Sousedka. Co dělat?

jsme
27. čer 2020

Tak vás tady zdravím. Zatím jsem se sem chodila jen uklidnit a po číst co se komu daří a nedaří. No teď mám sama problém a nevím co dělat. Jde o to že bydlíme v pronajatém bytě s dvěma klukama 6 let a rok a půl. Sousedka pod námi si u nás byla stěžovat hned první den co jsme se nastěhovali. Že prý děláme něco s elektřinou a jí nejdou lampičky. Ujistila jsem jí že nic s elektřinou neděláme. Asi za půl roku bušila znovu se slovy vy máte dítě! Říkám ano malého syna. No hrozně dupe a odešla. Takhle se to párkrát opakovalo ale už tak nějak v klidu. Předevčírem na nás ale nastoupila znovu že jak už tu jsou dva tak že se to nedá a jak jsme hrozní. Hrozně dupeme, kluci musí něco neustále tahat po zemi nebo něčím mlátit a ona to už nemůže vydržet. Stále se mě ptala jak to jako vyřeším a já jí celou dobu slušně říkala že nevím jak to mám řešit. Kde to jde tak máme koberec, kluci mají zakázáno si hrát jinde než na koberci. Rozhodně nejsem z těch matek co dětem dovolí vše jen proto že jsou to děti. Vím že na ně nikdo není zvědavý

jsme
autor
27. čer 2020

Takže si nemyslí že jde o nějaký super rachot. Ale ona mě sprdla jak malého parchanta. Svedla na nás věci co dělají sousedi. Já jsem teď ale úplně mimo, normálně se bojím doma fungovat. Luxuju s tím že čekám zvonek a po desáté už jsem ani nešla na záchod. Ona mě prostě okradla o pocit že jsem doma v klidu a pohodě a nevím co teď s tím...

sister05
27. čer 2020

@jsme co říct. Přestěhovali jsme se do většího. Před třemi týdny zvoní sousedka,že mi tu dítě furt běhá a tak. Jo, desetiměsíční dítě se naučilo lozit a běhat neumí. Nenechala si nic říct,furt povídala to své o nemocném manželovi a o tom,že nemají díky nám klid. Taky jsem neuměla reagovat a nervy zapracovaly,takže jsem dva dny do sebe ládoval sladký ( při dietě super). Nicméně tu velkou koriguji ,ale sorry,mimino fakt neprivazu. Nebudu bránit vlastnímu decku ve vývoji. Samozřejmě se snažím dát dokupy co jde- na rozvrzane parkety víc koberců ,být hodně venku a další. Ale nenechám si kecat do života.

jsme
autor
27. čer 2020

@sister05 takže to samé co my. No já jíst nemůžu vůbec, je mi špatně od žaludku z toho. Já jsem jí taky říkala že tomu malému těžko vysvětlím ať nic nehází na zem a nedupe. Taky jsme hodně venku ale ani to jí nestačí. A opravdu mě dostalo když mě obvinila že děláme bordel i na chodbě v baráku, což opravdu můžu odprisahnout že neděláme my ale sousedi od vedle. Ti mají taky dvě děti a ty křičí a brečí neustále, jezdí doma na odrážedlech, kopou míčem a tak. Mě je to jedno ale ona nechápe že to slyší i od nich a ne jen od nás 🤦‍♀️

sister05
27. čer 2020

@jsme vykašli se na to. Nech partnera,ať si s ní promluví. Nebo se příště aktivně zeptej,co by si představovala,abys udělala. Miminu bránit ve vývoji nemůžeš. V létě můžete být na hřišti. Zkus ji něčím vzít vítr z plachet. A dej si palačinky s marmeládou,kafe se šlehačkou a Lexaurin. To bude cajk.

jsme
autor
27. čer 2020

@sister05 manžel je flegmouš tomu je to jedno 😅. To už jsem se jí ptala teď a ona mi jen odpověděla jestli teda já mám pocit že je to normální. Opravdu diskuse žádná jede si svojí a tečka. Ještě při tom neustále odchází a zase se vrací což mě přijde dost neslušný. Dneska se jdu uklidnit k babičce tak jí řeknu o něco turbo sladkého 😅🤦‍♀️

