• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

25. srpna 2010 
já kojím normálně v ložnici, ze začátku jsme kojili dost často, takže jsem byla nevyspaná a ještě někam s malou chodit, to by mě asi kleplo :slight_smile:.
25. led 2009 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
já kojím v ložnici
napřed v leže v posteli, ale to už se malýmu nelíbí, tak mám židli s područkama, pěkně se opřu
29. led 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
holky mam dalsi dotaz na vas zkusene - vyuziju rychlozavinovacku, kdyz budeme mit letni mimi a kdyz obycejnou zavinovacku mame? diky
5. únor 2009 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii já rychlozavinovačku nevyužila používala jsem ty klasický miminko tam pěkně uvažeš a upneš, v rychlozavinovačce to tak nejde, podle mě zbytečně vyhozený peníze já měla jednu a na nic
5. únor 2009 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak místo chůvičky bych koupila vysílačky, je to na stejným principu akorát je tam větší rozsah
5. únor 2009 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
mrk, diky

my se bez chuvicek obejdeme - byt neni velky... ja chci monitor dechu pro svuj vnitrni klid :slight_smile:
5. únor 2009 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
luci, já měla jak klasickou zavinovačku, tak rychlozavinovačku. V porodnici jsem taky měla klasickou. Ta v porodnici byla ovšem menší a užší než ta moje. Tam jsem malého nemohla tak dobře svázat. Takže záleží i na šířce.. tedy na konkrétní zavinovačce :wink: Používala jsem rychlozavinovačku. Ony jsou zavinovačky vesměs krátký a děti rychle vyrostou. Já tu rychlozavinovačku používala, i když mu z ní trčely nohy :grinning: A to z toho důvodu, že při přenášení od prsa do postýlky se prostě většinou vbudil. Když byl položený na zavinovačce, tak tolik nepocítil změnu :wink: Uvítala bych, kdyby se dělaly delší zavinovačky, resp. rychlozavinovačky ( u rychlozavinovaček to by to chtělo větší obdélníček. Na děti pomáhá být svázané nebo obepnuté, jsou zvyklá z bříška :wink: Jestli si dobře pamatuju, vydrží tak 2 nebo 3 měsíce (už nevím přesně). Třeba nějaké firmy dělají delší.. :confused:
5. únor 2009 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
7. únor 2009 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ty rychlozavinovačky jsou na suchý zip a to miminko se tam dobře neupne, pokud máte možnost mít klasiku šla bych do ní, nebo si to zkuste na panence a uvidíte, měla jsem tam i vložku na víc na zádičkách a miminko bylo pěkně v pevným :slight_smile:
7. únor 2009 ve 22:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo chce to zkusit na panence :grinning: :wink: Jak jsem psala.., v klasické zavinovačce v porodnici byl utažený hezky, v domácí klasice už nikoliv, jelikož byla prostornější a i když jsem uvázala úplně fest, tak to prostě nesešněrovalo tu látku a malý tam byl volně. Záleží tedy, jak je to šité :wink: Ono taky se mimi může pevně obepnout obyč plínou. Já tu rychlozavinovačku využila, bylo to zapnutý hned a hlavně i na to přenášení od prsa. Do kočáru jsem jí brala taky, i jsem jí pod něj mohla rozložit jako čtverec. Já rodila v létě do největších hiců a to taky hraje roli. Využila jsem ale určitě i tak, ačkoliv byly dny i noci, kdy i nátělníček byl moc. Pokud jde o zvyk z bříška na těsný prostor, tak zimní mimča mají výhodu..
7. únor 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj lucci, asi záleží jak která rychlozavinovačka... ta naše byla ok a byla v tom hezky sešňěrovaná :wink: Naopak mi to oproti té normální, kterou máme taky, přišlo fajn, že je to rychlejší, než zavazovat tři mašle.
7. únor 2009 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
mě se osvědčil mimo základních věcí babyvak - na koliky a uklidnění dítěte fakt super... dokud jsme ho neměli, tak jsme malého nedokázali uklidnit ať jsme dělali co jsme dělali... :frowning2: prořvané hodiny... objevili jsme ho až po 6 týdnech, ale objevili a do 3 měsíců v něm uspávali denno denně... a pak to naráz šlo a většinou usne malý večer v klidu sám v postýlce :wink: , přes den jsme to ale ještě nevychytali... :frowning2: my vak považujeme za nej kup...
:wink: Pak jme rádi že jsme koupili přebalovací pult, máme dřevěnou komodu se šuplíky, pozdějí se oddělá jen přebalovací deska a na ní máme omyvatelnou podložku ze slonama.... T. si na pultu hrozně moooc rád hraje... a na bříšku jinde ani nechce... pořád se snaží vzít slonům ocas... :grinning:
rychlozavinovačku jsme používali... ale měli jsme nějakou malou, tak jsme koupili rovnou obří a teď ji bude mít jako přikrývku, po 2 měsících jsme začali používat pytel na spaní, protože jsme uspávali ve vaku...
21. únor 2009 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Souhlasím, že nákupem po netu se člověk může často napálit: my máme naštěstí dobrou zkušenost s internetovým obchodem a to je: www.krtecek.com, objednali jsme si tam kočárek a další zboží na mimi, celkem za 20 000,- ale nic jsme dopředu neplatili, mají totiž i kamenný obchod v Praze Holešovicích, takže když bylo zboží na skladě, dali echo a zboží jsme si vyzvedli přímo tam a ještě jsme vzhledem k platbě v hotovosti dostali slevu 5%....
26. únor 2009 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
My používali klasickou zavinovačku a ta měla tunýlky, takže se látka krásně řasila a parádně se stahovala. Joli ji milovala a vydržela v ní spinkat do 5ti měsíců, potom jsem začala používat spací pytel a ten je super do dneška :wink:
30. dub 2009 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, vidím, že už tu dávno nikto neprispel...mám pár otázok, veľa som toho tu už prečítala, ale som netrpezlivá prejsť všetky stránky. Skončila som u 14. strany :sweat_smile:
Takže chcem sa opýtať na spací pytel. Používali ste ho? Alebo uprednostňujete prikrývku? Rozdeľujú sa tie pytle podľa ročného obdobia? Decká sa majú narodiť v Únoru, tak neviem, či im spací pytel bude stačiť. Dívala som sa, že by im ručičky trčali von...Bývame v RD, ale na tých 22 stupňov asi budeme kúriť.
30. zář 2009 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme vyuzili Zazracnou zavinovacku Red Castle a prikryvali prikryvkou. Osobne si myslim, ze spaci pytel, ac nekomu vyhovuje, je blbost, protoze rucicky stejne budou mrznout - mala miminka maji spatnou termoregulaci. Zvlast davat do pytle novorozence... no nevim :confounded:
30. zář 2009 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Senja, díky za názor a skúsenosť. :slight_smile:
30. zář 2009 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
miradka, my sme spací pytel využívali, ale až keď bol Petrík starší, cca od pol roka až do 2,5 roka - lebo sa strašne odkopával. Miminko som dávala do klasickej zavinovačky a príp. zakryla tenkou dekou, tiež bývame v RD.
30. zář 2009 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
miradka: spací pytel jsme nepoužívali, měla jsem tu rychlozavinovačku.
30. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Kacka, do kedy si mala holku v zavinovačke? Musko a Kacka, mali ste zimné dítka? :slight_smile: Musko a vykurovali ste na 22 stupňov alebo viac?
1. říj 2009 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jaký je rozdíl mezi dupačkama a overálkem na spaní? Mě to příjde stejné. Bodýčko je to bez nohaviček, to už mi došlo, ale v těhle dvou mám zmatek. :sweat_smile:
1. říj 2009 v 08:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
overal - je "bodýčko s nohavičkama"
dupačky - jsou se zapínáním na ramínkách, nemají rukávy.
1. říj 2009 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
miradka: mám dubnové, v zavince jsem měla tak první tři měsíce (v noci), dokud jsem věděla, že ještě nefunguje termoregulace.
klara: no podle toho, co tím myslíš, overálky někdy nemývají ťapky, na rozdíl od dupaček, a dupajdy jsou vcelku, že máš zapínání na ramínkách a overálek už má zapínání po celé délce např. na knoflíky, patentky nebo zip. Aspoň tak s tím má zkušenost :wink:
a to bodýčko, to je bez nohaviček, zapínání mezi nožkama, buď s krátkým nebo dlouhým rukávem.

