Problém s váhou u dcery - podle doktorky nepřibírá, ale mně se nezdá hubená

kacabula
12. led 2019

Ahoj chtěla bych se zeptat malej měl porodní váhu 4850g a 53 cm. Teď nám je skoro 5mesicu a máme 7800g a 69cm a doktorka nám říká že máme furt málo přitom mi to nepřijde že je hubené ba naopak přijde mi akorát
Tak se chci zeptat kolik by měl mít správnou váhu zda je to normální nebo ne

chumlee71
12. led 2019

@kacabula ahoj nezdá se mi, že je to málo. Řekla bych, že je akorát. Říká se, že orientačně by dítě v půl roce mělo mít dvojnásobek a v roce trojnásobek své váhy. Máte ještě měsíc a to klidně může ještě přibrat půl kila a když ne i tak je to ok 😉

lolam10
13. led 2019

@kacabula podle me jde hlavne o pribirani.mimco by melo zhruba pribirat 150g tydne...

jana31990
13. led 2019

Taky bych neřekla že má málo. Tohle jsem to nedávno řešila s naší dětskou doktorkou jelikož mi přišlo že malá moc nepribira. A doktorka mi sama řekla že pokud má faldiky na nožkách a rucickach a krmim ji jak si řekne tak to je v pořádku. Malé je 9 měsíců a ma 8 kg holt asi bude drobná po mě

kacabula
autor
13. led 2019

Pardon má tam být 7800 ale 6800g preklikla sem se

kacabula
autor
13. led 2019

*nemá tam být 7800ale 6800

kittyy17
13. led 2019

6,8 kg je opravdu dost málo vzhledem k porodní váze. Ale vicjidla do něj nenacpeš. My měli opačný problém, 10 kg ve 4 měsících, a nedat mu nešlo 😂

kacabula
autor
13. led 2019

Krmim umělém mlékem (kendamil) pappa krásně nevím kde je chyba že má málo všichni z rodiny říkají že je to dobrá váha ale doktorka ne ta chce aby jsme přešly SPÁTKY na Hipp jenže po něm mi nekaka a brečí mi u jídla
Po kendamil je vše ok hlavně je to z mlika a ne z nějakých doslova sra***

chumlee71
13. led 2019

A příkrmy papá?

kacabula
autor
13. led 2019

Ano
Příkrmy i presnidavky a večer dáváme kašičku

merope
13. led 2019

@kacabula Jaký má doktorka důvod přecházet zrovna na Hipp? Teda co se dívám na web, tak jak Hipp tak Kendamil kupu keců o tom, jak je to z bio mléka 🙂.

kacabula
autor
13. led 2019

Protože Hipp propaguje
Kendamil nám sedí jako jediné vyzkoušely jsme 4 (Hipp, sunar bílý, babylove, a teď ten kendamil který nám sedí)

merope
13. led 2019

@kacabula Takže Hipp je jediný a nejlepší a nejdokonalejší... nejezdí na nějaká zahraniční školení Hippu? Asi nerozumím. Řekla bych jí, že Hipp do dítěte prostě nedostaneš, že u toho jen brečí a nepije a že pokud je Kendamil tedy špatný, ať doporučí něco jiného, ale že s Hippem by to bylo zaručeně horší.

kacabula
autor
14. led 2019

To už sem ji řekla několikrát
A stejně ho furt omiji dokola

kittyy17
14. led 2019

@kacabula ser na ni (doktorku). Některé děti jsou prostě drobné. Pokud malému chutná, tak to neřeš. Hlavně když přibírá aspoň trošku. Kamarádky holčička měla šest kilo ve dvou letech

kittyy17
14. led 2019

Můžeš ještě zkusit Nutrilon, moji kluci z něj byli vykrmeni jako tuleni

kittyy17
14. led 2019

@kacabula řekni doktorce, že krmis tím HiPP, ať dá pokoj 😉

merope
14. led 2019

@kacabula Jako že zná jenom Hipp a nic jiného není dobré?

janovkov
14. led 2019

@kacabula Moje dcera měla také vyšší porodní váhu a pro ni neplatilo "pravidlo" zdvojnasobit áhu v půlroce a ztrojnásobit v roce. To by v roce musela mít 15 kg. A i tak přibírala pěkně a dr nic neřešila. Jen si teď nepamatuju kolik v tom půlroce měla. Nestresovala bych se doktorkou.

kacabula
autor
14. led 2019

@kittyy17 přijde mi že pribira v pátek měl 6800 a dnes má 7kg
Tak snad nám dá doktorka už pokoj
Když to tak řeknu tak když sem byla malá tak sem byla kost a kůže a doktorka máme řekla že pokud pribira tak to nemá řešit
Takže pokud bude mít tahle doktorka ještě nějaké keci tak přejdu k mé bývalé dětské doktorce

kacabula
autor
14. led 2019

@merope jako říkala mi i jiný mlicka jenže ty nám právě taky neseděl a přijde mi že nám nesedel ten ryby tuk atd v tom kendamil má precejenom mlíčko a ne žádné ryby tuky atd

kacabula
autor
14. led 2019

@janovkov já se nějak nestresuju vidím co sní a někdy nechápu co se do něj vejde ale někdy mi třeba sní jen půlku mlicka a po 3 hodinách mi to zase sní vše a nebo si říká že už má dost a já už ho do toho nenutí takže sem v pohodě hlavní je že papa a pribira aspoň něco horší by bylo kdyby šel s váhou dolů a to naštěstí nejde

kacabula
autor
14. led 2019

@kittyy17 nevím no já nutrilonu nějak nevěřím hlavně už sme vystřídaly několik mlicek a už mu nějak nechci víc míchat žaludek aby pak neměl zase problém sem ráda že už kaka sám že mu nemusím pomáhat rourkou

drahmi
14. led 2019

Taky jsem furt řešila váhu u dcery. Narodila se s 3180g a měli jsme problém s kojením. Shodila skoro 500g,než jsme se to spolu naučili 🙂 přibírá pomalu,ji s chutí,ale málo. Naše doktorka je bezva..když se jí ptam,jestli je váha v normě,tak mi odpoví: "prosím vás,nechte ji žít a hlavně ji nesrovnavejte s dětmi kamarádek 😃 ". Pokud vyloženě nehubne, tak není důvod to hrotit. Minulý týden jí bylo 18 měsíců a má 9,7kg.