Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

katkaajurko
6. lis 2008

ale tie inzeraty su napisane akoby to pisal s prepacenim "dement"... aspon tieto posledne urcite... tak snad sa na toto nikto nechyti...

bibi_ve - inak ta dama s pultikom mi tiez pripada ako trochu "chytena"... ty jej nieco napises a ona odpoveda uplne ale uplne od veci... 😨 😨 tiez celkom nechapem,ci poriadne necita co pises alebo je rozdvojena osobnost a nerozmysla co pise, alebo si precita a v tu ranu zabudne na co ma odpovedat 🙄

bibi_ve
autor
6. lis 2008

Katkaajurko: Jo, přesně, buď neodpovídá, anebo odpovídá mimo. Už jsem jí psala, že má asi nějaký filtr, kterým selektuje info co se jí líbí a hodí a co ne.

skuli
6. lis 2008

Holky celé jsem to pročetla a zírám.To je síla jak jsou lidi drzí 😠 Všem,které byly okradeny přeju ať to dobře dopadne a dostanou své penízky zpět.

kulicka
6. lis 2008

Jo jo holky, ja si taky myslim, ze kdyz clovek udela par opatreni tak dobry 🙂 Ale je dobry vedet, ze mezi temi virtualnimi inzerenty mohou byt i nekteri "zvlastni" lide a dat si pozor. No at se vam to vyhne.
My nakupujeme na blesacich. Tam to vidim, prohlidnu, zhodnotim estli to opravdu stoji za to a bud koupim nebo jdu k vedlejsimu stanku 😅

mpad
6. lis 2008

Je to těžké, maminky, co jsou z vesnice enbo malého města (můj případ) nemaj tu možnost jít do obchodu, do sekáče, a když poblíž nějaký je, tak s kočárkem je to nepřístupné..............( takže nezbývá než internet. Jednou jsem taky koupila balík věcí z Anglie, což je dost riskantní a už bych to NIKDY neudělala, ale vše bylo v naprostém pořádku a mám hezké věci, až na kralostvi, to mám pěknou nadílku 😠 😠 😠
Jinak kupuji od maminek, od kterých jsem už nakoupila nebo kupuji jen za málo, aby mě to pak kdyžtak nemrzelo jako ted............................kéž by toto četli všechny maminky, aby jí (i těm ostatním) nenaletěli 😢

dermajetics
6. lis 2008

bibi stejně nechápu tu její náturu že ti stejně ještě odepíše...to je ženská na hlavu fakt to už není možný! Z prominutím ona si do huby nevidí nebo co?.......no coment.........
kulicka jeee ty už to máš za pár se koukám 10.11 termín pěkné datum 😀 přeji ať vše dobře dopadne.....Ty se nenervuj holka, ať se mimišák nerozčílí ještě 😉 😀 😀
mpad přesně jak říkáš, taky jsem z vesnice, sice do města není problém dojet, ale kam s kočárkem? A cesta s dvěma dětmi je obtížná..........já si taky vzala balík z anglie- měla jsem strach tolik peněz poslat, trnula jsem hrlzou, aby něco přišlo.....naštěstí jo a jsem ráda....Mám kamarádky takže půlka balíku šla pryč jen díky kamarádkám, což bylo fajn 🙂

dermajetics
6. lis 2008

koukám, že mi písmenka přeskakují........to bude tou " kojící demencí" tak se omlouvám 😅

kulicka
6. lis 2008

Holky ja vam naprosto rozumim. Ja v ceskych bazarcich objednavala diky brachovi a ten ze jen na dobirku. Tak dobry. Ale i kdyby balik na poste rozbalil tak by prd vedel, co ja jsem naobjednala. A nakonec mi to vsecko posilali postou, pac se jim to do auta neveslo. No pulky jsem mela sevreny celou tu dobu. mela jsem toho z CR naobjednano za dost velky prasule. Ale nastesti to doslo. Brachovi doslo vsecko, co jsem objednala a me pak dosel balik (znate postu 😠 ). Ale ty nervy no fuj!

Ale pro "uklidneni" vam napisu, co se mi stalo s mistni velmi renomovanou firmou styl Quelle (ne ne, Quelle to fakt nebyla!!!) V laboratori na pocatku tehu najdu reklamu. Pak zjistim, ze davaji reklamu snad uplne vsude. Velkej podnik. Znamej podnik. Dobry. Objednam pres postu tehu kalhoty a cekam. Dlouho nic, pupik roste. Tak jim pisu. No pockejte pockejte, balik prijde pristi tyden. Tak cekam, uz do kalhot se nevejdu. Tak urguju po mejlu. No mame problem s logistikou ve sklade, pockejte pockejte. Cekala jsem 3 mesice! Pisu : ja uz to nechci, musela jsem si ty kalhoty koupit jinde, vratte mi penize co jste si sebrali aniz byste mi cokoliv poslali 😠 Pockejte pockejte, mame problem s logistikou ve sklade! Tak pisu, ze jako at mi prestanou posilat spamy, ze ja chci zpatky prachy. Tak napsali, ze mam pockat, az mi dorucej balicek a odmitnout ho. Pak dostanu prachy. No jo, ale balik v nedohlednu. Kamos mi poradil napsat doporucenej dopis s dorucenkou, ze chci okamzite navraceni penez. Hop a uz psali, ze posilaj. Poslali nejdriv jen dopis, ze tady prilozeny sek... 😠 za tyden prsel novy dopis : tady prilozeny sek a sek tam byl. Uf. No a za dalsi tyden prijde dopis : tady prilozeny sek (na uplne jinou castku a navic ja uz svoje prasule zpatky dostala!) 😕 Jo a vymlouvali se, ze prej meli spatnou adresu, ze to pocitac. Pritom ja objednavala pres postu, tak to tam meli cerny na bilym a stacilo jen overit proc se jim (udajne) ten balik vratil! Ti tam ale musi mit bordel! Pak jsem nahodou padla na forum, kde jedna pani psala, ze prej objednala par veci, zaplatila za rychlejsi dodavku a prisly ji jen reklamni veci a jeste pozde a kdyz jim psala co jako kde ze ma ty objednany veci, tak oni jako ze nic, ze to tam urco muselo bejt, ze jestli ne, tak to neni jejich chyba a ze ma smulu 😲 Takze ani s velkejma renomovanejma koncernama to muze bejt zly 😖

