Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

ada80
30. říj 2008

lis každý dítě je jiný a když se jí chce spát tak spí ne?Proč by měla mít Kačenka málo energie?

lisounek
autor
30. říj 2008

kvuli tomu ze vazi malo 😒 jinak si taky myslim, ze kdyz chce spat at spi..vsak spankem sili 😕

lencourek
30. říj 2008

ahoj holky, dnes jsme se vrátili domů po 4 dnech. Výletovali jsme se u ségry. Bylo to super. Až na to, že má 6 měsíční a 3,5 leté holky doma a to bylo divadlo. Ti nejmenší řvali skoro duo. Když jeden začal, tak druhý se za chvíli přidal. Občas to vypadalo, že spolu komunikují. Ale krásně jsem si pokecala a ty dny nebyly o plínách, kojení a neustálého pozorování prcka, zda je vše OK.
Tak jsem Vás dočítala, ráda jsem si přečetla jak na prdíky. Ty nás taky trápí. Lukáškovi jsem ještě nikdy nedala kapičky. Zdálo se mi to zbytečné. Občas si malinko pobrečel a pak to šlo ven. Zbytečně jsem do něj nechtěla vrážet chemii.
Lis: je mi to moc líto, co stále zažíváš. Myslela jsem, že po té injekci to bude už za tebou. Máš to ale trápení, co? S tím kojením si nedělej stresy. Pokud je Kačka spokojená a hlady nebrečí, tak je vše OK. Žádné mléko není špatné, tak ani to tvoje. A ohledně toho, že "má méně energie", tak se mi zdá, že je to nějaká kravina. Lukášek má občas taky den nebo dva, kdy se mi zdá, že dost spí. A nic s ním není. Vždy se probral na kojení (měl i větší intervaly) a chvíli byl aktivní a hned zase usnul. Podle mě je to normální. Tak se neboj a užívej si spokojeného cvrčka. 😵

uci
30. říj 2008

lis: mas to ale vesele holka 😖 ono ked sa nieco kazi, tak vsetko naraz, ale vydrz a potom zas bude vsetko dobre, ved to nemoze trvat naveky - "jednou si dole jednou nahore" 😉 my sme dnes boli na prevazeni a tiez sme moc nepribrali - len 150g za 2 tyzdne, mne sa to teda zdalo dost malo ale doktorka sa nejako neznepokojovala, ze ak je inac vsetko v poriadku a ma zltu stolicu, tak nemusim dokrmovat, hlavne asi je, ze tie nase bambulky nechudnu, proste su len take stihlounke typy 😉
inac co sa prdikov tyka, tak my uz druhy den pokracujeme v ich neuspesnom vyhanani ☹ mala mi place od rana do vecera, az teraz som sa dostala k nejakemu jedlu co ju stale cicikam a masirujem a aj to place ale uz akosi nevladzem na to ani reagovat 😢 kupila som dnes dalsie kvapky - Espumisan - tak uvidim, ci zaberu lepsie ako ten Sabik
ada: mojej neterke zacali rast zuby uz od tretieho mesiaca, takze kludne to moze byt aj u vas, prdolka mi robi to iste - ide si zjest rucicku a to doslova a slinta ako maly bernardin - tak len dufam, ze to nebudu mat v rodine a ze jej este nejdu zubky, to by bolo dost blbe, kedze by sme asi museli vysadit cumel a bez neho si to zatial teda neviem vobec predstavit 😨

dukie
30. říj 2008

lis: Díky za veškeré info k Lefaxu. Jinak mě mrzí, že to s Tebou fakt vypadá na další revizi. Tak snad už to bude naposled... no a třeba se to samo spraví, když Ti to "odložili" kvůli malé. Myslím na Vás, holky, ať jste brzy obě zdravé a máte klid a pohodu. 🙂 A pokud malá vydrží bdělá 2 hoďky, tak si myslím, že je to O.K. U nás je to naopak... díky těm bolestem bříška spinká malej minimálně... obvykle okolo 10 hodin za den... a to už od nějakého druhého týdne... 😕 Což je na mimi fakt málo. Ale když je mu dobře (výjimečně), tak nám pak prospí skoro celej den. 🙂

uci: Pak dej určitě vědět, jestli Vám ty kapičky zabraly. My taky zkoušíme všechno možný... 😒 ...takže cítím s Tebou...

lencourek: Kapičky bych taky nedávala, kdyby to bylo tak, jak píšeš. Jenomže když Ti mimi řve v kuse cca 20 hodin a pak vysílením na 2 hoďky usne a začne nanovo... a trvá to několik dní... tak celá zoufalá zkoušíš všechno, co se dá... ☹ 😝 Taky je mi líto, že do něj cpu něco "navíc", ale co nadělám... ☹

uci
30. říj 2008

dik dukie 😉 az teraz si viem naozaj predstavit o com si pisala, ze sa denno denne preplakavate od kojenia ku kojeniu a neviem si teda predstavit, ze by to malo pretrvavat nejaku dlhsiu dobu 😕 ved je to na maslu, takze uz dokonale citim aj ja s tebou,
zatial neviem, ako tie nove kvapky zaberaju - i ked teraz je uz u nas relativne klud, ale neviem ci je to tymi kvapkami alebo pomohli nekonecne masaze bruska, ktore ale prdiky podla mna nevyhnali, lebo nejako extra ich nebolo pocut - ale kazdopadne tie kvapky maju bozsku vonu - bananovu, tak ked uz nic ine aspon sa z nich maminka potesi, ked ich dava 😀
nuz co, chemia nechemia, len nech uz nieco zaberie a nemusime sa pozerat na tie ubolene tvaricky 😝

ada80
31. říj 2008

ahoj holky jak se dneska máte? 🙂

uci
31. říj 2008

ahojky, my este spinkame, tak si uzivam chvilu ticha 😀 vcera mi mala zaspala uz o 22 a spala az do 6 😅 som z toho bola normalne cela nesvoja, stale som ju chodila pozerat, takze som si to ani nemohla az tak uzit, tak vam neviem ci to bolo tymi novymi kvapkami alebo ci uz bola taka unavena po 2 dnoch plakania, uvidime dnes
a co ty ada? uz vam vykukli nejake zubky? 😉

dukie
31. říj 2008

uci: No u nás je vždycky taky chvilku klid, tak zajásám... a ejhle, prd. Tak už se bojím nad čímkoli se radovat. Dávai jsme Sab, tak 2 dny to bylo lepší. Pak zase zpátky k tomu samému... tak jsme koupili Baby Calm... to se zdálo být lepší tak 3 dny a pak zas nic moc. Takhle jsme docela dlouho trpěli... a nakonec přes všechna proti jsme koupili ty probiotický, zatraceně drahý, kapičky. No a to se zdálo být super tak 4 dny... no možná 5, abych jim nekřivdila... a pak se nám to spíš ještě zhoršilo. Ale je fakt, že jsem četla, že koliky vrcholí koncem druhého měsíce, což nám fakt naprosto sedělo. No a tak jsme vysadili všechno, krom těch probiotických kapiček... a teď jsem zkusila ten Lefax, o kterým psala lis. To se zdá být maličko lepší než ta hrůza přes víkend... ale pořád ho bříško trápí dost. ☹ Zrovna teď mi tu hodinu plakal, až jsem vyměkla a použila masáž bříška a rourku (obojí současně, odděleně nám to nefunguje ani jedno...), vyprděl se, pokakal (ačkoli ráno kakal) a teď relativně spokojeně hajá v lehátku a kouká na ty hračky, co se mu houpou před očima... akorát zas, chudák můj malej, dostal škytavku... 😝

No a ačkoli se mi zdá, že ten Lefax nám zabírá líp než ty ostatní kapičky, tak se mi zase zdá, že po něm fakt trošku ublinkává. 😕 Tak nevím, co je menší zlo... asi to ublinkávání. To je jen troška a netrápí ho to tak, že by plakal... prdíky jsou horší...

ada: Díky za optání? Chceš společensky přijatelnou odpověď nebo pravdu? 😀

uci
31. říj 2008

no dukie vy ste uz toho poskusali 😕 je to pech, ze nic nefunguje dlhsiu dobu, ale mozno to len staci striedat po par dnoch - mozno si ten traviaci trakt na tie kvapky rychlo zvykne a prestanu zaberat, tak mozno by sa to dalo trochu oklamat tym striedanim
nas inac stikutka trapi pravidelne ale vypozorovala som, ze to suvisi s tym, ze je vtedy malej zima, takze si vzdy pri prebalovani a masirovani bruska prikurime a ovtedy ju mame uz len vynimocne

ada80
31. říj 2008

uci:zoubky ještě nemáme,ale slintáme pořád tak uvidíme,ale spíš si myslím,že se to teprve připravuje.Zoubky se prej chystají několik měsíců dopředu.
dukie:spíš by mě zajímalo jak se máš popravdě 😉

silrej
31. říj 2008

Ahojky holky, jen nakukuji...mám tu na návštěvě babičku, tak nemám moc času sem nakouknout, přeci jen hodně výletujeme a ták a v sobotu jdeme na muzikál Carmen, tak se už docela těším a taťka bude hlídat, tak jsem na ty moje dvě zlatíčka zvědavá, ale Kája večer docela hezky spinká, tak snad nebude problém...ze včerejška na dnešek spala od 22h-6h do rána, kdy nás probudila brekotem, aby jsme zjistili, že má pěkně na.... v plínách! 😀 Nevím, zda je to těmi probiotickými kapičkami, ale kakáme teď tak cca co 3 dny a prdíme taky jak o závod, ale uklidňuji se tím, že jak nám padnou tři měsíce, tak ty prdíky snad pominou.... 😅 Zatím se loučím, mizíme na "snad" poslední převážení...hezký den. 😎

dukie
31. říj 2008

uci: No už jsem o tom střídání taky přemýšela. Nicméně teďka chci zkusit, co ten Lefax... dnes to bereme druhý den. Chci mu dát šanci... 😀 No a když nic... tak zase rozběhnem kolečko... pár dní to... a pár dní tamto... A uvidíme. Musíme to nějak přežít...

ada: Holka, je to na hov... Včera manžel sice malýho dokázal zázračně uspat už v deset... ale ve dvanáct už byl zase vzhůru a hekal v postýlce a pofňukával, jak tlačil... občas si prcnul... a před jednou už ječel, že má hlad... tak jsme nakojili a dvě hodiny pofňukávali a kroutili se kvůli bříšku, než mi zase usnul... chodila jsem s ním po bytě sem a tam... no a pak se mi probudil o půl šesté... a pak už (doteď) nezabral... 😝 Jsem grogy... Teď je dnešní druhá "patnáctiminutovka" bez pláče, hajá v postýlce, tak jsem si stihla uříznout aspoň kus chleba a namazat ho máslem... nemám sílu něco uvařit... umírám hlady, chce se mi spát... a to je venku krásně, takže bychom měli jít ven... 😝 No, štěstí, že mám aspoň komu si postěžovat... 😀 Chtěla jsi pravdu, napsala jsem ji. 😖

Jdu se na něj mrknout, jestli třeba nevypadá, že by usnul... šla bych taky do pelíšku... ano a jestli ne, tak asi vyrazíme ven. Doufám, že neusnu a nepadnu cestou...

honzulka
31. říj 2008

Ahoj holky.. 🙂
Tedy dukie-už aby byli Toníčkovi ty tři měsíce a měl klid!!Je mi vás líto.U nás je pravda taky veselo,ale Tomášek alespoň v noci krásně spí..Vím ale z vlastní zkušenosti,že jakmile nejsem vyspalá,tak jsem i víc nervozní a rychleji propadám do stavů bezmoci a pláče atd.,když malej pláče a ještě Jeník neposlouchá.. ☹ 😠 Třeba tě i ta procházka probere,jen ta síla na ní,viď?? 😉 Cítím s tebou,holka naše.. ☹
lis-Tomášek mi spí taky mezi jídli max.hodinu a většinou tak po obědě nebo mezi nějakým jídlem i dvě až tři.Já si myslím,že opravdu každý dítko je jiný a to že nepřibývá určitě může být z toho,že kadí víc..Hlavně že neubývá!!!Uvidíš,že až budeš ty v pořádku,tak zase začne.. 😉

uci
31. říj 2008

tak ma napadlo ako som citala silrejin prispevok - je kolika to iste co prdiky??? ja len tak, ze sa tolko tesime na tie 3 mesiace ked to ma zmiznut-to sa ale hovori o kolike, ktora vraj ma nevysvetlitelny povod - tak len dufam, ze tieto nase "prdiky" ako to tu nazyvame su skutocne tou kolikou a v 3 mesiacoch zmiznu ako sibnutim carovnym prutikom 😝
a ako to mate s bruchami? myslim, ci uz sa vam vracaju do povodneho stavu zpred tehu? lebo to moje teda ma velmi divny tvar 😖 hlavne od pupka hore to mam take tvrde a vypukle, ze sa bojim, ze to ani cvicenim nezmizne ☹ pripada mi to ako keby som mala vydutu brusnu stenu

honzulka
31. říj 2008

uci-já myslím,že u nás to jsou jen prdíky,protože většinu dne je Tomášek zlatíčko,jen občas pláče a to si pak buď prdne nebo říhne a je zase sluníčko..Ale u dukie a ostatních to asi ty potvory kolikový budou.. ☹ Ale je pravda,že nám je takhle dobře až posledních cca 14 dní.. 😨
Jinak moje břicho je spíš dosto visící dolů.. 😠 Už můžu mít jakoukoliv zátěž,tak bych měla začít cvičit nebo něco s tím dělat.Ale tvrdý ho nikde nemám,spíš naopak.. 😉

uci
31. říj 2008

no jo honzul, ja ho mam tiez make ale od pupka dole - to asi poporodna klasika, ale od pupka hore je tvrde a vydute a to sa mi uz moc nezda 😒 dozvie ci to nemoze byt tym cisarskym? mozno mi ho po porode dobre nezatazili ci co sa to robi, ked je clovek v narkoze, po normalnom porode sa myslim 2 hodiny musi tlacit brucho aby sa prave maternica zacala vracat naspat - nie?

honzulka
31. říj 2008

uci-já taky vůbec nevím,zda jsem ten pytlík měla.. ☹ Mně pak jen dávali těžký pytlík s ledem,že ze mně cosi lezlo a ještě to ze mně vytlačovali..Ale to co popisuješ ty vůbec nevím,co by mohlo být.. 😕 A bolí tě to nebo tak něco??

dukie
31. říj 2008

honzul: Jsi hodná, snad se nám skutečně zadaří se toho v těch třech měsících zbavit... protože někdy je to fakt hustý. 😒 Teď jsem ho po řádném řevu uspala... ale nemůžu jít spát, páč jsem ho dala na bříško, abych pro něj udělala stran prdíků maximum, a to se bojím ho nechat bez dozoru. 😕 Ale až se probudí a napapká se, tak ven vyrazíme, třeba máš pravdu a procházka mi udělá dobře. 🙂

uci: Koliky ... jsem četla... jsou definovány asi takto: Dítě kvůli prdíkům propláče v křečích minimálně 3 hodiny ve třech dnech v týdnu. Pak je to z lékařského pohledu "kolika" a je vhodné se poradit o postupu "léčby" s lékařem. Často se projevuje (vedle klasického pláče začínajícího asi půl hodiny po kojení) i tak, že dítě neklidně saje, pouští se bradavky a opět si ji žádá, kroutí se u toho atp. Navzdory takovýmto obtížím s krmením prospívá.

Takže asi tak nějak. Prostě jsem z toho pochopila, že kolika je taková těžší forma prdíků.

Jinak s bříškem jsem na tom divně. Od pupíku nahoru to mám taky takové vypouklejší a na omak tvrdé... a od pupíku dolů mi kůže spíš visí... 😝 Též jsem rodila císařem. Ale zdá se mi, že se ta vypouklá a tvrdá část maličko postupně zlepšuje. Ale fakt velmi pomalu, možná si to jen namlouvám a je to pořád jedna a ta samá hrůza... 😝 😀

honzulka
31. říj 2008

dukie-já bych si šla lehnout i tak..já vedle Tomika taky spím,když je na bříšku..já si myslím,že jsou už i šikulky,že by si poradili,kdyby se jim hůř dýchalo.Ale hlavně si myslím,že by ti to nedalo usnout tvrdě,ale jen si chvíli odpočinout.. 😔
Jinak jsem taky někde četla,že děti po CS jsou plačtivější.. 😒 Ale třeba by mě zajímalo,zda má CS vliv na to,že mi prcek stále nechce pást koníky,potvora mrňavá.. ☹

dukie
31. říj 2008

honzul: No já věřím tomu, že jsou miminka narozená přirozenou cestou a miminka narozená císařem rozhodně rozdílnější na psychiku. Konec konců... při císaři přeci neprocházejí tím obrovským stresem - četla jsem, že prý při porodu mají miminka takovou hladinu adrenalinu, kterou člověk už pak nikdy v životě nedosáhne... No a když jsou mimísci narozeni císařem, dokonce plánovaným... tak to je v jejich tělíčku všechno úplně jinak než kdyby se drali na svět sami. A jsem přesvědčena, že to musí mít nějaké "následky"... Je to asi věcí názoru, ale já tomu věřím. Ovšem u těch koníčků... to bych si neuměla nijak odůvodnit, co by na to mohlo mít vliv... Třeba je jen lenošnej a nechápe, co to po něm... a hlavně proč... máma chce, když jemu je na zádíčkách dobře. 😀 A pořád je to to samý nebo u něj vidíš nějaké pokroky?

honzulka
31. říj 2008

Holky-já jsem nešťastná z těch koníků.. 😢 Nejraději bych fakt šla k tý doktorce,ale když si vzpomenu na ten její obličej.. 😠 sil-už jsi byla na tý neurologii? ☹ Já dělám něco asi špatně..jak ho dám na bříško,tak začne plakat a nepřestane pokud neusne..a dneska je vůbec nějakej spavej,že i asi jdno jídlo vynechá.. ☹

dukie
31. říj 2008

honzul: A zkoušela jsi třeba dát si ho na stůl a dřepnout si proti němu a povídat mu, koukat mu z očí do očí... prostě ho motivovat, aby tu hlavičku zvedal? Já někde četla, že se to takhle má dělat, když se k tomu mimi nemá... 😕 A taky, když se snaží ji zvedat, tak ho moc chválit a hladit zlehoučka zádíčka, aby měl i ten fyzický kontakt a věděl, že v tom není sám. 🙂

A to hlavičku vůbec nechce zvedat nebo ji neudrží nebo jak to máte?

Napadá mě ještě jedna věc... Položit si ho na předloktí, jakože když je poloha "na tygříka"... a pak ho položit na podložku (třeba na ten stůl), ale nechat pod ním tu ruku, jen ji posunout, aby ji neměl i pod bříškem, ale jen pod hrudníčkem. Takže bude mít v tu chvíli hlavičku nad rukou a svoje ručičky "obrkočmo" komel Tvé ruky... pomůžeš mu tak maličko... a pak zkusit tu ruku postupně vytáhnout, co on na to... A taky zkus různý polohy ručiček... blízkou u sebe, široko od sebe, víc vpředu, víc pod tělíčkem... a tak... třeba se mu něco z toho aspoň trošku zalíbí...

