• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

25. srpna 2010 
sebamed je docela drahej, hlavně ty ubrousky na prdelku - cca 170 kč jedno balení, ale ty jsem měla jen jedny, pak jsem zjistila, že se malej neosypává po ničema kupuju pampers sensitive - zase nekupuju ty moc levné, tomu moc nevěřim :sweat_smile:
22. črc 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k těm zbytečnostem... hodně lidí si chválí košíky na dítě. My jsme taky měli košík. A to bylo snad ještě horší, než komoda s přebalovákem. Velkem zbytečnej krám. Malá se narodila velká a po pár týdnech, když se začala víc hýbat, tak se tam nevešla. Bývala by se tam umlátila o okraje :angry:. Ale hodně čtu, že s ním jsou maminy spokojené, takže je to asi zase subjektivní...
22. črc 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
toho seba medu stejne nespotrebujes hodne!staci kapku vseho tak to vydrzi pomerne dlouho i ted ame sampon na pul roku!a umyvam ji myslem babylove nebo nivea a mastim bud nivea klasickym kremem nebo nekdy indulonou nebo excipialem trosku to stridam at si nevytvori treba rezistenci,ale nejvic mi voni nivea :grinning:
22. črc 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na Toba bych potřebovala loďák a né košík :grinning: Je mu 7 týdnů a v kočárku mu zbává 15cm :sweat_smile: :confounded:
22. črc 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen, no právě. A košík je drahá věc. Nebo alespoň my jsme kupovali nový s nějakým saténovým povlečením, tak to vyšlo draho jako kočárek :confounded:
22. črc 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zbývá, píšu jak tatar, páč odsávám :grinning:
22. črc 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ten kočárek je další věc... Malá se do hluboké korbičky (jané) už snad v pěti měsících nevešla...
22. črc 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a co predporodni kurzy a cviceni? cohdily jste nebo jaky na to mate nazor?
22. črc 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme i coo platon 8 a korba má 83cm. Ale sporťák lze dát do lehu a do něj vložnou tašku. Když mě se ty kočárky bez pevný kormy nelíběj :sweat_smile:

Chodila jsem na 10 hodin 60 minut cvičení a 60 minut povídání s PA a bylo to super. A hlavně je super chodit s tatínky :wink:
22. črc 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
beru, já myslím, že cvičení je super. Udrží Tě v kondici a třeba přijdeš do styku s těhulkama v okolí, seznámíš se... ale třeba u nás v Říčanech stojí hodina 350,-- tak to si radši zacvičím doma. A jinam jsem jezdit nemohla. Nemám hlídání pro dceru, a ta je navíc pořád nemocná :unamused:
22. črc 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci tak to je sila:( a donutila jsi se doma cvicit,podle nejakyho DVD? ja jsem si prave rikala ze si nejake DVD se cvicenim koupim a predporodni kurzy uz jsem tak nejak lstrovala na netu. U nas v Neratovicich prave zadne cviceni neni takze bych musela d Prahy a to je hodinka cestovani :frowning2:
a co plavani? u nas je ted pres leto bazen zavreny ale od rijna bych chtella vyrazit.akorat se trochu bojim infekce.
22. črc 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ty bydlis primo v Ricanech?
22. črc 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem nechodila na nic,sem mela cviceni u nas na zahrade a kolem zarizovani bytu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. črc 2008 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem tu. Korba mě taky děsí, mám sporťák po mamce, korba do něj je široká jen 29 cm... Tak to zkusíme, a když tak budeme na půl roku shánět nějaký jetý větší
Bydlím přímo v Říčanech :wink:. Já jsem se donutila. Večer u telky protáhnutí a zahopsání na míči. Člověku to udělá dobře, až budeš dýl těhu, tak uvidíš :wink: . Člověk má míň pohybu než normálně a je stuhlej klouby začínají bolet... A ono nic moc jinýho než to roztáhnutí, nebo plavání dělat nejde.
+ celkem nam pomohl balon na hopsani jak me tak male ,kocarek sem mela Tako Julia a celkem v pohode,kupodivu zadna zavad ajak mnoho pise..ale dalsi kocar beru uz jen houpaci nejlepe inglesina vitoria nebo roan marita a budu houpat pac ginglani ze strany na stranu ..ee..a nejlepe inglesina classica ..to je mazec ten kocar!ale s tim bych se bala jit ven :grinning:
22. črc 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
cvičení bych neřešila, spíš ten kurz je super.
29 neni tak hrozný - většina pevnejch korbiček má 33. My taky a v tom problém není, novorozenci mají stejně rády stísněnější prostor. Spíš délka.
Beru: raději nechoď plavat ať nechytneš nějakej bordel. V těhu nejsme dole chráněny tak jako normálně - ta mikroflóra je jiná a jsme náchylnější k infekcím. A rýma nebo chřipka v těhu taky nic moc.
22. črc 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: u toho naseho vbraneho kocarku je vnitrni rozmer korbicky 37cm myslim,tak snad se nam tam prdola vejde. bude na zimu,takze musime pocitat jestte s fusakem nebo necim takovym.
22. črc 2008 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doma DVD mám a zatím vesele odpočívá mezi ostatníma :sweat_smile: Tak snad u porodu fyzicky nezkolabuju.
22. črc 2008 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen: prave to jsemresila u toho plavani,trpela jsem na zanety i driv takze ted by to mohlo byt jeste horsi vid?