Jinak doporučuju kupovat dupajdy, které mají rozepínání u nohou, je to mnohem pohodlnější a hlavně v noci, když se přebaluje, tak nemusíš dítě celé vysvlékat
1. říj 2009 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Děvčatka my na spinkání teď hodně oceňujeme polodupky a bodyčko :slight_smile: jinak overalky máme ale spíš na pohodové ležení přes den Dupky jsou skvělé s tím odepínáním mezi nožkami, ale ty bez odepínání zase lépe drží na nožkách :slight_smile:
1. říj 2009 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
A můžu říct maminkám co budou mít dětičky v létě nebo mají moc teplo doma tak supr na spaní je pro děti obyčejná plátěná košilka co kdysi používali naše mamky mám jich5 doma a malá to horké léto přečkala bez potniček :wink:
1. říj 2009 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Dokud byly Joli mrňavá tak jsem dávala zavinovačku, jak povyrostla tak měla spací pytel a pod něj froté overálek, a ručičky měla teplé, spacáček používáme dosud,jen v létě to spala jen v overálku, zjara a podzimu, když je ještě teplo tak bdy s dlouhým rukávem a spacák no a nyní třeba i pyžámko a pacáček, nebo když se pere tak velká flísová deka, z té se jí špatně vylézá, ale je lehká a teplá :wink:
16. říj 2009 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
plátěné košilky jsm ěli tak, naprosto super. jinak rozhodně doporučuj rozepínání na nohavičkách je fakt super, nebo polodupačky taky fajn, moc se dítě při nočním přebalování neprobere a je to pohodlné :wink:
16. říj 2009 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak naše Babu si ze zavinovačky stejně ruce vyhazovala ven, takže asi v měsíci začala spát v pytli, kde měla aspon zakrytá ramena,a pak jsme pořídili spací pytel z ovčí vlny od Pechů a je i s rukávama, díky tomu už jí an nemusím dávat ruakvičky na ty věčne zmrzlé ruce, tam si je zahřeje. Pro zájemce:
http://www.branakdetem.cz/pech-spaci-pytel-maly-s-odepinacimi-rukavy.htm
16. říj 2009 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
dáváte přes zavinovačku nebo pytel ještě přikrývku?
18. říj 2009 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek