Příšerná sousedka na nás neustále klepe

tarbici
12. dub 2018

Bydlíme v Praze, v paneláku. kluci, 5 a 2 roky. Bohužel pod námi bydlí paní s dcerou, které na nás neustále klepou. Stačí, aby kluci vstali, začali si hrát, při jakémkoliv spadnutí hračky už klepe. Několikrát jsme s ní měli už výstup. Prý se to nedá vydržet, jaký je od nás hluk. Děti mají v pokojích koberce, v ostatních místnostech je fakt dost silný lino. Ok, chápu, že si chtějí přispat, tak kluky držím třeba do 8, 8.30, koukaj na televizi, prohlížíme knížky. Přesto, když vstanou, tak strasnej problém, při sebemenší hluku na nas něčím triska.(i ve všední den) staci i to, že se po víkendu vrátíme z chalupy, jsme doma 15 minut a už zase. Kluci spí od 8 do 7mi, jsme neustále venku, ale paní je to pořád málo. Už mi z toho hrabe, že už zvažujeme i stěhování. Na druhou stranu, pani není ochotná k žádnému kompromisu, že by si třeba odhlucnila stropy. (my podlahy už měnili, podle firmy to dolů slyšet nemůže být. Co s tím?

dc2015
12. dub 2018

Hele, to je jednoduchý... Snažíte se a chová se jako kráva? Tak se snažit přestaňte... Já ten hle přístup aplikuju obecně, i ve vztahu... Snažím se v tom a tom a ty to neoceňuješ... Pak na to prdím...Jinak o stěhování bych uvažovala jen do baráku, kde je to přeci jen VĚTŠINOU lepší v tomto... Jiný byt může znamenat stejného/podobného/jiného magora...

benetka
12. dub 2018

Jeden čas jsme bydleli v cihlovém bytě, novostavbě a tam bylo slyšet úplně všechno. Pod náma bydleli cizinci, kteří neustále posouvali nábytek v noci, klepali neustále něčím, druhý soused zas provozoval hlučný sex s hekací paní. Několikrát jsem v noci na ně zvonila a zcela bez výsledku. Dcerka naštěsti byla malá (1 rok) tak v noci nic navnímala. Já jsem byla na prášky. Nakonec jsme se odstěhovali a máme pokoj.

tarbici
autor
12. dub 2018

@leneee děkuji moc. On mi právě každej řekne, jak by se na ni vy.. Bohužel v tom ale většina nežije a denně to neproziva no. Ale možná mají všichni pravdu, snažím se a je to k ničemu. Možná jsme ji měli poslat rovnou do háje. Příště tam pošlu manžela, já jsem asi moc měkká. (ten už tam teda jednou byl, poslali se vzájemně do prd.le, chvíli byl klid a znova, pak sem to řešila já, opět chvíli klid a teď zase. Chvíli rozuměj měsíc max.)

biedronka10
12. dub 2018

Uprimne, je jedno jestli jste v byte nebo v baraku. Zalezi na tom jake mate sousedy. My jsme na mini vesnici. Mame malinky stary domecek, zdi tluste 1,5 metru. Od baraku sousedu nas deli nase stara garaz, ktera je spucasti domu. A stejne...baba chodi, smiruje pod oknama a pak vsude hlasi ze slysi rev meho ditete az doma. Uprimne, ja kolikrat ani nevim ze ona existuje, nic slyset neni a ona nwvyleza. Ale kdyz potrebuje tak jde a sprdne me, ze mi mala breci na dvoku v kocarku (9. Mesicni)jenze tam je problem ten, ze ona nenavidi deti. Den pred mym nastupem do porodnice na vyvolavani mi rekla pred par lidmi, ze by ty haranty nejradsi skrtila a at se neopovazuji mit vice deti, ze ona se stehovala na vesnici, aby mela klid. Takze to je o lidech

dc2015
12. dub 2018

@biedronka10 My máme taky jednu sousedku blbku... ale pořád je to přeci jen o kousek lepší než s idiotama bydlet v baráku. My bydleli s děsnýma .... v bytě... šílený.... Ale naštěstí jsme v té době ještě děti neměli. Na další byt jsme měli kliku a měli jsme sousedy fajn, my se snažili, oni neprudili. A v baráku máme jednu takovou... pani... ale ten rozdíl mezi tím, když je přímo s vámi v domě, ten tam vidím... I když je mi jasný, že vaše sousedka bude asi ultrapi... 🙂 a to pak asi nepomůže ani zeď a ostnatej drát :D

myjusiatko
12. dub 2018

@tarbici vykaslala bych se na ni a rozhodne bych deti nepeskovala. Jsou to deti, v panelaku to tak proste je.

cherris
12. dub 2018

Bože, díky za domek bez sousedů, dnes jsem si stěžovala, že je mi tu někdy smutno, právě to přešlo 😁😁

biedronka10
12. dub 2018

@dc2015 to nepomuze no. :-/ my meli na spusedy vzdy stesti. nne kdyz jsme odchazeli z z mesta tak se s nama nasi sousedi loucili se slzou v oku a navstevou a dodnes kdyz se k.me se k nam hlasi. Ale tohle jsem necekala. Myslela jsem ze na vesnici budou lidi preci jen normalnejsi a nevim no...asi by to chtelo pak barak pronajmout nejakemu extra hlasitemu etniku, at je prca.

dc2015
12. dub 2018

@biedronka10 Nebo zkusit s úsměvem oznámit: "Tak čekáme čtyřčata!!!" :D A třeba ji klepne a bude klid :D

biedronka10
12. dub 2018

@dc2015 no toby ji slehlo 😀 to si na triko nevemu. Ale ja bych ji zase mohla servat za to, ze furt chodej okolo baraku se psem a ten nam ochcava zdi

biedronka10
12. dub 2018

@dc2015 ale jsem taktni a nechci se hadat, nemam to rada

kamimnichov
12. dub 2018

Vykaslala bych se na ni. Delas maximum, vic udelat nejde. Naopak: uber. Premyslela jsi, co to udela s detmi a jejich vychvou v dospelosti? Manzel pochazi z rodiny, kde se takhle bral sileny ohled na sousedy (netusim, jestli prudili). V koupelne nesmeli NIKDY promluvit, smat se take nesmeli, hrani? hruza. Vecer se ihned zatahuje, aby nas proboha jen nekdo skrz okna nevidel... Ma vymytej mozek! Dela mi to velky problemy se ridit nesmyslnyma pouckama me mile tchyne. Manzel uz si zvykl, ale kdyz jsme na navsteve u tchyne, tak je to des. Prosim, zamysli se i nad tim, jestli takovehle vzorce a soky chces dat svym NORMALNIM detem! (kor kdyz pises, ze syn se uplne vydesil, ze mu neco spadlo. Jasne, vecmi by hazet nemel, ale aby z toho nemel komplexy).

sonaxoxo
12. dub 2018

Ty joo,me ted jen napadlo..co si promluvit se sousedama pod ni co bydli a zeptat se,jak to maji s hlukem nad nima a kdyby to byli prima lidi,tak za kazdou ranu,co by udelali nad nima,by delali totez jim,co ona dela vam..by koukala slepice..😂😂😂chtela bych videt jeji reakci!!!!uz vidim jak sama rve,ja nic nedelam a debilni soused pod nama si stezuje..na pest..my bydleli teda v pronajmu v byte a pro me teda panelak peklo,opravdu je vsechno slyset..od curani az po suk..🙅nemela jsem na to,ale my mezitim staveli a ted bydlime v dome a teda svaty klid,ticho jak v hrobe🙏sousedi v poho..my teda meli prima sousedi I v panelaku pod

sonaxoxo
12. dub 2018

Jsem to driv odeslala omylem😂😂..nami,bydlela tam pani se synem a kdyz se narodil syn,tak prvni 3 mesice jen prorval,hrozny a sousedi jen chodili a rikali jak mame hodne dite,jak vubec ho neslysi,ze ani nebreci..no koukala jsem jak z jara,kdyz mi dite rvalo I do 4 do rana a to jsem se fakt stydela..je to opravdu o lidech..

meiem
12. dub 2018

Vykasli se na ni a deti nestresuj. Jsou to jenom deti a pokud nejezdi doma na odrazedle nebo nehraji basket tak bych to neresila. Mela jsem podobný problém se sousedem pod nama... tomu vadilo i kdyz jsme dite nemeli a ja ho rusila kdyz jsem sla na záchod. Mate byt v osobnim vlastnicvu nebo v druzstevnim? Zapisovala bych si kdy sousedka prudi a chodí za vami... at mas nejaky prehled o četnosti. Taky jsme předelavali kvuli němu podlahu. Na mojeho souseda zabralo kdyz jsem ho pořádně nahlas servala a vynadala mu na chodbe aby to slyselo co nejvic sousedů (proste mi bouchly nervy po letech zachazeni s nim v rukavičkách). Ted jsme kámoši, omluvil se a ja tez a je klid. Jinak jsem to chtěla řešit na domovni schuzi jako sikanu z jeho strany (chudaka dedulu by z te ostudy ale asi kleplo... všichni sousedi nas tu mají radi, manžel hodne pomaha kdyz je potreba neco v dome zaridit a my s dcerou pomahame místim babičkam do schodu a pod.) Takže kasli na sousedku, pokud chce klid at se odstěhuje do rodineho domu.. s hlukem se v paneláku musi pocitat. Ohleduplnost k sousedum je fain ale zas vsechno ma svou mez.

jitka44
12. dub 2018

Také už se neomezuji.Za každé bouchnutí bych si ještě dupla a hezky v dřevákách. První 2 roky jsem synovi jen zakazovala a stejně to nestačilo. Pak nám za hloupost začali vyhrožovat sociálkou a já přestala s veškerými zákazy. Hlídám jen 6. a 22.hodinu. Některým se prostě nezavděčíte. Sice se ani nezdravíme, ale je klid 🙂

xhex
12. dub 2018

Mně by asi nejvíc zajímalo jak ten hluk reálně je. Takže bych nechala děti doma s manželem, ať si normálně hrajou a šla bych si to k sousedce poslechnout. Podle toho bych postupovala dál, případně bych se optat sousedů co bydlí pod ní - je možný, že ona dělá úplně stejnej kravál, jen jí kvůli tomu nikdo neprudí

veronicka89
12. dub 2018

Bydlela jsem v xx bytech a tohle neznam ...ze bych takhle nekoho slysela...ja bych takhle zit nemohla

lotosek
12. dub 2018

Na mně jednou přišla zvonit sousedka, když jsem vysávala v jednu odpoledne (!). Asi jsem ji rušila při vyspávání kocoviny. Ale mělo to pozitivní dopad - od té doby jsem vysávala mnohem častěji. 😉
Děti už zbytečně neomezuj, ať pak nemají trauma i z toho, že jim upadla lžička na zem. Já jsem vyrůstala v činžáku, kde soused byl znuděný důchodce a bavil se celý den tím, že číhal na kolemjdoucí a zapřádal nekonečné rozhovory a získané rozumy pak šířil dál, takže než jsem otevřela dveře, vždycky kontrola, že je na chodbě klid, a plížila jsem se jako myška, mamka to samé, kolikrát ji vyloženě na té chodbě stopl, i když jí třeba bylo blbě a potřebovala rychle domů. Výsledek výchovy - bydlím teď v baráku a nechodím do předzahrádky v hrůze, že by šla kolem nějaká sousedka a chtěla by se začít bavit, prostě si vždycky vzpomenu na toho souseda, kolem vlastního baráku se plížím tak, aby mne nikdo neviděl. 😕

zlorenka
12. dub 2018

Ja to teda znam z obou stran, byt nucena poslouchat x hodin denne zvuk odrazedla na tvrdy plovoucce prokladany revem (rodicu na decka) ze by clovek volal socialku je docela zaprah na nervy i u flegmatika :D

kachnicky
13. dub 2018

Tak s tím bych byla rychle hotová, řekla bych ji že pokud bude klepat tak ty budeš od 6-22hod dupat. A dupala bych fakt hodně, hlavně v neděli ráno 🕺Ona by si to rozmyslela, když by to měla víc a víc, takhle ví že jí to funguje 😉

tarbici
autor
13. dub 2018

@zlorenka jenže my plovoucí podlahy nemáme. Byly tady, když jsme byt koupili, vše jsme postupně vyměnili za koberce a lina. A na odrážedle se doma nejezdí. Pod paní bohužel nikdo nebydlí, je v přízemí a my nad ní.

katy48
13. dub 2018

Takovým to sousedům se nezavděčíte a vím že to nejde jen tak neřešit. Řeším se sousedem pod námi to samé, ale je to od doby co jsme zrekontstruovali byt a mame "mramorovy koberec do interieru" ano je to tvrdá podlaha, ale s prominutím pokud máte byt v OV tak je pouze vaše věc co máte na podlaze. Taky mi všichni říkají ať dam behounky. Nj jenze kdybych chtela behounky tak nedavam podlahu za 70 tisic. Je to prostě opravdu k lidech na nas soused vybehl at si dame podlozky pod zidle to jsme udelali, pak prisel k uli vysavaci a to uz byla konecna kdyz mi zacal radit jakou nasadu na vysavac mam pouzivat. A kdyz jsme mu oznamili cekame miminko a bude hur tak na to rekl ze nebude ze dite chape ale mermomoci se snazi aby jsme podlahy dali pryc. Lidska zavist je nekonecna. Preji pevne nervy a pokid vas to opravdu ubiji vyhledejte SONu -sdruzeni najemniku a tam vam radi pomohou 😉

lamiaaa
13. dub 2018

Zažila jsem trochu podobné situace-sousedův pes neustále štěkal, když byli pryč a když jsem si stěžovala, tak mi řekli, že to tam nemůže bejt slyšet, tak jsem jim několikrát řekla, ať jdou k nám si to poslechnout a ať u nás čekají než přestane (by se nedočkali, protože štěkal imrvére), to odmítli samozřejmě. Na druhé straně-děda si velmi stěžoval na sousedku, že mu vadí, jak má strašně hlučnou pračku, byly tam spory, několikrát na ní vlítnul a byl z toho na nervy, vadilo mu, že pere po obědě, kdy si chodil lehnout...byla jsem u něj na návštěvě zrovna když jí běžela pračka a říká mi poslouchej ten rachot...no upřímně musela jsem hodně natahovat uši, abych slyšela drobný hukot z dálky, kdyby mi to neřekl, vůbec bych nic nezaregistrovala....takže k tvému problému: co takhle navrhnout sousedce, že necháš chvíli děti doma "hrát" a půjdeš si k ní ten "rachot" poslechnout? Pak uvidíš sama, jestli přehání nebo ne.

baris
13. dub 2018

@tarbici i kdyby jste se odstěhovali, tak vám stejně nikdo nezaručí, že nenatrefíte na takového dalšího blbce .

Já mám naštěstí sousedy v pohodě. Nad námi nikdo není. Pod námi bydleli v podnájmu 2 dělníci. Občas se pohádali, potřískali dveřmi, netopili, ale jinak jsem je vůbec neslyšela a oni tolerovali moje holky, které teda jezdili po plovoučce na odrážedle, občas (furt) jim padalo lego ... Ale tento "vyrvál" holky mohly dělat jen do cca 17 hod. Pak jsem věděla, že se vrací z práce, tak jsem je nechtěla zbytečně prudit a od cca 19hod mají pohádku už i dospělí a chtěla jsem, aby holky už byly v klidu.

Teď se tam nastěhovala rodinka s téměř dospělými dětmi. Je to pro mě trochu šok, protože je pořád slyším. Půl roku vrtali nonstop do 9 večera, teď už jen do 10hod večer hrají na klavír, kytaru ... Ale není to nic hrozného. Oni nás slyší taky.

Je to vždy o vzájemné toleranci. Možná by stačilo, kdyby jste jí na schůzi majitelů bytů řekla, že si budete stěžovat na její neustále klepání. Že levitovat opravdu ještě neumíte, aby neslyšela vaše kroky.

dancamich
13. dub 2018

Nedavno jsme koupili byt a hned po trech tydnech dcera vyndala hadici od pracky z vany ven. Vytrela jsem a letela jsem k sousedum pod nami, abych je nachystala, ze jim mozna bude kapat ze stropu a at mi to nahlasi (pojistka na blbost). Sousedka rikala, ze jsme zlati, ze dcera vubec nedela hluk. No mela srovnani s temi predtim, kde pry byla dcera vetsi cislo nez ta nase. Nechcete klukum pozvat na par dni nejake kamarady? 😀

babanci
13. dub 2018

Měli jsme taky takového nervního souseda, tomu vadilo, že naše dcera dupe, i když jí bylo teprve půl roku a ještě ani nelezla. Taky pořád klepal. Zajímavé, že když on měl děti malé, tak byly pěkně hlučné a my nešíleli, je to prostě bytovka. Ani když v sušárně hrály tenis a tak. Jak naše dcera rostla, stěžoval si pořád a jednou, když měla kamarádku na návštěvě, na holky vyrazil a byl sprostý. Tak můj muž zasáhl, hrozně se pohádali a byl klid. Před 5 lety se odstěhovali. Byt nechali synovi a ten je v klidu. Buď si paní bude muset zvyknou, že nad ní bydlí děti nebo ať se postěhuje.

ladyhacek
13. dub 2018

A má dceru? Jak starou? A kde bydlí? Je pod ní někdo? Zkusila bych se dohodnout na návštěvě zda také nedělají hluk. Jinak jako stěhovat se ????? My bydleli v bytovce a každý víkend tam nad námi přijeli vnoučata jako byli fakt slyšet nejen dupání, ale i řvaní. Nikdy nás nenapdalo zaklepat i když to bylo v v neděli v 7 ráno. Na stropech máme polystyrn čtverce, co mají oni na podlahách nevím.
Asi bych řekla, že jste udělali maximum pořídili nové podlahy atd (kliděn bych pprosila i tu firmu o atest... a hodila to paní do obličeje)
Máte zdravé kluky, které nehodláte poutat k židli. Pokud jí to nevyovuje ať se přestěhuje . a možná bych jo přitvrdila a když bych slyšela tuˇkání tak bych si dupla....

knoflikarka
13. dub 2018

Holky, vy, co máte takového souseda jednoho, buďte rády. My bydlíme mezi samými důchodci, nejdřív nás sousedka upozornila, že vadí i sousedům nad náma!!! jak doma dupeme 😂, tak ok, dali jsme všude koberce. Taky už několikrát klepala, když jsme se po práci v sedm večer odvážili montovat nábytek. Že ta samá paní kouří jak fabrika a když otevře dveře (což dělá často, protože se u ní často schází "sousedský sněm"), jde cítit zápach po celém domě, tak to nevadí. Skoro nikdo nám ani neodpovídá na pozdrav 😀. No a jestli se všechno povede a v říjnu se nám narodí miminko, tak to bude teprv sranda 😄. Ale beru to optimisticky, příští rok se budeme stejně stěhovat do většího.

journals
13. dub 2018

Zažila jsem z druhé strany a je to napalici. Sousedi nad námi mají plovoučky a dvě malé děti (2-3 a 4-5). Děcka běhají zásadně bez bačkor a milují odrážedla. Pokud přijde člověk po práci v noci, tak je to ráno fakt paráda, když vás vzbudí odrážedlo po plovoučce z jednoho konce bytu na druhý, což se samozřejmě mezi neustálým dupáním a skákáním z výšky na zem opakuje. Někdy čekám, kdy se pod nima propadne strop. Pod námi bydlí pro změnu rodina s dvojčaty. Žít mezi tím je někdy dost náročné. Už si ani nepamatuju kdy mě ráno nevzbudilo něčí dítě. Vím, jsou to děti, ale trochu ohleduplnosti by to chtělo.
Moc se těším na to, až jim to oplatíme. Jejich děti budou už velké, tak si to pěkně prožijí z druhé strany. Pokud tu ovšem ještě budeme... zatím nás to donutilo jen dřív koukat na baráčky v okolí. Dlouho takhle žít nechceme. Nikdy jsme za sousedy nebyli, ale někdy k tomu nemáme vůbec daleko. Ono totiž dokud to člověk toleruje, tak si rodina myslí, že je všechno v pořádku, ale dlouho to už nedáme. A to nejde o panelák, ale o cihlovou novostavbu.