icon

Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

avatar
marki
2. únor 2006

Ahoj kočky, protože mě příchod mimouše čeká za necelé tři měsíce, snažím se sehnat co nevíce informací nejen v kurzech, ale všude možně. Proto vám sem nakopíruju rady jedné super maminky (má dva puberťáky 15,14 let a malýho 7m Vojtíška). Nemusíte se těmito radami řídit, spíš pro vás můžou být inspirací:

1. PRANÍ
Já pořád peru a nemůžu si vynachválit tekutý prášek pro miminka LOVELA je to úplně super do té doby, kdy ti mimčo nezačně baštit mrkvičky nebo jestli budeš používat klasické pleny látkové což si myslím že je NA PRD tak to bys nevyprala ale na takovéto obyčejné praní je to SUPER. Krásně voní, prádlo je hrozně svěží a přitom nenavoněné moc uměle víš jak to myslím. NEAVIVÁŽOVAT vůbec nepotřebuje to miminko a po LOVELE bude krásně měkkoučké uvidíš. Hned od začátku jsem prala a peru na 30 stupňů úplně to stačí a vypere si doteďk úplně všechno. Praní v RUCE nedoporučuji nevypereš to nikdy tak jako pračka, ztráta času a opravdu když dáš šetrnej program peru na EKO a ještě na VLNU tak věci a sama vidíš co máš ode mě, jsou krásné a kdybys viděla ty, co jsem měla na Vojtu úplně malinkaté, nebyly známky nošení.

2. LEHÁTKO
My jsme lehátko kupovali hned ze začátku, protože Vojtík šíleně trpěl na vetříky a vlastně od měsíce nám doktorka, která učí miminka plavat a hodně ví o motorice a vývoji, nám doporučila a vůbec nám nedoporučila právě autosedačku vajíčko, do kterého maminky dávají miminka a myslí si, jak jim je dobře. BLBOST !!!!!!!!! Nedělej to ikdyby stopadesát kamadárek to tak dělaly a řeknou ti, jak se to miminku líbí. V autě ANO to nevadí je tam jak v bříšku ale celé dopoledne aby ho měly na stole v kuchyni a vařily u toho to je ŠPATNÝ. Lehátko co jsme měli mi se dalo polohovat do sedmi poloh a ta nej........ byl skoro leh trochu vyvýšený ale krásně Vojtík ležel a nepoloseděl. Bylo mu tak dobře, přenášeli jsme si ho a taky houpali, to naše se dalo houpat ale myslím, že každé lehátko to tak má, když je jakoby podsunou rádoby nožičky tak se houpe takže DOPORUČUJI. Jo a dokdy? Do té doby, než se začne otáčet my ho měli do půl roku. Pak jsme koupili krmící židličku, která má tři polohy takže ta úplně dole je jakoby ve vajíčku a sedm poloh výškových, má dva pultíky a zezačátku tam Vojtík byl v té úplně naležato poloze, viděl protože židlička se dá vysunout do výšky ke stolu a byl na pohodu. Má kolečka, takže s ním jezdíme po celém bytě, teď ho v ní krmím, dám si ho níž, sedím třeba na sedačce v obýváku a krásně baští takže ikdyž je dražší než klasické krmící židličky které se nadají polohovat já si nemůžu stěžovat a od půl roku v ní krásně sedí.

3. PLENY my měli od začátku PAMPERSKY do porodnice jsem si kupovala úplně ty nejmenší myslím 2-5 kilo ty NEW BABY nevím jestli to píšu dobře a protože jsme byli dlouho malinkatí vydrželi nám. Ale maminky co měli prcky tak kolem těch tři a půl kil je využili jen v porodnici takže být tebou, toto balení si koupím jen jedno do porodnice a pak už ty další 3-6 kilo ty budeš využívat myslím tak do dvou měsíců opravdu těch jsme si nakoupili nejvíce. Ubrousky nejvíc jsem spokojena od PAMPERS ale ty bílý s heřmánkem, opravdu jsou nejlepší. Nejsou navoněný jako ostatní, nedráždí a je tam heřmánek a krásně je po tom prdelka hlaďoučká fakt že jo!!!!!!!!!!!! Teď už máme PAMPERSKY jen na spaní, na noc a na cestování a na doma, kdy ho přebaluju co hodinu aby se prokopal a dal chvíli pokoj máme obyčejné třeba dobrý jsou z ROSSMANA nebo z BILLY, HYPERNOVY mají obrázky a stačí. Pampersky jsou lepší v tom, že opravdu ikdyž je tam jak říkám NACHCÁNO tak nejsou těžké, nestudí a lepítko pořád lepí ale u těchto obyčejných je plena hned těžká, mokrá jakoby taková studená a lepítko lepí jen jednou pak už led izolepou (přeháním nedělám to jen přirovnání.)

