Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
22. pro 2008

super diky Honzul za IP jsi zlata!!! 😉

lencourek
23. pro 2008

ahoj holk, všechny vás zdravím. Koukám, že vánoční přípravy vrcholí 🙂 . Dnes jsem první.

Včera jsme byli na kyčlích a nic moc. Doktorka nám naordinovala "peřinku", je to místo širokého balení a je to prý pevnější, tak to tolik nezmáčkne. Zatím to nemáme doma, jelikož to museli ve zdrav. potřebách objednat. Dnes by to manža měl přinést. Už z toho mám kopřivku. Prcek se určo bude rozčilovat. Zatím nemá vyvinuté jadérko. A při kroužení nožičkama je moc pevný. On totiž nechce moc spolupracovat a hrozně se spouzí. Tak proto máme tu "peřinku". Ach jo. Na kontrolu máme jít za 6 týdnů, tak snad se toho brzy zbavíme. 😒

Lis: moc krásné přáníčko 😵

A co jinak? Jak se připravujete na vánoce? mě to letos nějak nebere. zatím to beru jako každý jiný den. možná bude změna jen v tom, že manža bude doma a ne v práci...

lisounek
autor
23. pro 2008

ahoj leni, ty jooo takze taky jeste kyclicky ☹ holky nedeste me, my jdeme hned nejak v lednu po Novem roce, tak uz se obavam dopredu, co nam reknou..bylo to doted dobry, ale co to clovek koukam nikdy nevi...tak at se Vam to brzy upravi, snad nebude malej tolik nastvanej, ikdyz neni na to zvyklej noo 😒 😔

Ja se nepripravuju nijak, akorat dnes vecer ozdobime stromecek az bude Kata spat, abychom zitra nemuseli fofrovat - ma ted obdobi, kdy chce byt porad s nami a nechce se ji byt osamote, takze to dost zdrzuje, ale me to nevadi...tak jsem s ni, ale zitra bude prece jen potreba neco pripravit... 😨 ikdyz me s celou veceri hodne pomaha tchyne, my delame jen rizky a rybu, takze to je zase dobra, ze ja bych to asi delala celej den s Katou za zady 😀 . A taky mam letos nejhure zabalene darky a nejvic odflaknute, az je mi hanba, ale proste jsem to letos nejak nezvladla hmm 😔

lencourek
23. pro 2008

ahoj lis, mám opravdu obavu, že Lukášek bude velice protestovat proti "peřince". je zvyklý na pohyb nožičkama a co jsem četla, tak se skoro ani nehne. snad se toho brzy zbavíme.
být tebou bych se vůbec nestyděla za balení dárečků, hlavně, že nějaké jsou. Taky plánuju ozdobit stromek už dnes. Jsem zvědavá, jak se mu bude líbit. určo ho upoutají světýlka. používám slaměné ozdroby, takže nic blýzkavého tam nebude.

lisounek
autor
23. pro 2008

ahoj Leni jsem zrovna taky nakoukla..jsem byla jeste ve meste a koupila taky slamene ozdoby, ale budou i svetylka, tak uz se tesim az se ji budou lesknout uzasem ocicka 😵 😵

drzim pesti at to Lukinek zvladne 😉

lisounek
autor
23. pro 2008

uz je to chlapak koukala jsem do albicka a koukam, ze taky mate znaminko...nad ocickem...a ze se vybarvilo pozdeji?? my mame to same cervene znamenko na zadickach a je snad jeste vetsi nez to Vase 😔 a vubec to nevypada, ze by to chtelo zmizet..hmmm 😕

dukie
23. pro 2008

Ahoj holky. 🙂 Všem Vám chci popřát krásné a klidné svátky a tady máte něco od naší rodinky pro veselou vánoční náladu 😀 :

http://elfyourself.jibjab.com/view/JUI3XZZobwfp...

