Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

ada80
20. lis 2008

Ahoj holky právě jsme se vrátili z kontroly kyčlí ve 4 měsících a máme je v pořádku,takže nám odpadá široký balení tak jsem ráda.Jinak dneska je tady hnusně, prší a fouká vítr takže budem doma.

lisounek
autor
20. lis 2008

ahoj holky...teda Sil ty si uzivas rodinne peripetie,ale neboj ono to nejak dopadne..tohle znam, clovek se nikomu nezavdeci 😝 a stejne to vzdy bude nakonec uplne jinak 😀 ..nas ceka 6.12. navsteva u svagrove a to bude mazec...neradi tam jezdime a ted budeme muset slavi se neteri svatky a brachovi narozky a jejich rodina musi byt na odiv, takze se toci vse kolem nich..no a nevim jak to dame s Katou, je tam vzdy tolik lidi a ty netere tak zlobi, ze nevim, jak to tam dame :(( ale uvidime...

my siroke baleni vubec nemeli jsem rada neumim si to ani predstavit teda 😖 hlavne, ze uz to ma Vandulka v poradku Adi 🙂

Holky a novina dnes jsem byla na kontrolnim ultrazvuku a deloha je CISTA!!!!!!!!! Super 3x hura a rychly spunty 😀 😀 ...takze dnes lezu s Katou do vany a treba nebude tak rvat 🙂))...jo a je fakt hnusne..vitr a zima...takze uz taky nikam nejdu... 😒

uci
20. lis 2008

lis: to je super 😅 tak si to dnes konecne s Katou uzijete? urcite to bude lepsie ako klasicke kupanie 😉 daj potom vediet ako sa jej to pacilo, ja nad tym tiez rozmyslam - sice malej sa paci aj vo vanicke, len by som jej chcela dopriat nejaky dalsi zazitok 🙂 akorat, ze to kupanie je u nas vzdy dost fofrove - kvoli teplu (bojim sa aby mala neprechladla), tak si to dost dobre neviem predstavit ako sa budeme kupat spolu, alebo skor ako sa z tej vane potom vyhrabeme 😕 ved ju treba rychlo osusit a zo mna bude zatial kvapkat?
inac sme dnes boli v poradni a mame +300g za 2 tyzdne 😅 to je na nas poriadny prirastok, tak sa moc tesim, hlavne ked cely minuly tyzden mala tak vystrajala pri kojeni, tak som sa bala ci vobec nieco priberie, ale zjavne si proste to svoje vytiahne aj za tych par minutiek
no a rano sa pekne aj vykadila (po 7 dnoch) - asi zlakla, ze ju bonznem doktorke a ona ju bude prehliadat, tak si to radsej rozmyslela a vykadila sa pekne doma dobrovolne 😀

lisounek
autor
20. lis 2008

uci: 😀 😀 😀 super pekne rostete to je fajneee. 🙂 no to koupani asi teda bude az zitra protoze manza dnes prijede pry pozde ted volal a bez nej se to prave neda...jak sama pises nevim, jak bych se osusila a pak ji to chce prave asistenci..hmmm takze az zitra teda 😔 jeee jsem se tesila jak mala holka 😒 . No a my kadime kazdy den a pravidelne normalne uz 4 dny na tatovi ve stejnou hodinu na houpacim kresle 😀 😀

uci
20. lis 2008

lis: 😀 tak zas niekedy ked nebudeme tak dlho kadit, tak si pridem pozicat vaseho tatku, hupacie kreslo mame 😀 😀 skoda ze kupanie bude az zajtra 😖 ja som uz bola taka zvedava ci vam to pomoze, no ale mas pravdu, bez asistencie to nejde 😉

lisounek
autor
20. lis 2008

😀 😀 😀 hmmm a ted se podelala na me ale myslim, ze to plina nepobrala.... 😨 😨

lisounek
autor
20. lis 2008

Nejak to tu vazne devcata a dlouho nebyla Honzul 🤐 ...my zase ted odpo bojovali s kojenim, to je chvili ji pak rev, pak zase ji a rev, takhle treba hodinu..no hruza, ona proste to prso vubec nechce 😢 😢 a pritom pak ji a hlta jak diva, ale pousti se a ričí, pak jsem ji pochovala a z niceho nic najednou zase smich, tak ja nevim..ale kolik takhle sni je fakt zahadou... ☹ a ted uz asi hodinu to moje mlicko porad ublinkava ty jooo 😒

lisounek
autor
20. lis 2008

a venku se certi zeni!!!!!!!!!!! fujjjj 😖 a bude hur 🙄 🙄 tak ja zase jdu a za chvili pomalu koupat... 🤐

lisounek
autor
20. lis 2008

Hmm tak my misto koupani spime 😒 nechce se mi ji budit,ale za hodku chodi obvykle spat noo to asi neklapne dneska...to ma z toho rvani u jidla 😠

