Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
1. dub 2009

uci: taky mam zkusenost prebalovani z nakupka fakt sila ty joo jeste ze se mi Kata nikam nedrala... 😝

jo a o te lzicce jsem slysela pry je to dobre...tak snad to bude Karince vyhovovat...a super nakup tedy... 😅

lisounek
autor
1. dub 2009

ted se mi K vzbudila a brecela jak na lesy..ach joo nemohla jsem ji utisit..ted zase mame nejak divny noce..budi se a kolinkuje i v pytli.. 😖

lisounek
autor
1. dub 2009

bobi: je fakt vyborna, jak stoji a vsechno ty joo sikulka a prijde mi fakt jak dospela ma takovy ten vyraz 😝 😅 taky preji dobrou noc jdu za Katou jeste bude asi zajimava noc paaa 🙂

dnada
2. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lisounek
autor
2. dub 2009

dnado: tak to mas muj obdiv dvojnasob 🙂

dukie
2. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dukie
2. dub 2009

lis: Nestačila jsem Ti povědět... Toníček fakt na skříni... a takovýhle věci mi manžel dělá furt... onehdá ho strčil do krabice, do který dáváme tříděnej papír do sběru... a přišel za mnou s tím, že Toníček si hraje na schovávanou a vzkazuje, aby ho mamka šla hledat. 😀 Ale z té skříně mě fakt málem jeblo... manžel zavolal: "Pojď se podívat, kde ten náš kluk je!"... a já přišla, koukám všude, pak na manžela, on kouká nahoru, tak se tam kouknu taky... no lekla jsem se, až se mi srdce na chviličku zastavilo. 😅 S manželem se fakt nenudím... asi budu mít doma dva raubíře. 😀

bobinna: Recepty příležitostně zelektronizuju a zašlu. 🙂

honzulka: Ten dortík (mašinka) je krásný. 🙂 Určitě bys něco takového zvládla, chce to jen mít na to čas. Sama jsem nikdy nedělala tu "polevu" z marcipánu, ale četla jsem kdesi, jak se s tím zarábá... ale já bych si "usnadnila" práci tím, že bych to polila normální bílou polevou s příměsí nějaké potravinářské barvy (aby jakože nebyla mašinka bílá)... a akorát bych tam pak nalepila ta marcipánová kolečka a ostatní drobnosti. Protože na to tvarování marcipánu bych si asi netroufla. Ale chci to jednou zkusit - až budu mít čas si s tím hrát. 😀

lis: Koukám, jak popisuješ, co Káta vyvádí. 😀 To je teda pěkná čiperka! 😵 Toníček včera taky hodil záda - ze sedu. To bylo řevu... 😀 Jak jsi dopadla s tím sezením u doktorky? Co Ti řekla? Posazovat, neposazovat? 😕 My jsme na toma si podobně. Toníček vydrží sedět, nějakou dobu krásně, nehrbí se nic... ale pak se samozřejmě unaví a předkloní se, v horším případě se opře o něco bokem (jakože v kočárku se opře ne dozadu, ale nabok)... takže z toho sezení taky nemám dobrý pocit. Ale když mi strašlivě ječí, že ležet nechce... mám dvě možnosti: posadit... a mít klid... nebo nechat ležet a vydržet ty probodávající pohledy všech kolemjdoucích... 😝 Takže by mě zajímalo, co na to paní doktorka... 😵

dnada: Připojuji se s obdivem k lis. 😵 Já být na Toníčka sama, tak jsem už asi buď zavřená za násilí páchané na dětech 😀 nebo ve cvokárně. 😝 Po porodu jsem byla totálně zoufalá, plakala jsem, no děs... pak ty koliky a všechno, co následovalo... no být na to sama, tak fakt nevím... 😝 Jasně, Toníček je spíš to "náročnější" dítě... ale i tak... klobouk dolů. 😵

uci
2. dub 2009

dukie: no ja konika stiham asi tak, ze citam a pisem vacsinou s malou na kolenach 😉 ale co uz, trochu si podebatit musim, inak by som sa zblaznila 😝 aj teraz mi tu trieska do pc 😀

