Pořízení televize. Jaký máte názor?

18. led 2020

Jsme mladá rodina s malým miminkem, která už řadu let žije bez televize a nechybí nám. Co potřebujeme, si pustíme na tabletu (filmy, seriály, televizní zprávy na Jedničce). Videa na Youtube, ostatní na Netflixu či Hbo go.
Teď ale budeme předělávat nově obývací pokoj a naskytlo se nám krásné místo, které přímo vybízí k tomu, aby zde byla televize a já váhám s jejím pořízením. Manžel je proti, ale je ochoten ji pořídit, pokud bych řekla, že ji chci.

Jaký máte názor na televizi v domácnosti? Máte či nemáte tento žrout času?
Přiznám se, že mě rozčilují především reklamy a nesmyslné pořady, takže jsme předem vyloučili možnost klasických televizních kanálů. Televize by nám sloužila spíše jako velký monitor na zdi, kde bychom i nadále sledovali filmy především na Netflixu.

Televizi vnímám i jako obtěžující věc hlavně na návštěvách, kde lidé potřebují neustále nějakou "kulisu" a není pomalu slyšet vlastního slova, protože se překřikuje televize a tomuhle bych se ráda vyhnula. Také bych se ráda vyhnula celodennímu sledování, ke kterému by s obří obrazovkou určitě časem došlo. No a v neposlední řadě nechci, aby naše dítě bylo na televizi závislé a vyrůstalo s ní tak, jako jsme s ní v 90. letech vyrůstali my. 😀 (i když s láskou vzpomínám na Kačeří příběhy a spol.)

Omlouvám se za román, ale pro mě je to opravdu dilema. Vždycky jsem si dost zakládala na tom, že ji doma nemáme a bavily mne řeči návštěv, když přišly k nám do obýváku a první co zaznělo, bylo: "Jé vy nemáte televizi?! A co celé dny děláte?" 😀

caverina
20. led 2020

@sudylichozrout a i v tv nebo pc si muzes vybrat ...

loylii
20. led 2020

@zizibou ze je lepsi s rodinnou sedět u TV cca 1,5h denně a dívat se na něco zajímavého, než matka na MK v obýváku, otec u PC na fotbale v ložnici a deti na YouTube ve svých pokojích😉 a to několik hodin denně... ps: já sem chodím 1x za dva dny většinou pro rady, ale vždy se tu zaseknu min na hodku u hadajicich diskuzi, kde figurují furt stejná jména😉))))))

ajja87
21. led 2020

@zizibou budu reagovat na to co jsi napsala @caverina... protože to mě jako docela zvedlo ze židle...to jako myslíš, že my všichni co máme televizi neumíme využívat svůj čas jinak? Že nemáme čistou domácnost, že netravime čas s dětmi? Že nevarime?a ja nevím co všechno jsi tam ještě vyjmenovala?😠

dendasubaristka
21. led 2020

@ajja87 taky to nechápu. Právě že pro mě je spíše ten internet ten žrout času. Však kdysi nebyl net jen televize a lidí spolu trávili více času. Přišla doba internetu a když se podíváš kolem sebe každý v ruce mobil a jede jak ruský dobrovolník. Právě že lidi co mají pouze televizi si myslím mají právě více toho rodinného casu a všeho.

zizibou
21. led 2020

@ajja87 Hm 🤔, tohle jsem ale nenapsala. Psala jsem, jak to máme my a prostor na tv tam tím pádem nezbývá. Když koukám na tv, nemůžu se věnovat dítěti, viď 😉. Proto si pouštíme stažený film až v čase, kdy dítě spí a když mám na to opravdu čas a chuť. Ne automaticky jen proto, že už se dnes jinak zabavit neumím. U uklízení tv nestíhám, jak taky, když běhám po baráku 🙈, zahradu nekomentuju a vaření..no, někdo asi u vaření stíhá sledovat televizi, já ne, protože si raději povídám s dcerou a mužem, popř. návštěvou 😉.
Pokud ostatní tohle všechno zvládají i s televizí a dokáží se tomu věnovat na plno a ne jen na půl plynu, tak je to pro mě obdivuhodný.
Tak si to přeber po svém a nemusíš se kvůli tomu ani zvedat ze židle. Pěkný den, nejlépe bez modrého světla 😁🌷.

vendelinka08
21. led 2020

Televizi máme a díváme se na to, co nás zajímá. Nedokážu si představit ji nemít. Když jsem sama doma, tak to mám jako kulisu. Máme rádi programy o vaření, hlavně manžel a teď už frčí i sportovní přenosy. A jinak asi nejvíce frčí Déčko. Také nevidím rozdíl v tom, že někdo nemá telku, ale stejně kouká na net na filmy a programy. Pro mě monitor je prostě monitor. Ale každému to vyhovuje jinak, takže to asi stejně záleží na vás, jak se rozhodnete.

zizibou
21. led 2020

@dendasubaristka souhlas, ale zadavatelka řeší telku, tak proto ty komentáře na tv 😉. Já mám bohužel s televizí špatné zkušenosti, jak už jsem psala někde v jiném příspěvku. Pokud si to lidé umí korigovat, tak proč ne. Někdy je i ta televize fajn. Ale za mě osobně, aby se mě někdo ptal na děj nějakého seriálu a měl to v hlavě půl dne (jak to asi s tamtím nebo tou onou dopadne), to je fakt úplně mimo. Nebo se kvůli televizi vymlouval, že nestíhá a nemůže dělat to a to 🙈😂. Asi nejlepší je, když se kvůli programu hádá celá rodina a pak si každý zaleze do svého pokoje. A smutno je mi, když se ptám různých dětí, co třeba dělali přes svátky a většina odpoví, že celý den koukali na telku nebo do telefonu. Proč asi? 😞
No, ale nejspíš mám kolem sebe jen samé extrémy..

PS: líbí se mi tvůj nick, ty jsi baristka? 🤗

dendasubaristka
21. led 2020

@zizibou nene to je subaristka :D jsme s manželem milovníci rallye atd 🙂 takže máme doma i Subaru Impreza auto. A milujeme značku Subaru, závodní auta 🙂 proto dendasubaristka :D ale baristka to mě nenapadlo :D no tak to pak nechápu takové extrémy no. Ohledně televize to zas neznám. To znám zas u počítače tohle :D a to jak říkáš s těma dětma :( pro mě je to nepochopitelné. Už to že má 10ti lete dítě i Facebook a tak děs. To je pak lenost rodičů, místo aby šly s dítětem ven sedí doma a aby měli klid soupnou ho k TV nebo počítači,nebo mu půjči mobil děs

sudylichozrout
21. led 2020

@dendasubaristka V tomto souhlas. Kdyz to vezmu kolem a kolem, tak je v mnohych rodinach vlastne uplne putna, zda maji tv, nebo jen kompy a mobily. Protoze oboji muze byt vlastne uplne na prdlacku, pokud se rodice detem nevenuji. Neni rozdil mezi tim, kdyz dite zira do bedny a kdyz hodiny zira na YT, pripadne resi pindoviny na FB.
Ja se treba desim toho, az deti dorostou do veku, kdy budou chtit mobil, budou chtit ucet na FB a podobne. Protoze jim budu muset hooodne vysvetlovat, ze je to dobry sluha, ale zly pan. Snad je vedeme k aktivnimu detstvi, takze nam moc nezvlci, az to prijde.

zizibou
21. led 2020

@dendasubaristka přesně tak, je to smutný..

Tak to je hezká zábava 😉, ale škoda, že nejsi ta baristka. Hned bych se tě zeptala na pár věcí 🙈🤣. My s manželem milujeme kávu, dost se o to zajímáme, pořídili jsme si i dost výkonný a opravdu kvalitní stroj, ale nějak špatně nám teče kafe na jedno presso 😁..
Tak já už z toho blbnu a vidím ty baristy ve všem 🤣😅.

sudylichozrout
21. led 2020

@zizibou take jsem v tom nicku videla "baristku". Subaru me vubec nenapadlo. Myslela jsem, ze je to jmeno, kus prijmeni (treba Sukova, Sulicka) plus to baristka 😉

zuzineckah
21. led 2020

my máme televize tři😂 jedna je herní, 3D, jedna plazma v obýváku, jednu má nejstarší dcera v pokojíku. Neřekla bych, že by někdo z nás při nich trávil moc času. Někdy neběží vůbec, jindy jako podmaz, koukáme většinou večer na zprávy, nebo o víkendu večer na filmy. Fakt si nedovedu představit, že vejrám do tabletu nebo počítače. Nemluvě o zvuku... Já v tom žádného démona nevidím, pořád jste to vy, kdo rozhoduje o tom, kolik času vám sežere😉

dendasubaristka
21. led 2020

@sudylichozrout no právě moje ségra třeba byla závislá na ulici když byla malá hodně malá a byla úplně nepříčetná když ji malá rušila. Nebo třeba vůbec nechodila ani a jedním s prcku ven. Já až budu mít prostě konečně prcka, prostě vezmu dítě a jdu ven. Máme i 2 psy,tak k tomu beru plus že se vylitaji. Určitě nechci být ta matka co sedí doma 🙂

dendasubaristka
21. led 2020

@zizibou
@sudylichozrout tak holky žádná baristka,ale milovnice rallye 🙂 a majitelka pořádné káry Subaru :D ale mám školu číšnice servírka takže ty kávy tam taky byly :D nemáte jen ucpané trysky? Nebo třeba možnost moc hrubé zrna. Proč to teče špatně

ivana354
21. led 2020

V dnešní době není televize největší zlo, ale spis dostupnost internetu, telefony, tablety a sociální sítě. S těmito médií se proste my a naše děti musíme naučit zacházet. Naučit se je vypínat a naučit s znovu komunikovat .
Osobně je mnohem příjemnější shlédnout film na velké obrazovce, krásný obraz a dobrý zvuk, než na tabletu nebo počítači. O tom jak často a co bude běžet rozhodujes jenom ty, ne tvé okolí nebo sociální sítě.
A upřímne kolik z nás cumi do telefonu na wc nebo třeba v tramvaji? Takovou televizi si do kabelky nedáš.

lennus
21. led 2020

My se snažíme spíš o opačný přístup, od TV se odprostit úplně. Máme starou a docela malou TV ještě z dob, kdy jsme spolu s manželem bydleli v prvním společném podnájmu. Obecně se na TV moc nedíváme, teď vypínají postupně programy. Když vypli Déčko, které jsme dětem občas pouštěli, uvědomili jsme si, že večer umíme trávit čas i jinak. A Déčko je i online na ČT, takže občas taky pustíme. Mně přijde můj čas drahý, večer, když děti spí, se snažím něco upéct, pracovat, udělat něco v domácnosti nebo si číst, manžel občas pracuje nebo si čte a nebo jeden z nás jde ven - s kamarády či sauny, takže TV u nás opravdu nefrčí a nechybí nám. Nemám ráda, když je TV jako kulisa a zvlášť když jsme na návštěvě, u nás hraje hodně rádio, máme rádi hudbu všichni a taky máme gramofon. Větší zlo ale vidím v mobilech, děti v dospělých nemají dobrý vzor, raději čučíme do mobilu než do knihy.

jane46
21. led 2020

Bydlim s mym chlapem 10 let, prvni TV jsme si koupili loni na jare, kdy jsme dva mesice cela rodina na stridacku marodila... A deti nam utrhly par klaves u NTB a nevedely jak se u nej pri pohadce poskladat. A ja uz byla zrala na blazinec.
Tak holt ji mame, neresim jestli koukame na youtube, decko ci neco stazeneho.... Funguje to u nas tak, ze je v zasuvce pres casovac a proste pres den "funguje" jen ve stanovene casy. Detem to vubec nevadi a nemame z ni tu kulisu ci jeee, tak jeste jeden,dva, tri dily nejake pohadky.
Kdyz se deti koukaji snazim se o to, abych je k TV jen neodlozila, ale jsem s nimi a treba rozebirame, co vidime. Jak prestanou koukat, vypinam.
Ale staci se par dni nevyspat, marodit... A slozka s animovanymi pohadky je jako dar z nebe 😀

microfon
21. led 2020

Jee vy ( zadavatelka) máte úplně stejný názor na věc ... To potěší... A jen má zkušenost , loni jsme měli v péči nemohoucí babičku , kvůli které jsme tv pořídili , ne tedy do obýváku ... Ale po tom co babi už není jsem tv zapla jen na Štědrý den ... No a teď čeká na odnos na půdu .... Právě když jsem ty reklamy A blbosti čím plní lidem hlavu viděla, říkala jsem si, že to opravdu nepotřebujeme a malý už vůbec ne .. Takže tv u nás nebude ... Ale jen tomu vetsimu monitoru, to bych se nebránila ....

lolazz
21. led 2020

Neporizujte. Leda jako monitor k tomu Netflixu. Ale pokud jste šťastní bez, je to zbytečné. 🙂

te_reza
21. led 2020

Televizi máme. Buď koukáme večer na film/seriál nebo zprávy. Holka kouká na déčko,pohádky z YouTube. Mám tam NG Wild, a kdybych měla čas, čumím na ten kanál celý den, protože tam jsou krásný dokumenty. Když je vyplá, tak je vyplá. Doma nám nepřekáží

niame
21. led 2020

Televizi máme, protože jsme ji dostali. Občas koukneme na nějaký seriál, jinak používám jako přehravač hudby. Notebook nebo plátno s projektorem udělá stejnou službu. Zvažte i jiné využití, podobné místo bývá skvělé na akvárium nebo rostlinné terárium 🙂

zizibou
21. led 2020

@dendasubaristka no nemáme ucpanou trysku, protože na dvě espressa teče naprosto nádherně. Vidím problém v namletí, no..ale to je jedno 😉

normalnimatka
22. led 2020

nemáme a taky doufám, že to ustojíme a nepořídíme... možná leda větší monitor kvlůi koukání na něco🙂 já bych to nepořizovala kvůli tomu, že máte supr místo k tomu...:D to bych tam radši frkla hifi věž s velkejma reprákama, nebo jak se tomu krámu dneska říká:D

knuffel
22. led 2020

Nemáme už cca 15 let, nepořizujte ji, je to v dnešní době zbytečnost. Pustit si večerní masírku na Čétéčku by mě dneska už asi zabilo...

autor
28. led 2020

Dekuji vsem za prispevky. Po dlouhem vahani a hloubani jsme se rozhodli televizi neporizovat. 😉 Misto toho jsme koupili male kresilko, ktere tam take padne a na stenu obraz nas tri jako rodiny. ☺️

rebe
28. led 2020

My máme velký monitor, bohatě nám stačí, velké televize se nám nelíbí. Ke klasické televizi máme přístup přes poskytovatele internetu, ale většinou tam nic nedávají. Jsem ale spokojená s déčkem, některé pořady ráda sleduju s dětmi.