Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
17. zář 2008

Jo a Toníček saje úplně stejně hloupě - někdy se až zakucká. A taky jak tak strašlivě hltá, tak si myslím, že nasává i vzduch, tak nějak divně to vždycky mlaskne... to dřív nedělal... nehltal tak. 😕 A navíc si nějak neumíme stále odříhnout, podaří se nám to jen občas... tak mám strach, aby nám ten vzduch v bříšku nedělal neplechu. Ale nejde to prostě, ani přes rameno, ani v poloze "na tygříka"... 😝

Koukám, že je docela vidět, že máme stejně staré děti. 😀 Jediný rozdíl je v tom, že Toníček nám zvedal hlavičku už v porodnici... teda jen na chviličku, ale zvedal. Jsme z toho překvapení, mám trošku strach, aby to nebylo příliš brzy. Ale tak snad ví, co dělá, chlapec náš jeden. 🙂

lisounek
autor
17. zář 2008

dukie: no nestras, ze fakt i v tom 3 tydnu zivota... 😕 to my jsme po vas o dva dny, takze me to ceka koncem tydne ju?? 😝 no a to si neumim predstavit, jak jit treba ven pri takovem spurtu 😨

jo oni deticky pri kojeni spolykaji tolik vzduchu, ze to ani neni mozny a Kata taky nejak nekrka...a my mame jeste klouboucky, takze tam taha vzduch jeste o neco vic nez se prichyti..ted ji musim jit zase vzbudit na papkani a vubec se mi nechce, ona tak dobre spi a pak spatne zabira..ty noce me teda nebavi 😒

uci
17. zář 2008

no lis tak to s tym malickom vyskusame, hadam to pomoze 😕
dukie: tak to by sme mohli byt aj my uz v tom rastovom spurte, mame celkom podobne priznaky, hm, no a ako dlho to trva? snad len par dni, nie?

dukie
18. zář 2008

lis: To já nevím, jestli Vás to čeká. Ty týdny jsou pouze orientační, každé mimi to může potkat trošku jindy... a možná taky vůbec, resp. to třeba maminka ani nějak nepostřehne. Každé mimi je jinačí. Však uvidíte. 🙂

uci: Jo, jo, já všude čtu údaje jako "čtyři dny" či "týden"... pak že se upraví prsa maminky - nastaví se na novou (větší) potřebu dítěte a mimi je zase spokojené. 🙂

Já jsem zvědavá, co bude dnes, protože včera mi malej přes den vůbec nespal, jak chtěl pořát papkat... a v noci ho to dostihlo a budil se mi, úplně poprvé..., až po čtyřech hodinách. Ovšem za to jsem naprosto vděčná, protože po tom včerejším dni jsem si potřebovala alespoň trošku dáchnout... šlo to sice blbě, zdá se mi, že moje prsa na ty jeho včerejší časté potřeby zareagovala, páč jsem je vždycky po těch 4 hodinách měla (a mám...) nalitý a bolestivý... ale holt člověk musí na spánek zvolit nějakou příhodnou polohu a taky to jde. 🙂 Teď spinká, tak jsem prostě napnutá, jaký ten den bude... 😕

lisounek
autor
18. zář 2008

ahoj vsem 🙂 tak my vcera cely den spali a vecer zase krize, nevim, co ji vzdy popadne, ale vecer proste nemuze zabrat a to ikdyz by mela byt spokojena a unavena, tak ji treba 2 hodiny dindame a proste rev porad 😔 vcera jsme ji teda uspali o pulnoci, coz jeste slo...ale ma dudlika a vzdy uz skoro spi a najednou otevre oci, vyplivne dudlik a zase rev a zaciname nanovo...a dnes rano se to opakovalo zase..pak se pokadila, tak jsem ji prebalila a v naruci byla spokojena, dala jsem ji do postylky a zase rev neskutecnej...usnula az na me v zavinovacce, tak fakt nevim co ji bere 😨 ..a ted vlastne nevim, zda nema vzdy treba hlad, zda uz na ni nejde ten sprut nebo tak.. 🙄 asi ji budu muset vzdy zkusit nakojit nebo fakt nevim...jsem taky zvedava, jakej bude den 😲

uci
18. zář 2008

no dukie tak to dufam, ze to vydrzime a ze to rychlo prejde, lebo takto vobec nic ine nestiham cez den, len to. co sa da robit jednou rukou, kedze v druhej stale cicikam 😒 mne sa inac prsia dost nalievaju uz davnejsie a ked presvihneme tie 3 hodky, tak mi z nich pri kojeni tak strieka mlieko, ze je mala cela od neho 😵 tak neviem, ci sa to da, aby sa este viac prisposobili?