holky ako mam malej vysvetlit, ze ten poharik je na to, aby sa z neho napila a nie aby si s nim trieskala po hlave???? uz som nasadila ten netecuci ale to je tusim este horsie lebo to uz vobec nechape na co jej to davam a ze si ma z toho potiahnut 😒 zacinam byt zufala, lebo do nej vobec neviem dostat inu tekutinu ako MM a aj to len z prsnika 😝

lisounek
autor
2. dub 2009

holkyy to je krasne my jsme po Prevenaru a jdu vas docist, jestli to stihnu me dite je rychlejsi nez vitr 😀 😝 jeste chci upect buchtu to bude na cele odpo s ni 😅

dukie
2. dub 2009

uci: Já to taky tak dělávám, že mám Toníčka na klíně. Ale napsat se s ním teda nic nedá. 😀 Ale máš pravdu, když je člověku ouvej, není nic lepšího než trošku si zakoníkovat. 😎

S pitím to je těžký. A zkoušela jsi jí dát pití po lžičkách? Já bych to zkusila. 🙂 Nebo normálně rovnou z nějakýho malýho hrníčku. Musíš počítat s tím, že bude víc pití všude okolo než v její puse, ale za zkoušku to stojí. Ona ta miminka našpulí pusinku, mají na to reflex... a začnou sát. Takže když jí to tam budeš do té pusy opatrně dávkovat... zkusit to můžeš, ne? 🙂 Holt se budete jednou navíc převlíkat... ale časem to třeba půjde. Všechno chce cvik. 😉 My máme úspěch s normální savičkou na láhvi. Pije to jako mlíčko. Ale je fakt, že jsme s tím taky nějakou dobu bojovali, než pochopil, jak se z toho má napít. Ale to už bylo dávno, když jsme měli ty koliky - dávala jsem mu protiprdíkovej čajík. Teď bojujem s tím hrníčkem, a to tak, že jsme koupili od Aventu ten netekoucí vršek a šroubuju mu ho na láhev. Moc se mu z toho pít nechce, je zvyklej na malou dírku v dudlíku (savičky s větší dírkou odmítá...) a z tohodle to teče moc a on se tím zakuckává. 😕 Ale trénujem... musí se to zkoušet.

lis: 😀 Buchtu s dítětem... Ty máš odvahu, holka. 😀 Já si troufnu na ty palačinky, a tím končím. 😀 A to je dělám vždycky kouskovaně. 😀

lisounek
autor
2. dub 2009

dukie: jo odvaha je ale realita je obcas krusna..nicmene rada riskuju 😀

lisounek
autor
2. dub 2009

jsem ve fazi pripravy ingredienci 😀

dukie
2. dub 2009

lis: 😀 😀 😀

ada80
2. dub 2009

Ahoj holky dneska jsem byla s Vandulkouz od 9 do 10hodin mezi dětma /u nás je ode dneška každý čtvrtek setkání maminek s dětmi od narození do předškolních let/a Vandulka byla hodná,koukala na děti a hrála si s hračkama tak jsem ráda,bála jsem se že bude brečet.Jinak ted jsme přišly z venku,ale ještě půjdem je krásně

lisounek
autor
2. dub 2009

vymazany plech 😀

ada80
2. dub 2009

lis:co pečeš?

lisounek
autor
2. dub 2009

my tomu rikame fesak je to kakaovy kolac a navrchu s tvarohu takovy mrizky...je to mnam uz to skoro mam tak letim dokud chce byt v lehatku 😉

lisounek
autor
2. dub 2009

tak peceme 🙂

dukie
2. dub 2009

ada: Tak to Ti závidím... po pondělní zkušenosti s Toníčkem na cvičení se mi o tom může akorát tak zdát... 🙄

lis: Fešáka vyfotit, vystavit v albíčku, ať víme, na co se máme těšit, uříznout, zabalit a poslat na okoštování. 😀 😀 😀

dukie
2. dub 2009

Jinak já místo pečení opět účtuju... blíží se DPH. 😝

Ale před tím jsem stihla dát prát pračku, vyžehlit to, co bylo na sušáku a strčený ve skříni od minula, pověsit prádlo, dát prát druhou pračku, poklidit všechno vyžehlený, dát vařit maso, pověsit druhý prádlo... pak jsem účtovala, teď jsem dodělala to maso (dělám takový mletý maso na pánvičce s majoránkou, pepřem a kořením na mletá masa a s protlakem), postavila vodu na špagety a jdu zase účtovat... 😎

lisounek
autor
2. dub 2009

dukie: jj uz piste adresky... 😀 taky chodime na cviceni a je to v poho...az jsem se prave divila..dnes vezmu K do klokanky a jedeme s tatou do Kaufu...no samo musi i do sedacky,ale pak ji prendame at z toho neco ma 😝 a co bylo na cvicu dukie? psala jsi to tu?? promin ja jsem jeste vse nedocetla asi 😕

dukie
2. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dukie
2. dub 2009

lis: Fotky jsou úžasnýýýý! Kačenka je obrovská šikulka! 🙂 Taková malá čertice. 😀

lisounek
autor
2. dub 2009

dukie: jj az moc 😀

dukie
2. dub 2009

Holky, já jsem se dnes snad od toho sluníčka spálila... 😕 Cítím, že mám lehce chycené tváře... Doufám, že manžel Toníčka natáčí s kočárkem tak, aby na něj nesvítilo... 😕 Já na to dopoledne hodně dbala... ale nevím, nevím, co manžel... někdy mi připadne, že některý věci nechápe... jakože proč by nemohlo foukat do kočárku, proč by Toníček nemohl mít trošku ošlehané tvářičky... a určitě tam patří i to, proč by se nemohl trošku opálit... 😖 No, jsem zvědavá, musím na něj hned po příchodu udeřit... Bóžinku, snad to napadlo aspoň babi a vysvětlila mu, že jako fakt miminka na sluníčko nepatří... 😕

lisounek
autor
2. dub 2009

dukie: my mame klokanku od chicca ale neni nova a dobry kauf to nebyl, jen kdyz uz ji mame chci ji zkusit vzti do terenu... 😉 je mi lito. ze mate takove zazitky z cviceni no Tonicek opravdu bude mit co vynahrazovat az bude starsi 😔 😨 a s tim slunickem taky jsem dnes bojovala porad ji to svitilo do oci a musela jsem jet pozadu..pn by si to asi Tonik nenechal libit neboj...taky ale resim co za kremy 😕

dnada
2. dub 2009

tak sem vás konečně dočetla 😀

holky díky za obdiv,ale není co obdivovat😉 Prostě se musí dál žít 😎

lis - já koupila malému krém Daylong extreme SPF50,doporučila mi ho jak DR. tak i lékárnice 😎 Jinak nádherný fotečky,malá je pěkná uličnice 😀

Jinak já dnes dělala dopoledne,nebo spíš přes poledne na zahradě a i přes to,že jsem se namazala krémem na opalování(sama používám 20-30tku,jinak se spálim)Tak mě hřeje obličej. A kupodivu sem toho zvládla dost 🙂 Malej byl hodný a usnul v půl11,pak se vzbudil v půl12 ale ještě se dal uspat a spinkal do půl2 🙂 Tak sem mě la spooooooustu času . Takhle dlouho spal naposledy před několika měsíci . No teď už je napapaný,oblečený do postýlky ale spát se mu zatím nechce.Za to já bych to zalomila raz dva.

dnada
2. dub 2009

uci - já ze začátku malýmu z hrnečku pila tak,aby viděl co dělám.Ze začátku to bylo těžký,ale po čase to pochopil 🙂 Jinak zkus jak píše dukie,já už to taky někde psala,dávej pít z normálního hrnku(bacha at ji neutopíš 🙂 ) ,pod krk složenou plenu,víc toho bude mimo než v pusině,ale uvidíš,ona se to naučí 😉 Je to holka šikovná 😉

dnada
2. dub 2009

tak koukám že tu sem zase sama 😎

No nic holky,jdu spát,malej už vytuhl já ho jdu napodobit.Teda vemu to přes vanu,to je jasný ne 😀

Dobrou noc a hezký sníky a moc se tu po večerce nerozepište,ať to ráno nečtu hodinu 😝 😀 😎