Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
30. bře 2009

uci - no mě se ta teorie zdá taky hodně pravděpodobná,protože kamarádky malej(je o 12hodin starší než můj uličník) tak ten už víc jak měsíc leze po4rech ale moc toho nenažvatlá 🙂 Jo ,já měla ze začátku,co mu vykoukly zoubky,bradavky úplně fialový,ale během týdne to bylo v poho😉

tak Máří si myslím že mama vypouští už cíleně🙂 Říká nebo spíš pobrekává mam mama mama a sápe se po mě 😀 A nebo když se vzbudí ,tak si chvíli povídá a pak nahlas křičí mama mama 😀 je to hrozně milé🙂 A krásně umí paci paci 🙂

Miluje když s ním dělám letadýlko(jednu ruku mám pod hrudníčkem druhou pod plenkou a točíme se) kope nožičkama a plácá rukama jako o život 😀 Je úžasný,jak je na něm znát každý den,je šikovnější,vnímavější,je to prostě úžasný 😎

Teď tu důkladně prozkoumal tašku na notebook a vysavač 😀

dukie
30. bře 2009

Ahoj holky. 🙂

honzul: Já pekla předloni autíčko. 🙂 A moc se povedlo. Zdobila jsem čokoládovou polevou a krémem a lentilkama. Zkusím někde pohledat fotečku, myslím, že jsme si to tehdy vyfotili. 🙂

Jinak my zuby zatím nemáme vůbec, ale protivnej je pořád. 😀 Zatím nelezem, ale moc se o to Toníček snaží, klečí na kolínkách a kmitá dopředu a dozadu a vždycky jedno kolínko posune, pak druhý, ale zapomene posunout ruce, takže se hlava dostane daleko dopředu před ně... což má za následek to, že se převáží a padne na pusu. 😀 No ale bojuje s tím, tak jsem zvědavá, kdy se nám podaří něco, čemu by se dalo říkat lezení. 🙂 No a jak jsem se zmiňovala nedávno, tak mluvení teda nic, resp. žádný bla, bla, ma, ta, ba... nic takovýho. Umíme tak akorát cosi jako heee, eee, áááá, úúúú... a když mu něco nechutná, tak umí docela dobře ble... 😀

lencourek: Toníček občas nezbaští ani těch 125 gramů... Někdy třeba jen 80 a hotovo. Ale hladovej pak není, baštíme zase až za 3 hodiny. No a přibírá dobře, doktorka nás chválila, takže si s tím nemusím prý dělat starosti, prý se časem rozbaští. Tak snad to tak bude. Zato to ale obstojně dopíjí šťávičkou (teď ji ředím tak 10 ml šťávičky a 90 ml převařené kojenecké vody) nebo čajíkem. Za den vypije mimo kojení tak 300 ml. Zdálo se mi to hodně, ptala jsem se naší dětské, jestli je to jako O.K., říkala, že jo, že to ničemu nevadí, že když chce, tak mu mám dávat, kolik si řekne. Tak to tak dělám. Zpočátku ale nechtěl nic - čajíky odmítal. Tak jsem na něj šla přes tu šťávičku, tehdy jsem ji ředila jen 50:50, to mu zachutnalo... naučil se bumbat... a od té doby mu to ředím víc a víc... a evidentně mu to nevadí. 🙂

Jo a k bumbání... my teda bumbáme z láhve s dudlíkem, koupili jsme mu i učící hrneček, napije se, ale nerad, takže se vždycky vracíme k dudlíku... 😒 Zato jsem zkoušela dát mu přímo z malého dětského hrnečku... a zvládl to!!! 🙂 Četla jsem totiž, že do 6 měsíců jsou děti schopné pít prakticky z čehokoli, chce to jen trpělivost to po trošičkách zkoušet. Tak jsem zkusila a zase se k tomu určo vrátím.

dukie
30. bře 2009

Jo a krátká reportáž z cvičení kojenců...

Zjednodušeně: Totální propadák. 😝 Teda cvičení bylo O.K., maminy příjemný, cvičitelka úžasná, pozitivní... to jako jo. Ale náš Toníček to nějak nebral. 😒 Koukal nejdřív nejistě, pak vyděšeně, pak začal kňourat... a bylo vymalováno. Vůbec se mu to nelíbilo. ☹ Takže máme po zábavě. Paní cvičitelka nám navrhla, že můžeme skončit, aniž bychom čekali na konec hodiny, aby se malej zbytečně nestresoval... a že můžem zkusit zase na chvilku přijít příště, jestli to třeba nebude lepší. Ptala jsem se jí, říkala, že její zkušenost je taková, že je lepší to nelámat přes koleno, když se to prckům nelíbí, že někteří si sice zvyknou, ale většinou ne... že je lepší to třeba zkusit znova až budou větší. Takže myslím, že tam asi příště nepůjdem, že to nebudem hrotit. Toníček je prostě takovej náš malej šmudlík citlivka, kterej nerad změny a jakýkoli nový lidi a prostředí a situace atp. (Odmítl mi pak baštit lžičkou, musel dostat mlíčko z láhve - ještě že mě to doma napadlo, že to takhle dopadne, a nabalila jsem obojí... no a pak řval asi 20 minut v kočárku... prostě totálně rozhozenej prcek ☹).

Jediný, co mě trošku nazlobilo na pořadatelích bylo to, že to mělo být cvičení pro děti 7 - 8 měsíců... a byli tam tři prckové, co už chodili naprosto sami - běhali tam jak o život. Evidentně na 8 měsíců nevypadali... To je pak těžký tam být se sedmiměsíčním vyplašeným prckem, když kolem něj běhají starší děti...

Ale za to paní cvičitelka nemohla, že jo. Ovšem kdyby byl Toníček "normální" dítko, určo by to bylo super, fakt se mi to líbilo. 🙂 Takhle mám po ftákách, zase budu dřepět doma. 😝

dukie
30. bře 2009

Jo, chtěla jsem se Vás - těch, co máte zuby 😀 - zeptat, jak dlouho to asi tak trvalo od zarudlé dásně k viditelnému zoubku. Páč se mi zdá, že má Toníček zarudlo na dvojku vpravo dole, ale páč jsme v tomhle nezkušení... nevím, tápu... 😎

dnada
30. bře 2009

dukie - s náma na plavčo chodí maminky se dvěmi holčičkami,těm je 8měsíců a běhaj jako o život,pak jedna 7 a půl měsíční a ta zas 4nožkuje jako oživot,takže na šatně máme veselo 😀 Ale že s malým od narození všude courám(musím,sem s ním sama a nemám tu ani rodinu),tak se nebojí cizích lidí a změnu má rád. I když teď je už mnooohem vnímavější,ale stačí když je u mě v náručí a to si "dovoluje" na kdekoho a kde co 😀 ALe nevadí mu ani instruktorka v bazénu,když si ho veme jako "cvičné" mimi a ukazuje co s mimčem budem dělat 😀 Samo,hlídá si,abych byla v dohledu,ale jak zjistí že tam sem ,už se zajímá o paní a prozkoumává jí obličej rukama 😀

ještě plánuju návštěvu mateřského centra,ale to nám zatím nevyšlo,buď nebyl čas a nebo sem byla já nebo špunt trochu marod a nebo mu lezly zoubečkové,takže s protivou sem raděj doma 🙂 jinak jezdíme hoodně po návštěvách,kde mají i mnohem větší děti😉

lisounek
autor
30. bře 2009

ahoj holky..tak dnes ma K 7 mesicu a je protivna nejprotivnejsi.. porad knuci jak stene a buli a ja uz nevim...mam pocit, ze ma porad hlad...no nevim..nebo i ten cas ji rozhodil tak nejak... ☹

dukie: jen sbezne co jsem si vsimla..neporadim, K nemela vubec zarudle dasne pak rovnou zuby..a ted uz jsou solidne vyklubane...ale porad cekam ze snad budou dalsi podle toho silene uknouraneho chovani..a to jsme dnes meli taky mit cviceni kojencu a ja to rano odpiskala a jeste ze tak, v 7:30 jsme usnuly a vstavali v 9:30 hodin silene co 😲 😀 no jo ostudy...jenze K se vzbudila v noci o pulnoci a ne a ne usnout a me nebylo dobre protoze uz 5 dni jsem nachlazena, takze jsem byla fakt nastvana...nastesti pak ale nejak usnula..musim vas docist to se jen tak casto nestava, ze je tu tolik napsano...

dnada nam to tu ozivila 😉

lisounek
autor
30. bře 2009

teda dneska jste byly fakt ukecane ufff to budu mit co delat 😎

lisounek
autor
30. bře 2009

uci: ty jooo 4 zoubky to se Karinka rozjela 😀 super Kata ma od 5 mesice a ted uz jsou vyklubane temer cele..jsou 2 ty spodni...ale tusim ze budou dalsi..uvidime...jdu docitat dal, takze prispevku asi bude vic..Honzul dnes taky mela cas vidim 😉

lisounek
autor
30. bře 2009

uci: nam ten prasek Probian zabral temer hned..a drahej je taky tady stoji asi 273 kc.. 😠 ale fakt je lepsi ta aktivia...myslim,ze za chvili uz ji taky budete moci davat..(staci fakt treba jedna lzice do presnidavky) a bude vyhrano...ve vetsine pripadu to fakt pomuze... 🙂

lisounek
autor
30. bře 2009

Leni urco pridej ovoce..ja jen jeste syrove ovoce nedavam...chci se na to zeptat mudry, ale myslim, ze by meli nejakou dobu jen tepelne opracovane..no ale vim, ze hodne mamin dava treba banan...ja ji ho dusila a byl to hnus, tak radeji davam presnidavky, ale ona je samotne moc nemusi...takze si ji zkus treba na 2x a uvidis..a urco hlad nema pokud nebreci...bud v pohode..a navic muzes vzdy nad ramec nakojit...to je u UM horsi.. 😝

ada80
30. bře 2009

Ahoj holky
lis:Kačce přejem všechno nejlepší k 7mi měsícům,hlavně zdraví a at vás moc nezlobí 😉 My se máme fajn,Vandulka leze takže máme o zábavu postaráno,je to divoch.Už taky sedí takže jsem předělala kočárek na sezení aby mohla koukat ven tak je spokojená,ležet ji už nebaví.

lisounek
autor
30. bře 2009

ahoj adi: dekujeme taky bych uz rada sportak nebo golfky, ale zkousela jsem je o vikendu a byla v tom jak mravenec.. 🙂 dnes se K prvne posadila sama, ale tak jako nakrivo a drzela se pritom rukama o zem, ale jako uspech..takze treba tak ten mesic a bude sedet sama a budu moci dat konecne golfky...

ada80
30. bře 2009

lis tak ještě gratulujeme k posazení 🙂 jsou to divoši vid?Vandulka už chce sedět a koukat ven jak jí dám na ležení tak se vzteká a sedá si,takže jsem to předělala a je spokojená ona i já.Co tchyně?

lisounek
autor
30. bře 2009

tchyne nic vse pri starem BOHUZEL, ale my se spolu uz vubec nebavime ja na ni kaslu proste ignorace..a je mi nejlip, ikdyz vim, ze to neni idealni stav, ale ... 😔

Kata zatim v kocare lezi proste nesedi tak ma smulu ale nastesti to zatim vydrzi hraje si s vecma v ruce a chvili je klid, ale golfky budou urco lepsi..no zatim sedi neohrabane ale myslim, ze do mesice to vypiluje.. 🙂

ada80
30. bře 2009

lis: a bude se stěhovat nebo ne?A chodí za Kátou?

dnada
30. bře 2009

holky,já dávám prckovi na sváču aktivii,do masozeleninového příkrmu probian mimi(vlékárně ho platím 202kč),večer dostává kaši s probiotiky a po každém jídle i kojení mu dávám baby calm a až tak po 4dnech ho ŤUK ŤUK přestalo bolet bříško,jdou mu líp prdíky a dokonce hodí i dvakrát za den malej bobík 😎

jinak já mám mimi starší,ale příkrmy baští teprv tak měsíc,takže se syrovým ovocem minimálně měsíc počkám,ale banán dávám syrový už od 6tého měsíce,ten mu moooc chutná a nějak mu zle nedělá 😎 ale dávám mu ho do ruky a on ho spíš olizuje a sem tam si nějaký kousek ukousne,takže mu ho rozhodně nedávám po kilech 😀

s prckem sem už byla dvakrát venku ve sporťáčku,byl teda v polosedu ,protože sám se posadí,jen když se má o co zapřít nebo se může vytáhnout rukama,takže i v kočáru si sedne raz dva.