jipe
27. čer 2020

@jsme jsi měla říct, že jo, že máš pocit, že je to normální 🙂 Ne, ted vážně, můžeš jí nabídnout, že si to k nim půjdešposlechnout a schválně, at manžel nechá děti proběhnout po místnosti a hodit nějakou hračku na zem, at víš, jak moc je to slyšet. Nad námi kdysi bydlela rodina,5 dětí, bez koberců,bylo to jako stádo slonů, ale přes den to nikdo neřešil. Ted je naštěstí sousedka pod náma věčně v práci a manžel jí vrtal nějakou poličku, tak dělá, že děti neslyší 🙂

zelenaesmolda
27. čer 2020

@jsme
odkazala bych ji na to,ze neporusuju nocni klid a nedelam nadmerny hluk.Jestli ma problem muze si odhlucnit strop.
Problem ma ona,ne vy takze bych se na nejakou nevrlou babu vykaslala a jela si podle sebe.Kdyz zazvoni tak neotvirat.Rekla bych ji,ze vsechno jste ji uz rekla a nemate dal o cem diskutovat.Jestli ji vadi sousedi at si koupi dum na samote u lesa.

jsme
autor
27. čer 2020

Nad námi mají děti 3 nejstarší je 6 takže vím moc dobře jaké to je. Klepou se mi skleničky ve skříni, ale nikdy mě nenapadlo si na ně stěžovat. Děti prostě dupou. To jsem jí i říkala že nad námi je to takhle a ona na to že to určitě ne že to dupeme my. Přijde mi že je úplně mimo. Vůbec mě nepustí pomalu ke slovu. Kvůli ní jsem v zimě volala majiteli jestli může sehnat instalatéra že prý má od nás flek v koupelně a něco s trubkama že smrdí. Tak jsem to zařídila a instalatér pak k nám přišel, že ten flek je už xlet starý a suchý a paní má ucpaný odpad a proto to tam smrdí. Takže nic za co bychom my mohli, neřekla ani B.

jsme
autor
27. čer 2020

@zelenaesmolda nad tím jsem taky přemýšlela, protože opravdu kluci si sice hrají a dupou ale je to normální hluk. Rozhodně tu nehrají na honenou a pod. Její argument je že ona je tu od doby co to tu postavili a od té doby co jsme tu my tak se tu nedá být. Přitom se sem nastěhovali asi tři další rodiny hned rok po nás. Ona všechen rachot ale svádí na nás. Pomlouvá u všech sousedů. Právě že jsem vychovaná tak že tohle neumím, proto jsem z toho asi tak v háji. Neumím jí ignorovat a být nad věcí když vidím jak jí vadíme 🤦‍♀️

zelenaesmolda
27. čer 2020

@jsme
ale to,ze je tam od doby,co to postavili neni argument.Je to jeji problem,ne vas.Ja bych to proste ignorovala a hotovo.Vis,ono je prave problem s tou vychovou-ze nas rodice od malicka ucili,ze "pujc hracky nebo si s tebou nikdo nebude chtit hrat" a "takova oskliva holcicka jsi kdyz places" nebo "okamzite prestan vyvadet,nikdo na to neni zvedavy".
Presne tyhle vychovne postupy nam vstepily do hlavy to,ze nas neustale musi zajimat co si o nas mysli ostatni jenze takhle to nefunguje.Nezavdecis se vsem.A bohuzel u nekterych lidi ty hranice musis pevne stanovit nebo ti budou skakat po hlave prtooze cim vic ustoupis,tim vic si budou dovolovat.

jsme
autor
27. čer 2020

@zelenaesmolda to samé mi řekla máma 🤦‍♀️ že s ní diskutuju a proto si tak dovoluje. Já si prostě jen nebyla jistá jestli není v právu. Ale podle všeho není. Jen chodí buzerovat ale ani jednou nepřišla s nějakým nápadem nebo řešením.

jsme
autor
27. čer 2020

@zelenaesmolda hlavně pro mě poslat do háje 70ti letou paní je prostě úplně nemyslitelný 🤦‍♀️😅

martiina_k
27. čer 2020

Hele ona fakt může slyšet ty sousedy nad vámi. A myslet si, že to jste vy. Jenže to ona neuzná. Takhle nedávno šel manžel po schodech (což teda taky už od sousedky dostal sprda, že musí vytírat, když chodí po schodech, ať jezdí výtahem.... až jednou takhle stěhovala starej koberec do velkoobjemového kontejneru a manžel zrovna takhle šel po schodech, tak jí pomohl ale neodpustil si poznámku, že kdyby jel výtahem, tak se s tím dře sama :D ).... a bavili se tam dva sousedi - jeden pod námi a druhej ještě pod ním. A ten o dvě patra pod námi říká tomu druhému, co tam pořád dělá za rekonstrukci, že furt něco zatlouká apod. A ten soused pod námi mu říká - to si vyřiďte tady se sousedy nade mnou.... jako my tady snad ani nemáme kladivo, prckovi občas něco spadne, nebo něčím flákne (no normální skoro tříletý dítě), občas dupe, snažíme se ho samozřejmě korigovat, ale nejde po něm pořád řvát - neházej s tím, nedupej, neběhej, neskákej... to prostě nejde. A chápu, že ti to není příjemné, mě taky při každém jeho skočení, nebo dupání naskakuje v hlavě - co asi říkají sousedi. Naštěstí pán pod námi si nikdy stěžovat nepřišel, tak snad nás toleruje 🙂

zelenaesmolda
27. čer 2020

@jsme
nemusis ji rict primo "jdi do prdele,ty stara carodejnice"
staci slusne rict,ze chapes,ze ji to rusi ale ze mate male deti a nic s tim bohuzel neudelas.Ze mate v byte koberce a snazis se,aby kluci nedelali kraval ale jsou to deti a v panelaku se s tim proste musi pocitat,ze neni hrobove ticho.Ze nocni klid neporusujete a ani to neni nadmerny hluk,ktery by narusoval bezne souziti a ze vic k tomu nemas co dodat.

adinka19
27. čer 2020

@jsme Tak, ja k tomu pridam zkusenost z druhe strany. Nevim, jak moc v dusledku hluk delate ci nedelate, ale my, meli v panelaku sousedy, kteri meli 3letou holcicku a male mimino. Ze mimino place, o.k., to jsme schopni pochopit, ale vecne mlaceni veci o podlahu, tahaci rachtajici hracky, sileny dupot (bohuzel tady ani nebyla vule si poridit koberec), vecne hlasite hadky (tak nahlas, ze jsme slyseli slovo od slova, nadavky), rvani po detech hned po sedme rano (tedy zrejme bezprostredne po probuzeni, hazeni hracek psovi (pitbulterier), jezdeni po parketach na nejakem odrazedle ci co, to bylo moc. Kdyz jsme sli pozadat o to, at se ztisi, poridi koberec, nebo cokoliv, byli jsme opakovane poslani do pr***e. Dopadlo to tak, jsme se jezdili po nocni vyspat na chatu, protoze doma to neslo a nakonec se odstehovali. Oni byli majitele bytu, my taky... dva roky jsem se doma poradne nevyspala, to taky neni zrovna fer. A abych si odhlucnovala na sve naklady strop? Tak to pardon, ja preci hluk nedelala, nikoho neobtezovala. Takze ja bych se na tvem miste take snazila domluvit, prip.jak rikas pozadala o radu, jak vyjit vstrict, jinak to bude vecne dohadovani, vecny boj ☹. Nutno rict, ze ten randal sel normalne natocit na mobil, coz, jak pisete zrejme nebude vas pripad 🙂.

janedv
27. čer 2020

@jsme jestli jste v podnajmu, zavolala bych majiteli. Ze se chces poradit, ze sousedka si stezovala. Ale ze mate koberce, ze sve strany delas co muzes abys hluk eliminovala, ze nejspis na chodbe a v byte slysi sousedy a ne vas. At to majitel vi. Pac jestli mu prvni zavola ona, budete v slozitejsi situaci
Za druhe, slusne bych ji rekla, ze delat co se za dobre sousedske vztahy da povazovat - a delas maximum. Tluste koberce, atd. Ze tady ziji i jine deti a zvukove vlny se siri ruzne. Takze to jde slyset odevsad, ale zda se to jen od vas, coz neni pravda. Nic se na to zmenit neda, tak to je a jestli potrebuje klid, musi si koupit byt v poslednim patre nebo dum. Tecka. Vic se s ni nebavit.
Tobe pro uklidneni - kamaradka mela stejnou vysiraci sousedku. Vyhrozovala, ze je da na soud. A dala. A vis co? Soud odmitl vubec prijmout zalobu jako naprosto neopodstatnenou. Takze vam nic nemuze. Uklidni si, na zachod si normalne dojdi, splachovani neni ruseni nocniho klidu, probuh 🙂 kup ty nejtlustsi koberce z ikea (vysoky vlas, fakt mekkoucke, na hrani ideal. Za 2tis jeste maly vykonny rucni vysavac at ty koberce rychle projedes a nedela to hluk. A mas vystarano.
Ze sve strany delas max, na soud te dat nemuze, tak se drz 🙂

