Řecká krize. Může nějak ohrozit dovolenou v Řecku?

mikulka
9. kvě 2010

Ahoj holky,

myslíte, že řecká krize může nějak ohrozit dovolenou v Řecku, o které jsme uvažovali?
A náš stát a tak?

jabber
9. kvě 2010

Ahoj, asi záleží kdy tam chcete jet a hlavně kam - myslím si, že ostrovy budou asi celkem v normálu 🙂

ygreen
10. kvě 2010

taky si myslím, že ostrovy budou ok, spíš aby nedošlo k nějakým stávkám, třeba na letišti, v dpravě a tak.

zuzanka26
10. kvě 2010

Ahoj, já si taky myslím, že na těch ostrovech se určitě ještě nic neprojevilo. Řecko dobře znám a i Řeky jako takové, takže oni si určitě myslí, že se nic tak hroznýho neděje. Ale je fakt, že tohle je už pro ně asi konec. Myslím si, že to nedopadne dobře. 😔

sharlotta
10. kvě 2010

Ja si myslim, ze to nedopadne dobre pre celu EU.

aleachim
10. kvě 2010

já si myslím, že by je měli nechat projít řádným bankrotem. Jak je vidět z toho, co se děje se moc poučit nehodlají a šetřit se jim nechce, takže já jsem pro nechat padnout na dno.

jinak dovolenou bych do Řecka ateď neplánovala. I když na ostrovech zřejmě nebudou žádné nepokoje, nicméně je to takové nevyspytatelné.

meandra
10. kvě 2010

Taky bych je nechala se v tom trochu vykoupat. Neměla jsem tušení, jak více než slušně si tam všichni vegetí, zatímto tady se neustále utahují opasky a, rodiny s dětmi a důchodci pomalu lezou po čtyřech. A oni místo aby sklapli si ještě budou vyskakovat a odmítat snížit své platy a důchody. Tak ať si je nechají, když na to mají 😝 .
Dovolenou bych tam taky teď neplánovala, ale myslím, že těch ostrovů se to nedotkne. Turisty potřebují, tak nemyslím, že by
chtěli stávkovat.

aleachim
10. kvě 2010

meandra, taky si nemyslím, že by na těch ostrovech byly nějaké nepokoje, ale na druhou stranu člověk neví, co je napadne. Já jsem si i myslela, že rozumní lidé budou chtít situaci řešit a oni místo toho dělají bordel. Vždyť ty demonstrace strašně Řecku ubližují, žijí v podstatě z turistického ruchu a místo toho, aby se snažili, aby to na turisty nijak nedopadlo, tak demonstrují a vypalují banky. No, fakt to nechápu......takhle se tam zachvíli budou turisté bát jezdit 😒

A nedivím se např. Slovákům, že jim nechtějí pomáhat. Když člověk ví, jak drsná opatření tam přijali, aby se do EU dostali a teď mají přispívat Řekům na 13, 14. platy a důchody, na příplatky za včasný příchod do zaměstnání nebo, ...... nejvíc mě dostalo, když jsem si přečetla, že na nějaké vesnické škole mají 40 učitelů na 10 žáků. Pravda, taky bych se bála, že příjdu o zaměstnání 😖

meandra
10. kvě 2010

To jo, zvlášť když berou peníze za nic.
Slovákům se taky nedivím, že nechtějí podporovat řeckou nenažranost. Měli by mít trošku sebekritiky, uznat, že prostě není z čeho brát, ale to je evidentně moc nezajímá. Letos si každý dvakrát rozmyslí, jestli pojede do Řecka. Slyšela jsem, že v Turecku je to za míň nebo stejně peněz na mnohem vyšší úrovni služeb. Nevím, nebyla jsem tam. Protesty si Řekové akorát odradí turisty a vydělají na tom okolní země.

meandra
10. kvě 2010

Tím že berou peníze za nic, jsem měla na mysli ty učitelée co učí těch 10 žáků. 😀 Co mají asi zá náplň práce. U nás už by byla škola zrušená.

jabber
10. kvě 2010

No můžeme si gratulovat, že nejsme v eurozóně 😀 a snad ještě nějakou dobu nebudeme. Mě nejvíc dostává, že jim mají půjčit i státy, které jsou samy na pokraji krachu, jako Portugalsko, Španělsko nebo Irsko 😅 A Slováci si na tu půjčku Řekům musí sami půjčit, tak nad tím mi fakt zůstává rozum stát 😅

aleachim
10. kvě 2010

tak tak, těmi nepokoji si to akorád komplikují. Četla jsem článek o tom, jak se v Řecku se stát.penězi hodpodařilo a byla to fakt síla. To by snad jinda ani nešlo.

jabber, oni si na to musí půjčit všechny státy eurozony a za předpokladu, že by to Řecko splatilo ( o čemž já pochybuji), tak by na tom i vydělaly. Oni totiž dostanou půjčku na 3%úrok a Řecku to půjčí na 5% úrok, takže oni jim ty peníze nedávají, ale půjčují. Ale jak jsem psala, podmínkou je to vrátit, a to se nejspíš nestane, tak o ty peníze příjdou 😒 a bankrot Řecka nebude teď ale za 3roky a stáhne s sebou nejspíš další státy.