honzulka
18. zář 2008

ahoj holky... 🙂
lis-poněkud mi připomínáš nás...taky přes den pohoda a večer prokřičel,ale ne tedy tak dlouho... 😒 No a pak jsem pomocí váhy zjistila,že mám večer málo mlíčka a nechala se ukecat a začala dávat příkrm...Tak zkus fakt častěji přiložit.. 😉

lisounek
autor
18. zář 2008

tak me obavy se naplnily, proste od rana nemohla zabrat az doted, uz jsem myslela, ze me jebne, protoze jsem porad krmila a pak nasledne krkani, kadeni a rev...pak kdyz byl chvili klid, tak prisla zase skytavka, takze dalsich 10 minut dindani...a pak zase kadeni, no a nasledne teda mi prislo, ze muze mit zase hlad, tak jsem ji dala a pak zase rev...no a v postylce ne a ne usnout, proste jen v naruci a to jeste mezitim cumakovala...a kdyz jsem ji dala do kocaru ci postylky, tak hned oci otevreny....

Honzul: ja ji vcera ale vydatne fakt nakrmila az pak zase ublinkavala a stejne proste neusnula az pak kdyz se uplne unavila tim revem..ja jsem v noci uplne vyrizena, nejsem schopna se po dvou hodinach spanku nejak probrat a pak nez si to vse odbudeme tak je to hodina a pul a zase uspavani..ty jo ja bych fakt spala, chtela jsem dnes s ni, ale nebyla moznost kdy a ted kdyz spi, tak jsem rada, ze se najim a dam pradlo do pracky...odpo zkusim jit prvne sama ven, snad nebude brecet a bude mit klidek... 😕

ada80
18. zář 2008

Ahoj holky
lis:nemáš to jednoduchý,ale neboj ono se to srovná.Já vůbec nevím jak mám malou strojit ven.Tuhle jsme byli u našich a moje mamka mi pořád říká,že malou málo strojím,že nás se ségrou strojila víc,ale mě připadá,že je nabalená dost,tak nevím 😕 Jinak musím dokoupit nějáký podzimní a zimní věci pro malou,protože jsem zjistila,že máme skoro všechno na léto.Podzimních věcí máme fakt málo.Dnes nám přišla pozvánka na vítání občánků 3.10. ve 13hodin tak jsem zvědavá kolik dětí tam bude.

dukie
18. zář 2008

uci: Mně se taky mlíčko spouští... dokonce i samo o sobě, bez kojení... 😝 A stejně křičí, že má hlad. Já právě četla, když jsem hledala info o tom růstovém spurtu, že mlíčko má něco jako "složení", a to se právě musí upravit. Jakože do 3. týdne není přední a zadní mlíčko, ale něco mezi. No a právě v tom cca 3. týdnu se to začne tvořit odděleně a mimi na to není zvyklý, že nejdřív jen pije... a chce se taky najíst, ale to prostě přijde až později, musí nejdřív vypít to přední... no a v tom že je ten problém. Tak nevím, no. A prý proto v tomto týdnu začínají i ty koliky, které nejvíc způsobuje právě to přední mlíčko, které obsahuje hodně nějakých mléčných cukrů či co, které pak v bříšku miminku způsobují kvašení... no já nevím, nerozumím tomu. Píšu jen to, co jsem načetla. Co je na tom pravdy... nevím... 😕

lis: Drž se, určo to zvládneš, myslím, že to musíme vydržet všechny. Taky takové dny máme... 😉 Hlavu vzhůru, bude líp. Musí být líp. 😀

ada: Jsme na tom podobně, zrovna dnes jsem koupila takovou trošku teplejší čepičku a takové tenké rukavičky (naž začne mrznout a bude potřeba vše teplejší...). Akorát jsem měla nakoupeny dvě fleecový bundičky (resp. jednu menší a jednu větší) s kapuckou, protože jsem si říkala, že bychom taky mohli při termínu 6.9. rodit v půlce září, a to by mohla být už i chladno... tak pro jistotu, abych měla malýho v čem odvézt z porodky. Jinak nic moc teplého taky nemáme. Možná jednu soupravu z froté... a tím končíme. 😒

lisounek
autor
18. zář 2008

holky tak jsme usnuli az v 15 hodin a to jsem si sla lehnout s ni uplne vyrizena, chtela a potrebovala jsem ven, ale vubec to neslo a neklaplo, tak treba zitra. ☹ a ted spala asi 20 minut a uz je zase vzhuru... 😝 dnes uz je toho teda moc..manza spi jinde, aby byl schopen pracovat, ale je taky vyrizenej - zarizuje vsechny nakupy po praci a vubec to co ja nezvladam pres den, Dnes jsem stihla vyprat jednu pracku (predtim svleci prosteradlo) a uvarit si kasi 😔 jinak nic 🤐

lisounek
autor
19. zář 2008

ahoj holky, tak po vcerejsim ubrecenem dni se snad dnes blyska na lepsi casy..vcera manza malou vecer uspal, spala az do 22 hodin, pak se s hlasitym chrochtanim a blbnutim u prsa asi po pul hodine najedla a za hodku ji manza opet udindal - asi ma na ni nejaky dobry vliv ci co a spala az do 4 hodin, takze ja mela pocit, ze jsem se zase jednou dobre vyspala (no nee 4 hodiny v kuse a co to s clovekem neudela 😀 )..a pak bastila v 8 hodin, dokrm byl kolem 9 hodiny, protoze jecela a ted spi, tak snad dnes bude lip..uz mam pripravenou dalsi pracku na prani a taky dnes pujdeme ven..tento tyden jsem byla jednou... 😔

kocky maminy jak casto koupete? my ob den a myslim, ze to staci, nemuzu ji prece ten stres delat kazdy den 😕

ada80
19. zář 2008

Ahoj lis 🙂 naše malá se budí v noci na jídlo 2x a pak zase spí,teda ne pořád,ale bčas jo takže si někdy taky myslím,že jsem se dobře vyspala 😀.Ted ještě spí tak soufám,že se jen tak nevzbudí,protože má zvláštní dar jak si sednu k PC tak se vzbudí.My koupeme každý den,líbí se jí to a zase řve,že nechce z vany.

lisounek
autor
19. zář 2008

ahoj adi, rikala jsem si, ze se asi ukazes, ze tohle je takova nase hodina, kdyz holcicky nezlobi 😀 - my ted jeste taky spime, ale bedlive posloucham chuvicku, zda se neprobere... 😕 taky se ji nelibi, kdyz sedim u pc a kor kdyz ji mam na ruce, tak to je povyk...

jinak Kata uz ten bily jazycek od mleka nema, bylo to jen par dni a ted uz je to pryc..za to ublinkava solidne teda a to ji jeste odstavim, kdyz vidim, ze uz nejak neji a ona se stejne vzteka jak Viktorka 😠

dukie
19. zář 2008

Ahojte holky. 🙂

lis: Úplně Tě chápu, míváme dny, kdy malej celej den nezabere... což nechápu, protože se všude píše, že takhle starý mimi prospí 90 % dne... jo, jo, povídali, že mu hráli... 😀 V sedm ráno se probere a oka nezamhouří až do osmi do večera... 😝 Ale když jen tak kouká, tak mi to neva, to si s ním povídám třeba u žehlení atp. Horší je, když má svůj den a celej ho prořve. To pak taky nezvládám...

My koupeme obden... a když v den koupání malej večer tvrdě spí, tak ho nebudím a vykoupem ho až třetí den. Stejně mu každý den omývám prdýlku a pindíka vodou a mýdlem "bez mýdla" od SebaMedu... obvykle ráno, někdy i přes den, když se mi zdá, že na to ubrousek nestačí nebo že si to pindík či pytlík žádá - prdelku má krásnou, ale pytlíček někdy trošičku zarudlý, to se mi zdá, že je od moči, ačkoli ho přebaluju často... a že to je prostě potřeba opláchnout čistou vodou... 😀 ...takže to nejšpinavější má čistý vždycky. 🙂

uci
19. zář 2008

bozinku baby, ja som uz hotova 😢 vcera cely den plac, teraz celu noc nespala a dnes to pokracuje - pomooooc, kazdych 5 minut je hore a place tak srdcervuco, ze to nemozem uz ani pocuvat ako mi jej je luto ☹
dukie: to znie celkom logicky co pises, tak musim pockat kym sa mi spravi to zadne mliecko, ale mam obavy, ze pri sotva 5-7 minutovom cucani sa k nemu aj tak nedostane aj keby sa vytvorilo no a dlhsie ju nedokazem udrzat u prsa, strasne sa jeduje, ze to nie je to prave orechove
lis: tak si si uzila prima noc, co? 😉

ada80
19. zář 2008

lis, já taky poslouchám a nic to se teda divím.Já byla venku taky jen jednou a to včera.Musela jsem Vandě koupit nějáký oblečení na podzim aby vůbec mohla chodit ven,protože jsme měli jen letní věci.Koupila jsem bundičku a kalhoty a ještě jednu bundičku a babička/moje mamka/koupila kombinézku tak jí aspon nebude na procházce zima.
Vandulka se zase vzteká když jí prso vypadne z pusinky a pak hltá a mlíko jí teče z pusinky,vždyt to znáš,vid?

lisounek
autor
19. zář 2008

uci: musis vydrzet proste ac je to k zblazneni 😖 zkus proste casto prikladat, ono tim castym prikladanim nakonec to zadni mlicko vytahne...drz se holka!!!

ado: jo to znam..posledni dobou dela hrozny veci u toho prsa, nez se prisaje, tak mlaska a pousti ho a zase se prisaje a chrochta u toho, jak blazen a ted ji to tece prave vsude okolo..akorat me desi to jak se u toho dusi, obcas uplne vali ocka, tak ji musim hned poplacat a zvednout...no a to je taky pak rev... 😲

lisounek
autor
19. zář 2008

dukie: ja prave taky premyslim, zda bych ji treba po kakani nemela omyvat spis vodou nez ubrousky, prdelku ma teda ukazkovou, ale prece jen voda je voda ze?? 😕 taky uz jsme ji koupali ob dva dny jednou proste kdyz spi, tak ji nebudime...uz slysim nejaky knikani ze by uz? 😨

ada80
19. zář 2008

lis:to je jak kdyby jsi popisovala co se děje u nás doma 😀 Vandula to začala dělat nedávno,je to fakt horor 😝 Kam chodíš na procházky,do města,nebo kam můžeš jít?

lisounek
autor
19. zář 2008

jinak my taky nejak nemame to teply obleceni, spis az vsechno to vetsi, takze bych to taky mela nejak poresit... 🤐 ja ji zatim dala do te velke kombinezky, byla srandovni vypadala jako kosmonaut a asi ji to bylo uplne jedno, ze je velika 😅 a dnes pujdeme ven podruhy tento tyden, snad uz to vyjde..uz se tak tesim na vzduch, ale bude to nase prvni prochazka uplne samy 😉 tak jsem zvedava..jeste jsem si moc kocikovani neuzila teda 😒

lisounek
autor
19. zář 2008

adi: no do mesta vetsinou protoze potrebuji zaridit nejake nakupy, ale zatim jsem chodila jen s manzou, protoze vsude se fakt s kocarkem neda a navic, jak jsem mamina tak to vic i sleduju, jak jsou lidi neochotny a jak se neda vsude projet, navic maly ty kramy, takze spis vsude clovek prekazi..vyhoda byla, ze manza pockal s malou vzdy venku...kdyz jsem sama, tak se vsude nedostanu a nechat venku ani nahodou, ikdyz jsme na malym meste, ale stejne...jinak se da jit i mimo mesto, ale to jsem zatim nebyla...venku jsme toho jeste moc prave nenachodily.. 🙄

dukie
19. zář 2008

lis: No já mu prdelku umývala každé ráno a před týdnem jsem přidala i opláchnutí přes den - podle potřeby. Zpočátku jsme používali čisticí ubrousky Nivea sensitive bez parfémování atp., a to se mi zdálo, že je všechno naprosto O.K. i bez omývání během dne. Ale manžel koupil i další značky, tak je zkoušíme... a teď zrovna máme nějaké ubrousky od Pampers s heřmánkem, alergii na ně evidentně nemá, ale zadeček se mi po nich zdá takový jakoby "ulepený", stejně jako pindík, resp. pytlík. 😀 Je mi blbý je vyhodit jen pro můj pocit, chci je dopotřebovat... Takže mi připadne, že to opláchnutí si to prostě žádá. 🙂 A malej přitom i potom navíc vypadá strašlivě spokojeně. Omýváme jen narychlo pod tekoucí vodou v umyvadle. Pak rychle osušíme, namažeme, dáme plínku a jsme spokojenej kluk. 😵 Přesně jak říkáš... voda je voda. 😵

Jo, holky, k procházkám... když má malej svůj den a řve od rána do večera, tak zatím je zaručeným lékem procházka. Při řvaní ho nabalím a vyrazíme... a jen co vyjdeme ze dveří bytu a ucítí chladný vzduch na chodbě, tak přestane křičet... po položení do kočárku v kočárkárně usíná... a probouzí se opět až jsme doma... Sice se u toho nevyspím, ale alespoň se projdu, nadýchám čerstvýho vzduchu a užiju chvilky ticha. 🙂

ada80
19. zář 2008

lis:já můžu aspon do lesa, tam je aspon klid,ale spíš chodím taky po nákupech atd.Tak si vezmi sebou tchyni,aby ti Kačku pohlídala/to asi ne/vid?

lisounek
autor
19. zář 2008

ado: ani nahodou, to vis, ze po tom prahne, ale ja ji nechci sebou 😖

lisounek
autor
19. zář 2008

uz breciíííííí 😲

lisounek
autor
19. zář 2008

tak koukam, ze uz jste vsechny zmizely...no my nakojili - chtela jist porad a bylo to skoro 40 minut a jeste se asi po 20 minutach u toho prsa zacala vztekat, takze nevim co to melo znamenat - doslo ji tam mliko?? 😕 no tak jsem ji dala na druhe prso a byl klidek...ale i po tech 40 minutach porad chtela, ale me uz to prislo fakt mocc, ikdyz vsude pisou, nechte dite ono si samo rekne, tak me prijde, ze ona si fakt nerekne a chlemta co to jde a pak blindi jak diva 😝

dukie: taky jsem vyzkousela tvou metodu omyti pod vodou, ale strhl se takovy jecak, ze to bylo asi poprve a naposledy... 😲 proste vodu nesnasi a tak asi zustaneme u ubrousku, ale ma to vyhodu unavila se a vytuhla, tak ja jdu varit a pak pujdeme ven, idkyz se zase nejak zatahlo.. ☹ holky u nas je obcas rev akorat tak na socialku 😉

dukie
19. zář 2008

lis: Já už jsem túúú... 😀 Měla jsem návštěvu, přijel se na malýho podívat můj strejda. Moc milá návštěva. 😵 A teď jsme kojili... taky 35 minut (taky z obou prsů, z jednoho mu to evidentně nestačilo, tak jsme to prohodili a vypadá to, že dobrý 🙂 ...) Ale je to divný, protože po prvním pití si ublinknul... a chtěl pít zase. Tak nevím, proč si ublinkával - doteď jsem si myslela, že ublinkává, když se přepapká... a teď v tom mám zmatek... 😕

silrej
19. zář 2008

Ahojky, můžu se přidat...když to tak čtu, tak jsem na tom co se týče kojení stejně jako vy...v poslední době Kája vyvádí u prsa opravdu krkolomné věci, a to chvíli pije v pohodě, ale pak prso pustí a zase si ho vezme do pusy a hrozně se u toho vzteká a po chvilce zase pije normálně a co se týče doby kojení, tak u nás je to taky půlhodinka i více, tak vám nevím...a nejhorší je, že i přesto všechno skoro vůbec nepřibíráme, tak už jsem z toho trošku zoufalá...a to si myslím, že mléka mám dost... 😅

dukie
19. zář 2008

silrej: Vítej mezi námi. 😵 My právě teď kojili 45 minut než jsme byli spokojení... 😅 Sice jsme se nevztekali, ale jsme lenošní, sajeme prvních 5 - 10 minut intenzivně a pak usínáme... a když ho po 15 - 20 minutách chci od prsu odstavit, tak se nechá, ale pak vyvádí, že chce ještě... 😝 😀 Třeba nepřibíráte proto, že všechnu energii, kterou malá získá z právě nakojeného mlíčka, vydá na to, že se vzteká... 😀