slunicko552
6. lis 2008

No tak já měla taky takový problém se stejnou nejmenovanou firmou,objednala jsem si kalhoty a ty přišly za půl roku a úplně jiné,tak jsem je vrátila a peníze přišly taky za dlouhou dobu,ale naštěstí přišly.

kulicka
6. lis 2008

Ale jinak objednavam pres internet jako diva a TUK TUK krom tohohle, coz bylo pres postu, dobry 🙂

kulicka
6. lis 2008

no ja nevim jestli to v CR mate taky, ale byla to Verbaudet. To jen abych teda neublizila Quelle u kterych jsem zatim nic nekoupila 😅

slunicko552
6. lis 2008

Jé tak u mě to byla právě ta 😕

kulicka
6. lis 2008

Myslim, ze metoda Mpad je dost dobra : nakoupit za malo aby to pak nemrzelo kdyby neco a nebo od overenejch maminek. A taky uz ted budu o neco moudrejsi a nebude mi stacit jen mejlovka a kdyz tak osobni predani a pak teprv prachy a nebo rozbaleni baliku na poste pred zaplacenim dobirky 😉

slunicko552
6. lis 2008

Kulicka to Ti nedovolí,jedině po zaplacení.Já jsem měla jednou na poště roztrhnutý balík a musela jsem ho zaplatit,ona pak čekala a já jsem to před ní rozbalila,abych třeba něco neukradla,a pak kdyby nebylo něco v pořádku bych to mohla reklamovat.

sassi
6. lis 2008

pred zaplatením dobierky vam na pošte nič rozbalovať nedovolia... teda aspon na SK nie...

sisstin
6. lis 2008

sassi: u nás jen, když je balík poškozenej 😕

sassi
6. lis 2008

tak možno vtedy, ale nejde to tak, ako tu píšu, že objednaš na dobierku, kukneš na pošte, či je tovar OK a potom sa rozhodneš, či dobierku prevezmeš, alebo nie.... Či na dobierku alebo prevodom, je to ohladne toho jedno. Len pri platbe na učet sa ešte možeš obávať, či vecičky prídu alebo nie.
Dobierka s balíkom stojí 79,- Sk, s doporučeným listom od 59,- ... takže dosť drahe, hlavne ak kupujem len nejaké oblečko za 100-300,-

kulicka
6. lis 2008

Aha, tak tady i ty kramy pisou, ze mame balik rozbalit, nez podepiseme prebrani. Holt jinej kraj jinej mrav. Tak to mate blby.

jabber
6. lis 2008

Teda holky, já vím, že je to spíš k pláči a k vzteku, ale já už se nad mariskou fakt jen řežu 😀 Těch 12 beden po 2 litrech a změna tel čísla - to mě teda dostalo 😀 😀 😀

kitty68
6. lis 2008

tak js to konecne docetla

jako ta mariska se fakt dela prdel 😀

mariskaaa
7. lis 2008

Ahoj holky.Bohuzel ale stalo semi neco podobneho,prodavam obleceni a jedna pani me ukecala abych ji to poslala ze si vybere a zaplati na ucet nebo posle spet.Poslala jsem veci za 3000kc,no a slehla se po ni zem.Jsem tak hloupa v minulosti jsem za znamou musela zaplatit 37tisic pry mito splati dala jednou 4tisice a nemuzu ju sehnat.Jsem neponaucitelna...

jabber
7. lis 2008

chacháááá 😀 😀 no já snad padnu 😀 😀 😀

kitty68
7. lis 2008

jabber taky se smeju 😀 😀 😀 😀 😀

jabber
7. lis 2008

kitty 😀

monkula
7. lis 2008

to je drzosť, čo? ALebo naivita? Blbosť? 😅 😀 😀 😀

kitty68
7. lis 2008

jako holky tak blby snad nikdo uz byt nemuze ne? 😀

zdina
7. lis 2008

holky ale nebylo vcera 1. dubna 😀 nebo snad jo?

jabber
8. lis 2008

mariskaaa - a kdopak tebe tak nehezky napálil, pamatuješ si přezdívku?

jabber
8. lis 2008

zdina - no skoro to vypadá, že bylo 😀