Ap. ten kocik co mam v albu je klasicky houpaci a je super,i v realu uz jsem ho videla.a je za lepsi cenu nez Inglesina kdyz porovnas ze je to trojkombinace s kolebkou a plnou vybavou. a to houpani jsem taky chtela od zacatku. bala bych se ze ho z toho nehopaci ho vyklopim kdyz s nim budu drncat do stran :grinning:
22. črc 2008 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
apon: náš houpe, ale čuměla jsem na kamarádky Xlandera, že rukojeťí houpeš jako divá, ale korba se ani nehne. A souhlasím, že tady je fakt chytřejší ustoupit velikosti, pevnejm zádům, dobrýmu pérování a houpání před krásou :wink: Ten náš má vše a i sporťák po i proti směru jízdy,a le malej má v 7 týdnech 6300g. V korbě mu zbývá max. 15 čísela, autosedačku 0-13, jsme už museli dát do skříně, protože mu z toho čouhaj haxničky a naštěstí nám půjčila švagrová větší a více položenou autosedajdu.
22. črc 2008 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: jake DVD mas? koukala jsi na nej?
22. črc 2008 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem chtěla chodit plavat, nikdy jsem na záněty netrpěla. Ale pak jsem se jednou vykoupala a zánět byl tu, takže na plavání kašlu. Bobule až do porodu fakt nepotřebuju.

Ygreen: délka je 78, tak do půl roku snad vystačí, i přes zimu...pak půjde do sporťáku, má polohovací lůžko
22. črc 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
beru: pokud jsi trpěla na záněty tak se na to raději vybodni. A máte moc hezkej kočík :slight_smile:
22. črc 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám tohle http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1505144&vReferer=%2Fphotos%2Fvrana viděla jsem ho přesně 1x, vypadá dobře, ale chodím ještě do práce a lenost po příchodu prostě vždycky zvítězí nad cvičením
jj kukam do alb,ale ygreen nemate vy trojkolku?no prave ty holky vetsinou co znam a maji takove ginglaci kocarky si pak stezuji na konstrukce a neuvedomuji si ,ze si to i delaji sami tim nesetrnim zachazenim..ja uz to dlabu ja proste chci naf.kola abych projela v zime v lese a po chodniku a zaroven at krasne houpe .,jeste je hezkej bebecar stylo..ale nemam zadne zkusenosti s nim ani nikdo kolem me kdezto s inglesinou hodne lidi je spokojeno
vrana: ideální je aby byl v hluboké korbě 8 měsíců (dle lékařů) určitě ne méně než 6 měsíců. Nám se tam do 6 určitě evejde, tak koupíme vložnou tašku a položíme sporťák, naštěstí to jde. Ale doufej, že nebude tuhá zima a vleze se ti tam i ve fusaku a třeba kombinézce :wink:
22. črc 2008 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen, jj to doufám. a taky že nebudu mít obříka.
22. črc 2008 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen. dekuju za pochvalu kocarku :wink: nejdrive jsme chteli t svetlejsi variantu ale po tom co jsem videla tu s tou tmavsi kombinaci asi vyhraje ten.bude praktictejsi na cisteni. a korba ma tech cca 37cm vnitrni rozmer takze to snad bude v pohode.po narzeni se tam s fusakem v zime snad vlezeme a pak uz budem jen odstrojovat kdyz bude tepleji. :grinning:
22. črc 2008 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic, jdu chrupat. Malá se zas nějak roztahuje a tlačí, tak ji potřebuju sklepat jinam :wink: Tak dobrou a zase zítra.
22. črc 2008 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek