Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
8. pro 2008

ada: Myslím, že tam je lhůta taková, že o to můžeš žádat až 3 měsíce zpětně. Mrkni kdyžtak na http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/696/_s.1... , třeba tam najdeš víc info. 🙂

laaala: Já se Ti nedivím, taky bych se toho obávala... a hlavně mi teda připadne od té maminky nevhodný, že chodí s nemocnou holčičkou mezi ostatní miminka. 😕 Snad by ty kyčle mohly o dva či tři týdny dýl počkat, ne? 😕 Nebo se měla domluvit, že přijde až po ordinačního hodinách nebo tak něco. Naše MUDra třebas tohle dost úzkostlivě střeží... zdravá miminka a nemocné děti zvlášť... Onehdá nám vyšlo očkování ta, že bychom tam měli v čekárně ještě tu půlhodinu čekat na případnou reakci... ale to už měly začít chodit nemocné děti... tak nás hned vypakovala, ať prý raději zůstaneme tu půlhodinku v autíčku, že bychom tam mohli něco chytit... 🙂

Holky, když přijdete z venku a mimčo Vám spí... necháváte ho ve fusaku než se probudí? Nebo ho z toho vyndáte? Já u tohodle nikdy nevím. Mám strach, že mu bude teplo, ale když ho rozbalím, tak se zase probudí, no. Tak tohle dilema řeším po každé procházce... 😀

honzulka
8. pro 2008

dukie-já Tomáška už několikrát nechala normálně zabalenýho v kočárku tak jak venku(a nevím,jak je to možné,nikdy nebyl třeba propocený.. 😕 )..A někdy ho dám s korbičkou do pokoje a otevřu okno(ne uplně,jen ventilačku..).No a když spí dlouho,tak mu ten fusak rozepnu,ale on si stejně spí.. 😀

lisounek
autor
8. pro 2008

ahoj holky...jj delam to taky tak normalne ji zavezu domu a rozepnu, odkreju vsechny deky, nekdy stahnu cepici, rozepnu kombinezku a tak ji v tom nechavam...nesundavam protoze by se vzbudila a ja jsem rada, ze jeste chvili spi....

nase mudra taky nemocne deti posila pryc, ale ne vzdy to jde, takze ted jsme cekali na ockovani a ve stejne cekarne bylo nemocne dite s laryngitidou a prohlizelo si tam knizky, ikdyz ho maminka vyhanela na chodbu (ona tam kojila druhe mensi dite, ale byl tam i tatinek a tomu to bylo sumak), tak tam stejne nekolik minut bylo, takze me to vcelku stvalo, ze to vic nehlidaji, jelikoz tam byla fakt i jina miminka... 😔

ja vam nevim, ale ja jsem asi nejaka otrkana...dnes jsme byly s K poprve ve virivce a ja proste neresim, ze je zima a ze by mohla neco chytnout, ja proste to chci zkusit (a ac mam kamaradku, ktera do me proste husti, ze se mi divi, ze tam chci jit, ze je mala a muze chytit to a to...ma to od nasi dr., ktera je tak pecliva, ze by mi sama rekla, ze mi to nedoporucuje, ale ja se proste separovat nechci a myslim, ze dite ma ziskat i nejakou jako prirozenou imunutu)..holky a vcelku i dobry...sice K chvili pobrekavala, ale bylo to i blbou hodinou..pak usnula jak spalek...a taky ji drzela chvili ta pani no a ona proste u tech cizich lidi breci.. ☹ ,ale jinak jsme vcelku plavcily az na chvilky kdy uz se ji to fakt nelibiloo 😝

lisounek
autor
8. pro 2008

hmm a opet jsem dostala takovou jakoby malou depku z nekojeni, protoze kazda mamina muze dat diteti alespon cucnout mlicka a uklidnit nebo trochu nakrmit a my jelikoz jeste nebyl jeji cas, tak jsem ji nekrmila a ona teda hned usnula..hmm ale bylo by snazsi vyndat prso a trochu nakrmit a tak...no ale jak rekla sama nase mudra, to neznamena, ze jsem horsi matkou a ze jsem asi i kojila dele, nez mi bylo z hury dano a ze jsem udelala maximum, tak stejne je to ale cloveku lito 😒

Honzul: a super,ze Tomik uz takhle reaguje a zveda se jen tak dal 😉

honzulka
8. pro 2008

lis-s kojením tě naprosto chápu.. 😢 Cítím se stejně a ...Ty ses alespoň snažila.. 😢
Jinak u naší mudry je to dobrý v tom,že má zvlášť čekárnu pro zdravé a nemocné..Když jsem tam byla s Tomáškem nějak ze začátku,tak naproti mě na přebalováku byla holčička,která s Tomíkem navazovla kontakt a pak mě dostalo,když máma sestřičce řekla,že mají snad tři dny teploty!!sestřička jí nevynadala,páč to nebyla maminka co k nim běžně chodí,ale důrazně jí řekla,že nám my jsme v šetsinedělí a ona tam tu nemocnou holku nechá..taky mi to bylo docela nepříjemný.. 😠
lis-je fakt paráda,že to k.už takhle hezky zvládá..třeba jí to koupání předtím taky vadilo,že měla hlad.. 😕

honzulka
8. pro 2008

Musím jít vzbudit Jeníka tak pa a zase někdy.. 😒 😉

uci
8. pro 2008

laaala: teda nestovice???? no to ja by som uz urcite zinfarktovala 😨 podla mna teda vobec nie si hysterka, alebo sme potom obidve 😀 ja sa kiahni bojim ako certa ale teda hlavne preto lebo som ich este nemala, cize by sme to s malou schytali obidve a to by bol iny zahul, ale pokial si ich ty mala a plne kojis, tak by ti ich mala nemala este dostat (mozno az tak niekedy ked bude starsia - cca od pol roka)
s tym kojenim sme na tom tiez rovnako, mala mi papa cez den tak 3-4 minutky (kazde cca 2, malokedy 3 hodky), obcas sa trhne na 7-8 a v noci ked je prispata a nedochadza jej to tak aj tych 10-15 min 😀 ale to ona uz od malicka tak kratko papala, tiez som to tu davnejsie riesila kedze sa mi zdalo, ze malo pribera ale kedze dokina bola spokojna a ked to vezmem ze z dlhodobeho priemeru pibera tak 100-150g/tyzden, tak uz to neriesim a som s tym spokojna, aspon pri kojeni nestravime tolko casu, ale zase je problem ju o to dlhsie zabavit

az teda na tieto posledne 2 tyzdne - to mame pri tom kojeni fakt obidve stresy tak ako pises,
dukie: vysadila som arizonky, bezkofeinovu kavu a vratila sa k starym dobrym kvapkam Espumisan a trosilinku sa mi zda ze je to lepsie, tuk tuk tuk, ale s tymi mliecnymi produktami mozes mat pravdu, len mi nejde do hlavy, ze doteraz by jej to az tak nevadilo kedze som ich doteraz jedavala hodne? 😕 no ak sa to nezlepsi, tak to asi skusim ako pises, len budeme mat zase problem s kakanim, lebo na to nam celkom zaberala aktivia

inac som to holky asi v sobotu posrala 😢 svokra bola s malou na prechadzke, tak som sa vrhla na okna a zrejme som prechladla ako fras ☹ ide mi hlavu rozhodit, z nosa mi tecie no parada, dufam, ze to odo mna chyti aj mala a sme jasne, ale tak si hovorim, ze snad tym mlieckom jej davam aj nejake tie moje vytvorene protilatky, tak snad to prekona bez problemov 😕 lenze prespala dnes cely den tak bojim bojim, ze to uz ide aj na nu ☹

lencourek
8. pro 2008

ahojda holky,
taky se musím pochlubit, prcek už se hezky začíná přitahovat za ručičky. na těch dětech je vidět každý den. hrozně rychle rostou a vyvíjejí se. občas se nestačím divit.

