Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pračka Bosch, vyždímá i větší kousky? Nesourodé prádlo?

hertha
13. zář 2017

Ahoj, prosím o radu jakoukoliv majitelku pračky Bosch. Jde o to, že nyní mám jinou pračku, která je tak chytrá, že prostě neždímá, aby se nepokazila. Na reklamaci to není, už jsme zkoušeli. Prosím jakoukoliv majitelku/majitele pračky Bosch.

Jaký máte typ?
A jak je to se ždímáním?
Vyždímá i větší kousky (povlečení,polštářky, dětské dečky)?
Vyždímá i nesourodější prádlo (deku a třeba kojenecké oblečení)? Jak jste spokojené s vypraným prádlem?
Popřípadě co by jste mi ještě poradily při výběru na co si dát bacha?

Moc děkuji už nechci denně brečet u pračky, že zase neždímá. Popřípadě čekat 6 hodin než dopere.

mikula77
13. zář 2017

@hertha máme boženku už dlouho,nejsem u ní tak nevím zda má ještě nějaké typové označení,ale doposud naprostá spokojenost a už ji máme fakt dlouho.Pere,ždímá,vše co se od ní žádá, ždímá dle nastavení otáček.No ale pro zajímavost,před ní sme měli Whirlpool,dlouho sem byla nešťastná jak špatně pere,pak jednou přijel opravář,vypadla do bubnu kostice,opravil,já se zmínila jak špatně pere,nebo aspoň jà mám ten dojem,zkontroloval topnou spirálu a ejhle problém vyřešen,neohřívala vodu,pravděpodobně už to byla vada z výroby....

lv
13. zář 2017

Mam 9 let, typ nevim, co jsem koukala ted, uz se asi neprodava, tehdy byla za 8,5tis, jsem spokojená ve všech směrech.

hertha
autor
13. zář 2017

@mikula77 Díky za info. My taky kontaktovali servis s tím, že nám několikrát řekli, že pračka neždímá protože tam neumím správně dát prádlo. Že tyto pračky jsou chytré a dlouho vydrží. Což je asi pravda, protože v nich raději nikdo nepere. Bohužel pak jsem i dohledala v recenzích, že s tímto problémem se setkalo více lidí a s reklamací neuspěli.

@lv Díky.

mikula77
13. zář 2017

@hertha a jak se dává správně prádlo???Mně ho tam háže syn,15měsíců..

hertha
autor
13. zář 2017

@mikula77 Podle nich více nacpat buben, aby nemělo prádlo možnost se moct pohybovat. 😕Což je problém pokud pereš jednu věc ke které nejde nic přidat. Osobně si myslím, že tím kamuflujou konstrukční vadu. Moje mamka má tu nejlevnější a nejblbější pračku a vždycky vypere a vyždímá vše a to stála sotva 6000kč. Prostě čím je pračka chytřejší tím je člověk blbější.

mikula77
13. zář 2017

@hertha tak máme božku maxx 5,asi už taky bude patřit mezi ty starší typy.

koccour
25. lis 2017

Ahoj, mám stejný problém s týden starou pračkou Bosch . Neždíme nic v rámci pracího cyklu, musím dát ždímání navíc. Praní neustále prodlužuje. Mám pozvaneho servisáka, jsem zvědavá, co mi řekne. Stará pračka ždímala všechno, překvapilo mě to.

hertha
autor
28. lis 2017

@koccour Ahoj, určitě reklamuj a nenech se odbýt, že neumíš prádlo rozložit. Teď mám pračku (nakonec jsem šla do AEG) a vyždíme naprosto všechno.

hedviga2
28. lis 2017

mám túto istú skúsenosť s LG pračkou. Ak sa dajú do bubna dva kusy s naprosto iného materiálu je to ždímanie na štvrťstoročie. Tiež som bola zo začiatku na nervy z toho. Stále sledovať display, či postupuje program. Volala som výrobcovi. Otras. Do starej pračky som narvala tenisky papuče, koberčeky, kdežto táto práčka toto netoleruje. Starú práčku mám doma a pri každom probléme premýšlam o jej oprave. Hlavne, že úsporné, ked žerú energiu naviac.....

koccour
28. lis 2017

Mě k tomu ještě začal blikat senzor pěny ke konci každého praní. Přitom žádná velká pěna se netvoří. Pračka se pak snaží pěny zbavit a prodlužuje praní. A já se na ní tak těšila. Nevyždíme vůbec nic, prádlo je mokrý a těžký... Servisák teď nemá čas, tak čekám.

kolaf
23. únor 2018

PRO koccour
Jak to prosím dopadlo po návštěvě Servisu. Čím to bylo? Mám stejný problém.

koccour
23. únor 2018

Bylo to nakonec odpadem, byl něčím ucpaný. Stačilo vyčistit a pračka běží jak má.