Lis - ty máš nějaký problémy z tchýní??? snad nevadí že se ptám 🙂

lisounek
autor
30. bře 2009

dnada: mam bydli s nami uz skoro 10 mes. 😠 😠 mela uz byt davno pryc alespon nam to nakecala a my tomu verili blbci ☹ a jestli teda pujde pryc proste nevime, protoze kdovi kde je pravda..pro me je to ulhana intrikarka...posledni verze byla ze do dubna bude pryc ted je to do cervna a tusim ze to takhle bude dalsi 2 roky...

adi: Katu ted nevidi..predtim nas pomlouvala a nemela duvod ted uz duvod ma tak at si poslouzi ☹ 🙄

dnada
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lencourek
30. bře 2009

dnado: tak to je teda příběh, člověk by řekl, že je to spíš příběh z filmu než ze života. 😒
holky: tak ten posun času nám opravdu nedělá dobře. prcka jsem 2,5h uspávala. opravdu už jsme měla vztek 😠
odpolko na sváču jsem mu uvařila jablíčka a rozmixovala a výsledek? ošklíbal se jako bych mu dávala citron. takže nic. nehodila jsem hned flintu do žita a otevřela mu přesnídávku, co jsem měla koupenou. a asi měla taky citronovou příchuť 🙄 . prostě dnes žádné ovoce. Jaké ovoce a na jaký způsob baští ti vaši svištíci?
Lis: gratulace k 7 měsícům
dukie: škoda, že se cvíčo Toníčkovi nelíbilo. Ale časem se může vše změnit a bude tam ještě rád chodit. Jen mu dopřej čas 😉

dnada
30. bře 2009

lencourku - jo i takovýhle filmy se žijou.... kdybych měla napsat jak vypadali moje 3 roky s bejvalým,hodně lidí by to nerozdýchalo.\Ale je ot minulost,s tou člověk nic neudělá,ale měl by se poučit.Bohužel já sem nepoučitelná a proto sem s prckem sama.Opět sem si pěkně naběhla,ale sem šťastná ,že sem byla obdarována mateřstvím,mám pro koho žít.

a posun se na nás podepsal dneska přes den.Totálka rozházený a to sme měli režim dá se říct od narození a jen se pomalu upravoval jak malej rostl. Nic moc mi nesnědl,spal úplně jindy než normálně,no děsný. Snad se to brzo srovná.

Můj malej přímo miluje bílý jogurt s koupenou přesnídávkou,nejlépe lessní ovoce a miluje banány 🙂

jo lis já úplně zapoměla,gratuluji k 7mi měsícům(sem ostuda,já vím) 😅

uci
30. bře 2009

fu holky, vy ste toho nakecali 😨 😅 to snad nedocitam 😉

uci
30. bře 2009

dnada: teda fakt, pribeh za vsetky drobne - pomaly ako z nejakej akcnej kriminalky 😀

no mne sa ten posun casu celkom pozdava - vstavali sme o 9:30!!! a uz o 20:30 prdolka zalomila pekne bez uspavania 😅 cez den to sice bolo horsie - prudila v kuse, no ale to budu asi tie zubky alebo zas problem s kojenim (klasika - proste uz to asi mooooooc dlho ako tak fungovalo, takze ma musela Kajka vyviest z omylu - nechcela vobec pit z praveho prsnika a ten sa mi zduril a upchal a potom ked uz by aj pila, tak jej to netieklo, cize cely den som len masirovala a nahrievala - nastastie mi ho vecer konecne rozcucala a je to trochu lepsie, uz to tolko neboli 😝 )
aspon ze si ma dnada trochu ukludnila s tym, ze si na tie zuby po tom zhruba tyzdni hadam zvyknem 😔

no holky ale ten probioticky prasok u vas zas nie je az taka palka - ked to zhruba prepocitam na nase, tak vasich cca 300 sk je oproti nasim 600 sk poriadny rozdiel 😕 asi budem musiet popozerat tu v okoli v zahranici (AT, HU) mozno to tam bude lepsie vychadzat 😝 a potom snad uz rychlo budeme moct prejst na tie jogurty ako pises lis

jo a v kociku uz malu tiez trochu nadvihujem do takeho polosedu aj ked sama este nesedi (iba ked chyti rovnovahu), lebo inak sa mi chyti okrajov a pritiahne sa do takej krkolomnej polohy a drzi a drzi a drzi ... a nepusti sa ani za svet az sa zacne uplne triast co nevladze ... no tak ju radsej trochu vyvysim aspon na chvilu nech sa pokuka zvedavec jeden zvedavy 😉

no a viacej si nepamatam o com ste pisali 😀 baby jedny ukecane 😀

uci
30. bře 2009

jooo a este zubky, dukie: tak ten prvy som vobec nepostrehla, ze ci to tam mala prdolka zacervenane alebo co, ten som objavila schovany hore naboku uz ked bol skoro cely vonku, no a teraz tie dalsie co sa jej tlacia tak ono to nie je ani tak cervene ako skor napuchnute a take do biela - ten zub akokeby vytlacal to dasno

jo, a jedlo: no my papame tiez len 1x denne tych cca 80g, inak iba kojime a tiez mam niekedy pocit, ze mozno by som jej mala uz nieco pridat (podla placu nepoznam ci je hladna, lebo teraz je uplakana stale kvoli tym zubkom), rozmyslam nad tou vecernou kasou, ale pravdupovediac vobec neviem ako co a kedy davat, chcelo by to nejaky odporucany postup lebo moja intuicia je v tomto smere uplne mimo, sa niekedy citim ako keby mi dali maleho ziveho tvorceka bez navodu na obsluhu a este aj popis funkcii na obale je tusim v cudzom jazyku 😔

dnada
30. bře 2009

uci - koukni na kojeni.net , tam jsou ke stažení soubory o příkrmech ,kdy je co vhodné a tak. My se vymykáme ,protože sem malého do 7 a půl měsíce plně kojila(nechtěl příkrmy vůbec baštit),takže sme na příkrmech něco kolem měsíce.

tu kriminálku by sis prožít nechtěla 😉 😎

když tak si na noc mazej bradavky bepanhenem,ten hodně zklidní a po kojení si na bradavky přilož třeba studné mokré vložky do podprdy 😉 Nebudou tě pak tolik bolet a stačí pár minutek 🙂

jinak malýmu se hrbolatí čím dál víc něco nahoře,vypadá to na špičáky....

uci
30. bře 2009

dnada: dik za tipy 😉 skuknem to urco, ono tie prsniky su po kojeni inac v poho, to len ako cuca je to k nevydrzaniu 😒 tak uvidim este co sa bude diat dalej ako budu zuby pribudat zatial sa budem snazit to vydrzat 😝

dnada
30. bře 2009

uci - rádo se stalo,snad budeš mít dobrou inspiraci 😉 A já jdu do pelíšku 🙂 Dobrou všem (snadtu nejsem poslední 😀 )

lisounek
autor
31. bře 2009

ahoj joj koukam,ze dnada nam sem opravdu dala novou stavu jsem rada 😵 holky u nas je krasne...a spaly jsme celou noc a ja se citim po dlouhe dobe cila jako rybka 😅 i Kata ma dnes dobrou naladu...

jo dnado a jak jsi na nas vubec prisla? jsem rada, ze jsi zavitala, ale ze zrovna do nasi diskuse?? 🙂 urco uz jsi na koni dele, mas asi 500 prispevku 😉 jinak tva story fakt dobra...ty jo ale u nas je to trochu jiny pripad..my defakto bydlime u ni, ikdyz se to neda tak rict..maji s manzelem kazdy po pulce bytu..jenze stejne ona je nejvetsi chudak uz ted vypravi, jak se vzdala pulky bytu a jak ma jednu mistnost (ktera ji mimochodem staci a navic to tak sama chtela)...no ale to uz je bez komentare..nebudu tady tim unavovat... 😖

dukie
31. bře 2009

Ahojte holky. 🙂

honzulka: Našla jsem ten dortík, ale dalo to zabrat... https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... Pekla jsem ho pro (tehdy) devítiletého Vietnamce, kterého vychovává manželova maminka (myslím, že jsem to tu už zmiňovala, stará se od něj od půl roku věku, rodiče si ho berou domů jednou týdně odpoledne a druhý den odpoledne už ho má zase babi... takže svým způsobem patří do rodiny...).

dukie
31. bře 2009

dnada: Četla jsem si Tvůj příspěvek ze života... fakt dobrý... každá snaha je po zásluze potrestána. 😀 Tak to obvykle bývá... nicméně potěšit Tě může jedna věc: Myšlenka putuje v kruhu. 😎 A můžu Ti říct, že to fakt funguje. Alespoň mojí maličkosti se to v životě potvrdilo. Když Ti dá někdo kopanec, tak ho časem někdo jinej nakopne... 😀 Žije se mi s tímto vědomím docela dobře. 😀 Pak se všechny nefér situace snáší daleko líp a člověk se na ty chudáky, co Ti činěj zrovna příkoří, nemůže ani zlobit, natož být nasr..., protože ví, že si to dřív či později odskáčou. 😎

dukie
31. bře 2009

Haló, holkýýý... kde zase jste? 😕 Couráte po procházkách, co? 😀 Manžel je dnes odpoledne doma, takže vyrazil venči on... a když mám na Vás po dlouhé době čas, tak si tu povídám sama se sebou... no je todleto fér? 🙄 😀