Pomoc při řešení problémů se sousedy

alex35
1. zář 2018

Ahoj potřebuji poradit jak se zachovat, protože ve mě hrají i špatné nápady. Soused si přivedl novou družku a ta svého psa a to je kámen úrazu! Bydlíme na vesnici takže psi běžná věc.Jen tento pes píští a furt štěká!!!! Mám dceru 16 měsíců a ta se vždy vyleká a budí s pláčem.Ono kdyby byl den pal to čert jen oni psa pustí ráno v 5h a zavírají kolem 10h večer. Takže dcera nevyspana a já také! Už jsem i souseda i jeho přítelkyni prosila X aby psa nepousteli tak brzo ráno, ale vždy se mi vysmali! Prosím poraďte co by jste dělali na mém místě už mám myšlenky, že ho otravim i když psy miluju.... Jo a policie a stížnosti také nepomohly jen sousedské vztahy jsou už na bodě mrazu....

pajax6
3. zář 2018

Opravdu rady odstěhování a omluv je blbost.. Máme sousedy kteří jezdí víkendy prázdniny atd.. Já měla ze začátku strašnou radost nastěhovali se mladí s dětmi ..alespoň si Matýsek bude mít s kým hrát.. A ono ne začalo to křikem tří děti .Taky mám dítě ale tohle byl sbor řevu od devíti ráno tak do půl jedenácté večer ..Neustálý řev přímo pod okny a to nemluvím o řevu co vydávala paní sousedka (já tě zabiju ...., neser mě ..okamžitě vypadni...si snad blbá..atd.) když okřikovala své andílky občas i manžela toho ještě hůř. Nakonec jsme se před prázdninama přehodil (byty)i s rodiči jinak by malej dostal psotník, nepomohlo ani výměna oken je docela na prd když si nemůže člověk ve vlastním baráku nemůže otevřít okno.. Sousedy poslouchá široké okolí , každého to tu štve , ale když drží desátou tak co s tím...nějaké domlouvání že by se mohli ztišit vše po dobrém vydrží tak pět minut...A největší for bylo že když si jiní sousedi udělali oslavu narozenin tak tento pár jim běžel vyhrožovat policií že je ruší a ještě se poprali … Takže závěr jsou to lidi co nedokážou se normálně chovat. Za mě nedejte se, psi miluju ale co se týče hluku plně chápu vaše zoufalství...

penelope87
4. zář 2018

Pro slabší čtenářky, které se chytají slovníček a uniká jim smysl, znovu zopakuji, že ten koláč mělo být obrazné pozvání ke kulatému stolu, jednání a možná narovnání sousedských vztahů. A věřte mi, že komukoli se líp odmítá pinda, která na vás volá v jednom kuse policii a propírá vás všude, než sousedka, která se slušně snaží domluvit, protože ji ruší váš pes.
Ke konstruktivnímu řešení problému jsou v tomto případě potřeba dvě strany, ať se vám to líbí nebo ne. A aby došlo k nějakému řešení, musí dojít k jednání.
Je to těžká situace, nepříjemná, ale v pozadí jsou prostě dlouhodobé sousedské vztahy. A krádež nebo otrávení psa ani jednomu nepomůže.
Nikdo z nás tazatelku ani jejího souseda neznáme a nevíme, jestli je vůbec možné se domluvit, ale jakýkoli pokus o domluvu mi připadá jako mnohem rozumnější řešení než brát věci svévolně do vlastních rukou.
A chytračkám, které pomalu radí, aby psa ukradla a odvezla, radím, aby si někdy představily, že by byly na místě toho souseda...

aguaverde
4. zář 2018

@penelope87 kážeš, že se nemáme chytat slovíčka "donést koláč", ale sama se chytáš slovíčka "mám chuť otrávit" 🙈🙈🙈🙈.... určitě paní nepůjde trávit psa.....

ejmate
4. zář 2018

A nešel by zjistit důvod, proč ten pes štěká a zkusit ho odstranit? Rodiče mají 2 psy, nikdy nebyli zvyklí na sousedy, dům vedle rodičů byl pořád prázdný a když se pak přistěhovali noví sousedi, psi se mohli po...štěkali vždy, když je máma pustila na dvůr, ještě když viděli přes plot na sousedovic psy, to byli boje... My jsme udělali nový plot, přes který není vidět a během měsíce si zvykli i na zvuky od sousedů a už si jich nevšímají. Jinak fakt jedině vyměnit ten pokoj nebo zkusit psa něčím zabavit, hodit mu tam nějakou hračku, jestli si hraje, třeba by se na ní zaměřil aspoň chvíli ráno, jinak už nevím :-/

ejmate
4. zář 2018

Jinak ještě myslím, že noční klid je do 6 hodin do rána a o víkendu a ve svátcích do 8, tak by to možná šlo ještě uhrát na to a aspoń tu hodinu navíc získat.

krucis
4. zář 2018

Ahoj, jak už psal někdo výše asi by nejlépe zabralo narovnat sousedské vztahy. Pokud je mezi vámi napětí, spíše si budete dělat naschvály než si vycházet vstříc. Navíc někomu s kým jsme za dobře je možné lépe "poradit" a navrhnout řešení, třeba pejska zabavit nějakým odolným pamlskem (vepřové ucho, kost z buvolí kůže). Když bude mít plnou tlamu, bude se mu blbě štěkat..🙂 Také existují protištěkací obojky, které mohou psíka odnaučit štěkání. Nebo pokud je pejsek jinak milý a jeho vada je hlavně štěkání občas si ho půjčit nebo s ním být více v kontaktu aby dcerka nebyla na jeho štěkání tak alergická. Ale to lze majitelům navrhnout až po usmíření... Jestli ale cítíte, že to na usmíření rozhodně není a nebude, tak jedině zkusit nějakou tu hračku nebo pamlsek hodit přes plot a doufat, že ho to bude zajímat a dá aspoň na chvíli pokoj.

aguaverde
4. zář 2018

Já bych teda neriskovala házet přes plot pamlsky ani hračky..... myslím, že by se to obrátilo proti ní...soused by ji mohl nařknout že má nějaké zdravotní problémy kvůli ní, že mu něco hodila (protože je více než jisté, že soused ji bude chtít udělat ze života peklo a kdo chce psa bít, hůl si najde, že jo)

alex35
autor
9. zář 2018

@lotta1234 tak to mě nenapadlo, ale určitě vyzkouším! Třeba zabere děkuji!!!

alex35
autor
9. zář 2018

Všem moc děkuji za nějaký nápad popřípadě za soucitění,opravdu kdo nezažil nepochopí! A to si člověk řekne, že je na baráku tak bude mít klid...... Někdy mám pocit, že právě na tom sídlišti je to lepší a klidnější, ale určitě je vše o lidech a nejhorší je když trefíte na blbce!!!! Smutné už je když se dobrý člověk v blbce změní 🙁

jane46
9. zář 2018

Taky doporucuji ten pristroj. Neni slyset, ale je psovi neprijemny. Reaguje na stekani. Taky jsme meli stekajiciho sousedovic psa a za par dni prestal.