Lis: docela ti závidím tu výřivku, určo bych tam taky chodila. neboj. Kačenka si rychle zvykne a bude si to s tebou užívat.

dukie
8. pro 2008

lis: Výřivku Ti taky závidím... Ale přeju. 😵 Já s Toníčkem původně chtěla chodit plavčit (už v těhu jsem se o to zajímala), ale díky těm dvěma zánětům oušek nějak nemám odvahu. 😝 Ona to tedy nezpůsobuje voda, že jo, údajně ani chlad atp., "pouze" ta hloupá bakterie či co... ale prostě stejně mám strach tam s ním chodit. Možná začnem od půl roku, uvidíme. Třeba tu odvahu najdu. 🙂

uci: No však uvidíš. Stejně je to zoufalý, že? Všechno bychom udělaly, jen aby Ti naši prckové byli spokojení... ale s tímhle prostě nic nenaděláme. ☹ Jo a na to kakání... prodávají se probiotické tablety i kapky pro dospělé. Takže pokud jde o tohle, tak se to dá, myslím, řešit alespoň trošku tímto způsobem. Já vím, jogurt je jogurt, ale když to jinak nejde... No a moje maminka na kakání vždycky užívala na lačno jedno jablíčko a zapila jej vlažnou vodou. Prý pak vždycky kakala jedna radost. 😀 Sama jsem to ale nezkoušela, tak nevím...

uci
9. pro 2008

jo dukie, ale malej jablcko este nemozem dat 😉 ja som to myslela tak, ze ked tu aktiviu zjem ja, tak to pomoze prave malej sa vykadit 😀
my sme tiez uz uvazovali nad plavanim a co som citala, tak vraj prave v zimnych mesiacoch byvaju deticky menej chore ked chodia na to plavanie 😕 zaujimave ale vraj vtedy nemaju skoro ziadne absencie, mozno prave preto, lebo maminy sa tak nejak dokladne staraju o to aby to mimco neprechladlo a ked uz je o nieco teplejsie tak zrejme trochu polavia, ono to aj celkom sedi, ked si zoberiete, ze kedy byvaju napr. chripkove epidemie - na jesen a na jar
takze my by sme radi isli uz od januara na plavco, len neviem ci sa stihneme dovtedy zaockovat 😒

lisounek
autor
9. pro 2008

ahoj holky..

uci: porad fakt prdiky? to je divny, rikaji ze 3 mesicem to konci a je fakt ze u nas to plati, Kata prdi sama a uz vcelku delsi dobu...holky ale kdyz teda kadi to vam povim, to je hruza...jsou toho kvanta, jak kandi treba ob den dva a vzdy hroznej smrad...no a po umelym mliku je to jeste vyzivnejsi, nez kdyz jsme kojily... 🙄 😝

Ja ted resim, zda muzu vymenit Nutrilon za jinou znacku..chci to zkusit protoze po nem porad ublinkava..sla jsem dnes do lekarny a oni maji Nutrilon proti blinkani, ale 400 gramu asi za 200kc, takze jsem se rozhodla ze zkusim Bebu proti blinkani..ta stala 280kc, ale je to dvojnasobny mnozstvi...jen nevim, zda to muzu proste vymenit... 😨

Jinak jsem nejaka presla..holky taky vam prijdou vsechny dny do puntiku stejny?? 😖 me to nejak depta jsem s Katou moc rada, ale proste je to jen kolem ni..a to je jeste relativne dobry pocasi, takze si kratime dlouhou chvili venku..hmm ale co nadelam, proste to tak je 🤐

honzulka
9. pro 2008

lis-vyměnit to asi můžeš.Já tohle měla u Jeníka a pak jsme kupovali to AR a stejně ublinkával.Přešlo to až s příkrmama,když se mu to v bříšku zahustilo.. 🙂 tomík mi taky ublinkává,ale o dost míň než Jeník.Pomáhá nám,když ho po jídle tak půl hodiny držím v sedě a postýlku mám vyvýšenou.Za měsíc začínáme s příkrmem,tak už to vydržíme..Tehdy nám ale sestřička říikala,že když změna mlíka,tak je lepší zůstat u stejné značky. 😒
Jinak u nás je to taky ten stereotyp.. 😠 Těším se na ty příkrmy,protože toho mlíka už je docela dost..Dost bílého.. 😠

lisounek
autor
9. pro 2008

hmm jenze Nutrilon AR je drahej a malej, takze to bychom mohly kupovat po kilech..spotreba je velika 😨 😨 postylku mame taky vyvysenou...jenze mudra rika, at ji davam i caj, ze jako po UM maji vetsi zizen, nemaji se z ceho vlastne napit, jenze po nem blinka taky, jak se ji to rozredi hmm 😖 😖 Honzul: ty davas cajiky nebo tak neco?? 😨 Kdyz udrzet ten nas pytel blech v klidu fakt nejde, pumpuje nohama a rukama, takze se vlastne ani nedivim, ze blindi.... 😒 Treba je to normal a mela bych zustat tam kde jsem..hmm nevim.. 😝

honzulka
9. pro 2008

lis-je to drahý,proto se to snažím vydržet.. 😉 Já čajíku dávám jen malinko a spíš mezi jídli a nebo jen třeba namočím dudlíka a to malýmu stačí.Tomášek je taky kulíšek a jak ho položím,tak si dáva nožičky pomalu za hlavu a hlavně si pořád strká prostíky do pusinky až do krku a pak to lítá.. 😉 Taky jsem někde četla o tom ublinkávání,že je to normální,že si dělají pořádek v bříšku.takže já bych fakt vydržela a zavedla ten antirefluxní režim.Spotřeba ještě jde,bude za chvíli větší.. 😅 mně opravdu po tom AR stejně ublinkával..Zkus jí nechat hlavně odříhnout alespoň dvakrát nejmíň a myslím,že to přejde.. 😉 Hlavně jí taky nechávat ty 3 hodiny pauzy,aby se nepřejídala.. 😒

silrej
9. pro 2008

Ahojky holky, všechny zdravíme...máme dnes za sebou kontrolu na rehabilitaci a byly jsme pochváleni, jak nám ta vojtovka hezky jde a hned jsme vyfasovaly další cvik... 😅 Jen zase rehábka rozebírala Káji očička, že jí těkají, tak z toho začínám být nějaká špatná, tak uvidím co nám řeknou příští úterý na očním... ☹ Jinak jsem přidala pár foteček toho našeho raráška... 😉
Lis, já používám Nutrilon 1HA od začátku co přikrmujeme a Kája vůbec neublinkává...musím to zaťukat! 🙂 Ale jinak si myslím, že ho vyměnit můžeš zkusit, jen se nedoporučuje UM měnit moc často, aby to dětem nezpůsobilo bolení bříška... 😒 Jinak my v poslední době zase na bolení bříška trpíme, tak vám nevím, ale nemám pocit, že by to třetím měsícem končilo... ☹

bobinna
9. pro 2008

ahojda holky, jdu vás navštívit...🙂

ublinkávání se nás taky týká... bohužel... dneska dostala čisté pyžamko a hned si ho poblindila to by mohl člověk jenom prát...

holky nás stíhá jedna pohroma za druhou
1.) petřík má zánět nosních dutin, byli jsme dneska na rtg tak je to jasný od zítra má antibiotika a do vánoc už nejde do školky 🙄 😕 😖 😠 😒 ☹
2.)Linda furt kašlíkuje a teče jí z nosu ☹ 😖 🙄
3.) finanční krize dorazila už i k manžovi do práce nebyla výplata a v lednu prý taky nebude takže pracuje zadarmo!!!
4.) a aby toho nebylo málo tak nám v neděli vyhořelo čerpadlo u vodárny a jsme už druhý den bez vody... 😢 koupelna plná prádla kuchyň plná nádobí a já jsem zralá na psychiatrii

ten stereotyp je u nás taky ... to je asi všude ... mám z toho už docela depku a my nemáme ústřední topení vytápíme krbem takže každý den si vyběhnu do mrazu pro dříví a a topím už mě to nebaví!!!!!!

bobinna
9. pro 2008

já chci do práce!!! zlatý globus sice mi lezly lidi na nervy ale už se na ně těším stačil by mi jeden dlouhý pracovní týden a jak bych šla zase ráda na mateřskou... taky se vám někdy stýská po práci? nebo jsem jenom já macecha 🤐

dukie
10. pro 2008

Ahoj holky. 🙂

uci: Já to tak právě myslela, co sníš Ty, to pomůže malé... a to jablíčko by mělo fungovat stejně. A taky moje kamarádka jedla zavařený meruňky, když její synek měl potíže s kakáním. 🙂

lis: Stereotyp s miminkem je fakt děs... ale tak zkuste občas něco, co neděláte každý den. 😉 Já včera zajela za našima, Toníčka jsem tam nakojila, nabalila ho mamce do kočárku a šla s taťkem na zahradu sázet stromečky. 🙂 Ti povím... za poslední 3 měsíce to bylo moje nejdrobrodružnější odpoledne. 😀 A fakt mi to pomohlo, člověk přijde na jiný myšlenky při takovéhle práci. 🙂 Cítím se jak znovuzrozená. 🙂

sil: Nás taky bříško trápí... manžel je z toho dost grogy, páč se k třetímu měsíci tak moc upínal... dokonce tu chodil po bytě, nosil Toníčka (když mu byly přesně ty tři měsíce) a šeptal mu do ouška: "Už jsou Ti dneska tři měsíce, tak uděláme kolikám pá, pá..." a u toho mával a volal "Ahój!"... 😀 No a když se nám znovu objevily, tak z toho fakt byl zdrcenej a znechucenej... ☹ Já to relativně přežívám, páč jsem spíš pesimista než optimista, takže jsem něco takovýho spíš čekala... 😝

bobina: To je mi líto. 😒 A je to fakt tou krizí? Páč já mám pocit, že se na to firmy spíš vymlouvají... 😝 Držím pěsti, aby bylo brzy líp. 🙂

A k ublinkávání... četla jsem, že je to normální, že miminka jednak nevědí úplně přesně, kdy mají dost, takže se někdy přebumbají, a tak musí přebytek ven... no a taky prý nemají ještě dotvořený takový ten cosi, co nevím, jak se jmenuje, ale je to prostě uzávěra žaludku. A prý se dotvoří někdy - teď bych kecala, ale tuším, že někdy kolem jednoho roku a ublinkávání se samo spraví. Prý. Tak nevím. My taky ublinkáváme, ale ne nějak moc. A nejčastěji s říhnutím - když je to prudký, tak to prostě vyletí ven...

lisounek
autor
10. pro 2008

ahoj holky, tak Vam s Katou piseme 😀 no proste nechce byt sama, tak pise se mnou ...

Ty koliky jsou fakt zvlastni, prijde mi, ze 3 mesice funguji a koukam, ze ne u kazdeho...tak holky vydrzte, hur snad uz byt nemuze... 😒 ja se prave taky bojim te zmeny mlicka...a ja prave nedokazu posoudit, jak moc je ublinkavani norma popr. nenorma 😕 ale kdyz me prijde, ze ublinkava proste permanentne, jak pise bobi, proste bych mohla porad menit obleceni....no zkusim jen tu Bebu a pokud to neklapne, vratime se k Nutrilonu..prece jen bych nerada, aby mela zacpu ci jine boleni...

bobi: to je silenyyyy 😲 😲 to se teda nedivim, ze clovek ani nema nic pozitivniho, protoze v tehle situaci asi co vid? hmmm 😖 ani nevim co Ti na to rict, ale chapu Te s tou praci..me to taky nebavilo a porad jsem se tesila na mimi a ted bych obcas sla i zamakat.. 😀 😀 a pak bych se vratila a tu svou malou dcerusku bych zulibala radosti..no ale byla by to prijemna zmena...uvidim pristi rok bych mozna nejakou akci v praci dala nebo alespon vypomahala z domova jako v tehotenstvi...uvidime... 😉

Sil: jste holky sikovny a jdu podivat na fotecky Kaji 🙂

honzulka
10. pro 2008

Ahoj holky.. 🙂
bobi-to je mi tě fakt líto.. ☹ Prostě když se něco "kaká",tak všechno,viď? ☹ Tak hlavně aby alespoň děti se brzy uzdravili,pak snad to ostatní bude snažší zvládnout.
sil-Kája je krásný kus ženský.. 😉 A koukala jsem,že ty už nevedeš tabulku srpnových miminek?
lis-jak píše dukie-oni nemají ještě vyvinutou tu záklopku a tak jim ten vodnatý obsah jde hned zpět.Tu bebu mi kamarádka i doporučovala,že je lepší na zažívání,tak třeba ani nebude Kačka mít problémy.Jinak norma asi není.Mně tehdy říkala doktorka,že je to normální,pokud neblinká obloukem.I jsem četla,že maminkám to vždy přijde velké množství,ale ve skutečnosti to tak moc není.tak uvidíš.. 😉 U nás fakt pomáhá,když mám Tomíka alespoň tu půl hodinu na klíně,kde vydrží trošku v klidu.. 😉 A pak někdy mezi jídly začne hodně plakat,tak ho zvednu a on si ještě krkne.. 😉

uci
10. pro 2008

dukie: aha, ja som myslela, ze taketo veci ako su slivky, jablko a pod zlepsuju to kadenie prostrednictvom toho, ze ide o vlakninu a ze sa to tym padom v tych crevach tak nejak pohne 😕 cize hovoris, ze by nieco z toho jablka mohlo prejst cez mlieko malej? tak to potom teda vyskusam
bobi: 😖 no to mate huste 😒 drzim palce nech sa z toho rychlo vyhrabete - hlavne nech uz su prckovia zdravi, to ostatne sa uz nejako zvladne 😔
lis: dokonca som niekde citala, ze koliky kludne aj do 4 mesiaca a su aj vynimky, ktorym to trva aj do pol roka 😨 no a kedze vynimka potvrdzuje pravidlo tak my budeme 100pro ta vynimka ☹
inac, co sa prace tyka, tak ja sa obcas musim zastavit v praci - zhruba tak raz za 2 tyzdne a poriesit kopec veci, takze z tejto stranky som stale v kontakte a je to celkom rozptylenie az na to teda, ze ma to obcas stresuje kedze pri malej sa neda vobec sustredit 😖

silrej
11. pro 2008

Dobré ránko holky, tak rýmičku máme stále...teda vzpomněla jsem si na Dukie, protože ona nosánek má dá se říct čistý, dýchat také může, ale má zřejmě tu tzv. zadní rýmu, protože hrozně chrochtá, takže chtě nechtě musím asi dnes použít odsávačku a uvidíme...holt kapičky nezabírají! 😕 Honzulko, děkujeme za pochvalu foteček...jinak tabulku srpnových miminek vedu a nevedu, protože teď jsme na ní myslím čtyři...najdeš jí pod nickem srpen08... 😉
A Uci, víš co nám asi pomáhá na zácpu...už teď jsem podruhé vyzkoušela si dát před kojením heřmánkový čaj a Kája se ještě ten den po... 😀 Tak to můžeš zkusit! 🙂
Jinak co se týče toho co psala Bobina, tak ona ta finanční krize je teď docela dost, slyším to teď hodně kolem sebe i když mám ale taky pocit, že hodně firem se na ní teď jen s oblibou vymlouvá! 😠 A to, že máme pocit, že by bodla nějaká práce, tak to je asi normální, je to velká změna být najednou doma a starat se jen o toho malého tvorečka... 😉

uci
11. pro 2008

ahojky, tak som dnes vyslala s malou k doktorke manzu kedze som chora (uz 4 dni neviem co je to poriadne sa nadychnut 😒 ) a celkom to zvladol - teda tvaril sa tak, zrejme na polovicu veci zabudol ale to hlavne nezabudol - ze sme pribrali 160g/tyzden, takze to mi staci a po dalsom nepatram 😀 asi prdolka s tatinkom nalakali, lebo som im povedala, nech sa ani domov nevracaju kym nebudu mat 5,5 kg 😀 (teraz teda ma 5,52)
a tbc vraj uz mame zahojene ale mne sa to teda este nezda - stale je to cervene 😒 a ze by ju rovno aj zaockovali, keby som poslala vakcinu, ale tu som teda pre istotu neposlala, lebo za 1. chcem byt pri tom ked ju budu ockovat a za 2. co ked este mala odo mna ochorie? to by asi nebolo moc vhodne ju teraz ockovat, no nie??? 😕 takze nas to caka asi buduci tyzden ak teda bude vsetko ok
sil: hermanek to su kamilky? ak ano, tak to mi radila aj dokina - teda dat to malej - ale tej to desne nechutilo 😖 normalne ju to napinalo a ked som to vypila ja, tak mi zas nechcela mlieko 😖
sil a preco nechces odsavat? ja si to neviem vynachvalit, dokina mi sice hovori, ze radsej jej mam sopliky vybrat vatickou ale to teda ABSOLUTNE nejde 😠 a mala pri tom jaci ako sa jej tam snazim sparat a takto len vezmem odsavacku a kym si stihne vsimnut, ze sa jej deje nieco neprijemne tak su vsetky sopliky vonku 😉

uci
11. pro 2008

holky, teraz ma napadlo ako som pisala o tom odsavani, myslite, ze by som to mohla vyskusat aj na sebe? 😕 zrejme mam teraz tiez tu zadnu nadchu a uz fakt po nicom inom netuzim len sa poriadne moct nadychnut no a vysmrkat to nejde

laaala
11. pro 2008

Ahoj holky,
sil, taky máme asi tu zadní rýmičku a už přes týden, koupila jsem tu odsávačku na vysavač a vysávám, ale moc toho nevycucnem. A taky mi dr. řekla, že mám stříkat Vincentku do nosu, tak se taky snažím to dodržovat, ale zdá se , že je to na prd. Je fakt, že jsem včera čistila vatičkou, něco málo vyčistila a pak jsem sáhla po odsávačce a stejně jsem ještě něco vycucla. myslím, že se to tam tou vatičkou ještě víc posune dozadu.
uci, 160g za týden ?? to je paráda, jste šikulky 😉 a 5,52 je taky hezký
a co zkusit na tu rýmu nějaký dětský kapičky do nosu ??
Nás očkování čeká možná v pondělí, ale já mám pořád strach z těch neštovic, takže bych to radši odsunula až po inkubační době, jestli jsme je tam přeci jen nechytly 😠 Ptala jsem se na internetu jaká je pravděpodobnost, tak mi dr. odpověděl , že by ve 3 měsících měla mít ještě protilátky ode mě z těhotenství. Ale stejně mám strach .... jsem tak naštvaná ... člověk jde zdravej k doktorovi s miminkem a fakt mě nenapadlo, že by tam mohl dřepět někdo s neštovicema ... to je bezohledný 😠
no nic, jdu vás lehce dočíst ( čekám až mi usne Adélka ) a pak se pustím do vanilkových rohlíčků .... peču už 4. dávku 😠 něco jsem odnesla babičkám na ochutnání a zbytek se sežral, ani nevím jak

uci
11. pro 2008

laaala: ty si sikulka ze pecies 😅 ja tiez dufam, ze sa k tomu este do vianoc dostanem, normalne sa na to tesim ako na rozptylenie - nie ako po minule roky, ked to bola skor povinnost 😉
inac na tu nadchu si davam nasivin (taky co mozu uz novorodeniatka) ale je to uplny caj 😖 vobec to nepomaha
s tymi kiahnami mas teda pravdu - niektore mamicky su uplne natvrdle alebo skor bezohladne a je im uplne jedno, ci nakazia aj niekoho ineho 😠 predsa sa nebudem trepat s tak vysoko infekcnou chorobou medzi ludi 😠 😠 😠 ja som napr. len nachladnuta ale nepojdem predsa s malou k dokine ja, aby som tam nakazila nejake to babenko, som neni na hlavu padla, takze som tam pekne poslala manzu, nech si to aj on vyskusa 😀
zrejme by ti mala tie kiahne nemala dostat (ak si ich teda ty uz mala) ale uplne ta chapem, ze sa bojis a ja by som asi tiez pockala az po tej inkubacnej dobe, ved to ockovanie je pre to male telicko riadna zataz, akorat ze to by ste to uz as tento rok nestihli, ze?

dukie
11. pro 2008

Ahoj holky. 🙂 Koukám, že dneska večer nikde nikdo... Tak Vám aspoň povím, že když tu vždycky píšete, že jste přidaly nové fotečky do albíček, tak si je prohlížím a raduju se s Váma, jak Vám ti prcci hezky rostou a jaké dělají pokroky... 🙂 A tak jsem si říkala, že dám taky nějaké fotečky do albíčka, abych se mohla i já Vám pochlubit, jak roste ten náš malej rošťák. 😵

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Dneska nás netrápila kolika, ale... pozor změna... až do desíti večer jsme se nemohli vykakinkat... 😀 Takže... výsledek stejnej. Fňukání, pláč, řev, nošení, uspávání... Ale nakonec se vykakal a teď hezky usnul. Tak snad mu to vydrží. Jdu taky do pelíšku. Dobrou noc... 🙂

uci
12. pro 2008

holky, tak mala to asi odo mna chytila - zacala kychat a kaslat a ma plny nos chuda ☹ a este k tomu nechce pit miecko (dokonca ani odstriekane z flasky - asi jej nechuti ☹ ), tak neviem ako do nej dostat tie protilatky
a manzo je na tom rovnako, nakazila som celu rodinu - som z toho nestastna 😢 a to vsetko pre blbe okna 😠
no este ze ju dnes neockovali - neviem veru ako by to dopadlo 😨 ja som uz totalne zmagorena z toho ockovania, chvilami by som najradsej neockovala vobec, ked pocujem ake to moze mat nasledky, potom zas pocujem ake mozu mat nasledky tie samotne choroby a to sa zas bojim, ze este stale nie sme zaockovany 😖
holky asi to prilis riesim ale proste niest zodpovednost za toho malinkeho cloviecika a rozhodovat co je pre neho to najlepsie je tak tazke 😔

laaala
12. pro 2008

AHoj holky,
dukie, Toníček nádhernej 😵 s kakáním máme tenhle problém už od narození .... prostě se snaží pořád tlačit a ještě do toho chytá nerva, že jí to nejde 😨
uci, chudinečka malá, Adélka má taky pořád rýmu a na mě taky něco leze 😖 , bolí mě hlava a v krku ... tak doufám, že to ode mě chytne 😒 je toho všude plno ...

nejvíc mě štve, že jsem nucená s ní jít občas i do supermarketu nakoupit, kde každej chrchlá aniž by si dali ruku před pusu .... no to bych vraždila 😠
s tím očkováním mám to samý ... jsem nervozní, že nejsme oočkovaní, ale přitom se toho bojím jako čert kříže ... ještě k tomu pořád lovím nějaký informace na internetu a přečtu i to, co bych snad raději ani číst neměla a vytvářím si katastrofické scénáře ... totální magor je ze mě 😕

lisounek
autor
12. pro 2008

ahoj holky vcera jsem vubec nestihla zajit..byla jsem s malou v praci,manza nas tam hodil na otocku,takze jsme mely bezva zpestreni a byla sranda...

co jsem stihla pocist, uci je dobre, ze jsi ji nedala ockovat udelala bych to taky tak, kdybych byla nastydla...a odsavacku urco muzes pouzit i na sebe 😅 jo a super vahu mate 😉

hermanek rovna se opravdu kamilka 🙂