Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

sassi
9. lis 2008

mpad - stáva sa 😉 ja tiež niekdy čítam letmo a potom mi unikne niečo a píšem blbiny 😀 😀 😀

emamamamu
9. lis 2008

ted si o me google mysli, ze jsme neandrtalec, kdyz jsem zadla kralovstvy 😀 😀 😀

bramburka
9. lis 2008

holky teda fakt hustý 😀 😀 😀

lenka132
9. lis 2008

ahoj všem, teda toje síla, toto, čtu již od začátku, jen jsem se nezapojovala do diskuze, ale tohle je fakt síla, lidská drzost a vychcanost, to je děs, holky, vy opravdu podvedené.....držím palečky, ať se vše vyřeší ve váš prospěch

mpad
9. lis 2008

sassi: díky za podporu 🙂
emamaamamu: 😀 😀 😀
těším se na další pokračování, nedokážu si troufnout tipovat, protože možné už je asi vše 😎

emamamamu
9. lis 2008

holky ja vim, ze to neni vtipne, ale kdyz uz se nevysmejeme takovym podvodnickum, tak cemu jinemu?🙂
ja se teda uprimne zasmala te kolobezce..a jak vidim, tak policie byla docela ochotna, takze se to vyresi, to se nebojte🙂

mpad
9. lis 2008

ale řešit se to musí už kvůli ostatním maminkám, když si vemu jak je velká mateřská a naletí maminka, která je např. sama s dětma a musí řešit jestli koupí 5 nebo 6 rohlíku, tak je musíme alespon trochu "ochránit" před takovým podvodem, nejde o malé částky, ale o tisíce.......................................
na policii spoléhám,.........ale jak píše emamamamu tak si s tím vrásky dělat nemůžeme, jsou důležitější věci a chudáci nám za to nestojí 😒

kpetra
10. lis 2008

Ahoj. Už pár dní sleduji tuhle diskusi a taky žasnu nad blbostí některých. Ale minulá stránka mě fakt pobavila. 😀 Blbost některých nezná hranic.Doufám,že na tu blbost jednou dojedou. 😠

kpetra
10. lis 2008

Ještě by mě zajímalo,jak to pokračuje u bibi_ve.

caira
10. lis 2008

teda ja z te marisky fakt nechapu, jak muze byt takhle blba a jeste se tu ukazat, copak nevi, ze na koni uz je totalne a verejne proflaknuta a vsichni o ni vime?

😀

caira
10. lis 2008

jako ja snad padnu, ted jsem se snazila upozornit holky na tech adventnich vencich at si daji pozor kdyby nahodou mariska nabizela vence k prodeji..a vite co? admini mi to smazali jako at pry neodbocuju od tematu? ale, ze by treba ji zablokovali pristup kdyz vedi co je zac? to ne, co? to fakt mluvi za vse.. 😠 😒

slnieckova
10. lis 2008

caira admini tu uz raz pisali, ze mariska ma "pohyblivu" IP, takze je tazko ju zablokovat, ked sa zakazdym zaregistruje pod inou IP 🙂

caira
10. lis 2008

Slni: proto by jim nemelo vadit, ze se ostatni cleny snazi nekdo varovat aby je nenapalila. 😠

skuli
10. lis 2008

To si dělá prdel 😀 😀 😀

dermajetics
10. lis 2008

Téééda dočítala jsem víkend a co to tu vidím maruskaaa je asi nemocná že ji to nedá a dělá ze sebe chudáčka. To je fakt na detektivní příběh na napsání knihy.

mpad to máš pravdu, mateřská a každá mamina obrácí korunu v ruce, zvlášť pokud je samoživitelka a to je nejvíc smutné a k pláči, pokud takový člověk a jiní lidé dělají takové podvody......

mpad a jak to vypadá s tou policii, už jsi podala tu stížnost a přidaly se i holky??

mpad
11. lis 2008

No já mám vše připravené jen odeslat, ale pani se ozvala,.............tak jí dávám poslední šanci, ale opravdu poslední, peníze mi nepošle protože nemá prý z čeho, tak mi pošle balík, měla ho odeslat v pondělí a ve středu mi napsala, že dala poslední peníze za léky pro děti 😕 takže mi ho pošle v pátek ☹ ☹ ☹ nevěřim tomu a pokud ho pošle nevěřím, že v něm bude co očekávám (tzn. zboží v hodnotě 4000,- které na začátku slíbila !!!!) takže stejně oznámení paki podám, ale pozor, pani se rozhodla podat oznámení také a to za veřejnou pomluvu, že je podvodník, snažím se jí pochopit, ale nedělá nic jiného, než dává podněty k tomu, aby takto označována byla !!! Dokonce mi napsala, že se jmenuje Monika Sladká a bydlí v Brně..................................no nic, nehodlám dělat ted žádné závěry, počkám ještě týden a pak se uvidí, .....................já nevim, kde se to ve mě bere, pořád takto ustupovat a dávat jí šanci, ale problémy je to poslední co chci, takže dávám, ale bezmeznej blbec nejsem to tedy ne, pokud do týdne nepřijde zboží, které očekávám a uspokojí to mé představy, tak se s pani bude bavit už jen policie, já mám svou rodinu a budu hájit její zájmy a ne se zabývat dopisováním s pani Sladkou !!!!!!!!!!!!!

ikke
11. lis 2008

kedze nas zjavne osoba pod nickom "kralostvy" cita, chcem jej pripomenut, ze ak pojde na policiu, bude musiet pouzit svoje skutocne meno a nahlasit skutocnu adresu... 😔 😉

emamamamu
11. lis 2008

a ja bych chtela kralovstvy vzkazat, ze jsem vcera pobavila, koho jsem mohla...🙂
zejmena kolobezkou a vykradenym sklepem jsem bodovala, dekuji🙂
a ted to jmeno...mas stahnute pulky?

emamamamu
11. lis 2008

jo a mpad ja byt tebou, tak ani necekam na zadne veci, opravdu bys to od ni nosila? 😔 ☹ (nebo od neho nebo co to je za existenci..)

mpad
11. lis 2008

Chtěla jsem peníze, těch jsem se nedočkala, tak pokud to bude mít alespon tu hodnotu, co řekla, tak se mi to nějak vrátí.................i kdybych to měla rozdat, nenosila bych to určitě, protože bych si pokaždé vzpomněla na to, co jsem s tím měla nervů !!!!!!!!!!!!!!!!!!! pokud to nepřijde nebo přijde něco, s čím nebudu souhlasit, tak budu za každou cenu požadovat peníze.....................!!!ale už ne já ale policie a je mi to jedno !!!!
jsem ráda, že to alespon někoho pobavilo, já to taky dávám do hlasu 🙂)) ale blbý na tom je, že jsem účastník, jistě ti emamamamu také říkali, že ta ženská, co jí naletěla je pěkně blbá co? 🙂))))

cirrusa
11. lis 2008

ou jé, to je děs....Kor když v Brně opravdu existuje Monika Sladká (je vychovatelka na ZŠ Sirotkova)...Asi by mě fakt štvalo, kdyby někdo na netu používal mé iniciály (i když třeba nevědomky) a kdokoliv by mne mohl označit za podvodníka 🙄

jabber
11. lis 2008

mpad - to se může stát bohužel komukoli 😉

mariskaaa - nechceš nám zase hodit něco vtipného do placu? 🙂

emamamamu
11. lis 2008

mpad..no uplne neskutecne..nejdriv se vsichni smali a pak zvazneli a rikali, ze to neni mozne, tak hlopy clovek a pritom tak chytry... 😖

mpad
11. lis 2008

🙂 dám vědět jak to vše dopadlo, můj balíček je eventuelně na cestě, pokud se neozvu, je to jané 😝 😉

womenne
11. lis 2008

baby nemožetze mi to zhrnut?ake kralovstvi? ☹

melory
11. lis 2008

holka co ma email kralovstvi@

womenne
11. lis 2008

aha 😉

melory
11. lis 2008

este aby nepisli v balicku veci z druziny.... 🙂

vinka
11. lis 2008

Ja si myslím,že mariskaa sedí u pc a smeje sa na tom ako mení prezývky.Ale príde mi to choré.Takto sa zabávat a ešte ludí okrádat.Je to úbohe. ☹

miskinadamko
12. lis 2008

ahojte,ja som pre maleho objednala u jednej pani trojkolku , na fotke bola zobrazena aj s prislusenstvom(hraci mobil a odkladac na flase) ona mi to poslala vsak bez ttoho a ked som jej pisala tak povedala ze ona to tam ani nikdy nemala a ze ona si to nevsimla na tej fotke ze je to tam 😠 takisto som jej priplatila za krehke aby sa mi to cestou neposkodilo ale ona to samozrejme poistit nedala poslala to len igelite, cela ta vodiaca tyc je osuchana aj ked nie velmi. ked som jej to pisala tak mi povedala ze mineveri ze ta tyc je osuchana a ze ju to uz stve ze ona mala dalsich zaujemcov ktorým to mohla poslat 😠 , poradte mi ako by ste reagovali vy? mam naliehat ze ona spravila chybu nakolko tam dala fotku aj s prislusenstvom ktore tam nebolo, alebo ako to mam riesit? dakujem 🙂