Prodej oblečení z Anglie. Máte zkušenost?
Ahoj holky, máte někdo zkušenosti s prodejem oblečení z Anglie? Chtěla bych na zkoušku koupit nějaký balík a prodávat to po internetu, ale bojím se, že mi přijdou šeredné a nekvalitní věci. Nevím od koho to brát, nemáte s tím někdo zkušenosti? 🙂
Stručné shrnutí
- Dovoz a prodej balíků second hand oblečení z Anglie má vysoké riziko velmi rozdílné kvality: uživatelé hlásili jak „220 ks špinavého, smradlavého oblečení“ za 3 600 Kč, tak „40 kg oblečení za 3 390 Kč“ s věcmi „první třídy“.
- Hlavní skryté náklady a práce jsou doprava (uváděné ceny 550 Kč za malý kufr a 1 100 Kč za velký), praní, žehlení, focení a popisování zboží před prodejem.
- Některé firmy (uvedený příklad „Londonshop / kotatka.mimishop“) mohou způsobit problémy s kvalitou a vracením peněz; jedna zákaznice čekala na vrácení téměř 3 měsíce.
Nejčastější otázky
Q: Kde koupit balík oblečení z Anglie pro další prodej?
A: V diskuzi byly zmíněny zdroje jako secondhand-olomouc.cz, české dovozkyně („second hand momik“), firmy typu Londonshop (kotatka.mimishop) a dovoz přes místní osoby žijící v UK, případně nákup přes charity shops v Londýně.
Q: Kolik stojí typický balík a jaké jsou příklady cen z praxe?
A: Konkrétní příklady v diskuzi: balík 220 ks za 3 600 Kč (uváděno jako špinavé), 40 kg balík za 3 390 Kč (uváděn jako kvalitní), 10 kg balík dětského oblečení u Londonshop byl hodnocen jako nekvalitní.
Q: Jaké jsou náklady na dopravu a konsolidaci zboží z UK?
A: Uživatelka uváděla nejlevnější varianty dopravy 550 Kč za malý kufr a 1 100 Kč za velký kufr; jiní doporučují konsolidaci u osoby v UK, která zboží posbírá a pošle hromadně.
Q: Jaká jsou běžná rizika při nákupu balíků second hand oblečení z Anglie?
A: Rizika popsaná v diskuzi zahrnují špinavé a zapáchající kusy, množství anglických uniforem, chlupy na oblečení a obecnou nevyrovnanost kvality mezi balíky.
Q: Jak řešit reklamace a vrácení peněz u zahraničních dodavatelů?
A: Příklad z praxe: zákaznice, která vrátila balík Londonshopu, čekala na vrácení peněz skoro 3 měsíce a uvádí, že bylo potřeba opakovaně kontaktovat firmu, včetně telefonátů manžela.
Q: Vyplatí se to jako přivýdělek nebo jen pro obléknutí vlastních dětí?
A: Podle zkušeností je to často spíše náročné na práci než výnosné; několik uživatelek uvádělo, že si ponechaly věci pro děti a zbytek věnovaly charitě nebo že prodej nestačil pokrýt práci s údržbou a inzerací.
Závěry z diskuze
Shoda
- Kvalita balíků z Anglie je velmi nepředvídatelná a může být od „první třídy“ po „špinavé, smradlavé“ kusy.
- Prodej second hand dovozu vyžaduje značnou práci: praní, žehlení, focení a popisování zboží.
- Při nákupu z ciziny je třeba počítat s dopravními náklady a rizikem komplikovaného vrácení peněz.
Sporné názory
- Někteří uživatelé hlásili dobré zkušenosti s 40 kg balíky za 3 390 Kč a čistými, prodávatelnými věcmi, zatímco jiní dostali 220 ks za 3 600 Kč plných špíny a uniforem.
- Někteří považují nákup přes místní dovozce v ČR za spolehlivější, jiní preferují nákup přímo v UK nebo přes známé v Londýně.
Otevřené otázky
- Kde najít opakovaně spolehlivého dodavatele/velkosklad z UK s konzistentní kvalitou?
- Jaká je skutečná marže po započtení nákladů na dopravu, praní, čas a poplatky za inzerci?
