Potřebuji poradit ohledně pejsků

minnie7799
24. únor 2024

Dobrý den, prosím potřebovala bych nějak poradit.Mám doma dva pejsky jednoho staforda 5 let druhého 1 rok a 6 měsíců.mají se rádi semtam se někdy škladli atd..ale v moment jak odcházím z domu tam ten mladší začne stekat knucet a rýpat do staršího takže na sebe vrci a ona stékají,sice nevím jak dlouho to dělají ale myslím si ze dlouho.jak jsem doma tak jsou hodni oba.nikdy to ten straší nedelal jak byl sám bez druhého pejska byl hodný spal než jsem přišla domu.mám doma klec vždy jak odcházím tak zaviram staršího pejska do klece aby nebyl takový rachot.ale i tak ten malý steka.už v jednom bytě jsem měla stížnosti na pejsky ze neustále prý stékají a dělají kraval.bydlím v novém bytě tak zatím asi nic,ale čekám kdy to přijde jelikož vedle mě bydlí důchodci a ti si stěžují vždy na všechny.vůbec nevím co mám dělat pejska jsem to zkoušela učit.nechávala jsem ho samotného doma ve starém bytě vše mi zničil dokonce i podlahu,a proste jak odcházím tak to přijde.To samé když jdu ze starším ven začne stekat.prosím o radu nebo jak ho to mám odnaucit děkuji :(

gdpr
24. únor 2024

Príde mi to ako separačná úzkosť začínala by som úplne od základov nechať ho v jednej miestnosti zavrieť dvere ísť do druhej ak bude ticho odmeniť a postupne predlžovať čas na zaciatku stačí ak klen do 3 alebo 10 narátaš potom ísť za dvere bytu a opäť najprv par sekúnd a hned odmeniť a postupne predlžovať a nerozmýšľala si aj pre neho nad klietkou? Nech aj on má svoje bezpečné miesto a samozrejme s klietkou tiež postupne treba aby sa nesnažil z nej dostať von. A ked uz bude tak naučený, ze dlhsie tak by som mu dala Kong hracku naplníš ju masom alebo konzervou alebo pastetou das do mrazničky (nezabudni cez stred Konga dat slamku!!!) a potom vyberieš slamku a dáš mu Kong pred odchodom u mojej Kong vydrží 20-25min.

minnie7799
autor
24. únor 2024

@gdpr no klec nemohu pořídit druhou jelikož v ni vůbec nevydrží knuci skrabe ji.zaviram ho do pokoje a jsem v kuchyni ale skrabe dveře a knuci.pamlsky mu dávám chvilku je klid a pak to začne.někdy i pejsky rozdělují do místnosti starší je v klidu ale mladší ten vyvadi.vždy jsem nervózní jak jsem pryč,jelikož je nepříjemné když mě zastaví sousedi a říkají mi ze moji pejsci jsou nevychovani.jako nemyslím si ze by stekali 2h v kuse ale sousedům vadí i 2 min štěkání.několikrát jdu i za dveře pejska nechám volné a stojím kousek od dveří jestli steka chvilku knuci steka a pak přestane.ale nevím vo se děje třeba další dvě hodiny.

gdpr
24. únor 2024

@minnie7799 nemáš niekoho to by cez deň prišiel skontrolovať či je počas dňa ticho? Napr kamarátka alebo niekto z rodiny a uvidíš pokiaľ je to len tie 2min tak to je ok my tiež v byte keď som bola dieťa sme mali psa a on stále pri odchode stekal max 5min a potom zvyšok dna prespal ale nikto sa nesťažoval u nás a ani sa to nedalo odučiť

minnie7799
autor
24. únor 2024

@gdpr prave ze nemám všichni jsou buď v práci a nebo s detma se jim nechce cestovat.taky pravé stojím za dveřmi a vždy poslouchám a stéka tak 2-3min a pak přestane.ale jak odejdu tak pak už nevím.pravé si to hlidam aby si zas nějaký nepříjemný soused nestezoval.Je to nepříjemná situace.

minnie7799
autor
24. únor 2024

@gdpr uvidím, no jestli si bude někdo stěžovat když nejsem delší dobu doma.ma plno hraček plyšáka jak odcházím mu dam pamsky hracky atd ..ale i tak furt steka :/..