Problém se sousedy pod námi, nezvládám to psychicky

pes29
11. led 2021

Ahoj holky. Bydlíme v byte už 6 let. Nikdy jsme neměli s nikým problém. Před rokem a něco se nám narodilo dítě. Vše začalo asi před půl rokem, kdy se z bytu pod námi začaly ozývat šílené rány, s manželem jsme si mysleli, ze tam probíhá rekonstrukce tak jsme to neřešili. Jenže já si potom začala všímat, ze rány se ozývají přesně tam kde si zrovna hraje naše dítě. Bylo to v době kdy se začínalo plazit. Říkám to manželovi a ten tomu nechtěl věřit, ze jsem paranoidní..
No pro můj klid jsme na původní podlahy co tu byly ( parkety) pořídili koberce, aby se plazení dítěte nerozlehalo. Jenže bouchaní ze spodního bytu bylo čím dál častější. Dítě začalo chodit a rány ze spodního bytu byly přímo pod dítětem kudy zrovna šlo. Už bylo jasné, ze rány jsou na nás, zřejmě smetakem do stropu. Poradně jsme ani nevěděli kdo ve spodním byte bydli a když jsme to chtěli řešit nikdo nám neotevrel.
Bouchali na nás při každé příležitosti. Když jsme odpoledne luxovali, když jsem koupala dítě, když se dítě jenom pohlo. Už jsem z toho byla psychicky na dně, začala jsem řvát na dítě a děsit se, ze mu něco spadne na zem, bála se každé rány.
Po posledním zabouchanim ( dítě si hrálo na penovych puzzle) už to manžel nevydržel a pověsil se jim na zvonek. Musel ho držet asi deset minut než konečně někdo otevřel. Stala tam holka cca 35 let a manžel ji říká proč na nás bouchá. Já vzala dítě a šla tam taky.
Že prý co si myslíme, ze jsme hluční, tak ji říkám, ze nechápu proč nám to nepřišla říct jako normální člověk, proč na nás buší do stropu,půl roku koštetem a neotevírá nám.
Vylezl z poza dveří i její partner. Tak jim říkáme, ze máme koberce, chodíme v pantoflich, ale proste máme malé dítě které se učí chodit a tak padá a padají mu věci z ruky, ale ze schválně neděláme žádný hluk.
No dozvěděli jsme se, ze jim v podstatě vadí, ze žijeme. Dokonce padla věta, ze co si myslíme, ze v bytě chodíme (létat proste neumíme).

Manžel je věčně v práci. Já s dítětem dopoledne doma, kolem půl druhé jdeme ven a vracím se cca v 6 na koupání a uspavaní.
Oni jsou prý doma 24/7. Pracuji z domova. A pod námi se nedá žít.

Byt je náš, oni jsou v podnájmu. My už máme pozemek a chceme stavět, ale dříve jak za 2 roky to nebude.

Mám tady z toho bytu stres, nedokážu tu žít. Bojím se chodit, bojím se ze dítě chodí hlučně, bojím se ze mu něco spadne. Dneska mu spadla hračka a já na nej s hrůzou koukla až se mě leklo.
Teď jsem ho uspala a brečím, asi už jsem psychicky labilní. Nechci křičet na svoje dítě za něco za co nemůže. Jak tu mám přežít ty dva roky?

annakoko123
12. led 2022

Bohuzel pokud mate v byte dlazbu, dlazdice nebo parkety, i normalni chozeni sousedum pod Vami zaduni. To lze resit tim, ze tyto podlahy vymenite za PVC s kvalitni krocejovou izolaci. Dale na podlahu date silny koberec a v miste kde si dite hraje date penove puzzle. Ono neustale duneni stropu nad Vami je velmi neprijemne a vyrazne snizuje kvalitu zivota, obvzlast kdyz Vas vzbudi. Lide ziji ruzne zivoty, nekdo pracuje nocni a potrebuje se vyspat ve dne. Nekdo pracuje z domova a potrebuje se maximalne soustredit. Pokud ale Vas postoj je takovy, ze v byte nedupete a ze sousedi jsou notoricti stezovatele, ze jim vadi vsechno nebo maji osobni problemy, hluk resit nebudete. Reseni vyzaduje slusnost, ohleduplnost a empatii. Tyto prednosti ale mnoho lidem chybi a nahradila je jesitnost.

orisek56
12. led 2022

Když narazis na debila, tak je úplně jedno jestli žiješ v bytě nebo domě. My jsme ta druhá varianta a vedle nás v době bydlí takový magor, kteremu vadí i to že ve svým domě vůbec žijeme. Ale to už je trochu jina diagnóza, ten by nejradši vlastnil půl republiky jako Babiš 😂

ai30
12. led 2022

@pes29 Ja bych v tomto pripade uplne prestala resit, jestli delam hluk nebo ne a zila normalne. Ono je to bouchani jednou prestane bavit. Jako jsem pro ohleduplnost mezi sousedy, ale oni vas normalne buzeruji, to bych si zase libit nenechala.

ai30
12. led 2022

@pes29 Jo a kdyz budou prudit, tak bych jim rekla, ze kdyz jim vadi hluk z bezneho provozu, at resi odhlucneni bytu s majitelem. Tim bych s nimi skoncila.

petrasipkova1
12. led 2022

Rozhodně bych nějak extremně neokřikovala dítě, co z něj bude, nějaký neurotik. Ti pod Vámi jsou dospělí. Že by to bylo těma parketama ? tchyně je má v domě a je to hodně hlučná podlaha. Vuběc ale nechápu proč to s Vámi nepřišli v klidu řešit oni, srabíci. Osobně by mě zajímalo jaký dělám rámus, jak to zní u nich doma, když manžel nahoře v bytě chodí, upadne mu něco na zem, vyskočí, luxuje apod.
Bože díky za náš dům, kde děti neustále lítaj na koloběžkách, motorkách, bruslích a řvou na celý dům. Pračku a sušičku a myčku pouštím na noční proud 😀 Hlavně se nenervuj, nestojí za to.

orisek56
12. led 2022

@annakoko123 debilovi se nezavdecis i kdyby jsi litala v eropoanu. Spíš mají sousedy, kteří mají nějaký komplex, frustraci či zlobu obecně, s takovými je problém a bude vždycky, vím o čem mluvím.

hojda
12. led 2022

A co máte na podlahách na povrchy? Pro ně je snadné se odstěhovat, když mají problém, ne? Mě dělal v bytě hluk soused nad, ale to byl úplně jiný level, celý den spal a celou noc party, hrálo se na kytaru, popíjelo, tahal si domů bezdomovce, bylo to fakt šílený peklo. Možná bych je i poprosila, jestli si to k ním můžeš jít poslechnout (nechat dítě třeba s tatínkem), jak hrozné to tedy je...

zelenaesmolda
12. led 2022

@pes29
Vykasli se na ne,ja bych na ne naopak podala stiznost,ze vas obtezuji.
Asi bych jim natvrdo rekla,ze kdyz jsou v podnajmu a neda se pod vami zit,tak at se odstehuji.Ze vy se vzhledem k tomu,ze byt vlastnite nikam stehovat nebudete.

danvitka
12. led 2022

Tak jim bych přála bydlet pod náma (naštěstí my jsme první patro) 😁 naše dítě řve, křičí, brečí, zpívá, dupe, jezdí na motorce 😁 já cvičím, práskám dveřma, pes štěká 😁
Mě třeba mnohem víc vadí, když se někdo vybavuje na chodbě. Proč nejdou kafrat k sobě na kafe ty lidi? Já pak doma slyším každé slovo a i to co bych nechtěla 🤦‍♀️😁