denny27
27. čer 2020

Jestli nedupou děti po 22.hodine, tak si může leda tak......
Nad námi jsou kolikrát taky rány, protože tam soused asi přesouvá nábytek, ale nikdy jsem nic neřešila. I kdyby tam privrtaval poličky, tak mi je po tom prd. Hlavně, já mám zase hlučný děti, kolikrát jsou slyšet ještě 10m od oken venku......a já vlastně asi taky, když je okřikuju😟😄

jsme
autor
27. čer 2020

@martiina_k to dělají spíš sousedi vedle nás. Ty má na šikmo od obýváku. Ona jednu dobu vypadala že to pochopila že se snažíme být fakt v klidu. Očividně to tak jen vypadalo..

jsme
autor
27. čer 2020

@zelenaesmolda to jsem jí ale říkala a stejně si mlela svojí co s tím hlukem budu dělat..

janedv
27. čer 2020

@jsme co s tim hlukem budes delat - rict - koberce a cas. Az deti vyrostou, bude to lepsi. Jinak se to resit neda, tak to proste je

jsme
autor
27. čer 2020

@adinka19 tak taky samozřejmě buší hračkami o zem ale to je hned okriknu ať to nedělají. Psa nemáme odražedla jen venku. Tahací hračky nemáme. Opravdu jen běžné hraní dvou dětí. O radu jsem žádala ale neměla žádnou. Tak já nevim..

jsme
autor
27. čer 2020

@janedv to mám taky v plánu ono by totiž asi i celkem pomohlo vyměnit ten podklad. To jsem jí vše v podstatě říkala, odpověď ne to děláte vy to nemůže být někdo jiný. Aha tak to jsem ráda že je to takhle to jsem nevěděla 😳 popravdě po tom všem s ní plus ještě korona, nemáme teď peníze na nové tlustší koberce 😅🤦‍♀️

luciina
27. čer 2020

@jsme jak přijde, vem děti a jdi si to poslechnout. Tím bys jí přesvědčila, že to není od vás 😁

janedv
27. čer 2020

@jsme tak na to kasli. Fakt vam nic nemuze. Jen bych fakt mozna na svou stranu ziskala majitele, at baba nevyhrozuje, ze mu zavola a vas necha vyhodit. Coz samozrejme nemuze, ale mela nys nervy v kyblu

sister05
27. čer 2020

@jsme nepřišla s řešením? Tak tou nás jo - mám v pokoji vymyslet miminu smysluplnou klidnou činnost - asi pletení nebo háčkování...
@zelenaesmolda Tvoje argumenty si s dovolením vypíšu a použiji, dík :-*

adinka19
27. čer 2020

@jsme Tak pak, jak tady radi luciina, jit si ten hluk poslechnout... preju, at se Vas problem brzy vyresi ke spokojenosti obou stran 🙂.

krupka3
27. čer 2020

Vubec bych se s ni nebavila, dala bych pozor jen v dobe nocniho klidu. Jinak nech deti byt detmi, zvlast pokud vis, ze nic extra hrozneho tam nedelaji, a baba at si polibi. Zvonit na vas muze kolik chce, pripadne vypnout zvonek za dverma 😉

zelenaesmolda
27. čer 2020

@sister05
co konkretne se ti libilo? 🙂

sister05
27. čer 2020

@zelenaesmolda "nemusis ji rict primo "jdi do prdele,ty stara carodejnice"
staci slusne rict,ze chapes,ze ji to rusi ale ze mate male deti a nic s tim bohuzel neudelas.Ze mate v byte koberce a snazis se,aby kluci nedelali kraval ale jsou to deti a v panelaku se s tim proste musi pocitat,ze neni hrobove ticho.Ze nocni klid neporusujete a ani to neni nadmerny hluk,ktery by narusoval bezne souziti a ze vic k tomu nemas co dodat." - ale škoda té zadele....u nás je pech, že tu jsou rozvrzané parkety a na nich zátěžák. Dítě zabírá koleny a dlaněmi a to je rachot. A co můžeš říct ročnímu prckovi?

zelenaesmolda
27. čer 2020

@sister05
no nic mu nereknes a jestli ma sousedka na to,aby vam vymenila podlahu tak at to klidne zacvaka ale ty na rodicaku na to finance nemas,bych ji to nandala :D