Prosím poraďte, využily jste kojící polštář?

verunka2292
8. pro 2015

Ahoj holky, mám otázku hlavně na vás co už doma dítka mají.Chci se zeptat zda jste využili kojící polštář?Mám vybraný tento : http://www.majka-shop.cz/kojici-polstar-zluty/ .Není to uplně levná záležitost,proto mě zajímá zda jste ho využili nebo je to "zbytečnost".Děkuji 🙂

barbecue
8. pro 2015

Ja rozhodne doporucuji. Mam od jineho vyrobce, ale stejny typ vyplne a spokojenost maximalni. Je krasne mekky, nesusti a je skvelej i jako polstar na cteni, kdyz lezis v posteli a das si doprostred hlavu, tak si tim muzes podlozit obe ruce - moc pohodlny, doporucuju. Ja uz ted s kojenim pomalu koncim, ale na to postelovy cteni si ho necham☺

ovecky
8. pro 2015

Já si ho koupila na mnohá pozitivní doporučení (švagrová, kamarádky), používat jsem zatím nezačala (rodím až za pár týdnů), ale říkala jsem si, že i kdybych ho neměla na samotné kojení, tak je dobrý jako zábrana při ležení a polohování mimi, jako rantl do postýlky a mnozí manželé si na něm taky prý rádi hoví. 😀 Jinak mám myslím značku Babyrenka a je moc příjemný a dlouhý, se zavazováním, potah k němu je hezký, s Červenou Karkulkou. 😀 Cenu si nepamatuju.

tterrinnka
8. pro 2015

Taky doporučuju zakoupit 🙂 já teda kojit nemohla, ale už v těhotenství jsem s ním spávala a moc mi to pomáhalo při bolestech např na podložení bříška, nohou... a ted má malá 9 měsíců a mám ho pořád 😀 parádně se s ním spí ........

jhhd
8. pro 2015

Já si kojící polštář (Matýsek) koupila v prvním těhotenství na spaní a jezdil se mnou všude, abych se s postupujícím těhotenstvím vyspala. Na kojení jsem ho u prvního dítěte skoro nepoužila. U 2. těhotenství jsem s kojícím polštářem začala spát už kolem 20. tt, navíc ho častěji používám při kojení, a když synek ublinkává, tak ho v kojícím polštáři občas polohuju.

Za mě kojící poštář ano už jenom kvůli tomu spaní v těhotenství. Navíc na čtení v posteli je opravdu fajn a manžel se na něm taky válí rád.

Jinak já mám s kuličkama a vyhovuje mi, i když kuličky trochu šustí, mě to nevadí. Přesýpání kuliček vidím jako výhodu, jelikož se to dokonale přizpůsobí tělu. Kuličky jdou dle potřeby přidat či usypat (při druhém těhotenství jsem doplňovala). Vláknitá výplň se slehá stejně jako kuličky, ale je to o osobní volbě. Na kuličkách jsem se nikdy nepotila a to jsem byla těhotná letos v létě.

junkka
8. pro 2015

Já na něm v těhotenství spala a bylo to super. Teď ho používám jako zabranu když spí mimco na posteli, nebo se o něj opirame v posteli a tak. Ale na spaní super, byla jsem jak vorvaň a to mi dost ulevilo

smallinka
8. pro 2015

Já ho na kojení nepoužívala ale v těhotenství bych bez něho neusla. Měla jsem velké břicho a na boku jsem potřebovala podpěru....dokonce jsem si ho vzala i do porodnice....kdybych tam musela s břichem ležet......a také na jiné věci se hodil 😉 např. zarážka do postýlky aby ležela malá na boku....pak sloužil na zemi, dala jsem ho pod topení aby se tam holčičky nebouchly když se začínaly přetáčet....no a teď leží v pokojíku na zemi jako hračka a holky na něho občas udělají hajíííí 🙂

krevetaci
8. pro 2015

Doporučuji koupit, měli jsme jiný ale jinak než s ním jsem nekojila (u druhé dcery jsem si ho vozila i po návštěvách). Pak se hodil když mimi už sedělo ale občas zžuchlo, padalo do měkkého a já ho vlastně využívala v těhotenství na spaní - položila jsem si na něj bříško když jsem byla na boku...

konidana
8. pro 2015

Neměla jsem a nechyběl. Pro mne by to byla zbytečnost, další krám na nic.

luckapol
8. pro 2015

Ahoj, já taky váhala, ale nakonec jsem polštář koupila a je super, využívám ho každý den. Jak už píší výše - na spaní, kojení, opření, zábrana pro dítě..

evaamy
8. pro 2015

Já o něm uvažovala, ale odrazovala mě neskladnost a cena tech větších polštářů. Říkala jsem si, že to zezacatku zkusím bez něj a kdybych citila, že potrebuju s kojením pomocí, tak ho dokoupim. Nakonec mi nechybí, protože kojím pouze v leže. Kojící polštář mi půjčili v porodnici a nějak mi to s nim beztak neslo 😉

evca02
8. pro 2015

Na kojení ještě nevím, ale od cca 20.týdne bych se bez něj nevyspala, jako opora zad je neocenitelný. Dokonce už teď mi ho krade manžel, že tohle je věc, co určitě zůstane navždy.

veronika182
8. pro 2015

Nevyužila...kojím zatím jenom v leže.

jipe
8. pro 2015

Na spaní v těhotenství jsem využívala, vozila jsem ho i s sebou, když jsem někam jela. Na kojení využívám minimálně, je to na mě moc velké, špatně se mi s ním manipuluje, raději si prcka podložím polštářkem z gauče

kami1984
8. pro 2015

Kojila jsem 4,5mes a ted 14,5mes a kojici polstar jsem nevyuzila nikdy.

sykorkova
8. pro 2015

Já jsem využila jak v těhotenství, tak potom při kojení - syn byl od narození těžký, krásně jsem si ho při kojení díky polštáři polohovala a ještě jsem se mohla pohodlně opřít, aby mě nebolely tolik záda, se kterými jsem měla také problémy. Pak jsme využívali i jako zábranu pro malého objevitele 🙂 Koupila jsem tady na bazárku a za mě doporučuji.

evulatko
8. pro 2015

Ja jsem ho nevyužila, deti jsem kojila na jakemkoliv obycejnem polstari🙂

samaber
8. pro 2015

Nevyspala bych se bez něho, díky za něj! Pak jako ochranný mantinel proti pádu z postele, na samotné kojení ne, nevyhovoval mi, kojila jsem v leze

kozlikmazlik
8. pro 2015

Používám u všech těhotenství hned od začátku, nevyspím se bez něj, nemůžu ležet jinak než na boku a mezi kolena a později pod rostoucí bříško mi perfektně sedí. U obou porodů bych bez něj kvůli kříž. bolestem nepřežila ani jeden monitor 😀 😀 😀 .

lucka662006
8. pro 2015

Kojila jsem dceru do 21 měsíců a od narození jsem jí zkoušela zblbnutá radama z internetu dávat na kojící polštář a vůbec to nešlo, stále mi z něj při kojení všelijak padala a nebyl tam prostě ten kontakt "kůže na kůži", syna kojím stále - jsou mu 2 roky a nikdy jsem při něm již kojící polštář nepoužila. Stačí obyčejný běžný polštář! Je to naprostá zbytečnost. Ženy v minulosti přeci žádné extra kojící polštáře neměly.

soleilll
8. pro 2015

Já jsem měla půjčený od kamarádky tento http://www.drevene-hracky-kojenecky-textil-char... (výplň duté vlákno) a v těhotenství byl naprosto skvělý. Ve 3. trimestru jsem spala jen s ním, po narození dítěte jsem ho dávala kolem něj. Nekojila jsem, tak tohle posoudit nemůžu. Praktický byl náhradní povlak. Cena 470,- mi nepřijde extra přehnaná, v těhotenství se kupují daleko dražší a zbytečnější věci. 🙂

mako2014
8. pro 2015

Za mě nebyl potřeba do teď není. Malou dávám na normální polštář, který si dám na nohy.

japona
8. pro 2015

Určite se bez toho obejdete. Normálním polštářem se dá taky podložit břicho nebo dítě při kojení.. pokud vám přijde 8 stovek hodně, tak bych nekupovala a utratila je smysluplneji..

sasanka033
8. pro 2015

ano, kojim s kojicim polstarem, je to dost pohodlny, ALE - ten co sis vybrala je na prd podle me🙂 to je tehotenskej polstar, dobrej na spani v tehu, ale ty potrebujes takovou tu pevnou podkovu, jako je tohle:
http://www.naseporodnice.cz/vyvoj-ditete/kojici...
to, cos vybrala, je fakt to samy, jako kdyz si pod sebe naskladas perinu...

simirek1
8. pro 2015

Kojící polštář nejen příjemně vypodloží tělíčko miminka, ale také bederní oblast zad maminky, takže bedra nejsou v takovém prohnutí a nebolí...kamarádce jsem ho nabízela, nejdříve nechtěla a pak ho měla půjčený 1 rok na kojení a byla moc ráda, že ho měla a chválila si ho...chce to vyzkoušet, každý to vnímá jinak a to co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat jiné mamince 🙂

zlatkavlk
8. pro 2015

Já jsem si ho taky nakonec pořídila, měla jsem ho k dispozici v porodnici a vyhovoval mi, měla jsem půjčený molitanový, na kterém se sice skvěle spalo, ale za sebe bych doporučila ten s kuličkami, dá se dobře tvarovat, jak píšou holky, použít jako mantinel, nebo podkovu na položení mimča atd... už bohužel nekojím, ale stále jej využívám jak oporu pod ruku, na které malou držím... a koupila jsem ho z druhé ruky za 150Kč 😉

tifanyt
11. pro 2015

Koupila-nevyužila-prodala.
Když už jsem si někde chtěla podložit ruce, tak mi mnohem více vyhovovaly klasické polštářky, protože jsem mohla podložit, kde jsem co chtěla 🙂
Polštář na mě byl moc tuhý, velký, neforemný a těžký.
Jediné, k čemu jsem ho párkrát použila bylo ještě spaní v těhotenství a podkládala jsem si tím pupek 🙂

pincola
11. pro 2015

Já jsem využila a byla jsem spokojená🙂