Reakce psa na novorozeně. Máte zkušenost?

l22l
18. lis 2021

Ahojky holky,

zajímá mě kdo máte pejska jak reagoval na to, když jste přinesli z porodnice domů vajíčko s miminkem. 😀🙂
My máme malého yorka, tak jsem sama zvědavá. Nemá rád moji 3letou neteř, protože ho párkrát pěkně škaredě chytla, takže před tou zdrhá a schovává se, ale naopak sousedovic kluky miluje a chodí si k nim pro pohlazení a pomazlení 😀

Snad to bude v pohodě, samozřejmě to chceme od začátku podchytit, co ano a co ne...

Budu ráda za reakce, je to pro mě hezké téma, tak si ráda počtu 🙂

pajushka1
18. lis 2021

@l22l máme 3 čivavy, v dubnu čekáme druhé miminko,starší syn má 5 let. Když jsme si ho přivezli domů,nejstarší čivava (v té době půlroční štěně) si ho hned zamilovala,spala jen u něj, v kočárku, neustále ho hlídala. Druhou jsme pořídili když měl malý rok- ta taky úplně v pohodě a ta třetí je pěkná potvora, 😀takže čekáme že miminko přijmou ty dvě starší úplně v pohodě, u té nejmladší nedokážeme odhadnout jak to vezme,protože synovi se vyhýbá obloukem 😒 ale je jí čerstvě rok,což možná také hraje svoji roli 😀

limali
18. lis 2021

Rok pred otehotnením sme adoptovali psíka z útulku, v dobu keď som rodila mal už nejakých 30kg a mala som pekný strach. Aj keď je svoj, na malého reagoval krásne, hlavu mu zavesil na bruško, oňuchával ho, hlavne sa tešil, že som doma 😀 Zo začiatku sme ho museli korigovať, he do všetkého hrr ale krásne si zvykli, obaja a majú sa radi 🙂

michaela666
18. lis 2021

Nebylo to vyloženě novorozeně, ale kolem 5 měsíce. Jeli jsme ke tchýni a ta má 2 psy z útulku. Vychování, poslechnou ji na slovo, ale stejně jsem byla hrozně nervózní. První mimino, se kterým byli v kontaktu. Fena starší, nemá ráda hluk. Přiběhla, olízala dceři nožky a od té doby ležela pravidelně pod stromem vedle kočáru a hlídala. Když začala plakat, přišla za tchýni a pak běžela zpátky. Ať s tím něco udělá. 😃
Hned ji vzala jako nejzranitelnějšího člena smečky a cizí lidi k ní nechtěla pustit. Strach jsem měla zbytečně, od té doby když dcera vidí psa může se zbláznit radostí.

klokanka31
18. lis 2021

@l22l My máme labradorku,a bylo to naprosto v pohodě, malou si hned oblíbila a nehla se od ní na krok 🙂 až teď před malou často zdrhá 😄

vero987nika
18. lis 2021

Pošli mu z porodnice počuranou plínku a uvidíš nejlépe reakci 🙂

nikoulinka
18. lis 2021

Máme bullika. Měla jsem taky strach, co bude, az přijedeme s malým. Šli jsme teda raději, pro můj klid, k soukromé cvičitelce. Ta nam poradila toto - při příjezdu z porodnice počkat s dítětem dole, v autě třeba. Mezitím druhý zajde pro psa domu, ať se dítě se psem setká na "neutrální půdě". Nechali jsme ji očuchat a šli domů. Nevím, zda to mělo něco do sebe, každopádně u nás bylo a je vše úplně bez problémů 🙂. Cvičitelka nám totiž tehdy vysvětlovala, že tím, že bysme malého vzali rovnou domů, do bytu, riskujeme, že pes bude dítě brát jako narušitele a může to dělat neplechu.

madamas
18. lis 2021

Máme fenku westíka a hned po příjezdu byla ,,šílená" v dobrém slova smyslu. Běhala kolem, snažila se k malé dostat, kňučela. Takto zvýšený zájem měla pár dní a pak už jen zvědavě koukala. Teď po 3m už to má totálně na háku, nehne ani brvou i když malá pláče. Jediné co jí zůstalo je žárlivost, když někdo přijde a začne na malou mluvit nebo se jí dotýkat tak se hned cpe pod ruku, jakože ,,Haló, já jsem tu byla první" 😃 Já jsem zvědavá co bude až malá začne lozit, fenku jsme si pořídili když měl syn tři roky takže tam to bylo ok, už věděl co může a co ne. Fenka si chce někdy hrát ale někdy má ráda svůj klid, to vždycky jen zlehka zavrčí když se jí syn třeba dotkne a ona zrovna nemá na hru náladu.

meekos
18. lis 2021

@l22l Náš pes nadšený jako z každé návštěvy, možná i více… narval celou hlavu do vajicka, chtěl ho poradne oblizat 🙄… první dva týdny ho hlídal… teď jsou parťáci.. malý mu už prozkoumal tlamu, oči, uši, čumák… čekám kdy mu strčí ruku do zadku… pes se nikdy neohnal

zelenaesmolda
18. lis 2021

@madamas Fenka si chce někdy hrát ale někdy má ráda svůj klid, to vždycky jen zlehka zavrčí když se jí syn třeba dotkne a ona zrovna nemá na hru náladu.
To mi teda zni dost nebezpecne.Chapu,ze pes chce mit nekdy klid a mel by mit misto kam za nim dite nemuze ale vrcet na nej protoze na ni sahne?

zelenaesmolda
18. lis 2021

@meekos
co mate za rasu?

anettkah
18. lis 2021

Kdyz jsme prijeli z porodnice, nase 4mesicni sarpejka byla stastna, ze vidi me. Miminko ji v tu chvili vubec nezajimalo. Kazdopadne kdyz si ho vsimla, nechali jsme ji miminko ocuchat, obliznout.. vsechno bylo v pohode. Nikdy nezarlila, kdyz plakal, hned za mnou bezela a strkala do me hlavou a hned zas za synem a hlidat. Prvni mesice se od nas nehla. My ji nechavali, at si klidne cucha, lize, lezi s nim na hraci dece.. z pocatku vstavala kazde nocni kojeni, proste furt u nas. Po par mesicich si zvykla. Maji se radi. Kdyz uz ji stve, sebere se a odejde. Jsou to partaci 🙂 kazdopadne sestricka v porodnici radila, at si klidne pujcim plinu/decku a dame ji to doma ocuchat 😉

eliska_f
18. lis 2021

Nás psík měl 10 let, kdyz jsem malého přinesla z porodnice. Před dveřmi jsme okolo malého dali oblíbené pamlsky s tím, že jsem se s ním prvně přivítala já a pak prcek, který "donesl" jeho pamlsky. Náš pes není agresivni, takže jsme měli spíš strach z toho, ať se necítí odstrcene, což zpočátku prostě je.
Pes malého ocichal, nadšeně snědl pamlsky, ale jak začal malý brečet, tak se klidil. No a v průběhu prvních týdnů se v prckove postýlce na kraji objevovali pamlsky a vždy jsem psovi říkala, že Dan pro něj má pamlsek, ať se jde podívat. Od cca 3 měsíce, kdy se prcek začal smát a lépe reagovat jsou super partaci a po čase si prcka pes tak vycvicil, že na něj jen koukne určitým pohledem a prcek už mě prosí o pamlsky pro pejska :D ale jak píšu, my se nebáli agrese, ale jen toho akceptováni a aby psík neměl destruktivní sklony vůči sobě samému 🙂

jirovapa
18. lis 2021

@l22l máme doma křížence z útulku labradora s německým ovčákem. Když se měla narodit první dcera, tak bylo fence cca (nevíme kolik jí je vzhledem k tomu, že je z útulku) 4 roky. Taky jsem se bála jak bude reagovat. Po příchodu z porodnice si malou očuchala a od té doby se od ní nehnula. Největší kamarádi se z nich stali, když malá začala dostávat příkrmy a padalo jí jídlo na zem. Takže fena seděla pod židličkou a luxovala zbytky. Teď jsou starší dceři 4 roky a jsou to nerozlučné kamarádky. U druhorozené dcery jsme udělali úplně stejný postup, ale ta si k fence nenašla takovou cestu a bojí se jí (nejde jí pohladit, nedá jí pamlsek apod.). Nevím proč to tak je, i když vím, že jí fena nikdy nic neudělala (na to si dáváme pozor a nikdy jsem nenechávala malé batole se psem samotné).

betyna155
18. lis 2021

@l22l Máme doma velkého psa. Také jsem mela obavu. Jakmile jsme malého přinesli domů, ani si nevšiml. Problém nastal jakmile poprvé zaplakal - byl jak na trní, jako když by slyšel myš 😅
První dny jsme je v žádném případě nenechali ani na sekundu spolu samotné (zvykací období u psa je 14 dní). Psík si malého stále hlídal (a hlídá). Chodí s námi přebalovat, koupat, s kočárkem... Když malý zaplače, hned je u něj. Když ho má někdo na rukou, pořád je u něj ☺️ I když je malý třeba v houpačce, přijde a čuchne a lehne si pod něj. Jsou to parťáci 😍
Důležité je, aby měl psík stále možnost utéct, když se mu nebude něco líbit a dítě ho nesmí zatlačit do kouta.
Jeden profesor na VŠ přes chování psů říkal, že dítě a pes nesmí být spolu nikdy sami - souhlasím a dodržuji i když vím, že by mu můj pes neublížil 🙂
Hodně štěstí 🐕

madamas
19. lis 2021

@zelenaesmolda takhle to zní dost vytržené z kontextu, nevrčí výstražně s odhalenými zuby, je to takové ,,zabublání" které neznamená výstrahu ale nezájem. Když třeba leží na gauči a syn tam dělá kravinky a strčí do ní. Je to neškodný gaučový povaleč🙂