bobinna
20. lis 2008

ahojda holky
lis: vy kakáte každý den? naše Linduška tak jednou max.2x za týden dr říkala že je to ok že si vycucne jenom pro svoji potřebu a tím pádem nic nezbývá taky jsem jí to říkala že málo kadí ale je to prý ok..., holky já mám strach jdu k zubaři!!! 😖 😒 ☹ 😢 to jsem srabík co? ale chodíme s polu s Petříkem tak kvůli němu musím dělat že to nic není, jo a holky držte se... v sobotu mi brácha řekl že čekají třetí mimčo!!! mě klepne bráchovi bude 40 svagřici 35 a děti mají kluka 16 a holku 12let síla... no je to jejich věc tak dobrou nocku papa jo dneska linduš měla nějaký řvací období skoro celý den jsme prochovali moc nespala a ani u prsu se neuklidnila a le teď už zase spinká tak doufám že už je to za námi

lisounek
autor
21. lis 2008

ahoj teda od vcera prisla jen bobi 😕 hmm

bobi: my kakame kazdy den tak 2-3x a dr. mi rekla, ze ted je to jeste ok, ze kolem toho 3.mesice zacne kadit jen jednou za par dni..no ale zatim to na to fakt nevypada..to jsem si prave i predtim rikala, zda je to ok, kdyz takhle kadi, ze jako nema z ceho pribirat, ale kadi, ikdyz prikrmujeme, tak ma asi rychlej metabolismus holka 😀 😝

jo a vcera vecer jsem ji dala 90 ml Nutrose jako vzdy a proste porad rev a neklid, prso nechtela (vecer se proste nehodla namahat ze 🙄 ), takze tam hodinu rvala v postylce (coz je fakt co rict, vetsinou se tam da a spi!!!), tak jsem ji udelala jeste 60 ml no vypila to jak hladovec nejvetsi a pak hned usnula..ty jo mudra rikala max. 90 ale ona vypila 150 ml a pak teprve mela dost 😔 proste se taky ridim podle ditete no ne?? 🤐 tak jsem si rikala, jak bude super spat a ona byla po pulnoci vzhuru, no ale nadhodila jsem dudlika a spinkala dal az do 3:30 hod a to jsem ji vicemene budila, protoze jsem mela prsa jak kamen 😨 Tak alespon v noci a rano se nabasti od mamy 😢 jinak cele odpo delala u prsa fory a pak si myslim,ze proto takovy hlad..... ☹

ada80
21. lis 2008

Ahoj holky je tady někdo?

lisounek
autor
21. lis 2008

jj tak zase nikdo co vsechny delate v takovem hnus pocasi?? 😕 my byly chvili venku a hnus fialovej teda... 🙄 🙄

silrej
21. lis 2008

Ahojky, tak my dnes byly s Kájou taky na rehábce, ale že by se mi v tom slejváku někam chtělo, to tedy né... 😅 Kája byla pochválena, že už krásně zvedá hlavičku a i nadále máme pokračovat v tom cviku na zádíčkách, aby jsme tu hlavičku přestaly točit doleva...a rehábka z Káji byla úplně u vytržení, protože když jsme jí ten cvik předváděly, tak Kája se u toho smála a měla potřebu nám hrozně něco povídat a taky u toho super prdíkovat....a já si pak můžu povídat, jak mi u toho doma občas pěkně brečí! 😝 Jinak nás holky trápí bříško, už týden Kája nekakala, tak je mi jí líto, protože vidím jak se trápí...ale dle mudr to do pondělí nemáme řešit a pak případně dát čípek...no, uvidíme! 😒
Jinak Lis, já bych tu klidně byla, ale Kája nedovolí a taky mám doma spoustu práce do které se mi nechce... 😅

lisounek
autor
21. lis 2008

Sil: to je jasne, ja mam comp zapnuty skoro cely den a pritom neco delam a obcas juknu a tak...no a ted Kata spinka, tak mam casik..mezitim jsem i vytrela a ted premyslim zda zehlit nebo delat strudlik 🙂

lisounek
autor
21. lis 2008

To mam snad jedina takove ditko, ktere kaka 3x denne?? 😕

bobinna
21. lis 2008

ahojda maminy my jsme po očko ... chudáček ne že by brečela ale nějak jsme jí přetrhly spinkání a doteďka řvala jak uravná... no lis s tím nutrošem ... já bych jí toho tolik nedávala roztáhneš jí tím žaludek a pak bude k nenakrmení manželova sestra to dělala taky tak že jí přidávala a holka teď v 7-měsících neví co má strčit do pusy dřív má pořád hlad a váží skoro 11kg!! já jsem dávala Peťovi potom už i kašičky na noc ale to nevím od kdy to je ještě asi brzo... a vážíme 5630g. a v pondělí jdem na naušničky doufám že to přežiju 😀 tak zatím páček...🙂

bobinna
21. lis 2008

včera usnula linduš v 20hod a to jindy do půlnoci pořád kojíme🙂 no tak teda usnula a spala až do 5,30hod a já jsem vylezla z postele a šla si ji převlíknout i s pyžamem pže jsem ji měla od mlíka celou mokrou a linduš jak se najedla jako čuník(nikdy neví kdy má dost 😅 ) tak pořád ublinkává ... nevím co je lepší jestli flaška nebo prsa tak už fakt pášek

lisounek
autor
21. lis 2008

150 ml prece neni zadna maga davka a navic ji nema tak casto no nevim... 😒 vzdyt deti ve 3 mesicich uz maji tolik i pit je to na te krabici napsano 😲

uci
21. lis 2008

ahoj holky, dnes ma manzo dovcu, tak sme sa konecne pustili do upratovania 😝 uz nas to tu islo zozrat
sil: mne sa mala vcera tiez vykadila po 7 dnoch, tesne pred tym co sme to isli riesit k dokine 😀 a mozno nam pomohol jogurt activia co som zjedla predtym vecer - tak skus

bobinna
21. lis 2008

já to nemyslela zle lis... 😉 , my se konečně vyspinkali a máme úsměv na rtech jsme najedený tak je pohoda

lisounek
autor
21. lis 2008

bobi: ja vim, v pohode.. 😉 ja jen ze obcas uz 150 ml vypila i ode me, kdyz teda bylo co..ted uz neni je to cim dal horsi, mam mleko jen v jednom prsu ☹

silrej
21. lis 2008

Lis, v klidu, není to mega dávka a s tím roztažením žaludku...no, nevím...já se spíše řídím podle toho co chce mé dítko a hlavně, aby bylo spokojené a když má prostě večer hladík, tak jí klidně dám... 😅

silrej
21. lis 2008

Ale jak už jsem psala, tak každé dítko je jiné a také tak trochu záleží na tom, zda je spavé nebo ne, protože když moc nespí, tak má přes den i větší výdej a pak si zákonitě žádá i víc jídla...prostě se děti nedají poměřovat stejně a když mají hladík, tak je přece nebudeme trápit...vždyť jí nepřecpáváš celý den, takže klííííd! 😀

lisounek
autor
21. lis 2008

Sil: jeste ze Te mam 😀 jj nase Kacka je vcelku spac a tak si rikam, ze to pak proste dojida 😝

jitulka1985
22. lis 2008

Holky ahoj, moc vás všechny zdravím 🙂 O této diskuzi mi řekla Lisounek a pozvala mě k vám, tak se k vám tedy občas vtírnu, doufám, že to nebude vadit 😅 Koukám, že máte i všichni přibližně stejně "stará" miminka jako já, tak budu chodit sosat rady jo? 😀

Lis co Káťa?Jak jí chutná papat? 🙂 150ml není opravdu žádná mega dávka - já jak dávám Kubíkovi Bebu tak na té krabičce je dokonce napsáno že ve 3. a 4. měsíci by měli papat až 180ml 😕 Ale neřídím se podle toho, prostě kolik Kubík vypije tolik vypije, oni ty dětičky si řeknou sami 😉

Mějte se krásně a pěkný víkend.

lisounek
autor
22. lis 2008

jeee ahoj Jitul no to jsem rada, ze jsi zasla tady jsi vitana proste vzdycky s tim pocitej...a Kubik patri do sorty stejne starych miminek..a my tu mame stejne divci presilu mi prijde...holky my dnes celej den cestovaly, takze Kata skoro porad spala a hlavne v te autosedacce, no zadna slava, jsem rada ze jsme doma uz 😝 a taky jsme davali 2x za sebou Nutros protoze proste nebylo kde kojit a ted mam prsa jak broky tvrdy..ufff pujdeme na kojeni, snad to vypije a nebude delat fory... 😖 hezky vikend!!

silrej
24. lis 2008

Dobré ránko holky, tak máme za sebou zdárně křtiny i když České dráhy zase zabodovaly a babička s dědou dorazili z Brna s hodinovým zpožděním, takže křtiny nestihli, ale jinak Kája byla moc hodná, ani nezaplakala a zbytek oslavy prospala a já mám pak někomu vyprávět, že umí i zlobit... 😅 Jen koukám, že tady je nějaký klid...nikde nikdo! 😕

lencourek
24. lis 2008

ahoj holky, opět se hlásíme. Trochu jsme výletovali. A mimoušek byl super. Jak jsem nastartovala motor auta, hned ztichnul a spinkal, takže se mi krásně řídilo. Už jsem zažila, když řve jak prorvaný a já jsem nervózní, že mu nemůžu nijak pomoct při řízení.
Už jsme po procházce a teď Lukínek spinká ještě v kočárku. Dnes bylo dost náledí, tak se mi trochu smekaly nohy 😅 . Ach jo. Pěkný hnus.
Řešily jste tu kakání miminek (úžasné téma 😀 )- tak to my kadíme jednou za týden. A je to ok. Prostě nemá žádné zbytky. A taky jsme byli v situaci, že jsme nekadili skoro 3 týdny a taky to doktorka neřešila. Takže žádnou paniku, maminy. 😀

Holky, řešíte nějak vánoce? Už mám paniku, že nic nemám nakoupeno. Ale nějak nemám čas, chuť, inspiraci ani příležitost.

ada80
24. lis 2008

Ahoj holky jak je?koukám,že tu zase nikdo není ☹