icon

Pokecajme o módě a módních doplňcích

avatar
sisstin
15. srp 2008

Zdravím všechny modni maniačky 😀 zakládám toto téma jako odnož Kosmetiky, drogerie a vše, co nás udělá nejkrásnější 😀 😀 😀 😀 😀 pojďme pokecat o módě, doplncích a stylu....popřípadě si dávat tipy či i-net odkazy 😝

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 1092 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnohé diskutované outletové lokality (Freeport Hatě/Znojmo) jsou podle zkušeností slabé na dámskou módu, ale v Hatích se stále vyplatí sportovní značky jako Nike, Adidas nebo Reebok a obchod Samsonite s kufry.
  • Nakupování v zahraničí (UK, Paříž, Itálie, Parndorf/Vídeň) bylo v diskuzi opakovaně označeno za výhodné pro lepší výběr a ceny, přičemž konkrétně jsou doporučovány Galerie LaFayette a Boulevard St. Michel v Paříži a nákupní zóny v Londýně.
  • Internetové aukce (eBay, Aukro, mimibazar/MMB) přinášejí dostupnost značek jako Abercrombie nebo A&F, ale diskuse varuje před častými padělky; radí kontrolovat cenu, hodnocení prodejce, detailní fotky, cedulky a zpracování stehů.


Nejčastější otázky

Q: Stojí za to jet na outlet Freeport Hatě nebo do Parndorfu pro dámskou módu?
A: Freeport Hatě (Znojmo) se v diskuzi hodnotil jako nepříliš výhodný pro běžnou dámskou módu, přičemž uživatelé uváděli, že tam spíše stojí za návštěvu sportovní sekce (Nike, Adidas, Reebok) a obchod Samsonite; Parndorf byl v diskuzi zmíněn jako atraktivnější outlet pro větší výběr značek.

Q: Jak poznat padělek oblečení nebo kabelky na eBay/Aukro?
A: Kontrolujte neobvykle nízkou cenu, hodnocení prodejce, detailní fotografie včetně štítků a švů, a seznamte se s typickými znaky padělků u konkrétních značek (v diskuzi byly zmíněny padělky u Abercrombie, Lacoste, Paul Frank, Roxy a LV); varování se opakovalo u nabídek z Hong-Kongu/Thajska.

Q: Kde v Evropě se vyplatí nakupovat značkové oblečení podle zkušeností?
A: Diskutující doporučovali UK (Londýn), Paříž (Galerie LaFayette, Boulevard St. Michel), Itálii (Řím při výprodejích) a rakouský Parndorf jako místa s dobrým poměrem výběru a ceny; konkrétně byly chváleny i obchody typu Topshop, River Island, Next a butikové uličky v Paříži.

Q: Jaké jsou zkušenosti s dovozem oblečení z e-shopů (cla, doprava, platba)?
A: Uživatelé uváděli, že Yoox posílá UPS se standardním poštovným kolem 15 EUR a že Mango posílá z Španělska s platbou kreditní kartou; v diskuzi bylo uvedeno, že zásilka označená jako „gift“ bez cenovek může snížit riziko cla, ale clo a DPH mohou být rizikem u dovozu ze zahraničí.

Q: Kde najdu menší konfekční velikosti a kratší délky džínů?
A: H&M byla zmíněna jako obchod, kde se často objevuje velikost 32; Topshop a značky Levi's nebo Diesel byly doporučovány pro vhodné délky (W27, L32 nebo L34); diskutující ale opakovaně hlásily potíže s dostupností velikosti 32 a s délkou rifle.

Q: Má smysl nakupovat u „Vietnamců“ nebo v sekáčích?
A: Diskuse uváděla obě zkušenosti: sekáče mohou přinést kvalitní nálezy (zmíněna pravá kožená Fendi kabelka s vnitřním štítkem a dopisem z 70. let), na druhou stranu stánkový trh a prodej u Vietnamců byl popisován jako často nekvalitní a nespolehlivý; byla doporučena obezřetnost a fyzická kontrola materiálu.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Nakupování v zahraničí (UK, Paříž, Itálie, Parndorf) bylo všeobecně považováno za výhodnější z hlediska výběru a ceny.
  • Internetové aukce (eBay, Aukro, mimibazar/MMB) umožňují sehnat značky, ale vyžadují zvýšenou pozornost kvůli padělkům.
  • Mnoho diskutujících má problém s délkou a velikostmi džínů; běžně se řeší potřeba zkracování nebo hledání specifických střihů.


Sporné názory

  • Některé příspěvky doporučovaly tržnice a vietnamští prodejci jako zdroj levných základních triček (příklady nákupů za 50 Kč), zatímco jiní považovali tržnicové zboží za nekvalitní a předražené; obě možnosti byly v diskuzi prezentovány jako reálné scénáře.
  • Někteří diskutující preferují investovat do značkových článků (Abercrombie, Diesel, Levi's), jiní upřednostňují nekonvenční levné nákupy nebo sekáče; v diskuzi se obě strategie vyskytly jako životaschopné.


Otevřené otázky

  • Jak systémově ověřit pravost značkového zboží při nákupu z EU/UK přes internet bez fyzické prohlídky?
  • Které konkrétní e-shopy nebo prodejci v ČR/regionu spolehlivě zasílají originální Abercrombie či jiné žádané americké značky?
  • Jaké jsou aktuální celní limity a administrativní postupy pro dovoz oblečení jako „gift“ bez placení cla do ČR/SR?


Zmíněné značky a firmy

Zara, Mango, H&M, Orsay, Terranova, Kenvelo, C&A, Janis, Promod, Reserved, Time Out, s.Oliver, Benetton, New Yorker, Gap, FCUK, Lacoste, Tommy Hilfiger, Louis Vuitton (LV), Dior, Chanel, Samsonite, Abercrombie & Fitch (A&F), Rip Curl, Guess, Next, Esprit, River Island, Bench, Michael Antonio, River Island, Vagabond, New Look, Superdry, Peacocks, Humanic, Baťa, Freeport Hatě, Parndorf, Galerie LaFayette, Aupark, Yoox, Aukro, eBay, mimibazar/MMB, Topshop

Zmíněné produkty a metody

padělky (fake LV, Paul Frank, Roxy, Abercrombie), Kelly bag, Manolo Blahnik lodičky, Fendi kabelka (použitá s vnitřním štítkem), Fendi Theorema parfém, Must de Cartier, Levi's džíny, Diesel džíny, 7/8 kalhoty, W27 L32, velikosti konfekce 32/34/44, internetové aukce (eBay, Aukro, mimibazar/MMB), platba kreditní kartou, PayPal, UPS (Yoox poštovné ~15 EUR), zaslání jako „gift“ pro minimalizaci cla, půjčování luxusních kabelek, kontrola cedulek a stehů při posuzování originality

Místa a osoby

Znojmo (Hatě), Parndorf, Paříž, Galerie LaFayette, Boulevard St. Michel, Londýn, Vídeň, Brno, Praha, Ostrava, Mnichov, Birmingham, Brati slava, Aupark, Manolo Blahnik, Valentino, Balenciaga, Longchamp, Fendi, Cartier, Baťa

avatar
kitty68
29. srp 2008

jo ap a ktere to ty plavky jsou ty vcelku? cerno hnede nebo ty zelene bikiny? ty zelene jsou 😵

avatar
aknela75
29. srp 2008

kitty - jo to je ono. Neboj, já nic kupovat nemůžu. Manžel potřebuje pořád peníze na matroš. Je OSVČ a to je docela mazec. Než to pořádně rozjede. Potřebovala bych nějakou super práci za super peníze. 😀 😀

avatar
kitty68
29. srp 2008

jo to asi vsichni 😀 jdu koupat krasku

avatar
dididi30
29. srp 2008

potetucha, hm tu zlavy skoncia a za mesiac su zas, takze ziadna vyhra 😀 j
ja som si minule v jednej obuve kupila naraz 4 kozennych to panok, boli zlacnene na polovicu, tak nekup 😅 hm cumeli na mna jak na blazna, ale ked mne sa pacili a kazde inej farby samozrejma 😀

avatar
aponchie
29. srp 2008

kitty na prvni strane hned ty prvni celkove zavodni oranzovocerne slevnene na 900kc nejak 😲

avatar
kristi
31. srp 2008

ahoj holky. Tak jsem v sobotu sebrala odvahu a sla si ty uzoucky dziny zkusit. V Benettonu meli fakt pekny. I s kozackama to vypadalo fakt dobre, tak asi to teda koupim 😵

avatar
luucia
31. srp 2008

kristi, jj, v Benettonu sem na ty džíny taky koukala. takový pěkně tmavě modrý 🙂

avatar
kristi
31. srp 2008

no, tyhle byly takovy soupnuty, tmavy nebyly...ale uplne uzounky, jak elastaky

avatar
luucia
31. srp 2008

kristi, oni jich tam měli víc...ale na mojí postavu je lepší když jsou dole nohavice malilinko rozšířený, pže jinak sem jak hruška 😝

avatar
kristi
31. srp 2008

no, do tech kozacek je to ale lepsi mit uplne uzky. Bez kozacek to nosit nebudu, vypadam v tom pak fakt jak hruska..

jedny tmavy tam meli nadherny, prosity bilou a cervenou niti

avatar
luucia
31. srp 2008

kristi, já ted ty úzký džíny nosím s placatejma žabkama a vypadá to docela dobře, ale právě je musím mít malilinko rozšířený, ne úplný elasťáky 😝

avatar
kristi
31. srp 2008

jasne, ja to chapu...v zime ale zabky nosit nebudu 😉

avatar
luucia
31. srp 2008

kristi, to neee no 😅 😀

avatar
binki
31. srp 2008

mně se líbí kozačky Gabor, černé vysoké s přezkami a vysokým super pohodlným podpadkem z loňské kolekce a taky salamander mívá občas něco z jemné kůžičky...

avatar
aponchie
31. srp 2008

ja jsem koupila loni hnede jezdecke kozacky na nozkem podpatku s malickatym rozparkem na stejne a kulatou spickou vypadaji fakt jak na konicky boticky 😀 a ve vyprodeji ze4tacu za 999prava kuze to jde 😲

avatar
luucia
31. srp 2008

já mám kozajdy taky z loňska, jakoby jezdecký s kulatou špičkou a bez podpatku. stály 3500 😝 😝 ale zas sem si celý těhu skoro nic na sebe nekoupila, tak sem se pak odměnila 😵

avatar
vachovka
1. zář 2008

Nadherne kozacky maju v obchode Danea.Jazdecke ale skoro vsetky so spicatou spickou.A priemerna cena okolo 3000kc.Ale nemohla som odolat.

avatar
ella1
1. zář 2008

na daneu bolo ale strašne veľa reklamácii.bolo to aj v telke.že ked sa niečo stane,nechcú uznať reklamáciu a majú ich aj dosť. 🙄
takže aj ked sa mi tam niečo páči,tak by som sa bála u nich kúpiť.
ja som zas mala problém zohnať rifle s vysokým pásom.vlastne už minulú jeseň mali byť a nikde nič.no zohnala som pred letom čierne v terranove,ale môj malý zadok vnich vyzerá ešte menší 😝
teraz by som zas chcela hrubé farebné pančuchy na jesen-zimu a vysoké rukavice.to zas bude behania a nikde nič.... 😠

avatar
vachovka
1. zář 2008

Aha tak o tom som nic nepocula.

avatar
ella1
1. zář 2008

tak aspoň na Sk to bolo.možno zas k nám vozia šity 😝

avatar
noangel
5. zář 2008

jak jsem tu psala o yoox.com tak zacli vyprodeje letnich veci a ted zasilaj zdarma odpadlo postovny 15 eur tak jsem neodolala a objednala si 3/4 jeansy diesel za 24 eur 😵

avatar
aponchie
5. zář 2008

tak jsem dneska darovala plnej pytek hader po me a male kamosce ..mela jsem to na 😲 chystane te chude holce ze Slovenska a venovala jsem to ji zatim pac by mi to lezelo doma a postovne takoveho obrovskeho baliku je desne drahe 😲 ,ale ja jeste neco nasbiram az budu tridit zimni obleco a neco sem dala na kontejner a tmavolidi z naseho domu uz se druzi venku 😀 jinak bych potrebovala nove kalhotky CK 😲

avatar
kristi
5. zář 2008

hele, me ten yoox.com nejak nejde, holky....pomaly to je a nejde mi to prepinat

avatar
noangel
5. zář 2008

kristi jestli tam ted najely vsechny konikovky tak se nedivim 😀

me jede sice pomalejs ale jede

avatar
luucia
6. zář 2008

Tak sem našla džíny, co sem hledala 😵 ...snad mi budou 😝 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16007359

avatar
aponchie
6. zář 2008

http://www2.victoriassecret.com/commerce/applic...

bych chtela moc 😲 na spani dobry a da se v tom skocit i pro mliko 😀

avatar
sisstin
autor
6. zář 2008

tak já taky konečně sehnala úzký džíny...v Terranově..měli jich tam mrtě, ještě si nějaký koupim 😀

avatar
sisstin
autor
6. zář 2008

ale teda oblíknout si to, to je záhul..než se do toho člověk nasouká 😅 😅 😅

Strana