Při dálkovém studiu na VŠ člověk nedostane titul?

lucyanek
5. kvě 2015

Holky, blbej dotaz, ale taky dotaz. Doteď jsem si myslela, že i při dálkovém studium VŠ člověk dostane titul? Teď jsem četla na stránkách jedné VŠ, že při dálkovém studiu člověk akademický titul nedostane? To se mi nezdá...

lolelole
5. kvě 2015

@lucyanek To je hloupost. Samozřejmě titul dostaneš. Jaká to byla škola ?

tulikiss
5. kvě 2015

@lucyanek a nebylo to treba tak ze si dalkove dodelas jenom neco, jako treba nejaky pedagogicky minimum nebo tak. ja studovala kombinovane(vpodstate dalkove ale na MU je bud prezencni nebo kombinovane) a titul sem ziskala.

teraolli
5. kvě 2015

@lucyanek Samozřejmě dostaneš. Taky jsem dostala 🙂.

maki73
5. kvě 2015

To se nejspíše jednalo o VOŠ a né VŠ, někdy si zkratku zkrátí, aby vypadali lépe, ale na běžné VŠ studované dálkově samozřejmě titul dostaneš 😉.

tulikiss
5. kvě 2015

@maki73 ale i na VOS se tusim dostava dis, nebo ne?

maki73
5. kvě 2015

@tulikiss no určitě, ale dis je dnes titul, který moc nikde neuznávají, když rozdíl ve studiu oproti Bc. je jeden rok, tak z toho už je taková celkem zbytečnost, navíc dis. už se dnes pokud vím v mnoha oborech získat nedá, práva a ekonomie určitě, ale jak říkám, to už si raději udělat na té ekonomce Bc. spíše...kdysi to bylo jiné, když Bc. titul neexistoval, tak Dis. byl vlastně něco jakoby podobného, teta si třeba musela loni dodělávat Bc. protože měla jen Dis. a už to nestačilo, takže 2 roky zahozené a musela dělat znovu další 3 ve stejném oboru, tak nevím no, jestli se to dneska ještě vyplatí...

kija
5. kvě 2015

Absolvent VŠ získá titul po splnění všech podmínek v případě denního, ale samozřejmě i dálkového studia - Bc., Mgr., Ing.... Po absolvování VOŠ absolvent získává titul DiS.
Pokud titul na VŠ chybí, jedná se zřejmě o formu celoživotního vzdělávání.

jitavrtule
5. kvě 2015

@lucyanek bez titulů jede snad akorát systém celoživotního vzdělávání, který většina univerzit nabízí veřejnosti - to jsou přednášky a kurzy pro starší a pokročilé nebo po studiu lačnící mladé a neklidné 🙂 plus třeba pedagogický minimum, co zmiňuje Tulikiss, to se dá většinou odchodit/studovat souběžně s hlavním studijním oborem, titul z toho nemáš, ale ve finále můžeš učit specializované předměty související s tím hlavním oborem.
Jinak běžné dálkové studium (většina škol mu ofiko říká "kombinované") je zakončené stejně jako denní - tj. státnice, písemná práce (bakalářka, diplomka) a na závěr získáš diplom a titul.

tulikiss
5. kvě 2015

@maki73 docela se bojim ze za par let to takhle bude s Bc. prijde mi ze ted uz ho ma snad kazdej 😖

llluckaaa
5. kvě 2015

@lucyanek Při akreditovaném studiu MŠ titul dostaneš i na dálkovém studiu, pokud studuješ některý z bakalářských, magisterských, inženýrských nebo doktorský studií (možná jsou i další, toto jsou ty, které znám já). Škola ale může pořádat i nějaké kurzy, které nejsou pod zmíněnými programy.
@maki73 Titul dostaneš i při dálkovém studiu na VOŠ 😉

llluckaaa
5. kvě 2015

@maki73 Teď čtu tvůj další příspěvěk 😉 On je ale problém, že některé obory se na VŠ dálkově studovat nedají, zato na VOŠ ano - třeba zdravotnické. A tituly degradují obecně, dnes i Bc. má spousta lidí a když už někoho zajímá vzdělání, tak se dívá, ze které školy titul je 😒

maki73
5. kvě 2015

@llluckaaa přesně, já dělám pedagogiku pro Mš, teď se rozhodli, že tedy učitelky musí mít akreditaci přímo pro předškolní vzdělávání, což si myslím, že je naprosto v pořádku, ale do budoucna se chystá, že by měly mít Bc. titul, dokonce někteří ředitelé už teď přijímají jen Bc. učitele, aby se později vyhnuli dalším personálním změnám, až si to ti nahoře zase rozmyslí, ok takže většina mladých holek hned jak to slyšely, tak se preventivně přihlásily na VŠ a dodělávají si titul, jenže to je přesně ono, za chvíli u nás bude potřebovat ekonomickou vš i prodavačka, já v Mš si budu muset udělat Mgr...no totální degradace vysokoškolského vzdělání a hlavně co je podstatné, tak v mém oboru se většina těch holek, co vš studují prakticky skoro nedá použít, nevím, jak je to v jiných oborech, ale u nás to jsou profesionální teoretičky, teoreticky přesně ví, jak se kdy zachovat, jak vyplnit všechny papíry, projekty...ale prakticky s trochou nadsázky dítěti nedokáží ani utřít zadek...já bych své děti svěřila z celé studijní skupiny možná tak 5 lidem...když si představím, že jich budou mít na starost 28...potěš koště

llluckaaa
5. kvě 2015

@maki73 Je v tom hrozný bordel 😝 Ono se jednu dobu mluvilo o tom, že se VOŠ zruší, minimálně ty zdravotnické. A třeba můj obor se dal denně dělat na VOŠ i VŠ a kdybych si mohla vybrat, tak jdu na na VŠ. Jenže program není úplně stejný, na VŠ je mnohem víc teoretičtější s omáčkou okolo, kdežto na VOŠ je to hodně zaměřené na praxi. Když jsem pak byla v nemocnici na praxi, tak mi říkali, že absolventi z VŠ jsou pro ně z počátku nepoužitelní a pacienta by jim taky nesvěřili 😒
Jj, s tou ekonomkou máš bohužel pravdu 😅 Navíc je diametrální rozdíl v kvalitě škol a výuky (má vlastní zkušenost) 😝

lucyanek
autor
5. kvě 2015

Tak to jsem se do toho zamotala... Ano, hledala jsem celoživotní vzdělávání z důvodu, že jsem na mateřské a přemýšlím o VŠ 😉 @jitavrtule Takže v tom případě se mohu koukat na kombinované studium.

O VOŠ jsem taky přemýšlela, ale opravdu když srovnám délku studia, tak je (pro mě tedy) lepší si udělat Bc. Sice to má teď fakt hodně lidí, ale maturitu má dnes už taky snad každej. A na některá místa už čím dál více chtějí VŠ. Souhlasím s tím, že mnoho absolventů VŠ jsou spíš teoterici, jenže pokud bych chtěla slušnou práci (navíc v mém oboru), dostanu ji s VŠ....

Holky, je tu někdo, kdo studoval dálkově VŠ při mateřské? Dá se to? Případně jestli jste některá studovala přímo v Brně... Moc díky 🙂

bunny123
5. kvě 2015

@lucyanek Da se to, ale je to zahul. Musi pomahat partner, babicky.

lrg
5. kvě 2015

@lucyanek To je těžký říct, jestli se to dá. Já jsem na mateřské dostudovala a ještě dělala z domova svoji původní práci na poloviční úvazek. ALE měla jsem obrovskou pomoc v rodině, hlavně u tchýně, která mi třeba před státnicemi hlídala dceru dva týdny téměř celý den a ještě mi vařila 🙂 A taky záleží na škole, já jsem dělala soukromou a můžu říct z vlastní zkušenosti, že opravdu ta náročnost studia není tak velká jako na státní VŠ.

flor1
5. kvě 2015

Ahojky, tak já mám VOŠ i VŠ, ale pouze bc.obor, ten jsem studovala dálkově při mateřské, ale né v Brně a dalo se to..teď mám v plánu Mgr.obor, ale je to pouze denní studium..ale půjdu to zkusit a uvidíme, jak to dám.
Být tebou vyzkouším, za to nic nedáš!

jitahh
5. kvě 2015

Jsou i programy celoživotního vzdělávání, kde když zvládneš všechny studijní povinnosti, tak si můžeš zažádat o přestup do řádného studia (v dálkové formě) a ukončit tak s titulem. Akorát za program cžv se často platí. Ale většinou nemusíš dělat přijímačky🙂

llluckaaa
5. kvě 2015

@lucyanek Já vystudovala v Brně VOŠ při dvou malých dětech a byl to záhul 😒 Kdybych na začátku věděla, jak moc náročné to bude, tak bych se do toho asi nepustila. Proti tomu bylo denní studium Bc. úplná brnkačka 😅 Záleží na škole a studijním programu, já musela dělat i hodně praxe a často dojíždět do školy, takže to bylo náročné ☹

daisyjane
5. kvě 2015

Když se studuje na celoživotním, tak titul není. Studují se totiž pouze některé předměty a ty si pak v dálkovém nebo denním studiu musíš nechat uznat. Ale při klasickém dálkovém neboli kombinovaném studiu normálně titul dostaneš.

jitahh
5. kvě 2015

@daisyjane To sice ano, ale jsou i možnosti, kdy si můžeš zažádat při splnění všech povinností v prvním ročníku o přestup do řádného studia. Pokud to povolí, tak nastoupíš do druháku a už řádně studuješ a pak ukončíš s titulem.

daisyjane
5. kvě 2015

@jitahh Ano, myslela jsem to i tak. Musí se pak přejít do řádného studia. Promiň, nevšimla jsem si, že jsi o tom už zakladatelce psala. Sama s tím zkušenost nemám, tak nevím přesné info.

jitahh
5. kvě 2015

@daisyjane Jo v pohodě, ono totiž těch možností je fakt spousta. Je dobré znát všechny varianty, setkávám se s tím často - ono totiž udělat přijímačky není při současném návalu úplně samozřejmé.

daisyjane
5. kvě 2015

@jitahh Dělala jsem strojárnu, tam se daj udělat přijímačky bez problému. Horší je ten zbytek 😀

jitahh
5. kvě 2015

No právě🙂 Na techniku je málo lidí, ale humanitní obory, tam je narváno🙂

eloana
5. kvě 2015

to mi prijde take hloupost....mam tedy denni studium,ale 5 jsem dodelavala dalkove, neb uz jsem mela dceru..... a titul mam🙂

leg
5. kvě 2015

@lucyanek Ahoj, já začala studovat dálkově když malý byl 1 rok a po prváku se mi narodil druhý prcek a zvládám to s obouma a teď i s prací na poloviční úvazek a to pokračuji na Ing. Nebudu říkat, že to je v pohodě, protože je to teda dost záhul, ale takový ten nárazový. V klidu se plácám 3 měsíce a pak se intenzivně učím třeba měsíc a 14 dní o zkouškovém. Ale díky podpoře rodiny to jde. 🙂

mor48tko
5. kvě 2015

@maki73 VOŠ se studuje 3roky. Takže délka studia na VŠ a VOŠ je stejná.. A znám mnoho lidí, kteří studovali dálkově a normálně titul DiS. dostali..

lindaaax
5. kvě 2015

@leg Obdiv 😎