3. PŘEBALOVACÍ PULT a pod......... já hrozně chtěla ten klasickej s vaničkou NEDĚLEJ TO !!!!!!!!!! Zabírá to moc místa, využíješ to jen prvních pár týdnů a pak zjistíš, že pohodlnější je přebalování na klasické posteli v ložnici nebo kdekoliv jinde, než tam, kde ti bude stát tento pultík. My jsme si nechali udělat k postýlce takovej jakoby pultík , vypadá to jakoby vál na válení těsta, má to asi pěticentimetrovou ohrádku ze tří stran, do toho jsem si koupila molitan, na ten jsem si ušila z dětské látky potah a krásně jsem to měla u ruky jo a připevnili jsme ho na dva noční stolky, které se nám kvůli postýlce nevešli k posteli tak jsme je dali na sebe, na to ten pultík, na to ten pošitej molitan a bylo to. Ale vůbec jsem tam malýho nepřebalovala, měla jsem strach, že mi spadne, na posteli jsem mohla odejít KAMKOLIV, malej si tam krásně ležel, pod něj jsem pořád a doteďka dávám PŘEBALOVACÍ PODLOŽKY těch si taky nakup ty se neztratí, můžeš mimčo nechat na posteli se prokopat, pod něj tuto podložku kdyby náhodou bylo nadělení a můžeš si fakt jít třeba vyndat prádlo z pračky takže PŘEBALOVACÍ PULT nic moc!!!!!!!!!!!!!!! Vím o holkách, kterým stojí někde v kuchyni nebo obýváku a mají na něm jen krámy.

4. VANIČKA máme obyčejnou z IKEI, je malá ale my jsme Vojtíka už od šesti týdnů koupali ve velké vaně, protože plaval jako plaváček a doteďka už jezdíme i do bazénu se potápět a můžu doporučit. Va vaničce co nejméně, vím, je to pro maminky pohodlnější, položit prcka do vaničky pěkně ho tam nechat ráchat, kopat ale pro jeho motoriku a vývoj je to právě špatný. My jsme od začátku a to vím od té kamarádky hned vrzly malýho do vaničky, ŽÁDNÉ LEHÁTKO rovnou ponořit uši do vody, nevadí jim to VĚŘ MI a ve velké vaně taky, napustit vodu, položit, uši pod vodu a miminka se cítí jako v bříšku je jim tam dobře. To je moje ZKUŠENOST a děti, kterým se dává takovéto lehátko nebo cokoliv aby se jim nenamočily ouška se později bojí vody, jak mají vodu v uších řvou takže DEJ NA MĚ!!!!!!! Jo a na vanu do koupelny jsme si nechali opět udělat desku přesně na šířku vany, dolů jsme nalepily takovou pěnovku, prodávají to různě aby neklouzaly věci třeba v autě na palubovce, určo víš, je to takové dírkované jakoby molitan a to jsme dali na vanu a ono to neklouzalo, na to vaničku a nemusela jsem se zohýbat do velké vany kvůli zádům a tak. Teď to mám taky, malýho si na tom zesleču před koupáním, pak ho osuším a přenáším do ložnice, tam ho namažu, obleču a jde baštit a spát. Už vím, jak je v ložnici po koupání že prostě už tam zůstává a je to SUPER.

MOC DOBRÁ VĚC : Monitor dechu, chůvičky - k nezaplacení !!!!!!!!!!!!!!!!

....a jo ještě co je SUPER VĚC je BABY VAK ten jsme měli, v albíčku tam o něm píšu, že když měl malej větry tak v něm byl schoulenej jako v bříšku, cítíl moje srdíčko a bylo mu dobře. Na nakupování je to paráda, když pláče, když jdeš třeba jen do sklepa pro brambory zase přeháním ale já jsem potřebovala třeba pošťačka zvonila, šupla jsem ho tam, nebyla mu zima, cítil mě a šupajdovali jsme. Máme ho doteďka, už tam neleží ale jakoby sedí a je zvyklej, je mu dobře a lepší než ten ŠÁTEK - pozn. - u tohoto baby vaku si nejsem jistá, jiná maminka mi zase napsala, že jí ve vaku její holčička nechtěla být a koupila si šátek, kterej je pro ni super - holt každé mimi je jiné 😉

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo🙂

Pokud budete chtít, příště vám sem přepošlu radu o kočárcích (vlastní zkušenost té maminky) a nebo pošlu odkaz na stránky, kde je toho hodně o těhotenství a mateřství napsáno... 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 785 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Doporučuje se prát dětské prádlo tekutým práškem LOVELA na 30 stupňů bez aviváže a používat šetrné programy (EKO, VLNA), protože podle zkušeností prádlo zůstane měkké a svěží.
  • Nosítka jsou popsaná jako praktická alternativa ke kočárku: šátek stojí cca 1 500–3 500 Kč, babyvak do ~1 000 Kč a některé klokaneky (např. RED CASTLE CARRIER) nabízejí více poloh; krosničky jsou označeny vhodnými od cca 9–36 měsíců.
  • Do porodnice se doporučují PAMPERS New Baby (vel. 2–5 kg) a PAMPERS ubrousky bílé s heřmánkem; na doma jsou běžné a levné pleny z ROSSMANA nebo BILLY, na noc a cestování PAMPERSy.


Nejčastější otázky

Q: Jak prát dětské prádlo?
A: Používejte tekutý prášek LOVELA, perte na 30 stupňů na šetrný program (EKO nebo VLNA) a neavivážovat; autorka uvádí, že takto vyprané věci zůstávají měkké a bez výrazné umělé vůně.

Q: Mám doma používat lehátko, autosedačku „vajíčko“ nebo nosítko?
A: V diskusi lékařka doporučila nevkládat miminko do autosedačky vajíčko mimo auto; lehátko s polohováním bylo používáno do půl roku a nosítka (šátek, babyvak, klokanka) jsou doporučena jako alternativa doma i venku.

Q: Jak vybrat kočárek?
A: Při výběru zvažte cenu, typ (hluboký, kombinace, golfky), podvozek a kola podle terénu, nosnost, polohování opěrky, brzdy, velikost košíku, skladnost, rozměry a možnost reklamace; v diskusi byly zmíněné modely PEG PEREGO PLIKO P3 a HOCO BIG FOOT a varování před podvodnými e-shopy (generace babypro, pram24.com).

Q: Kdy po vysazení antikoncepce začít snažení o těhotenství?
A: Názory se liší: někteří lékaři v diskuzi doporučili počkat 1 měsíc, jiní uvádějí, že tělo se „vyčistí“ za dny a otěhotnění může nastat okamžitě (v jedné zkušenosti do 14 dnů); zdroj na webu rodina doporučuje očkování až po porodu, ale v otázce čekání po vysazení HA v diskuzi panuje rozpor.

Q: Jaké plenky a ubrousky mít do porodnice a na doma?
A: Do porodnice je zmiňováno balení PAMPERS New Baby (vel. 2–5 kg), následně balení PAMPERS 3–6 kg pro domácí použití; ubrousky doporučené „PAMPERS bílé s heřmánkem“ a na doma levnější pleny z ROSSMANA nebo BILLY; v diskuzi byly zmíněny i značky Euroshopper, hoggies, baby love, Tesco fialové a Helen Harper.

Q: Má smysl kupovat přebalovací pult nebo stačí přebalovat na posteli?
A: Názory se liší: někteří rodiče doporučují přebalovací komodu nebo pult (uvedená cena přebalováku z Ikei okolo 5 000 Kč, příklady: přebalovací komoda Scarlett buk), jiní přebalovali pohodlně na posteli s přebalovací podložkou a pult považují za zbytečný kus nábytku.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Nejvíce pro dítě podle diskuse znamená rodičova náruč a teplo; fyzická přítomnost rodiče je opakovaně zdůrazněná.
  • Při výběru kočárku je nutné zvážit cenu, typ (hluboký/kombinace/golfky), podvozek a kola podle terénu, nosnost, skladnost, rozměry a možnost reklamace.
  • Pro citlivou dětskou pokožku doporučují uživatelé neparfémované ubrousky s heřmánkem a šetrné praní prádla.


Sporné názory

  • Přebalovací pult: někteří tvrdí, že je zbytečný a pohodlnější je přebalovat na posteli s podložkou; jiní považují přebalovák (např. komoda s přebalovacím nástavcem nebo řemeslně vyrobený pult) za užitečnou investici (zmíněna cena ~5 000 Kč).
  • Koupání: někteří doporučují ihned koupání ve velké vaně a ponoření uší jako „jako v bříšku“, jiní preferují vaničku nebo lehátko pro bezpečnost a komfort; varianty se liší i podle miminka.
  • Monitor dechu a chůvičky: část účastníků označila chůvičky a monitor dechu za „k nezaplacení“, jiní upozorňovali na plané poplachy (vybíjení baterií).


Otevřené otázky

  • Jak dlouho po vysazení antikoncepce je optimální čekat, než aktivně začít snažení o početí?
  • Jaký typ matrace (molitan, kokos, kombinace) je nejvhodnější pro novorozence z hlediska podpory páteře?
  • Stojí za to kupovat elektrickou odsávačku mléka dopředu, nebo raději až podle nutnosti a zkušenosti s kojením?


Zmíněné značky a firmy

LOVELA, PAMPERS, ROSSMANA, BILLY, HYPERNOVA, PEG PEREGO PLIKO P3, HOCO BIG FOOT, Chicco, RED CASTLE CARRIER, Patron Bohemia, Trend line, generace babypro, pram24.com, Mimibazar, BVV, Mobitex, IKEA, AVENT, Euroshopper, baby love, hoggies, TESCO, Helen Harper, Scarlett (přebalovací komoda), Studio-Lodicka, Ano-nabytek.cz, silnicnizakon.cz, babyvaltečkacezet, sanamitečkacezet, rodina (web)

Zmíněné produkty a metody

tekutý prášek LOVELA, praní na 30 stupňů, program EKO, program VLNA, neavivážovat, lehátko s polohami, krmící židlička s polohami a kolečky, PAMPERS New Baby (vel. 2–5 kg), PAMPERS 3–6 kg, PAMPERS ubrousky bílé s heřmánkem, levné pleny z ROSSMANA/BILLY, přebalovací pult/komoda, přebalovací podložky, vanička IKEA, koupání ve velké vaně, monitor dechu, chůvičky, babyvak, šátek (ŠaNaMi zmíněn jako levnější varianta), klokanka, RED CASTLE CARRIER, krosnička, šátek (nosítko), PEG PEREGO PLIKO P3, HOCO BIG FOOT, odsávačka mléka (Avent zmíněn), kojící polštář, pláštěnka, nánožník, molitanová matrace, kokosová matrace, kombinace kokos-molitan, polohování zádové opěrky, pásy 3- nebo 5-bodové

Místa a osoby

Brno, Zlín, Polsko, BVV (Brno), Mobitex, IKEA, Studio-Lodicka (web), rodina (web), Ano-nabytek.cz, silnicnizakon.cz

avatar
berunka
22. črc 2008

holky od kdy jste na ty predporodni kurzy chodily? a mate tip na nejake dobre se kterymi jste byly spokojene?

avatar
ygreen
22. črc 2008

apon:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
3 kolku bych nechtěla ani za zlaté prase 😅

avatar
ygreen
22. črc 2008

vrana: dobrou

avatar
ygreen
22. črc 2008

beru: ANAHITA černý most - super

avatar
e.k.t
22. črc 2008

holčiny s procházkama to máme tak že když je hezky tak jdeme třeba i 2x za den, když je hnusně tak maximálně na nákup.

s pomocí po porodu jsem moc ráda že si manžel vzal dovču a byl se mnou pořád, porod po dvou dnech ukončili akutním císařem s komplikacema. po 8 dnech jsme šly domů a já se za dva týdny vrátila do nemocnice se 39,6 horečkama a byla jsem tam skoro 4 týdny. to se pak staral o malou sám, teda moje mamka si vzala 3 týdny dovču už po návratu z porodnice abych mohla odpočívat, ale dva týdny na to byl úplně sám a je úžasnej jak to zvládl.
ještě chodím po doktorech ale vím že táta svý zlatíčko zvládne.
pomoc neodmítejte, ale doporučuji pozvat jen toho s kým si rozumíte a komu věříte.

jééé vypadá to že zlatíčko spinká tak hurá půjdu taky, už padám únavou.

tak se držte a nestresujte se zbytečnostma, těšte se, opravdu ta zlatíčka za to stojí 🙂

avatar
aponchie
23. črc 2008

ygreen tak ten je hezkej 😉 ja jen,ze ta korba mi prisla z tech fotek jak z trojkolky.. 😀

avatar
ilci
23. črc 2008

ad předporodní kurz - já jdu začátkem srpna a mám to 5lekcí po 2hodinách
jinak na cvičení jsem nechodila, časově jsem nestíhala z práce a teď už se mi nechce 😀

avatar
kristi
23. črc 2008

ilci, to je jako kurz i pece o mimi apod?

avatar
ilci
23. črc 2008

kristi, jojo, těhotenství, porod, péče o kojence

avatar
mikulka
23. črc 2008

Ahoj holky 🙂
Prosím, poraďte, jak to řešíte, aby bylo mimčo ve vaší blízkosti nejen v ložici. Teda když třeba budu v obýváku, nebo vařit? Přemýšlela jsem o kolébce s pryčnama, že by byla v obýváku...? ANebo lehátko? Ale existuje lehátko, které se dá naklopit, aby v něm dítě i normálně leželo? Nezdá se mi, že by mělo být dlouho v polosedu...

avatar
heruska.m
23. črc 2008

mikulka: mám koupené lehátko s houpačkou od fisher price, je to do 18 kg, takže ho využiješ i později 😉 můžeš si ho dát kdekoliv a kdykoliv....daš tam i mimi 0-3měsíce, které není v polosedu, ale leží... 🙂

avatar
kristi
23. črc 2008

jo, nase byla taky v lehatku asi od mesice....

avatar
sylvar
23. črc 2008

naše miminka měla taky sedátko-lehátko a milovala ho 😉

avatar
petule.h
23. črc 2008

mikulka: já mám obojí...přiznávám, že se mi kolébka teď u druhého těhu tak zalíbila, že jsem neodolala a také ji budu mít v obýváku...u prvního jsem to řešila cestovní postýlkou, nebo jsem ho měla normálně na sedačce u sebe, než se začal koulet...ale nevím, kde bydlíte, já mám barák, takže ta postýlka cestovní se mi vešla v pohodě a večer když nemohl spinkat a plakal jsem jezdila normálně po obýváku s kočárem. 😀 ale kolébku jsem koupila , tak jsem zvědavá

avatar
ilci
23. črc 2008

taky jsem objednala to lehátko od fisher price do 18 kg, přijde mi to jako nejlepší řešení

avatar
e.k.t
23. črc 2008

no my máme lehátko a super a teď od 2 měsíců klokanka a špica. jinak taky třeba kočárek v obýváku

avatar
berunka
23. črc 2008

mikulka: o lehatka jsme tu mluvily vcera,mrkni o par stranek dal 😉 ja o nem taky premyslim,prave ze stejneho duvodu jako ty.kdyz budu treba varit nebo tak neco tak v nem prcek muze byt. holky psaly,ze by tam nemel byt moc dlouho,ale chvilema mu to asi neuskodi 😉 akorat jsem zatim nevidela lehatko,ktere by slo uplne do lehu.taky jsem teda zatim moc nehledala 😀

avatar
konja
23. črc 2008

Ahoj holky, tak já zase hoděn využila košík na mimi (s kolečkama). Není zas tak moc velký, takže se vejde i do naši menší kuchyně a hlavně jsem si s ním zajela tam kam jsem potřebovala.No a když byl Filípek už trošku větší, tak jsem to řešila ohrádkou v obýváku a lehátkem a jídelní židličkou v kuchyni.

avatar
berunka
23. črc 2008

kosik je bezvadna vec,znama ho mela taky a me se moc libil.akorat v nase byte by zabral moc mista a ke kocarku budeme mit kolebku.takze ta bude v obyvaku a to lehatko budu mit prilezitostne v kuchyni. a jinak bude mit nejspis taky hraci deku na sedacce,dokud se nebude prevalovat a lezt. 😉

avatar
anaconda
23. črc 2008

Konjo,
o košíku s kolečkama vážně přemýšlím. Je určitě lepší, jak kolíbka, kterou jsem zprvu taky chtěla. Ta je ale dost těžká na přenášení (a vůbec veškerou manipulaci) a ty kolečka u košíku jsou jistě k nezaplacení, když chceš mít prcka pořád po ruce 😉

avatar
berunka
23. črc 2008

a urcite je dobry drncani pres prah kdyz nechce usnout. to jsem videla na vlastni oci 😀 😀 my by jsme kolebku samostatne taky nekupovali ale zamilovali jsme se do toh vysneneho kocarku a k tomu je i podstavec jako kolebka.tak proc toh nevyuzit ze? jinak kosk jemoc uzitecna vecicka.

avatar
konja
23. črc 2008

anaconda: já na košík opravdu nedám dopustit.Na syna jsem měla košík půjčený a byla to docela šikovná domácí výroba, takže nestál ani šílené peníze. jen trochu šikovnosti.Byl to starší servírovací stolek na kolečkách a na něm přišroubovaný velký proutěný koš na prádlo. Sestřenice si k tomu vyrobila z vysokého molitanu madraci, kterou zašila do krásné látky a z té samé si udělala i dlouhý kanýr kolem celého koše až na zem, takže servírovací stolek se schoval. Vypadalo to moc krásně.Teď na druhé mimi jsme si už koš museli koupit, ale vůbec toho nelituju, protože je to opravdu šikovná věc. 🙂

avatar
berunka
23. črc 2008

konja: a mas naopak tip na neco,co je vylozene zbytecne kupovat z tve zkusenosti?

avatar
kacka.va
24. črc 2008

jééé holky, to lehátko do 18 kg od Fisher Price jsme zrovna minulý týden koupili 🙂. Taky se mi na něm líbí, že to budeme mít později jako křesílko. Kdyby v tom teď nechtěla být, tak se to aspoň využije potom.

avatar
berunka
24. črc 2008

kaci za kolik jste ho koupiili?je to to modre kresilko?ja jsem se chtela mrknout na stranky fisher price ale nejdou otevrit a zatim jsem ho jinde nenasla.taky se mi libilo to kresilko,ktere je pak vyuzitelne jako zidlicka 😉

avatar
konja
24. črc 2008

Berunka já bych třeba vůbec nekupovala přebalovací pult.Mě stačí přebalovací podložka položená na stůl nebo na postel a nebo na vršek širší komody.Dál bych neutrácela nějaké velké peníze za dětskou vaničku, stačí úplně ta nejobyčejnější nebo větší vanička na prádlo.Já velice brzy koupala ve velké vaně,přišlo mě to pohodlnější než se tahat s vaničkou plnou vody. Do vany jsem pak hodně využila lehátko.Ne to látkové, ale plastové,které má mezi nožičkama zarážku, takže ikdyž se potřebuješ třeba pro něco otočit, zvednout se, tak ti mimi nemůže sklouznout.

avatar
anaconda
24. črc 2008

Konjo,
opět dobré tipy! 😉 Třeba místo vaničky koš na prádlo. Rozměry má pro mimi ideální a pak, když krapet povyroste, je dobrá velká vana, u nás teda hluboká vanička sprchového koutu 🙂

avatar
berunka
24. črc 2008

konjo my uz ted mame prave vetsi plastovou vanicku kam zatim dasvam pradlo kdyz ho jdu povesit na susak.takze vanicku vubec kupovat neudem a od prebalovaciho pultu jsem taky upustila.koupime poradnou velkou komodu kam se mi vejdou vsechny vecicky (no mozna mje naivni predstava,protoze uz vidim co toho budem mit 😀 ) a na to mi manza udela dostatecne prostornou desku na prebalovani kamsi dam prebalovaci podlozku a bude to 😉

avatar
konja
24. črc 2008

Berunka já myslím že takhle ti to bude určo stačit. Já jsem docela hodně spořivej člověk a tak se snažím vždsy vymyslet nějakou šikovnou alternativu, rpotože nějklteré věci jsou prostě tak šíleně drahé, že mě hned na ně přejde chuť.No ještě jsem si vzpoměla na koš na pleny (takový ten speciální co se do toho plena zamotá a nepáchne to).U prvního mimi jsem nad ním uvažovala, je to určitě hodně šikovná věc, ale příjde mě to šíleně drahé. Nakonec jsem se smířila s normálním odpaďákem s pořádným víkem a byl problém vyřešený.Nijak to nezapáchalo a peněženku to taky nijak neprovětralo 😉 Dál už mě nic nenapadá. Spíš to chce před nákupem se vždy pořádně zamyslet,jestli se drahá věc nedá nahradit něčím jiným.

avatar
berunka
24. črc 2008

konja a to myslis na jednorazove plenky?

Strana