Poraďte cviky na posílení prsou
Holky prosím vás poraďte mi nějaké cviky na posílení prsou. Kojila jsem malou sedm měsíců ato nonstop. Prsa se mi z mých 90g zmenšily na 90dd ale trošku se mi povytáhly 🙂 🙂. Rozhodně nejsem žádná cvičitelka, ale s timhle příští rok na koupák nemyžu ☹
Stručné shrnutí
- Po kojení se prsa často zmenší a povislá kůže se cvičením nevrátí; neinvazivní možnosti jsou push‑up podprsenky, smotávání (bandážování) a posilování hrudního svalu (pilates) jako kosmetické zpevnění.
- Chirurgické možnosti zahrnují modelaci (lifting), zvětšení silikonovými implantáty a zmenšení prsou; v diskuzi byly uvedeny orientační ceny modelace cca 30 000 Kč a zvětšení cca 50 000 Kč.
- V diskuzi gynekolog doporučil očekávaným zájemkyním počkat s plastickou operací až po druhém dítěti, a několik účastnic doporučilo odložit zákrok do ukončení kojení a plánovaných těhotenství.
Q: Pomohou cviky a posilování prsou po kojení vrátit tvar prsou?
A: Cvičením se posílí sval pod prsem (pectoralis), což může zlepšit postavení hrudníku, ale cvičením se nezvedne tuková žláza ani neodstraní přebytečná povislá kůže; v diskuzi byla doporučena pilates DVD jako metoda celkového zpevnění.
Q: Jaké nechirurgické pomůcky a poměry existují pro vizuální zlepšení povislých prsou?
A: Uváděné nechirurgické možnosti jsou push‑up podprsenky, kojící podprsenky a smotávání (bandážování); v diskuzi byla zmíněna cena kojící podprsenky 1 300 Kč a doporučen eshop www.spodni-pradlo.net, také byl zmíněn Beate Uhse erot.katalog jako zdroj podprsenek.
Q: Co je doplněk Decolen a funguje pro zvětšení prsou?
A: V diskuzi byl zmíněn doplněk "Decolen" s tvrzením, že může "trošku prsa nafouknout", ale dávkování a délka užívání nebyly jasné a účinnost v diskuzi nebyla ověřena.
Q: Jaké jsou typické chirurgické řezy a jak viditelné jsou jizvy po operaci prsou?
A: Podle příspěvků se zvětšení často provádí řezem kolem dvorce nebo z podpaží a jizvy bývají méně nápadné; zmenšení a modelace vyžadují odstranění kůže a mohou zanechat viditelnější jizvy.
Q: Kolik orientačně stojí plastická operace prsou v diskuzi zmíněná účastnicemi?
A: V diskuzi byly zmíněné orientační ceny: modelace cca 30 000 Kč a zvětšení cca 50 000 Kč; zároveň se objevilo tvrzení, že modelace může být "pekelné drahá" a že může stát více než zvětšení, což ukazuje rozpor v cenách.
Q: Kdy je rozumné uvažovat o plastice prsou po porodu?
A: V diskuzi gynekolog doporučil operaci odložit až po druhém dítěti a více účastnic radilo nechat kojení a případná další těhotenství skončit před plánovanou plastickou operací.
Závěry z diskuze
Shoda
- Cvičením se posílí sval pod prsem, ale tím se neodstraní povislá kůže prsou.
- Nechirurgické řešení zahrnují push‑up podprsenky, pevné kojící podprsenky a smotávání jako dočasné vizuální zlepšení.
- Doporučuje se počkat s chirurgickým řešením do ukončení kojení a plánovaných těhotenství.
Sporné názory
- Ceny a relativní náklady: jedna účastnice uváděla modelaci cca 30 000 Kč a zvětšení cca 50 000 Kč; jiná tvrdila, že modelace je "mnohem dražší než zvětšení".
- Viditelnost jizev: některé příspěvky tvrdí, že u zvětšení jizvy nejsou patrné (řez kolem dvorce nebo podpaží), jiné upozorňují, že zmenšení a modelace zanechávají viditelnější jizvy.
Otevřené otázky
- Jak dlouhodobě a v jakém dávkování má fungovat doplněk Decolen a zda má prokazatelný efekt na zvětšení prsou.
- Jak výrazně se prsa změní po dalším těhotenství a kojení (po druhém dítěti) u konkrétních žen.
- Kde přesně se dají spolehlivě pořídit push‑up a kojící podprsenky pro velmi velké velikosti a za jaké reálné ceny.
Zmíněné značky a firmy
Decolen, Beate Uhse, www.spodni-pradlo.net, beremese.cz
Zmíněné produkty a metody
Decolen, push‑up podprsenka, kojící podprsenka, pilates DVD, modelace prsou (breast lift), zmenšení prsou (redukce), zvětšení prsou (implantáty), smotávání (bandážování prsou)
Místa a osoby
žádné
Holky já sice taky nekojila, ale v mým případě je to úplně jedno.Prsa jsem měla vždy dost velká,po porodu jsem hodně rychle zhubla a bez podprsenky je teď mám snad až k břichu. 😲 Obávám se, že žádné cviky v mém případě nepomohou... Nepřichází v úvahu, abych se zase prsila na koupáku nahoře bez...Z chirurgického zákroku mám ale strach, ale popravdě o tom i uvažuju,páč je to opravdu děs a běs 😝
Terez, ty jsi kecka 😅 No je fakt, že to cvičení až tak neřeší tu "natáhlou" kůži, páč ty prsa byly předtím větší.
Já bych ale na plastiku koz nikdy nešla 😅 Zaprvé bych měla strach, že mi to blbě udělají (což není nic zřídkavého) a zadruhé to bolí jak sviňa 😝, no stačil mi císař v lokálce a fakt nebylo o co stát a tohle je podobné
Jo a neuvažovaly jste někdy o přípravku decolen? Já se na to dívala na netu, mělo by to trošku ty prsa "nafouknout", akorát mi není jasné to užívání - jestli je to dlouhodobá záležitost nebo stačí 1 balení? 😝 Páč jinak by se to dost prodražilo 🙄
Zdravím já mám dvojčata a kojila jsem je jen 2 měsíce, ale chlap říkal že větší prsa jěště neviděl, no a tak pul roku po porodu to byla dost hruza,ale ted už se to nejak upravilo samo i bez cvičení a jsem celkem spokojená, asi to chce jen vydržet.
no já mám též taky kozy jak vozy...a stejně jako Terka, nejradši bych šla na plastiku...ne zmenšit..ale povytáhnout..ale bojim bojim 😔 😅
kamaradka byla na plastice, ale ona si je dávala zmensit protože je mela moc velké a mela kvuli tomu problémy se zádama, a co jsem videla tak je má samou jizvu. docela hruza
No mě by taky prsa zmenšily ze zdravotních důvodů(záda) ale gynekolog mi doporučil až po druhým dítěti a to chci. To jako mam do tý doby chodit s těmahle věšákama??? 😖
terez: ty jizvy už skoro nejsou... 😉 a můžeš si vybrat, kde je chceš..jsou to jen malinký dvě čárky 😉 já se zas klasicky bojim bolesti 😅
to já taky jsem z toho posraná, ale když už jsme přežily porod,tak jsem přesvědčená, že vydržíme všecko 😉
terez: no..já zrovna měla porod docela v pohodě..na to, jak jsem se bála..tak nevim nevim..tohle by mohlo být i horší 🤐 😅 😅 😅 😅
Závidím 😔 Já porod měla neskutečnej a tak dlouhej...já nemám absolutně hezký vzpomínky-bohužel 😖 Vdycky si potom ale můžeš říct o něco na bolest.Ty jo, já už o tom koukám uvažuju docela vážně!! 😲
Já tedy viděla silikony na živo a dotyčná mě na jizvy musela upozornit. Já je neviděla. Vlastně se jedná jen o řez v bradavce. Ale pokud, tak bych do toho taky šla až po dětech 😉
Jinak kokršpaněly asi budeme mít všechny 😀
já bych chtěla asi jen tu modeláž.I když sama nevim,páč když si představim, že mi to všechno bude najednou držet nahoře...aby to nevypadalo divně...Chce to asi konzultovat s dr.Když je ale zmenší, tak přece taky to trochu vymodelujou, ne?
mobina: kokršpaněly 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
terez: no..asi jo...co máš za velikost..já bych měla mít správně tak 75DD..ale to se nedá sehnat, tak kupuju 80D a je mi to tak tak 😕 🤐
To jste mě ale potěšily holky s těma jizvama, že nejsou ani vidět...ty jo,holky,já snad půjdu 😲
Já po porodu měla 80E a teď se teda dost zmenšily, jak jsem rychle shodila a mám 75D-asi...ale jsou to fakt hrozný věšáky.Když si lehnu,tak se mi rozlejou až pomálu k zádům-no děs. 😅
terez: to znám 😅 😅 😅 😅 navíc nesnášim podprdu..takže ji nosim, jen když jdu ven..doma neeee 🤐
já jí nosím radši pořád(kromě spaní samozřejmě 😀 ).Mám pocit, že jak visí bez podprdy dolů,ještě by se mi víc vytahly 😖
terez: no tak jednou za den..trošku..páč za těch 24h se mi prsa trošku nalejou...ale jinak vůbec 😉
Tak to jsem měla úplně stejný.Takhle jako to máš teď ty jsem to vydržela asi 14 dní a pak už jsem se na to ... úplně.Jen škoda, že nebudeš moct holkám ukázat, jak zvládáš kojit místo na veřejnosti doma 😀
terez: já bych se na to taky vyprdla..ale když jsem zas nekojila vůbec(jeden den), tak mě ty kozy děsně bolely..a furt mi z nich teklo..a malej se nemohl vůbec vy 🤐 když ho nakojim jednou denně..tak kaká dobře 😕
časem se ty prsa zklidní,ještě je brzy a to nalejvání je dost nepříjemný-znám.mě pořád hrozně bolely,jako kdyby se nalejvaly, ale mlíko sotva pár kapiček.Ale za měsíc byl už klid...Ty jo já nevím, jak by ty mí kozy vypadaly, kdybych kojila-to by snad už ani nemohlo bejt horší... 😅
terez: tak on visí tak max. pět minut na jedný...tak se to dá 😅 😅 😅 jednou denně 😅 právě, pocit, že mi prasknou..a pak tři kapky 🙄
No, to bude v poho časem.Já si asi teda domluvím nějakou tu konzultaci-nezávazně samozřejmě. 🙂

m.ajko, perfektní název tématu 😀 No já jsem na tom podobně, jen z C mám takové placatější delší A 😀. Já jsem sice nekojila, ale v těhu se mi prsa dost nalily, pak jsem po porodu celkem zhubla, bohužel hlavně teda v prsou, zadek zůstal a asi měsíc jsem se snažila odstříkávat, protože malá byla na jipce. Ale mlíko moc nebylo, já ty prsa dost drtila a řekla bych, že jsem je decentně vytahala 😝
Ale k vánocům si asi nechám nadělit DVD pilates. Všichni si to moc pochvalujou, tak předpokládám, že se tím celkově zpevní tělo a tudiž i ty lajdáky 😅