Pokecajme o módě a módních doplňcích
Zdravím všechny modni maniačky 😀 zakládám toto téma jako odnož Kosmetiky, drogerie a vše, co nás udělá nejkrásnější 😀 😀 😀 😀 😀 pojďme pokecat o módě, doplncích a stylu....popřípadě si dávat tipy či i-net odkazy 😝
Stručné shrnutí
- Mnohé diskutované outletové lokality (Freeport Hatě/Znojmo) jsou podle zkušeností slabé na dámskou módu, ale v Hatích se stále vyplatí sportovní značky jako Nike, Adidas nebo Reebok a obchod Samsonite s kufry.
- Nakupování v zahraničí (UK, Paříž, Itálie, Parndorf/Vídeň) bylo v diskuzi opakovaně označeno za výhodné pro lepší výběr a ceny, přičemž konkrétně jsou doporučovány Galerie LaFayette a Boulevard St. Michel v Paříži a nákupní zóny v Londýně.
- Internetové aukce (eBay, Aukro, mimibazar/MMB) přinášejí dostupnost značek jako Abercrombie nebo A&F, ale diskuse varuje před častými padělky; radí kontrolovat cenu, hodnocení prodejce, detailní fotky, cedulky a zpracování stehů.
Nejčastější otázky
Q: Stojí za to jet na outlet Freeport Hatě nebo do Parndorfu pro dámskou módu?
A: Freeport Hatě (Znojmo) se v diskuzi hodnotil jako nepříliš výhodný pro běžnou dámskou módu, přičemž uživatelé uváděli, že tam spíše stojí za návštěvu sportovní sekce (Nike, Adidas, Reebok) a obchod Samsonite; Parndorf byl v diskuzi zmíněn jako atraktivnější outlet pro větší výběr značek.
Q: Jak poznat padělek oblečení nebo kabelky na eBay/Aukro?
A: Kontrolujte neobvykle nízkou cenu, hodnocení prodejce, detailní fotografie včetně štítků a švů, a seznamte se s typickými znaky padělků u konkrétních značek (v diskuzi byly zmíněny padělky u Abercrombie, Lacoste, Paul Frank, Roxy a LV); varování se opakovalo u nabídek z Hong-Kongu/Thajska.
Q: Kde v Evropě se vyplatí nakupovat značkové oblečení podle zkušeností?
A: Diskutující doporučovali UK (Londýn), Paříž (Galerie LaFayette, Boulevard St. Michel), Itálii (Řím při výprodejích) a rakouský Parndorf jako místa s dobrým poměrem výběru a ceny; konkrétně byly chváleny i obchody typu Topshop, River Island, Next a butikové uličky v Paříži.
Q: Jaké jsou zkušenosti s dovozem oblečení z e-shopů (cla, doprava, platba)?
A: Uživatelé uváděli, že Yoox posílá UPS se standardním poštovným kolem 15 EUR a že Mango posílá z Španělska s platbou kreditní kartou; v diskuzi bylo uvedeno, že zásilka označená jako „gift“ bez cenovek může snížit riziko cla, ale clo a DPH mohou být rizikem u dovozu ze zahraničí.
Q: Kde najdu menší konfekční velikosti a kratší délky džínů?
A: H&M byla zmíněna jako obchod, kde se často objevuje velikost 32; Topshop a značky Levi's nebo Diesel byly doporučovány pro vhodné délky (W27, L32 nebo L34); diskutující ale opakovaně hlásily potíže s dostupností velikosti 32 a s délkou rifle.
Q: Má smysl nakupovat u „Vietnamců“ nebo v sekáčích?
A: Diskuse uváděla obě zkušenosti: sekáče mohou přinést kvalitní nálezy (zmíněna pravá kožená Fendi kabelka s vnitřním štítkem a dopisem z 70. let), na druhou stranu stánkový trh a prodej u Vietnamců byl popisován jako často nekvalitní a nespolehlivý; byla doporučena obezřetnost a fyzická kontrola materiálu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Nakupování v zahraničí (UK, Paříž, Itálie, Parndorf) bylo všeobecně považováno za výhodnější z hlediska výběru a ceny.
- Internetové aukce (eBay, Aukro, mimibazar/MMB) umožňují sehnat značky, ale vyžadují zvýšenou pozornost kvůli padělkům.
- Mnoho diskutujících má problém s délkou a velikostmi džínů; běžně se řeší potřeba zkracování nebo hledání specifických střihů.
Sporné názory
- Některé příspěvky doporučovaly tržnice a vietnamští prodejci jako zdroj levných základních triček (příklady nákupů za 50 Kč), zatímco jiní považovali tržnicové zboží za nekvalitní a předražené; obě možnosti byly v diskuzi prezentovány jako reálné scénáře.
- Někteří diskutující preferují investovat do značkových článků (Abercrombie, Diesel, Levi's), jiní upřednostňují nekonvenční levné nákupy nebo sekáče; v diskuzi se obě strategie vyskytly jako životaschopné.
Otevřené otázky
- Jak systémově ověřit pravost značkového zboží při nákupu z EU/UK přes internet bez fyzické prohlídky?
- Které konkrétní e-shopy nebo prodejci v ČR/regionu spolehlivě zasílají originální Abercrombie či jiné žádané americké značky?
- Jaké jsou aktuální celní limity a administrativní postupy pro dovoz oblečení jako „gift“ bez placení cla do ČR/SR?
Zmíněné značky a firmy
Zara, Mango, H&M, Orsay, Terranova, Kenvelo, C&A, Janis, Promod, Reserved, Time Out, s.Oliver, Benetton, New Yorker, Gap, FCUK, Lacoste, Tommy Hilfiger, Louis Vuitton (LV), Dior, Chanel, Samsonite, Abercrombie & Fitch (A&F), Rip Curl, Guess, Next, Esprit, River Island, Bench, Michael Antonio, River Island, Vagabond, New Look, Superdry, Peacocks, Humanic, Baťa, Freeport Hatě, Parndorf, Galerie LaFayette, Aupark, Yoox, Aukro, eBay, mimibazar/MMB, Topshop
Zmíněné produkty a metody
padělky (fake LV, Paul Frank, Roxy, Abercrombie), Kelly bag, Manolo Blahnik lodičky, Fendi kabelka (použitá s vnitřním štítkem), Fendi Theorema parfém, Must de Cartier, Levi's džíny, Diesel džíny, 7/8 kalhoty, W27 L32, velikosti konfekce 32/34/44, internetové aukce (eBay, Aukro, mimibazar/MMB), platba kreditní kartou, PayPal, UPS (Yoox poštovné ~15 EUR), zaslání jako „gift“ pro minimalizaci cla, půjčování luxusních kabelek, kontrola cedulek a stehů při posuzování originality
Místa a osoby
Znojmo (Hatě), Parndorf, Paříž, Galerie LaFayette, Boulevard St. Michel, Londýn, Vídeň, Brno, Praha, Ostrava, Mnichov, Birmingham, Brati slava, Aupark, Manolo Blahnik, Valentino, Balenciaga, Longchamp, Fendi, Cartier, Baťa
kitty - jo to je ono. Neboj, já nic kupovat nemůžu. Manžel potřebuje pořád peníze na matroš. Je OSVČ a to je docela mazec. Než to pořádně rozjede. Potřebovala bych nějakou super práci za super peníze. 😀 😀
potetucha, hm tu zlavy skoncia a za mesiac su zas, takze ziadna vyhra 😀 j
ja som si minule v jednej obuve kupila naraz 4 kozennych to panok, boli zlacnene na polovicu, tak nekup 😅 hm cumeli na mna jak na blazna, ale ked mne sa pacili a kazde inej farby samozrejma 😀
kitty na prvni strane hned ty prvni celkove zavodni oranzovocerne slevnene na 900kc nejak 😲
ahoj holky. Tak jsem v sobotu sebrala odvahu a sla si ty uzoucky dziny zkusit. V Benettonu meli fakt pekny. I s kozackama to vypadalo fakt dobre, tak asi to teda koupim 😵
kristi, oni jich tam měli víc...ale na mojí postavu je lepší když jsou dole nohavice malilinko rozšířený, pže jinak sem jak hruška 😝
no, do tech kozacek je to ale lepsi mit uplne uzky. Bez kozacek to nosit nebudu, vypadam v tom pak fakt jak hruska..
jedny tmavy tam meli nadherny, prosity bilou a cervenou niti
kristi, já ted ty úzký džíny nosím s placatejma žabkama a vypadá to docela dobře, ale právě je musím mít malilinko rozšířený, ne úplný elasťáky 😝
mně se líbí kozačky Gabor, černé vysoké s přezkami a vysokým super pohodlným podpadkem z loňské kolekce a taky salamander mívá občas něco z jemné kůžičky...
ja jsem koupila loni hnede jezdecke kozacky na nozkem podpatku s malickatym rozparkem na stejne a kulatou spickou vypadaji fakt jak na konicky boticky 😀 a ve vyprodeji ze4tacu za 999prava kuze to jde 😲
já mám kozajdy taky z loňska, jakoby jezdecký s kulatou špičkou a bez podpatku. stály 3500 😝 😝 ale zas sem si celý těhu skoro nic na sebe nekoupila, tak sem se pak odměnila 😵
Nadherne kozacky maju v obchode Danea.Jazdecke ale skoro vsetky so spicatou spickou.A priemerna cena okolo 3000kc.Ale nemohla som odolat.
na daneu bolo ale strašne veľa reklamácii.bolo to aj v telke.že ked sa niečo stane,nechcú uznať reklamáciu a majú ich aj dosť. 🙄
takže aj ked sa mi tam niečo páči,tak by som sa bála u nich kúpiť.
ja som zas mala problém zohnať rifle s vysokým pásom.vlastne už minulú jeseň mali byť a nikde nič.no zohnala som pred letom čierne v terranove,ale môj malý zadok vnich vyzerá ešte menší 😝
teraz by som zas chcela hrubé farebné pančuchy na jesen-zimu a vysoké rukavice.to zas bude behania a nikde nič.... 😠
tak jsem dneska darovala plnej pytek hader po me a male kamosce ..mela jsem to na 😲 chystane te chude holce ze Slovenska a venovala jsem to ji zatim pac by mi to lezelo doma a postovne takoveho obrovskeho baliku je desne drahe 😲 ,ale ja jeste neco nasbiram az budu tridit zimni obleco a neco sem dala na kontejner a tmavolidi z naseho domu uz se druzi venku 😀 jinak bych potrebovala nove kalhotky CK 😲
kristi jestli tam ted najely vsechny konikovky tak se nedivim 😀
me jede sice pomalejs ale jede
Tak sem našla džíny, co sem hledala 😵 ...snad mi budou 😝 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16007359
http://www2.victoriassecret.com/commerce/applic...
bych chtela moc 😲 na spani dobry a da se v tom skocit i pro mliko 😀
tak já taky konečně sehnala úzký džíny...v Terranově..měli jich tam mrtě, ještě si nějaký koupim 😀

jo ap a ktere to ty plavky jsou ty vcelku? cerno hnede nebo ty zelene bikiny? ty zelene jsou 😵