• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

25. srpna 2010 
Jakoze na spani? Hezka vec, prakticka kdyz je mensi byt a muzes ho mit treba i houpaci, ale decko z toho hnedka vyroste, tak nevim, zda se vyplati ho kupovat.... Mozna z druhe ruky. Zvkast ten houpaci si maminky chvali....(kamoska), ale ja zatim zkusenost nemam
25. zář 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, většina oblečká je růžová nebo modrá, měla jsem problém sehnat něco neutrálního
košík je fajn, pokud ho někdo půjčí, ale taky bych ho extra nekupovala
25. zář 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavinko, naprosto souhlasím s barvama. Já taky miluju třeba oranžovou, ale všude je všechno růžové a to je barva, kterou naprosto nemám ráda :frowning2:. kdyby aspoň červená, ale to je převážná většina fakt růžová. Tak se snažím vybírat zelené, hnědé, i když je toho hodně málo.
m.simonka: někdo si ho chválí jiný ne. Já bych ho použila, spíš kdyby mi ho někdo půjčil, jinak mi to přijdou vyhozené peníze, protože v tom mimi zase tak dlouho nevydrží
26. zář 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se mi zda přemíra růžové zvrhlá, úplně s vámi souhlasím. Ale když pak člověk naráží na realitu... Tak se snažím vyhledávat bílou v kombinaci s něčím (růžový okraj se snese), ale asi budeme mít holčičku růžovku. Klučičí věci jsou tak nějak hezčí.
26. zář 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z dravím všechny maminky, mojí malé se loupe kůžička na ručičkách-zřejmě je má suché. Mám jí to nějak mazat? A taky se jí mezi prstíkama na ručičkách a nožičkách usazují chloupky a vlákna z oblečení, dá se tomu nějak zabránit, nebo je to normální?Taky by mě zajímalo jestli umýváte zadeček a genitálie po každém kakání pod vodou. Docela se bojím ji chytit a strčit pod kohoutek, nemáte jiný tip, nebo napiště jak to udělat a nebát se. Díky :wink:
3. říj 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mám dotaz ohledně monitoru dechu-máme ho pod kokosovou matrací. Malá spí v zavinovačce a když ji vyndám z postýlky bez zavinovačky, tak monitor začne pípat třeba až za 5 minut. Pokud ji zvednu i se zavinovačkou, tak houká hned. Mám teda tu podložku dát radši na matraci? Nebo je to k reklamaci?
3. říj 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, me zase prijdou hezci holcici :wink: ke vsemu se veci na kluky shaneji dost tezko :unamused:

laetti, vetsina deti se po narozeni loupe. sloupou se a je to vetsinou OK :slight_smile:
zadecek umyvam pod vodou. taky jsem se bala ze zacatku mrnouska chytit, ale miminka rostou rychle a brzy se jim zpevni telicko, tak je to pak bezva. vlhcenymi ubrousky pucuju prcku jen vyjimecne-kluci se po castem uzivani dost opruzovali.
3. říj 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
laetti: to usazování vláken je normální, tak jednou dvakrát denně jí packy umyju a je to, zabránit se tomu dá jen těžko. a rozhodně neumývám při každém přebalování, to by byla věčně pod vodou, používám mokrý perlan, takže jí to všechno otřu a je to v pohodě. vlhčené ubrousky používám je na cesty
3. říj 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám vlhčené ubrousky a střídám je, opruzená nebyla ani jednou a to preventivně nemažu žádným krémíkem, až když začne růžovět. Jinak na suchou kůžičku je super obyčejný olejíček aviril s heřmánkem nebo sipsi bez hežmánku nebo infadolan nebo modrá indulona.
Matraci máma taky kokosovou a alarm se spouští spolehlivě, dokud Joli neměla 3 kila tak stačil prdík a chvíle prohnutí a spistil se taky. Ale pak už ne až teď když v postýlce odcestuje do rohu tak se to zapne, ale jinak dost spolehlivé
3. říj 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky i cekatelky :wink: kolik tak pocitate mit kusu dupacek,kosilek,bodycek na den na cerstveho novorozence?
27. říj 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je otázka...

V nekolika seznamech na internetu jsem nasla, ze 4-7 bodycek v nejmensi velikosti. Ale co kdyz se 3x denne zableje? Budu to resit tak, ze koupim 5 bodycek, 5 teplacku, 5 overalu, 2 mikiny (svetriky) a 1 kalhoty v nejmensi velikosti, po stejnym poctu kusů pak velikost 62 a kdyby byla Lada mrnous, tak dokoupim /poslu manzela dokoupit/ prislusnou velikost. Sousedka pouzivala nejmensi velikost cca 2 mesice, kamaradka zase jenom 2 tydny. Tezko rict.
27. říj 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nase mala bude pry drobek,vahovy odhad mame na 39tt pod tri kila.a to ze budes treba 3x prevlekat je temer jiste a to se nemusi poblinkat.nez se naucime s plinkou atd bude prevlekani castejsi.
27. říj 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
campi: my jsme hodně blily (naše malá byla extrém), ale měla jsem asi jen 4 dupajdy, vždycky jsem to hned namočila a než se zeblila, tak už to další schlo.
beru: pokud dítě vyloženě nezvrací nějak moc, tak se 3x denně převlékat nemusí. to by z toho člověk zblbnul. S plínama se to stává málokdy, že by se mimčo zadělalo. my měli hodně řídká hovínka a stalo se mi to tak ob den, že by z toho měla špinavé věci.
28. říj 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz: můžu svou 5 týdenní dceru koupat s ponořenýma ouškama? Babička mě straší, že může dostat zánět nebo infekci. Díky
29. říj 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
laetti: můžeš, nic se jí nestane, akorát jí pak ouška vysuš. Malinkaté děti tam prý mají po narození jakousi "zátku", aspoň tak nám to říkali v porodnici. My máčeli uši i v porodnici.
30. říj 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dost trpím nevolnostma, nyním jsem v 17 týdnu a chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá někdy zvracela krev. Dneska se mi to ráno stalo poprvé. Dík za odpovědi.
17. lis 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
karca: to je divny :astonished: me se to teda nikdy nestalo ale byt tebou radsi jdu k doktorovi.aby to nebyl nejaky problem uvnitr treba se zaludkem.aspon budes mit klid a jistotu co s tebou je :wink:
17. lis 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
karco: stát se to může, když je jícen hodně podrážděný a tím pádem překrvený, že ti praskne nějaká žilka, ale raději to řekni doktorovi.
17. lis 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, děkuju moc, ještě se má člověk kam jít poradit
17. lis 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a pouzivate kojici polstar?
14. led 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lucii,

ja to nepouzivam, mela jsem vzdycky normalni hruby polstar. a tedkom uz je maly vetsi, tak to nepotrebujeme.

Holky,

poradte, da se koupit nejaka vetsi zavinovacka, na deti od tri mesicu? Nebo uz se zavinovacky na tak velke deti nesiji. Mi se moc nechce prechazet na ten pytel, lepsi je fakt zavinovacka.
15. led 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri my to s Joli dělali tak že jsme na patřičný rozměr složili flísovou deku a do té jsme ji zavinuli, kolikrát jsme jí říkali naše vánočka :grinning: :grinning: :grinning:

bylo jí teploučko a vyla v měkoučku :wink:
18. led 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojící polštář je super, když vám mimča začnou sedět a občas ještě padnou na krovky, tak to dát okolo nich, aby se nemajzli do hlavy :slight_smile:
my zavinovačku používali jen asi dva měsíce, pak už ne. rovnou jsme přikrývali dekou.
18. led 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojení s kojícím polštářem - fotky:
http://www.kojeni.net/spolstarem.php
18. led 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanno, diky moc za odkaz napoucne stranky :slight_smile:
19. led 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě ktomu kojícímu polštáři...my jsme ho pořídili myslím někdy kolem 25tt, už dlouho na něm odpočívám nebo ho mám i v posteli přes noc. Opravdu mi hodně pomáhá a podpírá už teď tak velký bříško. Sice jsem ho asi trochu slehla - máme s těma polist. kuličkama, ale to nevadí, dosypu ho až budem kojit a bude to dobré. Takže já z vlastní zkušenosti můžu doporučit už v těhu :dizzy_face:
19. led 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle také nejsou špatné stránky, mají tam i videa
http://www.mymamy.sk/dojcenie.htm
a tady ještě různé odkazy
http://www.kojeni.net/odkazy.php
To jen tak do úplného začátku, později už je to jedno.
19. led 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen se nelekněte, někdy z toho dělaj větší vědu, než to je a přikládají tomu větší důležitost než to v dnešním světě, v našich podmínkách a při našich možnostech má.
19. led 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kojite v noci mimo loznici?
24. led 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli myslíš mimo místnost, kde je postýlka, tak já jo, ale mám to od postýlky v pokojíčku do obýváku kde spíme asi tak 4 metry, takže skoro, jako kdybych zůstala v ložnici
24. led 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek