Přejete si někdy být zpět bezdětné?

28. lis 2020

Ahoj. Mám 2 kluky, 4 a 2 roky, plánovaně čekám třetí. Jenže poslední dobou jsem tak unavená tím stereotypem vaření, spaní, pravidelnýho jídla, strojení a rozsuzování sporů, že tak strašně závidím bezdětným kamarádkám tu volnost a občas si říkám, jestli bych bez dětí nebyla šťastnější. Nejsem žádná mladá koza, je mi 32, ale přepadají mě až moc často myšlenky na to, co bych dělala, kdybych se před pár lety rozhodla jinak. Asi je to jen unavené období, ale jak z toho ven? Hlídání od léta absolutní nula, možnost chůvy nebo dovozu obědů není. Bydlíme na samotě, manžel má teď pořád služby a 80 hodin přesčasů není žadný problém:(Znáte to? Co Vám pomohlo?

jakreb
28. lis 2020

@monika3456 Pozri tvoj názor bohužiaľ nepoznám. Ale ja rešpektujem každý názor. To ze sa ti moje nepacia to nie je môj problem. Okrem sprostých reči mas k diskusii co?

jakreb
28. lis 2020

@monika3456 A ty si ozaj solidna. 😀😀😀😀

felixfelicis
28. lis 2020

Mit dve maly deti a bricho bylo hrozny, daleko unavnejsi nez mit deti tri. Vydrz a fakt se to zlepsi. Taky nemam zimu rada, vzdycky pocitam cas do zimniho slunovratu, az se to zase preklopi a zacne dne pribyvat 🙂

astyna88
28. lis 2020

Soucítím s tou depkou. Máma syna autistu s ADHD, solidní nářez na podzimní depky, když se navíc zrusila mateřská centra, kam jsme chodili a já čerpala energii, hernicky, kde syn mel ergoterapii za míní peníz, ne jak teď máme hodinu za litr. Plavání za kačku, teď nic takového není a už mi taky solidně hrabe. Uz čekám, kdy jen zavřou mateřinky, ať máme doma největší bugr....

michaela666
28. lis 2020

Je toho na tebe moc a určitě na to máš nárok. Zkusila bych ten stereotyp něčím nabourat. Uvařit na 2-3 dny, vyprdnout se na uklízení a zkusit děti zabavit něčím "novým". Za chvilku budou Vánoce, třeba něco tvořit. Abys kolem nich nemusela moc běhat a mohla si u toho v klidu vypít čaj. Píšeš, že bydlíte na samotě. Nějaká aktivita dopoledne venku na zahradě, aby se utahali a mohla sis jít po obědě lehnout s nimi. Nemáte někde poblíž v lese třeba krmelec? Dát dětem něco dobrého pro zvířata do batůžku a že by jim šli přilepšit? Nebo sehnat budku na zahradu, bratranec vydržel hodinu sedět za oknem a čekat až přiletí ptáčci" na oběd". Pokud si zvládnou hrát sami, tak postavit doma bunkr. Klidně dva jestli na to máš prostor. Když jsem dětem dala do bunkru baterku, byl na chvíli pokoj. Všechno zkoumali z blízka a jak to vypadá se světlem z baterky a na klasickém světle.
Na depky v tom co se okolo nás děje a navíc ubývá sluníčka trpíme občas všechny. Bez dětí bys měla sice klidnější život, ale třeba se zase nudila a necítila se naplněná. 🙂 Vydrž, určitě bude líp. 🌹

journals
28. lis 2020

@jakreb Čtu tvou několikátou radu v různé diskuzi, kdy si maminky tady na něco stěžují a ty jim tady jako paní dokonalá vysvětluješ, jak se mají vlastně dobře, jak to všechno dělají úplně blbě a ty jsi za hvězdu. Nechci se tu hádat, ale nechceš si dát trochu pohov? Nebuď tak dokonale přísná. Tyhle tvoje řádky nikomu nepomáhají. Sednout na prsty by někdy bylo lepší...

tynka9
28. lis 2020

Ne, že bych chtěla být bezdětná, to určitě ne, ale to víš, že někdy se mi zasteskne po starém životě, kdy jsme si večer vyšli do divadla/na koncert, pak na večeři, vínko, nikdo nás netahal z postele před sedmou (jasně, práce, škola... ale alespoň o víkendu), v noci nás nikdo x-krát nebudil nebo se k nám nestěhoval do postele a co si budeme, i intimní život byl trochu někde jinde... ale nikdy bych své děti za to, co bylo, nevyměnila. Jinak jsme na tom podst podobně - děti 3 roky a 1,5 roku, třetí plánovaně na cestě, sice v malém městě, ale nikoho tu pořádně krom manželovy rodiny neznám. Když už jsem letos chtěla začít chodit do klubíku a snad si tu najít i nějakou kamarádku, tak zase korona... k tomu podzim, brzy tma, počasí radši moc nekomentovat, .... no taky je mi teď trochu neveselo. A taky občas přemýšlím, jestli jsme to třetí přeci jen neuspěchali, že kdybych se dostala třeba na rok zpět do práce, respektive mezi lidi, jestli bych nebyla spokojenější, ale stejně vždy dojdu k tomu, že jsem štastná, že jsme na tom tak, jak jsme a že to snad zvládneme. 🙂

pavlinar
28. lis 2020

Ahoj! Bezdetna ne. Ale urcite mi chybi takovy ten pocit nic nemuset a klidne provalet den u serialu a knizky. Mam jen 1 male dite, takze vlastne pohoda. Ale nuda nebo spis stereptyp me zere.
Urcite je to u tebe tim, ze nemas hlidani, ani manzel nemuze pomoct. Hlidani tez nemame, ale muj je na ho, bez neho bych byla v kelu

autor
28. lis 2020

@michaela666 Diky za povzbuzeni🙂 jo, vsechno tohle delame, chodime ke krmelci, sazime stromky, vyrabime. Jezdime autem do vesnice na nadrazi koukat na vlaky, dame si kakao z automatu. Obcas zajedeme na nakup. Stavime domecky pro skritky, vyrobili jsme krmitko a ptaci budku, ve tme chodime s baterkama, sli jsme s lampionem, do naseho lesa vybrat vanocni stromek, na sisky na adventni venec...Varime, peceme. Varim na dva dny. Troufam si rict, ze deti se nenudi, ze v ramci moznosti si to zjednodusuju jak muzu. Jen me to z niceho nic nebavi a musim se do toho nutit, proste se chci rano probudit a nic nemuset, treba dva dny. Verim, ze to prejde. Ale po dnesni scene pri poobedovem spani uz to na me nejak padlo a musela jsem to s nekym sdilet.🙂 diky za porozumeni🙂

jako_mala_holka
28. lis 2020

Pro me je to nekdy narocne i s jednim ditetem, takze verim, ze dve deti a treti na ceste musi byt jiny zahul, pro me absolutni scifi, ze bych to dala... ale bude zas dobre, uvidis, posilam aspon takto povzbuzeni ❤️ a tech dokonalych dam je tu vic, tech si nevsimej, dobre se placa na internetu, ale kdovi, jaka je realita 😉

michaela666
28. lis 2020

Snad bude mít manžel brzo trochu volněji v práci, ať si můžeš dopřát den lenošení a péče o sebe. Škoda těch babiček, ale někdy to tak prostě je. Potom jim zase bude líto, že vnoučata dlouho neviděli a jak rychle rostou. Klobouk dolů, že v 5 měsíci na rizikáči zvládáš tolik aktivit s dětmi. 🙂 Je vidět, že jsi skvělá máma.

aronek
28. lis 2020

Ahoj, být bezdětná aspoň jeden den. Být sama na WC, ve vaně, v posteli, u vaření... Prostě kdekoliv. Otevřít třeba knížku co chci číst já a nebýt to pohádky, pustit v televizi svůj film a ne jen Déčko. Děti mám čtyři, hlídání nulové a chlap dělá 12ctky. Žijeme taky na samotě do toho zvířata. Už jsem fakt unavená. Dva starší na online výuce, školka zavřená taky a nejmladší se sama odplínkovala, tak jen lítám kolem nočníku. Dnes jsem ale měla úžasný zážitek. Asi po dvou měsících jsem byla nakupovat, chvilku jsem mluvila s prodavačkou a jednou zákaznicí, co a jak doma a ta paní mně objala a koupila mi korálkový náramek. Beru to jako hrozné povzbuzení a ocenění, jinak bohužel nikde není.

autor
28. lis 2020

@michaela666 skvělé mámy na děti neječí před spaním😉 což dneska u nás proběhlo. Tady to spíš jibak nejde, mám výhodu, že jsem venkovní typ. Ale někdy to prostě nejde. Snad bude zítra lepší den🙂

michaela666
28. lis 2020

Já bych řekla, že i těm nejlepším maminkám to někdy ujede a bouchnou. Hlavně, když jsou na všechno kolem domácnosti a výchovy prakticky samy. 😉 Hlavně se tím netrap, zítra bude nový den.

autor
28. lis 2020

@aronek
@pavlinar
@tynka9 jo, to je presne ono. Taky mam obcas pochybnosti o nacasovani. Ale racionalne jsem nechtela tretiho jedinacka, odstrceneho, kdyz kluci jsou partaci. A taky mi je 32, manzel jeste o 5 let starsi. Takze rozumne to asi bylo, ale tenhle mesic je narez, mozna na me dopadlo i to prestale krvaceni, nemocnice a skoro potrat (nastesti se nakonec po 3tydnech krvaceni jen vypudil obri hematom, ale myslela jsem ja i doktori, ze je konec jasny). No a dnesni den asi byl povestna kapka. Diky za podporu, uz delame testo na pernicky a je lip. Zitra bude novy den🙂

autor
28. lis 2020

Holky, vsem, coj, ste me pochopily, moc dekuji za podporu. Dnes proste nebyl muj den, vsechno vypadalo jeste mnohem horsi, nez urcite je. Uz je lip, jdeme delat testo na pernicky a vecer snad tatinek stihne aspon uspavani. Taky to ted tezce nese... Tak jeste jednou dik za povzbuzeni🙂

jakreb
28. lis 2020

@journals Ja len vyjadrujem názor a skúsenosti. Ty mas k teme co? Okrem rypania do slušných ľudi?
Nikde nepisem ze to robi zle len som ju chcela ukľudniť ze moze byt aj horšie. Len tu by ste tu museli vediet citat s porozumením a nie brat všetko vztahovacne. To je cele.

jakreb
28. lis 2020

@journals Btw.tvoje radky pomohli komu?! Ty si radsej sadni na prdel a podlož prsty.

me_druhe_ja
28. lis 2020

hele, ona ta tráva není jinde zelenější.🙂 My jsme v západní Francii, kousek od Bretaně. Zní to strašně romanticky a krásně, ale vidíš. 😃😃 Já bych se "dobrovolně" z ČR nestěhovala, ale přítel tu má děti z předchozího vztahu, takže jsem šla. 🙂 Já taky doufám, že bude líp, az budeme bydlet někde trochu v civilizaci, až budu umět ještě líp jazyk, až budu pracovat a až bude kluk a pak i holka starší, abych s nima už pokecala a pohrala. Takhle celý dny stavím komíny, aby je shazoval atp. Což taky není extra zábavný, co si budem povídat.😃

pavlinar
28. lis 2020

@me_druhe_ja ach Bretan.. tam bych se rada podivala! Jj, zni to romanticky 😊
Ke vsemu ta korona, s ni stejne zijeme tak trochu na samote vsichni 🙄

journals
28. lis 2020

@jakreb Jak že to ten Forrest říkal? Pro hlupáka...? Trochu zvolni 😉
Ale tak on ti to stejně někdo píše v každé diskuzi kam přispěješ, tak možná by to chtělo trochu reflexe.

jakreb
28. lis 2020

@journals Yo Yo pozri do zrkadla. Ty skús zvoľniť. Nemáš nic len sa navazas do iných.
"Komu neni z huru dano tomu neni pomoci". Fakt uz sa venuj radsej sama sebe. Maj sa

jakreb
28. lis 2020

@journals Ešteže sa nudis az tak že hladas iné diskusie a k teme nemas vôbec nic len osočovanie. Ale niekomu aj to stačí ku šťastiu.😀😉

journals
28. lis 2020

@jakreb Tak ještě jinak...
Čtu tvůj několikátý příspěvek a působí na mě strašně arogantně, protivně, nepříjemně. Třeba to tak ani myšleno není, ale z každého tvého příspěvku to tak nějak protivně křičí. Debatu s tebou dál nepovedu, protože nemám nejmenší chuť. Ale pokud neumíš komunikovat jiným způsobem a nevíš jak, tak se ti omlouvám, nemůžeš za to.
Jo, představ si, že dneska mám luxusní den a jsem po dlouuuuhé době doma sama, mám uklizeno, uvařeno, dárky nakoupený a dovolila jsem si přečíst pár nových diskuzí ve kterých vystupuješ.
Co dodat k debatě? Třeba to, že zrovna aktuálně si svých pár vytoužených hodin o samotě opravdu užívám 😎

journals
28. lis 2020

Bude líp. Neboj. Takový den má každá máma 🌷

michaela666
28. lis 2020

@jakreb On tvůj projev opravdu většinou vyzní tak, že " Já jsem mistr světa v pexesu, a ostatní si nemáte na co stěžovat, můžete si za to samy." Asi to tak úplně nemyslíš a snažíš se poradit podle svých zkušeností. Co jsem si všimla, tak se diskuze nakonec odkloní od tématu a řeší se to, jakým způsobem svoje názory podáváš....Možná jenom chyba v pochopení toho co myslíš nebo....?

jakreb
28. lis 2020

@journals Este raz -je to len tvoj subjektivny názor. Aku chces viesť debatu keď ku teme nemáš nič len osocujes slušných ludi s ktorými nesúhlasís. Ale vdaka za pobavenie. Uz ma prosim neoslovuj.

jakreb
28. lis 2020

@michaela666 Presne ako píšes. Treba to len pochopit.😉

kamino
28. lis 2020

Ano, vzpomínám hodně často, je to už 8 let a pořád se mi po svobodném životě stýská. Dneska jsem jela kolem bývalé práce, koukala a podniky, kam jsme chodili po práci na skleničku, kino, kam jsme chodili... jééééé nostalgie 🙂
Úplně bezdětná asi ne, to bych kecala, ted budu mluvit sobecky bez přihlédnutí k psychice dítěte - berte to s rezervou, ale taková střídavka, by byla pro mě naprosto ideální - užít si postele pro sebe, netočit 4 oblíbená jídla, jít se starou partou někam, na víkend na kola, cokoli..... jooooo 🙂 Ale vím, že ten můj závisláček by to nedal, tatínek vzhledem k pracovnímu nasazení prcka ani neuspí, jak říká klasik, musím se postarat o to, co jsem si k sobě připoutala a doufám, že za nějakých 15 let si budu moci užít vše, co mi teď fakt chybí 🙂

journals
28. lis 2020

No, máš tu nějakou vazbu od pár lidí (někdo dal like, někdo se ozval), třeba to tak fakt nemyslíš, ale vystupuješ trochu jako buran. Čímž se tě nechci dotknout, ale opravdu to tak vyznívá.
Co se snažím říct - třeba by tvoje rady i byly užitečné a třeba by i byly ku prospěchu, kdyby byly podávané trochu jemněji, s empatií a citem. To je vše