Co já tu blbnu, že? Povídám hlouposti, páč jsi to už asi všecko zkoušela... 😅 Bych Ti tak ráda poradila...

silrej
31. říj 2008

Hojky, je v rychlosti...byly jsme na převážení a hurááá, máme už 4690g, takže jsme za týden přibraly 160g, tak snad se konečně to přibírání zlomilo! 🙂 A Honzul, co se týče té neurologie, tak jdeme ve středu, tak pak budu referevat... 🙂 Holky, mizíme ven když je tak krásně, tak zatím...nakouknu večer a hlavy vzhůru, bude líp! 🙂))

honzulka
31. říj 2008

dukie-vůbec to nejsou hlouposti!!!Moc ti děkuji,všechno zkusím..On mi hlavičku celkem hezjy drží,když ho mám přes rameno na odříhnutí,ale jak ho položím,tak pláče..Ručičky jsem mu už zkoušela všelijak,ale když mu je dám hodně pod bradičku,tak brečí ještě víc..Prostě jí nechce nebo nemůže zvednout.Před měsícem se mu to ale občas podařilo,ale teď je to zázrak.. 😢 Zkusím tvoje rady a i tak raději v pondělí skočím za sestřičkou,ať mi alespoň třeba ukáže jak ho pokládat..a hlavně budu vědět na čem jsme..ta nejistota mě ničí!!!!! 😢 😢 Děkuji moc za rady..hned jak ztráví pozdní oběd,jdeme cvičit.. 😉 Snad ta ruka pod ním by se mohla dařit..kontak ho moc nebere.... ☹

lisounek
autor
31. říj 2008

teda holky ahoooj ja tu vzdy nejsem a vy pisete jak divi a kdyz tu jsem tak nikde nikdo..zas vas musim docist..Kata mi jeste chvili spi v kocarku, ale pak ji asi budu muset vzbudit, snazim se ted pres den dodrzovat opravdu co 3 hodky papani, aby neco nabrala ☹ , ale musim ji pochvalit posledni dve noci spinka cca od 20hod asi do 4 hodin do rana..pak uz je to teda horsi, ale i tak se mi to zda dobry...snad to uz tak zustane...ma ted tu rymu, tak doufam, ze nespi vic kvuli tomu.. 😕 Jo jinak odsavame tou odsavackou na vysavac, je to hnus fialovej, ale pomaha to jak nikdy proste super!!! Ale vcera jsem prvne malem brecela, kdyz jsme zacali je to masakr..jenze se ji pak vzdy asi masivne ulevi a to si jediny musim rikat..

Vcera uz jsem ani nestihla zajit o pul 5 odpo zacala Kata blbnout a nechtela vubec prso a pak se tak rozdovadela, ze rvala skoro hodinu a porad s sebou mrskala..ja myslela, ze nemuze jist kvuli tomu nosiku, ze ma plnej, tak jsem volala manzovi at uz priveze tu odsavacku (koupili jsme ji az vcera) odsali jsme a nic porad nechtela prso, ale jen cajik, ten pila jak diva..proste musela mit hlad, ale myslim, ze to byli prdiky..holky to byl teror ja byla zpocena uplne, jak jsem byla nervozni, ze nechce jist a manza me nervil, ze je to blbou polohou kojeni a bla bla bla..to jsou rady teda vzdycky..ale ja uz snad to sve dite trochu znam..no jancila takhle asi 3 hodiny a nejedla...pak me napadlo, ze v nemocnici delali, ze kdyz se nechtela prisat tak ji strikackou vstrikli k prsu glukozu a ona zacala..udelala jsem to s cajikem a svete div se papala a asi pul hodiny..no mela hlad, ale prdy ji asi neumoznovaly bastit ...to byla uleva..a pak se zase smala, takze ikdyz jsme odsavali nosik, tak byla v pohode..

Holky ja uz byla vcera na odstrel, depka hrozna, bolela me strasne hlava a do toho manza porad do me neco hustil a radil co a jak mam delat... 😠 a taky ze jsem vyrizena, ze nic nestiham a ze delam tisic veci najednou a nic poradne...takovy kecy no a my se hadali a ja jsem brecela drzela Katu a plakala ji do vlasku no hruza...do toho v tom byte porad ta tchyne...me uz proste ani tohle souziti nebavi...jenze podle nej vidim same malichernosti 😝

uci
31. říj 2008

dukie: tak to budu fakt asi koliky, tak to si ma potesila, lebo tym padom by sme sa toho mali v tych 3 mesiacoch zbavit 😅
honzul: mne tiez mala nechcela zdvihat hlavicku lebo neznasala polohu na brusku ale potom som to skusila tak, ze som si ju prevratila na brusko uz na rukach, chvilu ju tak ponosila a potom polozila no a ona kym si uvedomila, ze vlastne uz lezi, tak pekne drzala hlavicku aj 5 min. - robi ale vacsinou take to lietadielko, ruky ma asi este slabucke, na tych sa neudrzi, ked jej potom klesne hlavicka uz ju sice nechce znovu zdvihnut ale ved aj to pride 😉 a tiez som si ju este davala na svoje brucho ked som lezala na chrbte a to sa snazila dvihat hlavicku aby ma videla

lisounek
autor
31. říj 2008

Tak jsem vse v rychlosti prelitla, tak my teda meli vcera koliku podle toho co pise dukie to uplne odpovida, ale u nas je to vice mene vyjimecny stav (musim zatukat)..jinak obcas prdik je, ale staci davka Baby calmu navic zapit cajikem a je klid..ted ji varim bylinkovy cajik i na to nachlazeni..ale spis je to proste standart caj pro deticky.. 😵

Jinak s tim jidlem jsem se vas chtela zeptat jak to vse zvladate? Ja nekdy se proste nestacim ani poradne najist..vim, ze je to moje chyba a delam tisic veci najednou, ale kdyz nemam vareno tak v rychlosti ani nevim co si dat. A manza me pak za to peskuje...no v necem ma pravdu, chci si vse delat sama a jak jsem zvykla....jenze se to neda zvladnout a ja si to nechci pripustit asi...jenze kdyz mam cas, tak radeji i na chvili zajdu sem abych prisla na jine myslenky...(no nekdy by bylo se rozumejsi asi fakt najist)...s Vami je to jednodussi a clovek na to neni sam (sama sice nejsem ale nekdy mam takovy pocit, ze proste stejne je vse na me alespon co se tyce male...manza spi jinde a spi i dlouho a pak mi rekne, ze bych mu mohla doprat chvili spanku pote co byl 5 dni pryc, ale ne pracovne nybrz se dovolenkoval!!!!!!!!!! chapete to?? 😠 ) obcas me proste tak vsechno stve a vim, ze on mi moc pomaha a ze kdyz si reknu tak pomuze, ale nekdy si vezme malou a misto aby s ni neco delal tak ji ma na sobe zkroucenou a koukaji na televizi...to me fakt docela stve, protoze to ji muze nechat rovnou lezet! Jenze ja uz nekdy nemam silu, tak jsem rada, ze mam chvili klidek 😔 .

Jinak my taky nechceme ted moc past ty koniky..ona to umi, ale ted proste vzdycky rve a nechce ani hlavu zvednout... 😒 asi by ani na brisku neusnula, jak buli....musim ji dat za chvili zpatky a to je hned klid..jinak nekdy pomuze kdyz ji drzim jakoby ty jeji rucicky nad podlozkou, pomaham ji past... 😝

lisounek
autor
31. říj 2008

uci: jj a na me taky Kata pase v pohode to mas pravdu 😉 ach joo ja ji musim jit vzbudit jsem se zarekla, ze fakt po tech 3 hodkach musime kojit a tak ikdyz spi a ja mam klidek, tak musim jit ☹

honzulka
31. říj 2008

lis-je mi líto co prožíváš,ale já tyhle pocity mívám taky docela často(že jsem na všechno sama,hlavně co se starosti o děti týká) 😠 Prosím tě a jak nad podložkou?Já mu je přidržuji na podložce,ale prostě to probrečí a nazdar..občas zaklinká,ale nezvedne...Před měsícem ji ale výjmečně,ale zvedl...Teď na to spíš prdí.tak jsem zvědavá,co nám v pondělí řekne..Jdu se klukům věnovat..papapa a hezký víkend všem 😉