Prostě pokec

uztotakbude
20. srp 2013

Kdo má zájem stát se kamarádkou a mít někoho, kdo s ním bude sdílet radosti i strasti, kdo ho psychicky podpoří a s kým si pohodově pokecá, tak šup sem. Ráda si zde najdu kamarádky, se kterými si zkrátím čekání na těhotenství a klidně i těhotenství jako takové. Můžeme pokecat o čemkoliv...od rodiny, dětí, těhotenství, práce, koníčků....jen ať nám to spolu rychleji uteče...

macinek
28. srp 2013

@uztotakbude No jsem zvědavá, tady u nás některé učitelky nutí do jídla, on bude mít jednu učitelku super a druhá nic moc, tak uvidíme, každopádně je upozorním ať ho do ničeho nenutí 🙂 , a jaké jsou fígle prosím, občas by se mi doma hodily, už mě nebaví vařit dokola 5 jídel 😒

macinek
28. srp 2013

Uf oblečení objednáno, teď jenom doufám že všechno bude skladem

uztotakbude
autor
28. srp 2013

@macinek No to je to, že je to praktikovatelné spíš v dětském kolektivu. I když doma byste to taky mohli zkusit. Když prcek nejí, tak se jeho jídlo vezme, zeptá se ostatních, kdo ho chce a ten kdo se přihlásí, ten ho dostane a sní. A původní dítko sedí na své místě, než ostatní dojí, vypije si jen čajík, pak jde s ostatníma umýt ruce a pokračuje se v dalších činnostech. Většinou děcka za chvilku pochopí, že nic jiného nedostanou a že kamarádům to jejich chutná a nakonec to dlabou....

macinek
28. srp 2013

@uztotakbude Tak tohle zkoušíme i doma, občas to funguje, ale spíš když je to něco co už jedl, u pomazánky tohle nezabírá, radši bude o hladu ☹ , ale taky co hlady ještě nikdo neumřel a malej není žádné vyžle, na to jak jí málo je ho kus 😀

uztotakbude
autor
28. srp 2013

@macinek Hlad je nejlepší kuchař!

kakamilca
2. zář 2013

Čauky holky tak jak se vám daří takhle při pondělku? Mě se práce pořád nedaří, pan ředitel se nějak cuká - mám prý zavolat na konci týdne :( Tak nevím co z toho vyleze! Těšila jsem se už na pravidelný režim a nějak nic. Život není vůbec jednoduchý... byla jsem teď na brigádce ale vídali jsme se s manželem měsíc jen o víkendech. Včera byl rád že už si mě může konečně odvézt domů, ale mě tu čekalo jen praní, žehlení, vaření a uklízení a přitom jsem pořád nad něčím přemýšlela a hudrovala a manžel radši ani nechtěl komunikovat tak mi z toho je nějaké smutno :( Jojo je to boj...

uztotakbude
autor
2. zář 2013

@kakamilca Jé, to přesně znám. Někdy jsme protivné, máme starosti a chlapy se pak stáhnou do sebe. Oni občas nechápou, že za to ani nemůžeme. Máme taky své starosti. Já taky nemůžu stále práci najít, byla jsem teď na jednom assassment centru a byla jsem rozhodně nejlepší. Měla jsem ze sebe úžasný pocit. Ale zatím se neozývají, prý se ozvou během tohoto týdne všem - té co vezmou i ostatním. Snad mne vezmou, strašně tu práci chci, i když je jen na zkrácený úvazek a za pár korun, ale je to praxe. Jinak jsem dneska začala zase řešit gyndu. Mám cyklus 24-35 dní, pokaždý jinak a nemůžu spoléhat na to, že v určitý den přijde ovu. Takže jsem si volala gyndařce a ta mne objednala na konzultaci. Proč nemůžu mít krámy pravidelně jak dle hodinek? Proč?

macinek
2. zář 2013

Zdar ženy,

tak první školkový den byl super, mladej od auta běžel do školky, vyzul se, jenom jsem mu stihla obout papučky a už mazal do třídy ani ahoj nám pořádně neřekl 😀 , svačinu nejedl, ale oběd prý snědl komplet, tak mám radost 🙂 , dneska šel po obědu a ani domů jít nechtěl, tak zítra ho tam necháme celý den a uvidíme

@uztotakbude Já jsem před otěhotněním měla taky tak rozhozený cyklus, měřila jsem bazální teplotu, takže jsem věděla kdy je ovulace 😉

Já čekám do zítřka jestli se objednám na gyndu nebo ne, zánět je na ústupu, ale pořád to není dobré na 100%, pokud to zítra nebude dobré tak se objednám, ovulace by měla být tenhle týden, ale s nedoléčeným zánětem to fakt riskovat nebudu ☹ , tak nějak jsem rezignovala a smiřuju se s tím, že mimčo jen tak bude 😔

uztotakbude
autor
2. zář 2013

@macinek Melej je šikula. Je prostě společenský a takové děti to v životě mají celkem lehké. Buď ráda. A že ho pozdravuju...tedy teta koníkovka zdraví

macinek
2. zář 2013

@uztotakbude Jo on je společenskej někdy až moc 😀 , to má po tatínkovi 😀 , po mě je drbna, teda jako malá jsem byla 😀

kakamilca
3. zář 2013

@uztotakbude Tak včera jsme to všechno probrali a je to v pohodě 🙂 Dneska jedu s manželem objet půl republiky. Musí do Prahy a pak do Brna a zpět do Tábora 😀 To bude cesta 🙂 Jinak co se týče MS tak s tím si asi moc neporadím :( Já zatím řeším jestli si koupit ještě jedno balení prášků nebo už se na to vybodnout. Ale dřív jak v lednu bych otěhotnět nechtěla a to mi přijde ještě brzo teď vynechávat... Taky si říkám, že když mám v červnu státnice a mimčo by už bylo na cestě tak jestli by ho nemohl nějak poznamenat ten stres - jsem totiž hroznej nervák na tyhle věci :(

@macinek To je dobře, že se malýmu líbí ve školce. Je to klučina šikovnej 😀 Taky bych jednou chtěla mít takhle společenský dítě.

uztotakbude
autor
3. zář 2013

@kakamilca Já bych vysadila. Já vysadila už před rokem a to jsem věděla, že se budu snažit nejdřív za rok. Brala jsem prášky moc let a je to svinstvo (játra, ledviny, nervová soustava). Ať si gyndaři říkají co chtějí, ale já vím, jak mi bylo, když jsem je brala a teď když je neberu. A to jsem jich X vystřídala, všechno stejné svinstvo. Ani mi to nepřišlo, až po vysazení jsem zjistila, že je mi opravdu sto a jedna. Navíc jsem chtěla mít při početí tělo stoprocentně čisté od umělých hormonů. A prcka stres nepoznamená, protože v žádném nebudeš. Pokud budeš těhotná, tvé myšlení se naprosto změní a budeš moc dobře vědět, že prcek je priorita a ty státnice zase tolik řešit nebudeš. Tomu věř. Viděla jsem to na VŠ dost často.

uztotakbude
autor
3. zář 2013

@kakamilca PS: Škoda, že nepojedete po trase ze Svitav na Brno. Pojedete po dálnici. Kdybyste jeli ze Svitav na Brno, tak projíždíte přes Letovice a z těch je to do Boskovic, nějakých 10 - 15 km. Mohli jsme jít na kafčo. 😉

macinek
3. zář 2013

@kakamilca Je pravda že v těhotenství se stres zvládá úplně jinak, příroda to zařídila dobře 😉 , během těhotenství mi umřela tchýně a prcek v bříšku mi nedovolil moc smutnit

@uztotakbude tak už HA nechci ani za nic 😝

Dneska ráno školka opět v pohodě, akorát jsme šli pěšky, protože manžel jezdí do práce brzo a bylo vidět že je po včerejšku ještě unavenej, ráno jsem ho budila 15 minut 😀 , ale byla tam zrovna maminka s klučinou a ten hrozně brečel, držel se maminky a prosil ji ať může jít s ní domů 😔 , teda málem jsem se rozbrečela taky a jsem fakt neskutečně ráda že tohle nemusím a doufám že nikdy nebudu prožívat ☹ , dneska tam mladej i spí a odpoledne ho vyzvedne tatínek

uztotakbude
autor
3. zář 2013

@macinek Na to je nejlepší, když by tvůj prcek kluka chytnul za packu a řekl. Nebeč, poď jdeme a normálně ho odvedl do školky. Začnou si povídat, stanou se z nich kamarádi a tomu druhému to moc pomůže.

macinek
3. zář 2013

@uztotakbude Kuba si spěchal hrát 😀 , toho kluka musela odtáhnout učitelka do třídy a maminka s brekem šla pryč, měla tam ještě asi půl roční mimino v kočárku.

Tak musím to zaťukat, ale vypadá to že na gyndu nebudu muset, beru už asi 3 týdny lactobacily a dají se aplikovat i vaginálně, tak to od pátku zkouším a vypadá to že se to fakt lepší, protože mám pocit že všechny ty ostatní čípky a mastičky jsou k ničemu, tak doufám a modlím se ať to zabere

uztotakbude
autor
3. zář 2013

Já zase brečím. Byla jsem v pátek na pohovoru formou assessment centra. Bylo to na administrativní pozici na zkrácený úvazek na jednu střední školu. Všechny testy jsem dala na sto procent s obrovskou časovou rezervou. Já dopsala poslední a ostatní teprve začínali psát předposlední. Zadání praktické části na sto procent správně. Paní personalistka ze mne byla nadšená. No a teď mi paní ředitelka té školy napsala, že dali přednost jinému uchazeči. Nechápu to. Byla jsem dobrá. Byla jsem rychlá, pod stresem a v časovém pressu jsem to zvládala na sto procent, tak proč vzali někoho, kdo na to potřeboval mnohem víc času a ještě to možná ani nedal tak dobře? Já už fakt nevím. Buď to byla tlačenka, nebo o něčem vypovídá jedna z otázek na konci dne při osobním pohovoru, kdy mi paní ředitelka řekla, že jí připadám hodně ambiociózní a chytrá a že to místo je taková jednoduchá práce za pár korun, tak proč to chci dělat. 😔 Proč si vzít chytrého vzdělaného člověka, co to zvládá, když si můžu vzít blba. Já už nevím co mám dělat, holky. Poraďte mi. Takhle umřeme hladem. Já si byla jistá, že tu práci dostanu, vždyť jsem byla nejlepší!

macinek
3. zář 2013

@uztotakbude Je mi to moc líto ☹ , člověk do toho nevidí ani do lidí, přeju ti ať se brzo nějaká práce najde

Já jsem dneska první den sama doma a je to takové divné, ale zvyknu si a hlavně doufám že mladej to zvládá dobře, hlavně to spaní, tak za 2 hodiny ho budu mít doma 🙂

uztotakbude
autor
3. zář 2013

@macinek To sice jo, ale výsledky jsem znala hned a personalistka ze mne byla unešená. Tak já nevím...

macinek
3. zář 2013

@uztotakbude tak to vypadá na tlačenku 😒

Manžel za chvíli vyráží z práce a tak do 45 minut je mám doma oba, už jsem nervozní jak sviňa

kakamilca
3. zář 2013

@uztotakbude Zavolej tam a zeptej se proč tě nechtějí. Že to není nic osobního, ale ráda by jsi věděla co máš pro příště zlepšit a když se tě budou ptát proč tu pozici chceš tak jim řekni pravdu, že potřebuješ práci za jakoukoliv mzdu atd. Já to tak dělám - když mi napíšou že mě nechtějí a mám o tu práci fakt zájem tak volám ať mi řeknou důvodu popř. píšu maila.
Bohužel jsme jeli po dálnici - máme dnes ujeto 600km - docela mazec, ale přivezli jsme si moooc dobrej burčák 😀
Tak myslíte, že mám vysadit jo? Nevím jestli bude manžel šťastnej, že budeme do vánoc spát s condomem 😀 Každopádně jsem brala HA víc jak 10 let takže počítám, že to taky zanechalo následky. Tak jo holky přemluvily jste mě 😀

uztotakbude
autor
3. zář 2013

@kakamilca Já tam dneska už volala. Paní ředitelka mi řekla, ať si zavolám za dva dny, že nemá čas. Důvod mi asi neřekne, prý mi může jen říct, zda byly někde nějaké chyby. Bylo mi řečeno už při pohovoru, že jí připadám na to místo moc ambiciózní a že si myslí, že mám na víc. Takže kvůli tomu, že mám na víc budu i nadále žít z 0,- Kč.Nebýt manžela, umřu hlady.

kakamilca
4. zář 2013

@uztotakbude Je to boj dneska... já to vidím tady v Táboře taky tohle... Za kasu mě nevezmou a místa, která by byla vhodnější nejsou... na podporu nárok nemám takže co teď... A samozřejmě ještě k tomu otázka: Plánujete rodinu? No kdo by v 28letech neplánoval že? Začarovaný kruh tohle!

macinek
4. zář 2013

Tak včera to mladej ve školce zvládnul, ale před spaním chvíli pofňukával, že chce maminku, no bodejď ne když do teď byl prakticky pořád se mnou, i když mamánek není, tak na to prostě není zvyklej, ale odpoledne ani nechtěl jít domů, ale dneska ráno když jsem se ho ptala, jestli tam bude spát tak nechtěl, tak jsem se s učitelkou domluvila že tenhle týden bude ještě chodit do obědě, nechci mu to znechutit, učitelka dneska nebyla moc nadšená, že půjde po obědu, že jsem ho tam teda neměla včera nechat spát (chtěl to a chtěli jsme to zkusit), že mu v tom děláme hokej, jako beru že to není nejlepší tak střídat, tak jsem rovnou řekla že teda až do konce týdne po obědu, mě je to celkem jedno a příští týden to už snad bude bez problémů, ono tam taky zatím moc dětí nespí, tak je mu to asi líto

uztotakbude
autor
4. zář 2013

@kakamilca Koukám, naprosto identická situace. Na normální místa mne nevezmou a odkazují mne na ta "lepší", která buď nejsou, nebo tam chtějí pět let praxi, kterou nemám. Nechápu tuhle logiku. Já přece nehledám top práci. Je mi jedno, že to není ta "lepší práce". Já potřebuji z něčeho žít. Rohlík stojí 2,- Kč. Když z ÚP dostanu nulu, tak mám podle nich žít pod mostem a jíst trávu a kameny, protože ani na ten rohlík nemám.

uztotakbude
autor
4. zář 2013

@macinek Paní učitelka ať si nakašle. Ty jsi máma a víš nejlépe, co je dobré pro tvoje dítě. Zkusili jste to a zvládl to velmi dobře, to jsi chtěla vědět a proto jsi to udělala a je to tak správné. A paní učitelce jde spíš o to, že budou jako školka nevytížení v odpoledních hodinách, což by mohlo znamenat, že těch pár dětí co tam tento týden bude spát dají v po obědě do jedné třídy spát a hrát si a bude je hlídat jedna učitelka a ona přijde o hodiny, víš...

macinek
4. zář 2013

@uztotakbude No ona je to přímo ředitelka 😀 😝 , jako chápu že mu v tom dělám hokej, ale spát tam chtěl, tak jsme to zkusili, já ho tam nechci nutit spát když to není nutné, zvykne si postupně a taky on je z té školky hrozně unavenej, jak je to moc nových podnětů, včera teda prý chvíli spal, ale je na něm vidět, že ho to zmáhá, tak doufám že doma usne a pořádně se prospí 🙂

S prací je to fakt těžký, všichni chtějí praxi, ale kde má člověk tu praxi asi tak získat že 😠 , já jsem byla po škole skoro rok doma na podpoře, pak si mě vzal jeden zaměstnavatel, ale jenom díky tomu že na mě od pracáku dostával příspěvek, ale hodně jsem se tam naučila a když pak zkrachoval, tak jsem přešla přes jeho kontakty do firmy v Praze a tam jsem zůstala 7 let, když jsme se stěhovali tak jsem si našla místo u konkurence a tam jsem doteď

uztotakbude
autor
4. zář 2013

@macinek Tak to jsi měla štěstí. Tady ani zaměstnavatelé neví, že na mne můžou pobírat nějaké peníze, když to řeknu, nevěří mi.

macinek
4. zář 2013

@uztotakbude Nevím kolik pracák přispívá teď, ale před těmi šmarja 14ti lety 😀 to byla snad polovina, prostě člověk potřebuje někde začít a něco smysluplného se naučit a když už si člověk něco najde, tak si spousta zaměstnavatelů myslí, že si můžou dovolit všechno, já jsem měla teda velké štěstí, ale jsem ze severu Moravy a vím jak to tam chodí, využívají lidi, vyhrožují, porušují zákoník práce a spoléhají na to, že lidi se bojí o práci a budou držet hubu a krok 😔

Před chvíli dorazil další balík s oblečením pro mladýho, teda napřed jsem se zhrozila, že ty tepláky jsou hrozně dlouhé a prd, jsou fakt o kousek delší než ty co nosí, to je hrozný kde jsou ty prťavé oblečky 😅 , dávno pryč já vím 😀

uztotakbude
autor
4. zář 2013

Holky, kdo se dívá na Ulici. Já se zase rozčílila kvůli tomu blbečkovi z posilovny a manžel se se mnou chytl. Vadilo mu, jak se kvůli tomu rozčiluju. Já to strašně prožívám.