Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
20. zář 2008

honzul: Osobně si nemyslím, že by se mi za půl hodiny mlíčko stihlo vytvořit... ale všude píšou "přikládat tak často, jak si dítě žádá"... jsem taky laik, takže asi nezbývá než to zkusit. 😕 A třeba se tím ta tvorba urychlí nebo tak něco. Co já vím... ☹ Snažím se...

Teď jsem ho zkusila nakojit... lehli jsme si k tomu do naší velké postele a malej cucal 5 minut a vytuhl... tak jsem ho tam tiše nechala, jen ho přikryla jeho dekou... zatím je tiše, občas šermuje ručkama, občas vypadá, že usnul... tak nevím. Nechám ho tam, nebudu ho přendávat do jeho postýlky, nemám sílu riskovat, že bude znovu plakat... a doufejme, že než se probere, tak se nějaké to mlíčko v zásobnících vyvrbí. 😀

dukie
20. zář 2008

lis: Já jsem asi praštěná, ale od příchodu z porodnice si vedu zápisky, kdy baštil, kadil, čůral... 😎 Naučila jsem se to v porodce a přišlo mi to užitečný, páč já na tyhle věci fakt nemám hlavu. 😠 Prd si pamatuju, jediný, co mi utkví v hlavě, jsou logický věci. A to, kdy čůral či kakal... mi logický teda vůbec nepřipadne a mé hlavě taky ne. 😀 Je to možná divný, ale užitečný, mám přehled kdy a co se s ním dělo... takže když nevím, proč pláče, beru si zápisky k ruce a koukám do nich, co by to jako mohlo být... Ne vždy to pomůže, ale občas mě to nakopne. 😀

dukie
20. zář 2008

honzul: Toníček mě taky pokadil... i počůral... vždycky během přebalování, umělec jeden náš malej. 😀 Sundám mu pokakanou a počůranou plínku, z legrace ho za to pochválím, jak je šikovnej... a on si tu pochvalu asi bere k srdci, protože se mu zvedne pindík a všechno je mokrý - já, on, jeho oblečení... nebo uslyším ten známý zvuk a šup... máme pod sebou nakakáno. 😀 Za to ho už ale nechválím... 😖 😀 😀

silrej
20. zář 2008

Ahoj holky, tak my jsme na tom úplně stejně...taky mám pocit, že nás postihl růstový spurt, protože hrozný řev, že má hlad, tak ji začnu kojit, vydrží tak deset minut, pak buď vytuhne nebo se prsu pustí a chytne ji amok, kdy si vezme prso do pusy a zase pustí a tak pořád dokola a hrozně se při tom vzteká a pak se zase uklidní...dělá to teprve tento týden, tak vám nevím, předtím pila normálně... 😅 Takže jsem za dnešní noc taky úžasně vyspalá, takže jen čekám až snad vytuhne a půjdu si s ní dát taky dvacet... 😀

dukie
20. zář 2008

silrej: Vítej mezi zoufalkama. 😀

Jak jsem po půl druhý psala, že malej vytuhl... tak se zatím ještě neprobral. 😵 Tak jsem šla vytuhnout aspoň na nějakou tu hoďku s ním. 🙂 Ale už má lehký spaní, takže tuším, že budem brzy vstávat. Chci se ještě rychle nasvačit, abych na něj měla sílu. 🙂

Jinak výsledek dopoledního častého přikládání: Mám obě prsa nalitá a bolavá... takže čekám tak trošku s radostí, až se vzbudí a bude chtít papkat. Jsem moc zvědavá, jestli se to kojení fakt časem upraví... 😕

lisounek
autor
20. zář 2008

tak my porad rveme, ja uz fakt nevim... 😢 😢 😢 ted jsem alespon hodku lezela, manza si ji vzal a uspal, ale je to vzdy jen na chvili - ja se desim noci, padam na hubu nemame ani uvareno, nestiham proste nic a dalsi takovou noc teda uz nechci 😔

dukie: ja si to pisu taky, kdy kandi a kdy krmime...a to mame dnes jeste koupat, no neumim si to predstavit, treba ji to konecne unavi, ale uz fakt nevim.... 😖

lisounek
autor
20. zář 2008

Tak mame po 35 minutovem maratonu v kojeni a je chvili zase klid 😔 holky trochu odbocim..co prosim Vas cele dny jite?? Ja si pripadam, ze skoro nic nejim a nemuzu...kvuli nadymani male a alergiim, asi to prehanim, ale fakt uz me nebavi jist porad dokola jen testoviny se suchym kurecim, to same s ryzi a starsi pecivo, jogurty a banany..obcas si dam teda susenku a tak..ale jinak fakt nevim....jsem z toho hotova, protoze my skoro uz nevarime a kdyz stihnu uvarit manzovi, tak to nejim, aby nahodou ji neco nevadilo.. 😲

dukie
20. zář 2008

lis: My právě dokojili... 35 minut a teď, chudák malá, škytá. Tak ho budu chvilku chovat, ať se mi při tom škytání v postýlce nepoblinká (většinou to tak dopadá... škytne a hups! je to venku...).

Taky chci koupat... taky jsem zvědavá, jestli ho to utahá. Ale my koupání rádi, takže my té energie při něm zas až tak moc nevydáme... Holka, drž se, bude líp. 😉

lisounek
autor
20. zář 2008

dukie: jsme psali uplne soucasne 😀 to mate dobry, alespon pri koupani klid, ja uz na to nemam nervy a mozna budeme koupat az zitra..ted zase manza nosi ale ona na rukou spi a kdyz ji dame do postylky, tak se hned vzbudi a sleha rukama..my uz fakt nevime, driv jsme ji dali do postylky a spala - ted proste nic. 😖 jak se uspava dite?? ☹ ☹ ☹

uci
20. zář 2008

holky, tak som zas na chvilu tu, vyskusali sme podlozit matrac tak aby mala hlavicku vyssie, co vraj pomaha pri tom refluxe (to viete, teraz skusame vsetko na co by mohli sediet tieto nase priznaky, keby to bolo okrem toho spurtu nieco ine 😉 ) tak uvidim, ci to zaberie ...
inac s tou tvorbou mlieka som citala, ze mlieko nemoze dosjt, ze dokonca priamo pri kojeni ako mimco saje, tak sa hned dotvara dalsie mlieko, takze za pol hodku v pohode
a vidim, ze mate dnes blby den, tak ako mi, len ten nas je uz minimalne treti, teraz tu boli svokrovci tak nam ju prdolku trochu pocicikali, tak sme si trochu oddychli - dala som prat aj navarila som polievku - apropo lis, ja tiez moc toho nejedavam, ale snazim sa aspon polievky - bud zeleninovu alebo rascovu s vajcom, ta je dobra na prdiky 😉

uci
20. zář 2008

tak matrac nepomohol, uz sa prebera a hlada prso 😖 len keby sa aspon potom poriadne najedla 😠 lenze to ona nie, cica tak 5 minut a potom rev, ale sak to poznate, co budem pisat idem zase kojit 🙄

silrej
20. zář 2008

Tak my i nadále pokračuje v tyranizování rodičů...my trhly rekord v kojení, a to 45 minut, protože u levého prsu po 15 minutách spustila jekot a máchání rukou, tak dostala pravé prso a tam vydržela půl hodiny, ale spát nebudeme i když ji tu teď manža dyndá...a to nás dnes taky čeká koupání! 😅 Jinak Lis ohledně jídla, tak já jím všechno, kromě klasických nadýmavých jídel jako jsou luštěniny, brokolice, květák, taky cibule, česnek a kiwi a nepiju kafčo, jinak se láduji vším a zatím nepozoruji, že by malá měla nějakou alergickou reakci... 😝

dukie
20. zář 2008

lis: Já jím skoro všechno. Jasně, vyřadila jsem česnek, cibuli, čerstvé pečivo atp. Prostě takový ty nadýmavý věci. Ale na alergie (sama žádné nemám, manžel taky ne) moc nekoukám. Říkám si, že budu jít od každýho něco a uvidíme... a když se holt malej třeba osype, tak budu muset přijít na to, co z toho dne to bylo... zatím to vypadá dobře. Vařím jako dřív, obvykle tak, aby to vydrželo na 2 - 3 dny. Jasně, jíst dva dny to samý není ono, ale lepší než být hladem nebo padat vyčerpáním (k tomu mi fakt stačí malej, natož vaření...). A jediný, co je mi líto, tak je to, že když jsem vyčerpaná, tak splácám dost sladkýho. 😝 Snažím se to omezit, ale nějak se mi zatím nedaří. ☹

Malýho neuspáváme prakticky vůbec. Buď chce spát nebo ne. Jediné, o co se snažíme... aby neplakal. Takže když pláče, tak se snažíme přijít na to proč... přebalit, nakrmit, zacvičit nožkama atp., však to znáš. A když nepláče, tak ho třeba ještě chvilku pochováme, za odměnu 🙂 , a pak ho položíme do postýlky. Chci totiž, aby se naučil být občas taky sám se sebou. No... někdy tam jen tak hajá, mává ručkama, kouká... jiny usne. Ale že bychom ho nosili v náručí dokud neusne... to zatím ne. Zatím usíná sám, buď po bumbání nebo prostě jak tak hajá a kouká... tak zavře kukadla a najednou spí.

uci: Taky jsem vypodložila postýlku, ublinkával... tak jsem to zkusila. Myslím, že to trošku pomohlo. 🙂 Ublinkává trošku míň. No a s tím kojením... já už na to jdu taky... 😝 😀

silrej
20. zář 2008

Dukie, tak já na sladkém teď ulítávám také...sušenky, čokoláda, gumové medvídky... 😅 To těch 6 kg asi jen tak neshodím co mi zůstaly po porodu... ☹ Co se týče uspávání, tak také žádný recept nemáme, buď usne nebo neusne, takže pak občas manža houpá a uspává v náruči... 🙂

lisounek
autor
20. zář 2008

dukie: tak to mate zlaty..me to pres tyden taky v pohode slo, proste jsem ji nakrmila, prevlikla, pochovala a pak kdyz jsem videla, ze chce spat, tak jsem ji dala do postylky, ona chvili koukala a pak usnula, ale ted uz to nejde..manza ji po vecerech zacal nosit a tak jestli si na to zvykla...proste ji uspi na rukach a pak ji dame do postylky...doted to fungovalo a spala, ale ted proste hned kouka a vzteka se ☹ ☹ nebo usne na me pri kojeni, ale to je jen na chvili a pritom je uplne unavena a spala by 😒 a v noci to taky vzdycky slo, proste jsem ji ulozila a ona usnula treba za chvili ale SAMA!

S tim jidlem ja mam kamaradku co ma 8 mesicni dite a ona rada jako radi atd. Jednou jsme ji potkali a byl hezky den, tak jsme s manzou rikali, ze jdeme na Marlenku /neco jako medovnik/ a ona hned, ze to nemuzu ze jsou v tom orisky, med a kdesi cosi...tak jsem si to nakonec teda nedala (vicemene mi to znechutila, protoze jsem si rikala, ze uz i tak drzim dietu jak hovado), ale myslela jsem si sve..ona je alergicka a ten jeji malej je alergickej po ni, takze cokoliv pri kojeni snedla, tak se na nem projevilo...holky ona mi snad 2x napsala sms, zda jsem ji ten zakusek dala nebo ne a ze jeji mamka (zdravotni sestra) rikala, ze orisky jsou velmi alergenni potravina a ze ona kdyz kojila, tak se porad hlidala a nejedla nic co se nesmi...prislo mi, ze mi fakt dava kazani, ze jsem neschopna, kdyz si to neumim odeprit... 😠 . Tak jsem ji na to napsala, ze jsem vyzivar a ze mam spoustu odbornych knih,kde proste neni nikde nic primo zakazano a ze se to stejne musi vyzkouset, aby to clovek vedel a mohl se tomu vyvarovat...a ona na to, ze proste ona to zkousela az tak ve 3 mesicich a ne ve 3 tydnech - no holky ve me varila krev 😠 🙄. Proste kazdy dite je jiny a je jasny, ze si nedam nic co je vylozene nadymavy nebo kdyz vidim, ze by ji to nedelalo dobre...nebo mela vyrazku, ale kdyz je v pohode, tak co prece... 😝 . A to ze ona ma alergicky dite nemusi znamenat, ze jsem na tom stejne..hollky co si o tom myslite..proto se prave ptam na to jidlo a navic si teda myslim,ze prave v te Marlence snad ani orisky nejsou a ikdyby tak v tak malem mnozstvi, ze by to ani nebylo znat...vzdyt uz takhle nejim zadnou zeleninu, jen ledovy salat jsem si dala vcera a mrkev...a pak mam zacpu a vse s tim spojeny 😖

lisounek
autor
20. zář 2008

ale dnes uz jsme to nedali, varit jsme nestihli, nejak nic nemame a tak jsme objednali jidlo, snazila jsem se vybrat si to co by nemelo byt nadymave nebo tak...jsem zvedava cekame na to od 17 hodin, tak uz jsme na nervy..to je dneska den, jsme uplne s manzou na depres...Kata, pocasi, hlad mame a nic nas nebavi... 😝 a to jeste nevime, jaka bude noc ach joo. Hmm a z ovoce jim jen banany, jablka a meloun...to nam radili v porodnici ani hroznove vino pry nee ach jo ☹

dzej
20. zář 2008

ahojky, jen jsem sem nakoukla...holky, jezte všechno co vám chutná, ale v malé míře. Já vždycky, když jím něco novýho, tak si toho dám málo, abych vyzkoušela, jestli to nebude Sabince vadit, když ne, tak to jím pak uplně v pohodě. Třeba čerstvý pečivo, každej říká, že se nesmí a já ho jím od začátku. Jinak když mám chuť třeba na zeleninu, tak si pak udělám fenyklovej čaj a je to v pohodě 😉

dzej
20. zář 2008

dukie gratuluji k Toníčkovi 🙂 Jak jsi se nakonec rozhodla s dr?

lisounek
autor
20. zář 2008

dzej: diky za rady, fenyklu vypiju za den tak litr a to jsem ho tak driv nesnasela, ale co se da delat noo 😝

cipin
20. zář 2008

Ahoj holky, tak jsem zase tu🙂 Poctivě jsem vás dočetla a asi mě nebudete mít rády, ale my máme oproti vám teda úplně zlatý dítě.. JAk jsem teď byla v Praze, tak jsem z toho měla strach, jak to skloubíme s kojením, když budu fuet někde poletovat, ale naštěstí nám to celkem vycházelo a jak jsme drandily s kočárem, tak v mezidobí většinou spala..

Tak držím pěsti, ať se to i u vás srovná, myslím, že by to fakt mohl být ten spurt 😉

silrej
20. zář 2008

Cipin, neboj, my tě budeme mít rádi...přeci jen oproti nám máš trošku starší dítko, tak třeba se nám to časem taky srovná, ono se říká, že po šestinedělí se děti trošku uklidní a najedou na nějaký režim, tak uvidíme... 🙂 Jinak Lis, já bych na tvém místě jedla taky všechno, prostě to zkoušej a na chytré rady kamarádky nedej, nebo brzy umřeš hlady! 😠 Jak mi říkala PA, tak naše tělo potřebuje vše, tj. vitamíny a vše ostatní, aby tělo fungovalo jak má a aby do mléka šly živiny a když se člověk bude moc hlídat, tak to není dobré, protože ti budou chybět ty správné živiny...takže to jídlo moc neřeš a uvidíš! 😉

silrej
20. zář 2008

Jinak my máme za sebou koupání, tak sice nám ukázala jak umí brečet, ale jen při převlékání, vodička se jí začíná líbit... 🙂 Co se týče spinkání, tak to tedy dnes tak nějak celý den bojkotujeme, tedy kromě procházky v kočárku, tak doufám, že v noci bude spát jak andílek...hezký večer děvčátka, my nakojíme a taky půjdeme na kutě! 😉

dukie
21. zář 2008

dzej: Ahojky. Chodíme k paní doktorce Šumberové, zatím se mi zdá prima. 🙂 Všechno mi hezky vysvětlí a poradila zatím taky se vším dobře. Tak uvidíme. 🙂

lis: S dietama bych se fakt netrápila... jen bych fakt sledovala, co mimi na to... a kdyby byl problém, pak bych zkoušela a pátrala. Jakýpak copak. Jasně, asi s těma alergenama opatrně, dát si za den jen jeden z nich a sledovat... a když dobrý, tak příště zkusit klidně něco dalšího... asi tak bych to řešila, resp. asi tak nějak to řeším. 🙂

silrej: Nám se koupání líbí, převlíkání zvládáme... akorát nesmíme přetahovat nic přes hlavičku. A ani nasazování čepiček nemáme rádi. Prostě cokoli, do čeho se zapojuje hlavička. 😕

Jo, holky, nevíte, jak se projevuje u miminek zánět středního ucha? 😕 Malej mě totiž ráno docela vyděsil, měl v oušku i na čepičce (umývali jsme si včera vlásky, tak jsem mu na noc dala lehkou čepičku) docela dost čehosi zaschlého žlutého... 😕 Vypadalo to jako spousta mazu, což ale moc nechápu... ouška čistíme pravidelně a nic tam nikdy neměl... a teď tohle. No a s tím včerejším křikem... tak mě napadlo, jestli ho třeba nemohlo bolet ouško. Ale v noci spinkal hezky, tak si zase říkám, že to asi ouško není, že by asi plakal i v noci a nespal by... já nevím, no, prostě mě to vylekalo... vytřela jsem mu to a doteď nic. Ale neklidnej je pořád. 😕

uci
21. zář 2008

ahojky, tak my sme mali celkom dobru noc, hadam nejake 2x3hodky sme spinkali, ale cez den zase pokracujeme, manzo cicika, tak som vas zabehla kuknut, ale zacinam byt uz dost unavena, normalne sa mi trasu nohy aj ruky ☹ tak sa desim zajtrajska ked budem cez den sama
dukie: snad to bol iba ten maz, mimcam sa vraj uska cistia same, tak trebars sa mu takto poriadne vycistili 😉 nam v porodnici hovorili, ze uska necistit vobec, tak ich len po kupani - ktore sa nam mimochodom velmi paci, je to jedna z mala chvil, ked neplackame 🙂 - vysusim vatickou aby neboli mokre
lis: mna tiez vsetci strasia, ze nesmiem nic jest, ziadna cokolada, oriesky, ovocie a tak podobne, no a ja uz fakt neviem, ked mala vzdy po par minutach krmenia odmieta prsnik, tak uz ma aj napada ci jej nevadi nieco co jem, no fakt neviem 😖 no kazdopadne vydrzim asi tych 6 tyzdnov a potom zacnem pomaly experimentovat

lisounek
autor
21. zář 2008

ahoj holky, tak jsem se dostala az ted, den byl vcelku ok, mala tak nejak i spala a byly jsme i venku, tak se ji spi vubec nejlepe..ach jo kdyz me prijde, ze ona bez drncani proste neusne, takze kazde uspavani je na hodinu a to nez se uspi, tak zacne mit zase hlad a je to porad dokola..vcera vecer usnula jen proto, ze jsem si ji nechala ze zoufalstvi uz v posteli a diky tomu jsem si dve hodky pospala, pak jsme krmily kolem 2 hodiny v noci..jenze pak se vzdy probere, tak si povidame a cumakujeme a kdyz se ji chce spat, tak proste nezabere, porad kouka a pak zacne rvat..a vcera tak rvala, ze uz jsem si rikala, ze ji necham vyrvat, jenze rvala a rvala melo to grady, manza tady nervozni lital a ja uz fakt nevedela...tak jsem ji zkusila dat znova najist a ona jedla - mela proste sileny hlad a ja myslela, ze ho mit nemuze 😖 mela jsem vycitky, ze jsem ji nechala trapit ach jooo za to ale pak vytuhla a hned spala od 4 hodin az do 8, takze ja i spala, coz uz jsem fakt potrebovala. Asi delame neco spatne s tim spanim nebo ja nevim. 😕

Diky za rady a nazory ohledne jidla..ja mam stejny nazor, jen jsem to chtela slyset od Vas - nadymave veci se snazim nejist a jinak sleduji nejake projevy, ale snad je to ok!!

uci: koukam, ze jsi uz taky dost vyrizena...to je mi lito ale musime vydrzet - holka musi byt lepe FAKT!!

🤐

lisounek
autor
21. zář 2008

jo a cokoladu jako takovou nejim, ale susenky v coko obcas joo a z ovoce teda jen banany, jablka a meloun 😝

honzulka
21. zář 2008

Ahoj holky.. 🙂 jdu na skok,kňourá mi tu do chůvičky Tomík.. 😒 Lis-s tím usínáním..my to měli s Jeníkem to samé a do teď s ním chodíme spát.Snažím se to nedělat u Tomáška..Ale hlavně v noci jsem někde četla,že je lepší se s nima moc nebavit,nehrát,aby věděli ten rozdíl mezi dnem a nocí..Takže je to ošklivé,ale já v noci dám Tomíkovi jen najíst a řeknu mu dobrou noc a spát..Nás zlobí to ublinkávání,takže ho většinou ještě tak půl hodiny po jídle držím na ruce a pak do postýlky..Někdy k němu vstávám snad každou minutu,ale nemám sílu na chování..Přesně jak píše uci-kolikrát se mi klepou už nohy a motám se,že mám strach s ním jít do obýváku.Když spí on,brečí Jeník a noc na dnešek byla vůbec mazec,protože jeník má rýmu jak řemen,takže toho moc nenaspal a já s ním.. 🙄 Takže si nedokážu představit ještě kojit.. 😲 To bych fakt nedala.. ☹ A Tomika spí...takže cca 10 minut kňourání a spí.. 😉 Kéž by to tak šlo i dál... ☹ Nedokážu si představit chodit je uspávat oba..To bychom se s manželem moc neužili.. ☹

lisounek
autor
21. zář 2008

Honzul ja bych to tak rada delala a driv jsem ji v noci ulozila a konec...vlastne jsem ji ani neprebalovala, aby se neprobrala..ale ted se vzdy po jidle pokandi a tak prebalovani je nutny a ona mezitim hodne ozije a cumakuje a pak proste jen tak nespi...ach joo 😨 o kojeni ani nemluvim, v noci je to na pul hodiny..a ja u toho usinam - nemam silu proste 😖 vetsinou to bylo v klidu az doted posledni noc, kdy fakt plakala... 😢 nekdy uz fakt nemam silu!! 😔

lencourek
21. zář 2008

ahojda, tak jsem po pár dnech taky zavítala. Dalo mi fušku vás dočíst. Bylo to tedy na několikrát, jelikož náš cvrček má zase svůj nespací večer. Teď už je po několikáté v postýlce. Ale předešlé noce usnul až kolem půlnoce, takže snad mi dá dnešní noc trochu oddech. Přes den byl zlatíčko, ale jak přichází večer, tak začne prudit. Jinak se to říct nedá. Jak píšete, stále se při jídle chytá a pouští prsu, řve u toho, vzteká se atd.

Holky, já jím i čokoládu. Aspoň si tím obalím nervy 😀 a nějak jsem nezaregistrovala u Lukáška problém. Asi mu v mlíčku taky chutná 😉 . A oříšky jsem už taky jedla. Ani mě nenapadlo, že by v tom byl nějaký háček.

Prcek má už několik dní rýmu a fakt ho lituju. Jelikož při ležení na zádech se mi občas zdálo, že má problémy s dýcháním a při kojení taky. Koupili jsme odsávačku, která se připojuje na vysavač a fakt můžu doporučit. Je to super a rychlé. měla jsem z toho strach, ale hned při prvním použití jsem byla spokojená. Máme vysavač, kde se dá regulovat výkon, tak si myslím, že je to o to lepší. Malý občas u toho brečí, ale jen proto, že ho držím, aby mi nehýbal hlavou. Jinak mu to neva. A fakt nám to pomohlo.
Jinak manža je dost nachcípanej, takže prcka mám na krku já. A to neustále. Aby ho nenakazil, tak mi nepomůže ani s uspáváním atd. Jsem už z toho docela hotová. A bolí mě záda.

Půjdu si lehnout, jelikož mám tucha, že prcek mě nenechá moc dlouho spát. Za chvíli určitě zase bude mít hlad. Ach jo. mějte se a ať vás miminka trochu nechají odpočinout.

silrej
21. zář 2008

Zdravím holky, tak já musím dnes Káju pochválit, protože je celý den úplně vzorná, krásně spinká a když nespinká, tak v postýlce sice čumákuje, ale je v klidu...jen to kojení, tak to nás pořád trápí, protože u toho se pořád vzteká a pouští prsa... 😅 Jinak já v noci u kojení taky usínám, ono je těžké být bdělý...si pomalu zvykám, že 8 hodin spánku je pro mě nedosažitelný luxus! 😀 A ještě k tomu jídlu, tak já čokoládu jím taky, zrovna včera jsem jí stláskala docela dost...si také obaluji nervy...a oříšky jím taky běžně, jsem dokonce někde četla, že doporučují jíst mandle! 😉 Lencourku, tak s tím nachlazením, my si to užívali první týden po návratu z porodnice, manža s námi zůstal doma, že nám bude pomáhat a nakonec bojoval s chřipkou... ☹ No, jdu se pomalu umýt, ještě před půlnoci nakrmíme a šup do hajan, snad mě Kája nechá vyspinkat!Dobrou všem... 🙂