Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
5. led 2009

laaala: ahoj no u tech kojicich zen to pisou proto, aby se chranili, jelikoz spoustu leku opravdu neni primo vyzkouseno, ale tak dr. uz maji za ta leta snad praxi...a kdyz se podivas je to fakt skoro u vsech leku..az na vyjimky..a ja pri kojeni taky brala ATB na ten zanet delohy a byla jsem rada, protoze me to tak bolelo no tak si fakt vyber 😔 s tema detma je to horsi to bych mela strach protoze to je proste malej tvorecek a clovek nikdy nevi..a to se fakt snazim vse i jako dodrzovat 😨 , ale kdyz to daji dr. tak snad vedi co delaji ne?? 😝 😕

laaala
5. led 2009

lis, to doufám, že ví, co dělají .... i když dneska se dějou věci .... že mě občas mrzí, že nejsem dětskej doktor, gyndař, zubař a magistr farmacie v jednom 😅

lisounek
autor
5. led 2009

tak to je pravda 😀 😝

uci
5. led 2009

ahojda holky, tak sme spat od dokiny a ockovanie opat odlozene ☹ ja uz prestavam verit, ze nas niekedy zaockuju 😨 to ockovanie po tbc jej zas nejako zahnisalo (a pritom to uz mala celkom pekne), urobil sa jej tam taky hnusny biely kopcek velky ako svet no a dokine sa to tiez nepacilo, tak jej to vytlacila a islo z toho tolko hnisu, ze si musela doniest normalne tu misku na zachytavanie a teraz tam ma dieru na pol ramena - to bude mat riadnu jazvu 😕 no a prdolka tak srdcervuco plakala, ze som vobec nedokazala vnimat, co mi dokina hovori, ze s tym mam robit ako dalej, bozinku holky, ja by som sa s nou tak rada vymenila, mna to bolelo snad 1000x aj za nu ☹
takze na ockovanie mame prist az ked sa jej to zahoji a ked sa jej to zase zapali tak nam napisala papierik rovno do nemocnice, no a to sme uz mali mat druhu davku hexy a my nemame este ani prvu,
tak dufam laaala, ze zajtra lepsie dopadnete a konecen vam to ockovanie pichnu

dukie
5. led 2009

laaala: S těmi lékaři... to jsi mě pobavila, fakt. 😀

lis: Ahá, takže Tys přímo odborník na slovo vzatý. 🙂 Tak za Tebou budu chodit pro moudra častějc. 😀 Nemáš teď náhodou, i díky Kátě, nastudováno, kolik mají miminka v tomto věku cca vypít? Já našla na webu, že je to cca 100 - 150 ml na kilo váhy. Ale co je na tom pravdy... Doktorka dneska v nemocnici mi říkala, že tak 130 ml na jedno kojení. Ale je přeci rozdíl, jestli kojím 6 x za den nebo osmkrát, že jo... takže včil ... poraď si s tím matko, že jo... 😀 Asi bych to vzala jako 130 ml na kilo váhy (je to něco mezi těmi 100 a 150 a tak nějak to koresponduje s tím, co mi říkala doktorka - kojíme 6 x - 7 x za den a máme necelých 7 kilo...).

Teďka jsme kojili a vážila jsem Toníčka a vypadá to, že bumbal tak 100 ml. Pak se začal kroutit, pouštět se prsu a zase ho chtěl... těžko říct, jestli ho bolelo bříško (pak se totiž vykakal...) nebo jestli to bylo tím, že by chtěl víc jak těch 100 ml... 😕 No uvidíme, kolik vypije při dalších baštách. 🙂

ada80
5. led 2009

uci: dávej ji na to očkování 2-3xdenně obklad z heřmánkového čaje a mazej ji to Framykoinem,nám to poradila doktorka,když jsme byli na kontrole očkování po TBC a pomohlo to. 😉

lisounek
autor
5. led 2009

dukie: jj 150 ml na kg vahy 😉 je pravda 😅

lisounek
autor
5. led 2009

jo ale u kojenych deti je to tak, ze si vezmou co si vezmou dle toho jak potrebuji u nich se to tak striktne nehlida a kdyz vypijou tech cca 130 ml tak to je dobry, ale vezmi si to je jako u nas nekdy mas hlad vic nekdy min a nekdy je jen zizen, takze se muze stat, ze Ti nekdy vypije i jen 50 ml, nebo 100ml nebo i 200ml atd...ale dohromady by Ti mel dat cca tech 150 ml x 7kg tj..cca kolem 1000ml za cely den... 😎

lisounek
autor
5. led 2009

to jen na tom UM to musim hlidat striktne ufff ☹

ada80
5. led 2009

ahoj lis 🙂

lisounek
autor
5. led 2009

ahoj adi, ja bohuzel musim padit, ale chtela jsem jen rict, ze nejak ode dneska v noci a zitra dopo nepujde konik odstavka serveru pry se bude neco delat 😔 tak jen pro info a ja padim manza tu prechazi a je mu blby me jen vyhodit 😠 😠 tak musim hmm ac se mi nechce....Kata uz spi odpo strasne rvala nevim zda po hexe nebo co ale nesla utisit proste vubec 😢 😢 tak jen at spinka a vzbudi se v pohode paaa

dukie
6. led 2009

Ahojte děvčata. 🙂 Koukám, že jsem tu dnes bekonkurenčně první. 😀

Od včerejška vážíme to bumbání... a moc radost z toho nemám. Včera Toníček v pět vybumbal 100 ml, v osm dalších 100, v deset plakal děsně, tak jsem ho dala k prsu, vybumbal 40 a za hoďku (tj. v jedenáct) začal plakat zas, vybumbal 30 a usnul. Ráno v šest 120, v devět 110 ml. Tak Vám nevím... asi je to málo, co? 😕

Ale už možná začínám chápat, proč nám večer nechce spát. Ono je docela dost dobře možný, že má hlad... 😕 Jsem zvědavá na to polední kojení, protože si říkám, že ráno to docela šlo (ačkoli by měl bumbat i tak asi víc), ale to mám prsa po noci "nalitá", takže je v nich asi mlíčka dost. Teď v poledne to bude první dnešní kojení, kdy už jsou obě prsa po noci vyprázdněna, tj. bude tam jen to mlíčko, které se vytvoří běžně během tříhodinového intervalu mezi kojením (+ při kojení samozřejmě). Tak jsem na to moc zvědavá.

Jen mi nějak nejde do hlavy, jak je možný, že hlady nepláče (tedy krom toho večera) a na váze přibírá ukázkově. 😕 Mám dnes volat s dosavadními váhovými výsledky naší dětské, tak jsem zvědavá, co mi poradí... jestli vydržet nebo začít přikrmovat... no a teď zase ještě nemám výsledky na tu bílkovinu z kravského mléka, takže jaký mlíčko mu koupit, že jo... no snad mi nějak poradí.

O-jo-joj, to jsou starosti.

lis: Ale Tobě Káťa taky, myslím, hlady neplakala, že? Ale taky nepřibírala... pamatuju si to dobře? 😕

dukie
6. led 2009

uci: No a čím je to daný, že jí to hnisá? Je to jako reakcí na to očkování? Rozumím tomu správně? Nebo je pes zakopanej jinde? 😕 Chuděrka malá... držím pěstičky, aby se jí to co nejdřív spravilo a posílám pofoukání, aby ji to moc nebolelo... 😵

lisounek
autor
6. led 2009

ahoj maminy 🙂

dukie pamatujes si to dobre, mela malo a pribirala malo, ale nebrecela hlady skoro vubec a pry je to i tim, ze je takove ditko proste zvykle na malo a tak mu to staci..no zni to vcelku logicky a asi na tom neco bude...ted uz ma roztazeny zaludek UM takze o sobe dava nalezite vedet, kdyz ma hlad ... 😔 dukie a kolik teda mel Tonicek za cely den?? promin ja to nejak nespocitala.... 😕

dukie
6. led 2009

No, lis, teď v poledne dal 80 ml, takže od včerejška od páté hodiny dal dohoromady 580 ml. A to nás, pokud dobře odhaduju, čeká do dnešní páté večerní jen jedno kojení... 😝 (kojení v pět už by se mělo počítat jako nový cyklus...).