lis: No výsledky na bakterie a rotaviry negativní, vzala Toníčkovi ještě výtěr ze zadečku na případné plísně. A jelikož právě přibíráme hezky (100 - 150 g za týden, jak kdy...), tak na hladovou stolici paní doktorka neusuzuje. A jelikož tam jsou i ty stopy krve (malinko, ale jsou...), tak nás pro jistotu odeslala do dětské nemocnice na infekční k jedné paní doktorce, která údajně takovéto "neobjasněné" případy shromažďuje a řeší dál. Začátkem roku se tam máme ukázat. Tak jsem sama zvědavá. Říkám si, že to třeba do té doby samo přejde... to by bylo fajn, nemusela bych Toníčka nikde tahat a trápit ho dalšími vyšetřeními. No, uvidíme...

lencourek
23. pro 2008

Lis: to červené znaménko - hemangiom - se objevilo pár dní po porodu. máme ho na dost blbém místě. proto jdeme v lednu na oční, aby zjistili, zda nijak neškodí. jinak by to mělo být neškodné a většina hemangiomů opravdu mizí sama. u nás je nebezpečí, že se do toho škrábne a to mě upozorňovala doktorka, že to sami nezastavíme a byl by potřeba steh. takže trochu trnu, že až bude větší a živější, tak by se mohl nepozorovaně škrábnout a i vykrvácet, pokud bychom si toho nevšimli včas. no, ale asi trochu plaším.

lencourek
23. pro 2008

dukie: super video i s hudbou. 😉

lencourek
23. pro 2008

holky, kdybych se sem zítra nedostala, tak vám a vašim rodinkám přeji ty nej nej nej vánoce. ať k vám příjde Ježíšek 😉

lisounek
autor
23. pro 2008

tak jeste nakukuji, uz mame stromecek, letos jsem sla do zlato-cervene a uz mame hotovo, jsem rada... 🙂 tesim se co na to Kata a hlavne pak k veceru, az nejvice vynikne.... 😵

dukie: jj taky me Vase prani pobavilo, to clovek jen kouka, co se dnes vsechno da udelat 😀

Leni Tobe i vsem ostatnim take krasný Štědrý den, ale ja asi zitra stejne nakouknu, me to neda, ikdyz asi vsechny budeme mit plno prace....

silrej
24. pro 2008

Krásný Štědrý den...všem chci jen popřát krásné prožití vánočních svátků.... https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

laaala
24. pro 2008

Holky, krásné Vánoce, hodná a spokojená miminka ... prostě si to užijte v klidu a pohodě ....

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Já osobně se těším až bude aspoň 6. ledna

lisounek
autor
24. pro 2008

Take přejeme krásný Štědrý den 🙂 PFko uz jsem davala tak si to vsichni moc uzijte!! papa 😵 😵

honzulka
24. pro 2008

Ahoj holky..skáču za váma vo pauze na rychlou kávu a všem přejeme krásné svátky plné pohody a šťastné jiskřičky v očích Vaši miláčků.. 😵 😵
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

ada80
24. pro 2008

Ahoj holky také přejeme krásné Vánoce!!!! 🙂 🙂

lencourek
24. pro 2008

tak ještě dnes jednou přeji krásné vánoce, ať si to s prťouskama užijete.

holky máte krásná přáníčka s dětičkama, jsou fakt super

dukie
25. pro 2008

Ahojte holky. Tak jak Vám jdou Vánoce? 😀 My to zatím docela dobře zvládáme. Dnes nás čeká návštěva u našich, zítra u manželovy maminky. Zrovna jsme si včera s manželem říkali, jak je to celý divný... mají to být svátky klidu a pohody... a místo toho člověk aby coural po návštěvách... 😝 A přiznám se, že ani do jednoho se mi nechce, jsem šťastná, že jsme doma spolu všichni tři a užíváme si sebe navzájem. 😵

Jinak Toníček má stoličku stále zelenou a dnes v ní měl zase krev, řekla bych, že dokonce nejvíc, co kdy měl (jako ne že by tam byla hromada krve, to ne, je to pořád troška, ale prostě to dnes byla větší troška než dosud... radost mi to teda nedělá... 😒

lisounek
autor
26. pro 2008

ahoj holky, tak taky svatky prezivame a dukie mas pravdu, cloveka to ani nebavi po tech navstevach...ale my byli vcera u nasich a to bylo nakonec super a dnes uz nikam nemusime (vzhledem k tomu, ze tchyni mame tady, takze o navstevu min 😉 ) pujdeme na prochazku tak maximalne....no a Kata s tou je sranda, ikdyz u nasich je vzdycky protivna az hruza ☹ pekne me to stve!! Ale doma to hulaka a viska - je to legrace 😎

dukie: no ale ta stolicka to je fakt ale divny...me by to taky znepokojovalo ty joo 😒 😒 koho se tak zeptat hmm ja jen vim, ze je linka moje dite: 800 110 000 zdarma a kazdy vsedni den 8:30 - 16 hodin, tak zkusit tam jeste cinknout, ale obavam se, ze tam Ti reknou jen to o te stolicce, ze ma moc predniho mlika...moje kamaradka mela stejny problem a tohle ji tam rekli...no a poradili, at koji jen z jednoho prsa co nejdele to jedno krmeni (ona je stridala)...a pak se to srovnalo...jenze jejimu malemu taky delali stery a prisli jen na to, ze nema vubec zadnou strevni mikrofloru, ale nic s tim nejak nedelali....a za par dalsich steru uz dobry... 😕

dukie
26. pro 2008

Ahojte děvčata. 🙂

lis: To mlíčko by to nemělo být. Tedy alespoň to říkala paní doktorka. To by totiž, prý, Toníček míň přibíral. Hodně předního znamená, že se nabumbá málo zadního, tj. víc se napije než nají... A prý pak miminko míň prospívá. Navíc by tam asi nebyla ta krev... No a my prospíváme krásně. A kojíme z jednoho prsa a Toníček krásně silně saje a pak se sám pustí a znovu už prso nechce. A vydrží 3 hodiny, někdy i 4 během dne, v noci třeba i 9 hodin (neříkám, že 9 hodin spí, máme potíže usínat, ale od kojení ke kojení to fakt až 9 hodin dá). Takže kdyby byl hladový, asi by to takhle všechno pěkně nešlo...

S tou mikroflórou to vidím docela pravděpodobně - stále máme potíže s těmi prdíky a když jsme brali Hylak (předepsala nám ho paní doktorka na úpravu střevní mikroflóry, jsou tam různé kmeny probiotik), tak byly prdíky o něco lepší. Ale na tu stoličku to nemělo žádný vliv. A po vysazení Hylaku stolička zase prakticky stejná, jen horší bolení bříška (a dlouhodobě se to brát nesmí, takže máme docela smůlu...).

Včera u našich plakal tak děsně, že jsem myslela, že pojedem na pohotovost rovnou cestou domů... To už i moje maminka prohlásila, že bude plakat s ním, rvalo jí to srdce stejně jako mně. Ale vykakal se a bylo to o něco málo lepší (plakal dál, ale už u toho aspoň zvládal dýchat...) a doma večer se to uklidnilo (myslím, že na to jeho bříško má vliv i psychická nepohoda z cizího prostřední, alespoň se mi to tak zdá...). No ale dneska už zase při kojení kvičel a kroutil se a je takový celý "oprděný", prostě to není usměvavé miminko. 😒 Teď s ním jel manžel na procházku a máme za hodinku sraz u jeho mamky, čeká nás návštěva, tak jsem zvědavá, jak se tam bude tvářit.

Jak jsem už psala, vůbec z toho nemám dobrý pocit. A mrzí mě, že mu nedokážu nijak pomoct. ☹ A bojím se, že ta linka "moje dítě" nám taky nepomůže, když všechna běžná vyšetření máme O.K. Musíme holt vydržet a po novým roce jsme se objednali do té dětské nemocnice, jak nás MUDra odeslala, tak uvidíme, třeba tam něco kloudnýho vymyslijou. Musíme tomu věřit. 🙂

Jinak Ti trošku závidím, že doma máš Káťu v pohodě. Ale přeju Ti to, to zas jó. 😀 Jen bych taky chtěla mít miminko v pohodě, aby si hezky povídal a usmíval se a tak. 🙂 Takhle mám pořád pocit, že něco dělám špatně. ☹ Chjo... ☹ A že je u Vašich nesvá, z toho si nic nedělej. Je to prostě cizí prostředí, narušení stereotypu... Toníček to obvykle zvládal dobře, ale teď se mi zdá, že v poslední době právě taky reaguje tak divně... je takový nesvůj, plačtivý, protivný... prostě není doma, no. 😎

lencourek
26. pro 2008

ahoj holky, tak jak proběhl Ježíšek? Doufám, že všichni byli spokojeni a nejvíc miminka. Lukínek se moc rád kouká na stromeček a dokonce si hrál i s nějakými dárečky. Ale jinak to chladí.
Co se týče návštěv, tak jsme je odbyly víkend před vánoci (hlavně moji rodinu) a zbytek už máme taky za sebou. Lukášek je vyloženě návštěvní typ, vůbec mu nevadí, že si ho každý bere do ruky. Opravdu jde z ruky do ruky a on je v klidu. Mámu ani tátu na návštěvě ani nepotřebuje. A já mu jsem dobrá jen na jídlo 😵 .

dukie: to je mi líto, že vás stále ta stolička trápí. snad v té nemocnici přijdou na to, v čem je problém. Je to trápeníčko, co? Nejhorší je, když prcek brečí a brečí a nemůžeš mu pomoct.

dukie
27. pro 2008

Ahoj holky. 🙂

Toníček měl dnes v noci a ráno světle hnědou stoličku (do vajíček to má ještě daleko, ale i tohle se mi zdá jako úspěch) bez stop krve, tak jsem za to vděčná a současně jsem zvědavá, jestli mu to tak vydrží. 😕 Zato se mi dnes v noci budil na baštu víc než je u něj zvykem... tak nevím, jak si to mám přebrat. 😅

Jinak... před časem jsem tu otevřela trošku téma sexu... že my jako pořád nic. 😝 Tak je asi mou povinností ohlásit, že my už teda taky jo (od té doby, co jsem psala, dvakrát - takže frekvence zatím nic moc)... a musím konstatovat, že ač jsem rodila císařem, tak mi to, k mému překvapení, taky přišlo jako poprvé... a nejen fyzicky, ale i tak nějak pocitově... už jsme se nemilovali tak strašně dlouho, že jsem si připadala strašlivě divně a rozhodně nemůžu říct, že bych si to kdovíjak užila... 😝 😀 😀 Ale podruhé už to bylo o něco lepší, tak snad se to časem spraví a bude to zase jako před těhu. 😵

lencourek: Toníčkovi návštěvy taky ještě nedávno nevadily, ale něco se zlomilo a už to není prostě ono. Možná začíná být víc fixovaný na své stereotypy. Nebo ho vyvedlo z míry to, že tam bylo víc lidí než je zvyklý. Protože u našich bylo 5 dospělých a on... a můj taťka a strýc, oba už starší to pánové, vedli docela hlasité rozpravy... a včera jsme byli u manželovy maminky a byli jsme tam my a ona (tj. 3 dospělí), v klidu a docela tiše jsme si povídali, a to se tvářil spokojeněji. Tak možná to bylo i tím. 😵

lisounek
autor
27. pro 2008

ahoj vsem 🙂, tak uz se taky pridavam po svatcich, jsem rada, ze je po a snad za rok uz z toho neco budou mit ty nase deticky a budeme je asi vsude honit :o))) holky Kata posledni 3 dny zacala piskat, vriskat a pistet..no dela to skoro cely den, to ma asi jako radost nebo co?? delaji to Vase deti taky??? My k ni zapomeli dat nejakou prirucku ci co a manza rika, ze je to zvuk jako kdyz se mrouskaji kocky, takze mame doma asi 100 kocek 😀 😀 😀

dukie
27. pro 2008

lis: Náš Toníček zatím tedy nic takového nedělá. Nejvíc ho baví zvuky typu "gl" a taky takové podivné prskání (něco jako brrr, ale "r" samozřejmě neumí, jenomže prostě lepší přirovnání nemám 😀 ). A taky se umí báječně smát, skoro řehtat. 😀 Ale pískání podobný zvuk zatím žádný. 🙂

lisounek
autor
27. pro 2008

dukie: tak to asi teprve prijde...Kata taky dlouho delala grr a ruzne pazvuky, ale ted to prislo a asi uz pusinu nezavre 😀 😀 dnes uz spinka, jsme radi, protoze dnes uz nam z toho bzikalo v hlave 😀 😝 zato se ale moc nerehta nahlas, jen kdyz ji chrochtam na brisku nebo delam jine kravinky...jo je to sranda s nima... 😵

Jinak ona je prave nejvice v pohode doma, navstevy nemusi jen kdyz jsou napr. u nas, tak to jeste jde...vsude jinde je vyvedena z miry a nikdo z toho nic nema, tak doufame, ze ji to prejde... 😢 😔 spolecnost proste nejak neni nic pro ni hmmm 🤐

dukie: tak snad uz bude stolicka v pohode moc bych Vam prala konecne klid...jo a co se tyce sexiku, tak my uz mame taky asi pocet cislo 4 😀 , ale z pocatku fakt hruza...me to porad bolelo, to siti a tak jsem z toho byla cela spatna, zda nemam jit na gyndu, ale asi se to musi prece jen nejak prizpusobit casem nebo ja nevim... 😕 ☹ kazdopadne jsem se uz bala, ze si to fakt uz nikdy poradne neuziju, ale naposledy to bylo trochu lepsi, takze snad to zase bude nekdy dal ok 😔 😕 🙄

silrej
27. pro 2008

Ahojky holky, tak my máme Štědrý den také úspěšně za sebou a fakt jsme se nenudili...podařilo se mi připálit polévku, manža se spálil o pánev při pečení filé a pak jsme si otevřeli vínko, které bylo zkysané, ale jinak to bylo fajn!!!! 😀 Kája sice byla po celém dni docela unavená, takže při večeři šetřila úsměvy, ani dárky jí nezajímaly, ale říkám si, že příští rok z toho bude mít víc rozumu a bude to lepší... 😉 My jsme nakonec návštěvy rodičů a příbuzných vzdali, protože v HK řádí bacily, tak jsme to s ohledem na Káju nechtěli riskovat, přeci jen by jsme rádi odjeli pak na Silvestra, a to potřebujeme být zdravý, takže si užívám dnů volna doma, a to je fajn! 🙂 Na Silvestra se chystáme ke známým na chalupu na Vysočinu, kde budou i další malý děti, tak by mohlo být veselo... 🙂 Jinak my si taky povídáme ve stylu gigi, chrrrr, vískání, pískání, smích...no, je to s Kájou teď veselé! 🙂 A co se týče sexíku, tak v pohodě, jen kdybych nebyla vždy večer tak hrozně unavená...přeci jen, spánek mi chybí! 😅 A Dukie, určitě už bude Toníček v pořádku...je to pořád něco, viď? 😅 Hezký sobotní večer, papík.

bobinna
27. pro 2008

ahojky holky moje opožděně přeji krásné svátky a hodně zdravíčka ... zase to tak uteklo a je po ...

k těm návštěvám... včera jsme tu měli na návštěvě babičku s dědou a pak do toho přišla ještě bráchova tchýně s mojí neteří a manželem a Linda celé odpoledne prořvala vyloženě řvala jako tur... a nakonec jsme usnuli až ve 4 hodiny ráno!!! já jsem dneska jak přejetá parním válcem bolí mě hlava a jsem nějaká zabržděná a manža taky

na štědrý večer jsem se spálila o krbová kamna až do krve celé mě to oteklo a mám docela strach pže nemám píchnutý tetan kvůli kojeníčku a pak jsem večer zapomněla rybu na pánvičce a spálila jsem ji na uhel 🙂

a taky mám pořád nervy kvůli té křivici jak jsem psala ale kapičky jí teda dávám na tu lžičku do mlíka tak snad to bude ok

zatím se mějte hezky čauky

lisounek
autor
28. pro 2008

ahoj tak dnes prvni no holky po pravde bych taky nejradeji spala, jenze to se fakt neda... 😖 dnes jsme meli noc...vzdy si rikam, ze pujdu brzy spat, ale kdyz jdu kolem 22 hodiny, tak stejne nemuzu usnout a prevaluju se a to jsem fakt unavena....hmm fakt to nechapu...a vcera se mi nechtelo, tak jsem si zapnula priblblou komedii a cucela na to do pulnoci a pak jsme sli s manzou spat...jenze ona vzdy spi vcelku tvrde, ale jen co prijdeme do loznice, tak se zacne mlet a dudlik venku porad, hazi rukama, no a proste zacne ty svoje hlasovy projevy.. 😝 no desny, takze ona tohle hodinu jeste delala v postylce do toho nahlas skytala asi 10 minut a proste ne a ne usnout..tak jsme ji ani nevyndavali protoze to by byl uplny konec... 😔 takze jsem usnula nekdy v 1:30 v noci a pak se budila co dve hodky a moc toho teda nenaspala...a rano uz opet brebenteni a hejkani az na lesy, dokud k ni nekdo proste nevstane (a ten nekdo je samo mama ze?? 😠 )..no jsem K.O. teda po dlouhe dobe vic....kdyz ji proste nic nebavi, zabavi se chvili a pak zase zacne to svoje knourani...a ona ikdyz chce spat, tak proste knoura a je protivna, ze to musi dat vsem najevo..takze takhle tady ted hejkala asi 10 minut a pak usnula..ach joo proc proste nezavre oci a nespi ze?, 😠 🙄

bobi: taky jste si uzivali teda koukam..no s tou popaleninou, ty joo zkus na to trezalkovy olej nebo mast, to pomaha..at to mas brzy dobry!!! A Kata navstevy taky nema moc v lasce!! Ach joo holky ja to snad nepreziju tohle obdobi, kdy ona se porad hlasove projevuje ufff 😔 😝

lisounek
autor
28. pro 2008

Sil: a to jste dobry, ze jedete klido na chatu, ja si to neumim predstavit...ikdyz v noci super spi to jo, takze je klidek...no ale asi to muze byt fajn, jenze my nemame kam takhle, takze smula ☹

dukie
28. pro 2008

Ahojte holky. 🙂 Zatím jen na skok...

lis: Náš tajtrlík taky před spaním je protivnej a kňourá... ale je to o to horší, že sám prostě neusne. Přejde to do pláče a když si ho nikdo nevšímá, tak do strašlivého řevu... když jsme ho zkoušeli nechat být (jen jsme za ním chodili ho ujišťovat, že není opuštěnej), tak řval 20 minut... asi by řval dál, ale my jsme to nevydrželi. Potřebuje prostě vzít do náruče, pohoupat a nejlíp k tomu zpívat. Pak je do 5 minut tuhej. Ale celejch těch 5 minut v náruči taky prokňourá... 😝

Někde jsem četla, že tím kňouráním před spaním si prostě některé děti potřebují vybít poslední energii, kterou mají "navíc" a nedovolí jim usnout... co je na tom pravdy, to nevím. Ale docela logický se mi to zdá. 🙂