Zmíněné značky a firmy
secondhand-olomouc, second hand momik, Londonshop, kotatka.mimishop, mimishop, giraffik.cz, mimibazar
Zmíněné produkty a metody
balík oblečení 220 ks za 3 600 Kč, balík 40 kg za 3 390 Kč, balík 10 kg dětského oblečení, doprava 550 Kč (malý kufr) / 1 100 Kč (velký kufr), charity shops, velkosklad, praní, žehlení, focení a inzerce, vrácení peněz (reklamace)
Místa a osoby
Londýn, Uherské Hradiště, Milena, Markéta, Denisa
Chtěla bych upozornit na firmu Londonshop, která prodává použité oblečení a lisy z Anglie. Já jsem si od této firmy objednala 10kg balík dětského oblečení z Anglie 1.jakosti a z toho, co mi přišlo, jsem byla zhnusená. Určitě balík neodpovídal 1.jakosti, takové věci bych už jen věnovala na charitu…
Dobře ne vždy se zadaří, tak jsem balík obratem vrátila zpět a požadovala vrácení peněz a to byl největší kámen úrazu. Na peníze jsem čekala skoro 3 měsíce a myslím si, že kdybych je téměř každý týden neotravovala a nakonec jim nezavolal i manžel, peněz bych se nedočkala.
Proto chci před touto firmou varovat i ostatní, raději si od nich nic neobjednávejte a pokud již také bohužel čekáte na vrácení peněz, hlavně to nevzdávejte!
Markéta
Ja bych chtela pridat zkusenost s Londonshop neboli kotatka.mimishop z Uherskeho Hradiste. Objednali jsme minuly tyden balicek za 3390kc 40kg obleceni. Prisli veci opravdu krasne, prvni trida, sice veci spise kojenecke ale nasli se i vetsi na dve dcerky. Vecicky hezke pekne neznicene vonave. Akorat se musi vyzehlit. Objednali jsme dalsi balicky a zatim jsme spokojeni 🙂
Já jsem si asi před 2 lety koupila lis dospělý dámský a to dvakrát. Nejdříve přišli relativně pěkné věci, dobře se i prodávali. Ale druhý balík děs a hrůza - nakonec jsem to naházela do kontejneru na charitu. Takže záleží kus od kusu.
Kamarádka si takto objednala dětský a říkala, že je s tím hodně práce, všechno vyprat, nafotit, nacenit, odesílat.... Že se jí to ani nevyplatilo...
Já teď koukám na stránky giraffik.cz - má někdo zkušenost??
@deniska74
@deniska74 Dobry den ja ziju v Londyne. Zde nejsou zadne secondhandy ale charity shops a vydelky jdou na dobrocinne akce. Ale mozna bychom se mohly domluvit- latecia@centrum.cz
Tohohle bych se trošku bála...Abych na tom právě neprodělala tím že by to zboží přijde vadné a poškozené. Sama jsem to tedy nikdy nezkoušela, ale nevím.
Tak zaruku vam neda asi nikdo. Leda si nakoupit od nekoho kdo ma stale zakazniky. Ale jak tak ctu prispevky nekteri si mysli ze nakoupi nove, znackove, pekne za malo penez tak na tom bych prodelala spis ja pze doprava do cr je draha. Nejlevnejsi varianta prepravy by byla 550 za maly kufr, 1100 za velky, dotycny by musel platit predem pze jinak to nejde...detske oblecky se snadno uspini, takze nejaky flicek v kazde varce bude...tusim ze ty prodejci to dovazi z nejakeho velkoskladu v cr ktery dovazi v uk neprodejne , vyrazene hadry pze to by to jinak slo do zdejsich charity shops. Ale to je jen ma domenka.
Já jsem nyní otevřela sekáček eshop a prodávám sekáčkové oblečení z dovozu z Anglie. Jsem zvědavá jestli se to chytne. Já mám s objednáním dětského lisu dobrou zkušenost. Vše bylo čisté, vyprané, žádné díry a věcičky hezké. Je s tím práce ohledně focení, textů,oceňování apod, Ale obleču si i vlastní holky 🙂 a ještě něco snad prodám 🙂 Tak držte palečky
@klaraalucka držím palce jak vám to šlape?taky to chci zkusit ale musím sehnat prostory.
@lancore ja prodavam z domova. Zalozila jsem si eshop na netu. Nafocuji ocenuji rovnam skladam. Je to prace jeste s detma ale da se to. Snad to bude vydelavat 🙂
@klaraalucka také začínám zvažovat, neočekávám velký výdělek, spíše obléct vlastní děti a zbytek rozprodat, jak Vám to zatím jde?
@latecia taky jsem zila nekolik let v londyne,nektere charity shops jsou fakt super,koupila jsem treba zahradnicky na miminko za 10p nebo dupacky za 50p
@klaraalucka ahojky, muzu se zeptat jak ti jde ten eshop s oblecenim? taky o tom uvazuji , dekuju 🙂
@nonam_ už jsem dávno zabalila pár kšeftů bylo ale ani na správu eshopu to nestačilo. Veci jsem vybrala nakonec holkám a zbytek charita. Je toho prodeje prostě moc ...

@isabel26 Je na pani nejaky kontakt? Dekuji Denisa