Volala jsem naší dětské a konzultovala to s ní, ona se tvářila optimisticky. Že prý jako sice bumbá po troškách, ale zato častěji (měl by prý v tomto věku bumbat jen pětkrát za den, kdežto my běžně bumbáme tak 6 - 7 krát), přibývá krásně, tak by si s tím prý hlavu nelámala. Říkala, že za den by měl vypít - koukala do tabulek - nějakých 800 ml. (Typuju, že jde o tu spodní hranici pro jeho věk a hmotnost.) No ale ani tak nevěřím, že tím posledním kojením do pěti doženeme 220 ml... 😝 No ale budu vážit dál, ve čtvrtek jdeme na očkování, takže to tam kdyžtak ještě s paní doktorkou proberem. V každém případě jsem klidnější, když je klidná ona. 😀

A to večerní bumbání po dvou a po jedné hodině po troškách (40 a 30 ml) se jí nezdá jako že bych neměla dost mlíčka, ale spíš jako jeho zlozvyk, že jako nemá hlad, ale chce prostě k mamce cucat prso...

Jsem fakt zvědavá, jak to bude dnes večer.

Jo, odpoledne jdeme k ortopedovi na kontrolu ve 4 měsících... takže jsem zvědavá i na tohle. 😕

dukie
6. led 2009

Teď mě ještě napadlo zkusit dát malýmu i druhý prso - jestli jako bude ještě bumbat. To je taky cesta, jak zjistit, jestli přestane pít proto, že už má dost, byť vypije třeba jen těch 80 ml... nebo jestli přestane pít proto, že mu tam toho už prostě moc neteče... ne? Asi to při dalším kojení zkusím. Dám mu z jednoho, převážím, abych věděla, kolik vypil, a zkusím mu nabídnout i druhý a zase ho převážím. Jo, jo, zkusit se musí všechno. 😀

uci
6. led 2009

dukie dik 😉 ono je to vraj tym, ze jej to tbc pichli nejako moc hlboko a az teraz sa to derie na povrch a kedze to ma nejako viac miesta na reagovanie (nie ako keby to bolo len pod kozou pichnute) tak jej to aj viac asi zahnisalo 😖 no nic, dufam, ze teraz sa nam uz konecne spravi ta chrasta, co o nej dokina stale hovori 😕 vam sa tam holky spravila nejaka chrasticka po tom ockovani?
no a inak som zabudla napisat tu lepsiu spravu od dokiny - za 18 dni sme pribrali 360g 😅 co je super (nejakych 140g/tyzden) takze tomu sa moc tesim 😵 ale mala som teda strach lebo uz malu kojim len 6x niekedy len 5x za den, tak som nevedela ci jej to staci ale teda vyzera ze hej - ona sa proste vzdy pusti sama a uz dalej nechce,
dukie: ja pri kojeni davam vzdy aj druhe prso a niekedy sa z neho napije - vtedy viem, ze to prve uz vypila (aj ked si z neho skusim odstriekat tak to uz moc nejde) a ked z druheho uz nechce, tak je jasne, ze jej staci,
ale myslim, ze tie vase vybumbane objemy su ok, my sme tiez tak podobne pijavali, ked som skusala vazit a vtedy sme aj priberali - u nas je to tak na striedacku - niekedy pije pekne a to aj pribera a potom zas zacne vystrajat a to zas nepribera, to ale byva spojene podla mna s tym co ja jem, niekedy jej to mliecko jednoducho nechuti a vtedy vystraja (napr. po tej kave) alebo ked ju bolievalo brusko, no ale vy ked pekne priberate, tak podla mna neni o com, to urcite nebude nedostatkom mliecka
a este si spominam, ze som tiez vazila po jednom prsniku a potom po druhom a vzdy to bolo tak, ze z toho druheho si uz skoro nic nevytiahla (max. nejakych 20ml) ale stravila pri nom 3x tolko casu ako pri prvom, to ho uz asi len tak ozuzlavala 😉

uci
6. led 2009

adi dik za radu, len neviem 😕 trochu mam strach tam davat nejaky obklad lebo ona tam ma normalne krvavu dieru 😕 ja viem, ze ten hermanek je urco dobry, aj ja som si davala obklady z repika ked mi vytrhli zub a mala som tam dieru ako svet, ale predsa len u toho prdolka mi to pride take divne, tak to len zasypavam framykoinovym zasypom a dezinfikujem liehom, tak dufam, ze sa jej tam rychlo spravi chrasticka a ze jej to uz nezahnisa

lencourek
7. led 2009

ahoj holky,
dukie: držím palečky, ať vám testy vyjdou dobře a hlavně přijdou na to copak vás trápí.
lis: s Káťou si nedělej starosti, některé děti opravdu nesnáší jiné lidi. A dokonce ani tatínek nemusí pomoci. Jen maminka.
To u nás je situace jiná. Prcek je opravdu návštěvní typ. Občas je mi to líto, když vidím, jak je v pohodě u jiných lidí a že mě ani nepotřebuje. Jen na to kojení. Ale když se na mě pak usměje tím svým krásným způsobem, tak depka je pryč. Manža má dost početné příbuzenstvo a momentálně jediné miminko, takže ho rád každý vidí a drží v ruce. Na návštěvě jde vždy z ruky do ruky. A snáší to v pohodě. Je rád, když ho někdo nosí.

lisounek
autor
7. led 2009

ahoj holky jsem tu - dnes to bylo narocne Kata ma posledni dobou nejake zachvaty place..tak jednou denne urcite..v po jsme byli u dr. a vse bylo ok jen tam rvala ale to uz jsem psala a asi jsem ani nenapsala, ze vazi 5,5 kg a 60,5 cm 🙂) jo a dle dr. prospiva dobre takze prikrmy pry staci za mesic, ale ona mi normalne rve hlady ja uz na to prisla...jsem si porad myslela ze breci po tom AR ze je zazdena a ona ted ma uz ten Sunar a stejne ma obcas ten svuj zachvat a vetsinou je to jen kvuli hladu ale je to treba do 2 hodin po jidle coz mi prave bylo divny... 😔 😔 ale kdyz se naji tak proste prestane brecet ... k tomu jsem se v po nejak nepohodla s manzou on mi vycetl i konika ze jako u toho porad sedim a ze se divim ze nic nestiham...takovy kecy..hmm jsem se pekne naprdla, protoze mi rekl, ze porad mluvim jen o Kate (to proto, ze jsem se ho zeptala co si mysli o zavislosti nasi Kati na nas 😢 ) takze me to bylo lito ze mel zase nejakej svuj den...no ale tak ted uz ho to preslo, ale ja na to stejne nejak musm myslet... 😝

holky a chodite s detma ven? Ja jo a prijde mi to v pohode, ac bylo minus 7 stupne dneska...no pocit mam z toho blbej, ale myslim, ze je ji fajn 😉 jenze zitra mame jit do virivky a ja fakt nevim teda 😒

bobinna
7. led 2009

ahojda holky 😉

tak jsem byla na gyndě ... prý ta boulička je alergie na šicí materiál... a jdu na výškrab ... jen nechápu že to je až teď a že si toho nevšiml při kontr po šestinedělí 😖 , normálně se mi tam vůbec nechce a mám strach

já teda ven chodím i v mrazech do těch -10 jak je víc tak nee a jak vy?

dneska tady byla bratrova tchýně na kávičce 😉 a říkala mi že jejich sousedka pořád kojí dvouletého chlapečka ale prý jenom kojí!!! to se mi nezdá to se asi spletla že jo bez příkrmů to mu přeci nemůže vůbec stačit ... 😨

a taky mi vrtá hlavou pořád to jak mi dr říkala že je čas na sunar... sice jsem si myslím že by brečela hlady ale jak psala lis tak je možný že je zvyklá na to málo co si vysaje ale přitom mám mlíka dost z prsou mi kape jak z kohoutku tak nevím... nechci ji trápit hladem jenom kvůli tomu že jí chci dlouho kojit ... je to pořád něco že...
ono těch jejích 61500g je opravdu málo nevím ale zase měří 72cm je dlouhá jako špagetka třeba nám z ní roste modelka 😀 po mamince 😀 😀

dukie
8. led 2009

Ahojte holky. Konečně jsem se sem zase na skok dostala...

My byli dneska na očkování. Toníček má 65,5 cm a váží 7.050 gramů. 🙂 Paní doktorka nás chválila, že rosteme hezky. 🙂 Mluvila jsem s ní ještě jednou o tom našem kojení a o tom, že jsem zkusila nabídnout Toníčkovi ještě druhé prso a že tak vypil ještě docela dost (např. z jednoho 70 ml a z druhého taktéž 70 ml... nebo z jednoho 110 a z druhého dalších 40... což mi připadne docela dost). Říkala, že mu klidně mám nabízet obě prsa, když bude chtít. Vyjádřila jsem obavy, aby z něj pak nebyl tlouštík 😀 , když doteď s jedním prsem roste tak hezky. 😀 Smála se a říkala, že si myslí, že z něj tlouštík nebude. Tak uvidíme, no. 🙂

Jen mi připadne, že když kojím při každé baště z obou prsů, tak se v nich nestačí tvořit takové zásoby. 😕 Tak nevím, jestli je to ta správná cesta. 😕 Ale je to, myslím, dobré pro pokus o zvýšení laktace, ne? Tak třeba to pomůže a budem pak zase moci kojit jen z jednoho. Uvidíme.

Musím Toníčka pochválit, protože dnes u paní doktorky skoro nezaplakal. Jen při píchnutí včeličky trošku kviknul, ale sestřička to hned zalepila, já ho vzala do náruče a bylo všechno zase dobrý. 🙂 To jsem u něj dlouuuuuho nezažila. Byl přímo vzorné miminko. 😀

uci: Jak to s Váma vypadá? Už se jí to aspoň trošku hojí? 😕

lencourek: Díky. 🙂 Však jsem napnutá... zítra ve tři odpolko máme volat...

lis: Chodíme ven úplně normálně. Prostě ho pořádně do kočárku nabalím a hotovo. Vždycky má strašlivě studené tvářičky 😎 , ale tělíčko, ručičky a nožičky nádherně teplé jako kamínka. 😀 Takže si říkám, že je tak asi spokojený. 😵 Budem chodit taky asi tak do těch -10. Pak už asi ne. A pod -5 zkracujeme dobu procházky ze 2,5 hod třeba jen na 1,5. Prostě aby byl venku a zvykal si na jakékoli počasí, ale abychom to zase moc nepřehnali. 🙂

uci
8. led 2009

ahojky, dukie dik za opytanie - vyzera to uz lepsie - nema tam uz taku dieru ale stale je to dost cervene az fialove aj okolo ale to asi z toho ako jej to vytlacala, hadam sa to uz konecne zahoji a budu nas moct zaockovat 😝
dukie to teda prdolka vypije docela dost 😨 to je super 😅
ja myslim, ze ked budes kojit z oboch prsnikov tak nebude problem s vytvaranim zasob, prave naopak, ved sa hovori, ze prave na zvysenie tvorby miecka je dobre kojit z oboch prsnikov, ja to teraz tiez tak robim asi uz mesiac a musim zatukat - konecne to vyzera, ze mam dost mliecka kedze aj priberame a to ani nemusim uz pit tie caje na kojenie 😅

lisounek
autor
8. led 2009

ahoj holcinky....

bobi: to je mazec fakt jdes na zakrok a normos pod narkozou?? hmm to ja znam.... 😒 to ja se dnes dozvedela, ze muj gyndar dal vypoved a to ho mam jen od porodu, takze masakr, nevim kde zase koho budu hledat 😢 a fakt ma Linduska 72 cm jo?? ty brdo to je dlouhan 😲 😀 a jestli ti tece z prsou fakt jako ze tece, tak to mit malo mlika nebudes...me z nich teklo jen obcas anebo kdyz fakt cely den nepila (zacatek UM)... 😔 a jen kojit dvoulete dite je fakt blbost, ale moje kamoska ma kamaradku a ta porad jen koji 8 mesicni dite a nechce si nechat vymluvit ze je to malo 😠 to je blbka teda...

Jo a chodim taky ven dokonce mi i ted spi Kata na balkone, ale co ona je proste venku rada a spi tam jak dudek, tak proc se tomu branit a navic dnes je vcelku slusne u nas jen -4 st...takze pohoda...dopoledne jsme byly plavat ve virivce no a pak jsem cekala az vychladne a snad dobry....proste si myslim,ze fakt tem detem zima neni.... 😝 holky a to plavani by ji desne bavilo ale byt tam tak samy jak na ni v pulce ty hodiny sahla pani instruktorka, byl konec a rev rev nic uz se nedalo...to fakt nevim, jak to budeme delat za zhruba 14 dni by se melo potapet a jak to mam asi jako udelat bez ty pani?? 😨

dukie a presne jak pise uci proste kdyz to takhle vyhovuje tak koj co to da a prave ze tohle se doporucuje i na bezva laktaci, takze vzhuru do toho a jestli vypije cca 140 ml tak to je moc super a tloustik urco nebude, vezme si co potrebuje ..to je fajn 🙂 co ja bych za to dala, dnes po plavcu kamoska prso a ja lahev 😔 ..jeste k tomu jsem zkousela na par dni Sunar a blije po nem snad jeste vic nez po Nutrilonu a ted do tretice zkusim Hami (ale ma v podstate temer do puntiku stejne slozeni jako Nutrilon - taky je to stejna firma...), tak se uvidi ale uz me to vcelku stve, protoze nevim co s tim... 🙄

dukie
8. led 2009

lis: A co jí zkusit dát pít trošku míň a častějc? Není možný, že se "přepíjí" a pak to "nadbytečný" vyblinká? 😕 Nebo... a to nechci strašit... není třeba citlivá na nějakou složku těch mlíček? Že by jí to jako nedělalo dobře, takže ven s tím... 😕 ... já tomu nerozumím, jen mě tohle napadlo...

Musím jít zkontrolovat Toníčka. Doma nikdy nespí víc jak hodinu a dneska už spinká 2 hoďky... jsme po tom očkování, tak mu jdu alespoň sáhnout na čelíčko, budit ho nebudu, ale abych měla jistotu, že je v pohodě...

lisounek
autor
8. led 2009

dukie: no to me taky napadlo, ale ona blinkala vzdycky a to ikdyz vypila jen treba i tech 90 ml 😢 hele a ja ji davam 5x denne a to jeste uplne minimalni davky...podle veku a dle navodu by mela vypit o hodne vic a ma tak o 200 ml mene, takze si myslim, ze nadbytek fakt nema a snizit uz to nemuzu ma kolem 800 ml a to je na jeji vek takove minimum si myslim...a ted mi i tak casteji breci hlady drive nez za 3 hodky..no aby ne kdyz to vyblindi vsechno 😖 a mezitim zkousim na radu dr. caj, ale jak je to tekuty jde to vetsinou vse ven... 😲

tak co Tonicek?? my normalne po druhe hexe zadna reakce tak jsem rada 😉

dukie
8. led 2009

lis: A ještě něco... z manžela si nic nedělej, že Ti vyčítá Koníka. Upřímně... sama jsem nad sebou v tomto ohledu taky přemýšlela, že někdy bych ten čas mohla využít efektivněji... ale došla jsem k tomu závěru, že člověk potřebuje i jiný věci než jen honičku mezi dítětem, vařením, úklidem, plínkama, koupáním, kočárkováním atp. Takže žádné výčitky svědomí... ber to tak, že pokud Ti Koník pomáhá zvládat den s dítětem líp a lehčeji, nacházet odpovědi na otázky, které se Ti honí v hlavě atp. ... je to správné a hotovo. 🙂 Ono někdy člověku postačí už jen to, že tu zjistí, že v tom prostě není sám. 😉 A to je důležitý. 😵

lisounek
autor
8. led 2009

dukie: dekuju moc ja to vidim stejne...on mel nejakej ten den divnej a tak me to jen mrzelo...ale uz nemrzi a konikuju si o 106 😀

dukie
8. led 2009

Přidala jsem pár nových foteček do alba. 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

lis: Máš recht. 😉 Představ si, že Toníček mi už od jedné hodiny spinká. 😕 Před půl hodinou jsme se nakojili a hned u toho usnul. Myslíš, že to může být tím očkováním? Není to u něj totiž vůbec zvykem... 😕

lisounek
autor
8. led 2009

dukie: super fotky vajicka me povavily 😀 😀 😀 orchidea je krasna a vanocni svicen jeste vic ty jooo taky takhle tvorim 😉 ale letos jsem toho moc nevytvorila.... 😒 Myslim, ze ta reakce je uplne normalni, pisou i ze muze byt dite spave, tak bud v klidku a uzivej si pohodicky...a Tonicek nabere zase silu 😎