jabber
10. kvě 2010

aleachim - no já bych řekla, že v případě Řecka je to spíš dárek než půjčka 😅

junovka
10. kvě 2010

pre mna su a boli Greci lenivy narod! 🙄

marianka79
10. kvě 2010

mikulka tak to by ma vobec netrápilo skorej to, že my ako štát mame velké prd a ešte aj sme peniaze poslali im 😠 a to ma štve my tu makáme jak debily a oni si všetko prežrali suhlas junovka sú lenivý a čo by nám mali zvýšit platy naši prij....ý politici strkajú sa svetu do riti haj..i jedny politický a že volit ich!!!HA 😠

marianka79
10. kvě 2010

a nám kto pomohol v kríze hmmmmm?poprepúštali ludí a bolo 😖

junovka
10. kvě 2010

NIKTO a NIKDY by nam nepomohol...aj keby nasu celu republiku by skosilo obrovske zemetrasenie 🙄

dai
10. kvě 2010

mikulka,
dovolenku ti to asi neohrozi, tie nepokoje su len lokalne strajky... myslim ze v primorskych castiach to rozsirene nebude...
ja by som tam ale z principu na protest teraz neisla 😔

v Grecku som bola 6 mesiacov - ucila som na lyceu - 200 ziakov, 150 ucitelov - dobre , ze? 🙂 ucitelia ucili asi 3 hodiny, potom isli domov - pred 10 - timi rokmi ked som tam bola bol ich plat cca. 1000 euro v cistom...
Moja partnerska ucitelka mala 3 deti, jej partner bol nezamestnany, ako rodina zili v byte o akom sa v tej dobe vacsine slovakov ani nesniavalo - mal asi 150m2, krb, obrovske terasy... 😉
vo vnutrozemi krajiny nie je ziaden priemysel, len polnohospodarstvo... napriek tomu nezabudnem na moment ked ma bola moja mamina pozriet ( na invalidnom dochodku ) a boli sme na navsteve jednej spriatelenej rodine - on na dochodku ( 56 rokov ) - ako sa mojej maminy pytal, ako moze vyzit z dochodku 400 euro, ze on ma 1200 a ze akotak vyzije... upozornujem ze grecko nie je drahsie ako Slovensko - ovocie a zelenia vzdy cerstve, detto ryby a maso,.. oblecenie lacnejsie...

potrebovala som si vybavit nejake dokumenty, cize som musela ist na urady, mat lekarske potvrdenie, takze som mala to stastie navstivit statnu nemocnicu... ludia to tam bolo ako za 1. svetovej vojny - nemocnica - otrasna uroven, nase su oblaciky nebeske oproti tomu, urady o 15- tej vsetko zavrete, na stranku som cakala 6 hodin, preverovanie trvalo asi 2 hodiny ( mala som stipendium EU pritom ), na chodbe nebola jedina lavicka, ziadne obcerstvenie...

o sieste ani nebudem rozpisovat - najskor mi prislo divne ze potraviny zatvaraju o 13-tej hodine... potom som od domacich dostala vysvetlenie, ze oni ich zase otvoria o 17-tej ( takto ludia tam funguju - poobede na terase treba byt potichu, lebo vsetci predsa oddychuju a spia.... o polnoci sedia vsetci greci vonku a pozieraju co im pride pod zuby - preto je vacsina grekov obeznych - napriek tym zdravym jedlam maju nenormalne divnu zivotospravu )

takze tolko k mojim skusenostiam s greckom - problem grekov je ze oni zaspali niekde v antike... ak som nepocula od kazdeho druheho co vsetko ma svet vdaka grekom tak potom od nikoho (tucna grecka svadba je robena podla mna podla realnych skusenosti - ked som ten film pozerala, tak som sa stale smiala, ze presne tak realne greci ziju... film bol pritom mysleny ako parodia 😔 ) - podla nich je socializmus a komunizmus najlepsie zriadenie, pravo na strajk najvyssie pravo... ☹

tazko sa mi pomaha takemuto narodu ☹ zaroven si ale uvedomujem ze bez tej pomoci mozme celu EU zavriet... mne osobne by najviac vyhovovalo keby greci sami z EU ako aj eurozony vystupili - nezaskodilo by im padnut na hubu ( na EU tam kazdy nadava, neuvedomujuc si ze cela infrastruktura statu bola vybudovana vdaka peniazom eu - az do vstupu Grecka do EU bolo grecko chudobna krajina bez ciest, kde ludia za pracou utekali do Nemecka, dokonca do Ceskoslovenska - vela starsich ludi stale po cesky celkom dobre vdaka tomu hovori...)

aleachim
10. kvě 2010

dai, koukám, že články, které v poslední době čtu o Řecku ani v nejmenším nepřehání 😒 . Též si myslím, že by měli padnout na hubu, aby pochopili, že bez práce nejsou koláče 😖

mikulka
autor
10. kvě 2010

dai: to je síla.

