vy mate zazitky... 😀

honzulka
24. lis 2009

No a musím Vám říct můj dnešní zážitek..Šla jsem pro J.do školky a úmyslně dřív,abych zase neletěla...Byla jsem už asi tři minutky od školky a potkala starou paní,která skoro seděla na zemi..Tak jsem jí nabídla pomoc..sice se trošku zdráhala,že jí s kočárkem nemůžu přeci pomoc,ale šla...No bylo cítit,že je taková trošku zanedbaná a mě tedy hlavou jelo..snad nebude nemocná.. ☹Ale prostě jsem jí tam nedokázala nechat sedět..Byla to dlouhá cesta,každou chvíli jsem čekala,kdy mi zkolabuje,vylezlo z ní,že má těžkou cukrovku a od rána nejedla..přes ulici prý šel její syn ještě nakoupit..já se modlila ať přijde co nejdřív,páč nevím,co bych dělala,kdyby mi tam šla do šoku... 😲On za chvíli šel,jenže neslyšel,jak na něj volá... 😠Tak si paní zase asi po třetí za tu cestu sedla na bobek a já rychle utíkala za ním..On jí doma nenašel,tak ji šel hledat..tak jsem jí šťastně předala a on si ji odved...No z něj pro změnu táhnul alkohol,ale byl slušný,tak si mylsím,že to byla trošku chudší rodinka,tak jsem ráda za dobrý skutek a teď jen doufat... 😉

lisounek
autor
24. lis 2009

tak ja musim zatim pa :(

dnada
24. lis 2009

tak sem vás taky dočetla , ste se taky pěkně činily 😀

no lis, ani nevím,kde ho čapnul,toho pavouka,ale byl hnusnej,velkej černej...bllleee a držel ho v ruce a říká ap ap(jako ham) a cpal si ho do pusy. Fuj mi přelítl mráz po zádech a sem na něj křikla,že to se nepapaá ať ho pustí,no naštěstí poslechl,ale kdyby si ho nacpal do pusy tak nevim co bych dělala..brr,ani nemyslet 😀

uci - jako chápu,že když si z doktorský rodiny ,že na svět plný bacilů pohlížíte jinak,ale fakt se nic enmá přehánět. Taky sei meju ruce milionkrát denně,malýmu je taky pořád otírám,hlavně venku,doma je relativně čisto,že,v autě vozím vlhčený ubrousky,ale i tak prostě človšk nevychytá všechno a když sme na zahradě a já musím makat tak opravdu nemám oči na zadku a nesleduju v jednom kuse co strká do pusy.Nehledě na to,že malej si pobíhá po celé zahradě se psem,honí kočky atd,nemám ho v jednom kuse na očích.Asi nejsem tak moc úzkostlivá nebo se snažím si to nepřipouštět,jelikož bych doma fakt nic neudělala. To je to samý,jako když mi některý lidi řeknou,ježiši,ty ho necháš nosit dřevo? Vždyť si zadře třísku atd. No ježiš,já si ji taky zadřu třísku a neumřela sem a jak říkám,prostě ho přece nemůžu někam zavřít,abych mohla řezat ,štípat a uklidit dřevo ne? 🙂

honzul - to nevadí,že je Tom skoro nejmadší ,on to odkouká od ostatních a pak si to trénuje na Jéňovi 😎 JInak tedy snad ten Tvůj dobrej skutek nebude po zásluze potrestán 😉

ada80
25. lis 2009

Ahoj holky včera jsem byla s vandulkou u doktorky protože měla vyrážku na krku a v noci si to škrábala a doktorka mi řekla že to je kontaktní ekzém a že to má z prášku na praní a že z toho vyroste.její věci,že mám prát v ruce,nebo si koupit mýdlové vločky nemáte s nima některá zkušenost.

Kačence od lis přejem všechno nejlepší k svátku hlavně hodně zdraví, štěstí.

dukie
25. lis 2009

ada80: S mýdlovými vločkami zkušenost nemám, ale nedávno jsme s manželem koupili tady u nás v Brně "mýdlové ořechy pods v biokvalitě". Ještě jsme to nezkoušeli, takže víc poreferovat nemůžu, ale je to čistě přírodní věc. Je to normálně oříek z Nepálu a je to rostlinný prací prostředek pro jemné, avšak důkladné a šetrné praní. Údajně prádlo změkčuje, není už třeba používat aviváž. Prý má pak prádlo neutrální aroma. Pokud chceš vůni, lze před praním na bavlněný sáček, do kterého oříšky dáváš, kápnout kapičku nějakého přírodního éterického olejíčku. Je to prý výborné pro alergiky a lidi s kožními chorobami. Tak třeba by i tohle mohla být pro Vás alternativa. Ale jak říkám, ještě jsme v tom neprali, na premiéru to teprve čeká. 🙂

Koukám na pytlík, výrobce je www.tieraverde.cz , pytlíček stál 20 Kč a tvrdí se, že je to ve výsledku levnější než běžné praní (uvádějí to na obalu). 🙂

Jo a možná bych jako první zkusila prostě prát třeba i bez prášku nebo po vyprání dvakrát máchat... třeba by pomohlo i jen tohle. Nevím. 😕

ada80
25. lis 2009

dukie:díky zkoušela jsem dvojitý máchání,ale stejně tu vyrážku má.Doktorka říkala,že nejhorší jsou ty dětské prášky,ale ten jsem nikdy nepoužívala.

honzulka
25. lis 2009

Ahoj holky..
Kačence vše nejlepší k svátku.... 😵 😵
A jdu dočítat... 😉

honzulka
25. lis 2009

Ada-a nemůže to být jen reakce na nějyký materiál?Třeba jestli nemáš něco nového,co měla u krku...Mně se osypal Jeník když byl miminko na ručičce a pak jsme zjistili,že to bylo z bodýčka,jak měl ohnutou ručičku a spotilo se mu to...A myslím,že nám na to pomohl náš oblíbený řepíček.... 😀 A já měla jako dítě taky alergie-musela jsem mít věci z čisté bavlny...Tak to mě ještě napadá...Jinak fakt nevím... ☹ Já tedy peru v Lovele a zatím docela dobrý..snad by to i mělo být pro citlivější dítka... 😕