Psychický teror ze strany otce dítěte. Co dělat?

ms1986
19. únor 2022

Dobrý den, prosím p radu . Já už jsem v koncích . Otec našeho 7 měs syna mě neustale psychicky terorizuje , napadá mě slovně , osočuje z nesmyslných věci , sprosté mi nadává , finančně mě vydírá a vyhrožuje násilím . Toto trvá od doby kdy se zjistilo ze jsem těhotná a pokračuje do teď . Syna mám v péči já , on má určené dny soudem . I přes to pokračuje v tomto chování .
Už jsem volala snad všude a nikde nejsou schopni mi poradit ani pomoct i přes to ze on si klidně vezme syna a ještě s nim v rukou mi začne sprosté nadávat . Všude mi říkají ze mám shromažďovat důkazy a čekat až to vyvrcholí . Nevím jestli mám čekat až mě zabije nebo napadne .. já už jsem v koncích . Momentálně mě dal k soudu kvůli změně příjmení ( syn má příjmení moje ), …
Nachází se někdo v podobně situaci ? Co dělat … já už skutečně nevím co tady s tím narcisistickym socipatem

ms1986
autor
19. únor 2022

@ms1986 dodávám ze nejsme spolu

merope
19. únor 2022

Nedá se nějak si vyžádat asistenci při předávání? S tím, že se prostě bojíš?

ms1986
autor
19. únor 2022

@merope nejde jen o předávání děla to pořad . Na ospodu si pak hraje na svatého muže . A když už zmiňují Ospod tak ti nepomahdji mě absolutně

camelinka
19. únor 2022

@ms1986 Co nahravky behem predavani? Sbirat dukazy a pak zazadat o omezeni styku, nebo co ja vim, co vsechno se da delat? Takovy otec pro dite neni prinos...

ms1986
autor
19. únor 2022

@camelinka bohužel jsem ztratila důvěru v instituce a on má peníze a zname na policii . Chci to jít nahlásit ale mám strach

camelinka
19. únor 2022

@ms1986 Tak snad kdyz to nebude slovo proti slovu, a budes mit v ruce dukazy o zastrasovani atd, tak to snad nebude tak snadne, zamest pod koberec...nevzdavala bych se

blbajulca
19. únor 2022

@ms1986 to že má známé na policii vůbec nic neznamená, to jsou jen kecy, kterýma tě chce zastrašit.... takhle to fakt nefunguje

merope
19. únor 2022

@ms1986 Tak ti známí na policii by mu tak max vysvětlili, že nesmí být blbej a dělat to tak okatě, že s tím pak fakt nic moc neudělají.

A pokud se na ospodu tváři jako svatoušek, tak tím spíše to chce prostě nějaké ty nahrávky. Mít při předávání aspoň svědky, nepomůže.

A pokud to není jen při předávání - jak začne nadávat, tak prostě vypni telefon. Hotovo.

ms1986
autor
19. únor 2022

@merope a to mě začne vydírat ze se nezajimam o dítě

merope
19. únor 2022

@ms1986 Jak nezajímáš? O co se máš zajímat? O nadávky?

merope
19. únor 2022

@ms1986 Hele, teď mě skoro napadlo, jak čtu tvé reakce - že právě přes syna se tě snaží týrat na dálku (to, co popisuješ, je prostě týrání, sama to tak nazýváš). Zkoušela jsi organizace typu "Bílý kruh bezpečí" a podobně?

mimco
19. únor 2022

@ms1986 nahrávat, nahrávat, nahrávat!
Při předání mít svědka, někoho.
Na tyhle blbečky většinou funguje jejich medicína, dost často se poserou, dovolují si jen na slabší. Ale tady bych s tím asi počkala…
Nemáš taťku? Bráchu? Nějakého chlapa, který by vedle tebe stál…

ms1986
autor
19. únor 2022

@merope tam mi řekli taky sbírat důkazy a ze hlavní problém je ze je pólo róm a všichni se mu budou snažit vyhovět aby to nebylo z rasistických důvodu

merope
19. únor 2022

@ms1986 A nějaká psychologická podpora pro tebe? Protože tady nejde jen o to, jak on s tebou jedná, ale i to, jak se k tomu ty sama stavíš a jak ho necháš, aby jednal. Manipulátorovi je opravdu obtížné odolat a je jasné, že se bojíš - o sebe i o syna. Pokud už takto funguješ delší dobu, tak člověk pak ztratí pohled i na to, co je a není normální. Čili pokud ti nepomohli tam (chtěla jsi poradit i třeba psychologa?), tak se určitě zkus ptát po nějakém psychologovi, který má právě zkušenosti s oběťmi domácího násilí. Rom-nerom, jde o to, abys i ty byla v pohodě a nebála se mu třeba i praštit s tím telefonem. Je náročné se zbavit "tiků" v chování, když s ním musíš pořád komunikovat, to si ani neumím představit, ale určitě to nějak půjde aspoň zlepšit. Držím pěsti. Já se s násilníkem rozešla před více jak 20 lety a stejně občas mám v některých situacích "tiky", že se bojím, že mi druhá strana dá facku a jdu vyloženě do opozice.

ms1986
autor
19. únor 2022

Ale mate pravdu . Proste musíš sebrat odvahu a řešit to protože to tak dal nejde posílám kopiii jednoho takového vylevu

ms1986
autor
19. únor 2022

@merope prave no . Jako já vím jaká je pravda a vím ze on něco řekne a za 5 minut to popře a řekne ze jsem si to vymyslela ale když v tom člověk žije už nějakou dobu tak fakt ztrácíte pojem o realitě

merope
19. únor 2022

@ms1986 Neodpovídat, ignorovat. Dodržovat soudem dané termíny, max prohodit. Ignorovat jeho výjevy, jak máš vychovávat i své dítě. Vyházet ho z přátel a kontaktů, ať tě nemůže sledovat.

mimco
19. únor 2022

@ms1986 ukládat, fakt se to hodí, za žádnou cenu neodpovídat!!!!! ignorovat! Je to těžké, buď silná🍀

magdanaty
19. únor 2022

Ahoj, zažila jsem něco podobného. Po narození dcery se začal chovat jako psychopat, vše se vystupňovalo až fyzickému násilí. V necelých 2 letech dcery jsme od nej odešly, začlo období msteni - výhružky, pronásledováni, naschvaly, soudni tahanice o dceru. Po třech letech nás konečně rozvedli, ale problemy dela pořad, před par měsíci jsem podávala souhrnne trestní oznámení, opravdu poctivě jsem si zaznamenávala vše co se dělo, vc.sms, nahrávky z predani atd. Uvidime, zda z toho něco bude.. kazdopadne doporucuji opravdu vše zaznamenávat, nahrávat, sms ukládat, omezit komunikaci na minimum, striktně se držet rozsudku..pokud je potreba, lze požádat o asistence u předávání, to jsme také měli..ovšem panáček nedodržoval pravidla, tak s námi po nějaké době spolupráci ukončili. Drz se.