Dnes o té krizi mluvili v Sama Doma a čuměla jsme teda. Do důchodu v 53 letech, odstupné a doživotní renta, a pak se ještě důchod dědí i po smrti!
Mají x platů včetně různých příspěvků na svátky atd.

marianka: to mně právě mrzí moc, že SLováci museli Řekům dát peníze a ještě si na to sami museli půjčit. To se mi zdá hrozné!!!!

Jinak nebýt té krize, nevěděla jsem, že Řekové jsou takoví národ. 😝

jabber
10. kvě 2010

Tak tu siestu bych jim až tak nevyčítala, tu nemají jen oni, ale všechny tyhle jižní státy 😉 no ale jinak teda síla, dai 😅

Ale tohle všechno není přece vina těch normálních lidí - občanů - když jim stát tyhle výhody dává, tak si je samozřejmě vezmou, ne? Navíc si říkám, že možná občani ani nevěděli jak na tom jsou, vzhledem k tomu, že řecká vláda tajila skutečnost a falšovala výsledky i před EU 😅 🙄
Já když si vzpomenu na ty chudé babičky někde na Korfu nebo na Lefkadě, které mají jednoho osla, jednu kozu, polozbořenej domek a záhon rajčat, tak mi nepřijde, že by si teda žili nějak nad poměry 😅 Je to celý divný 😅

susi157
10. kvě 2010

mikulka tak to asi viaceri nevedeli.v porovnani zo SR.sa maju prepichovo.to ani luda ktory pracuju nemaju take platy ako oni dôchodky.no strasne ked to porovname 😠

meandra
11. kvě 2010

To je možné, že to nevěděli. Ale teď už vědí moc dobře, že na to nemají a přesto stávkují a rozčilují se, že o ty výhody mají přijít. Nezdá, že by je nějak zajímalo, kde na to vezmou 😠

ciatko
11. kvě 2010

jabber, presne to ma napadlo - babicky s oslikom na Korfu 😀 ze tie urcite taky dochodok nevideli...podla mna tam bola mimo turistickych stredisk dost chudoba. ale jasne, ze sa neda porovnavat vidiek s velkymi mestami.
siestu im tiez nevycitam, bezna vec v tychto krajinach, ale vo verejnych uradoch, bankach by to mohli vydrzat s tou klimatizaciou, ktoru maju fakt vsade, aspon do 16:00
pomer ucitelov a ziakov v skolach, dochodok v 53-ke - no comment ☹

monik76
11. kvě 2010

jabber, taky s tebou souhlasim, ze spousta lidi o tom nemela ani tuseni, ze proste nemaji prachy, kdyz sam stat zfalsoval vysledky EU. A to ze jim stat daval takove vyhody, kdo by si je nevzal ze? A to, ze tam maji siestu, to je proste tak dany, nicmene neni to vsude a ve vsech obchodech a uradech. Jasne, ze statni zamestanci se tam zili velice dobre, a je nutne jim tady ty vyhody stopnout, ale i spousta lidi tam zije od vyplaty k vyplate, a ne kazdy jde v 53 letech do duchodu, ale klidne i po 60 letech. Meli jim nechat ty jejich drachmy a hotovo. Taky by se mi nelibilo, kdybych mela nekomu pujcovat penize, ale neni treba hazet vsechny do jednoho pytle, ze jsou lenivy atd. Ono nakonec to stejne odnesou obycejni lidi, kteri normalne makaj a o takovych vyhodach se jim muze jen zdat.

mikulka
autor
11. kvě 2010

Holky, a myslíte, že když jsme plánovali dovču v Řecku v září, že do té doby se situace uklidní? Nebo naopak? Jet dřív, nebo později? 😕

marianka79
11. kvě 2010

mikulka a preco zrovna grecko??? ja by som volila inu krajinu na dovču----radsej 😅 ktovie ako to tam bude v septembri my sa tiez este len spametavame z minulorocnej krizy aspon teda ja to v praci pocitujem 😖

mikulka
autor
11. kvě 2010

marianka: mně se právě líbí v Řecku hrozně moc jeden hotel, je podle mých představ...
Hledám i Bulharsko, ale tam se mi moc nechce, Itálie je drahá (My chceme jen letecky), Španělsko má dost rušných míst, ale dalo by se asi najít něco vhodného, Chorvatsko nemám ráda, Kypr je drahý a letí se tam docela dlouho. Hledám něco v doletu 2.5 hodky. 😅

jabber
11. kvě 2010

mikulka - a kde je ten hotel, na nějakém ostrově? Já už bych se v září nebála, to už bude dávno po všem 😉

aleachim
11. kvě 2010

mikulka, já si myslím, že na turisty to nijak nedopadne a na ostrovech už vůbec ne. Media ty nepokoje zveličují, takže ani teď to tam nebude určitě tak hrozné. Vždyť oni žijí z turistů, když budou dělat blbosti, můžou to zavřít úplně.

linette
12. kvě 2010

mikulka nemusis sa nicoho obavat, ked ides napriklad na ostrov tak tam tie hotely velka vacsina patria zahranicnym investorom, ktori z greckou krizou vela spolocneho nemaju.. 😉 jedine coho by som sa v momentalnej situacii obavala je ta islandska sopka, ktora brzdi lety.. 🙄