Chřipka v 5tt, může ohrozit plod?

azalka123
4. kvě 2016

ahoj,mam dotázek, kolegině ma už týden chřipku, a ja jí od ní chytla, myslíte že to může ohrozit plod?

martinakab
4. kvě 2016

Je hodně důležité ležet v teple a o veškerých lecích si promluvit s doktorem. Je lepší používat alternativa čaj s citronem atd.. Vše radši prokonzultujte s lékařem. Hlavně klid a nestresovat se. 🙂

bonulinka
4. kvě 2016

Nakazila jsem se v 7 tt. Podle MUDr. je to v tomto týdnu buď vše, anebo nic, tzn. buď potrat, anebo to dobře dopadne. U nás to naštěstí dopadlo dobře. Ale strach jsem měla velký. Chce to vyležet ( bylo mi tak mizerně, že jsem stejně nemohla ani stát ), horečku jsem srážela zábaly na nohách.

azalka123
autor
4. kvě 2016

mno já jsem ted v práci, když zavřu okno, kolegině otevřou další, jsou bezohledný, sefová mi dovolenou dat nechce... tak přemýšlím jestli si neřeknu o keschopeknu, ale kam na gindu nebo k obvodnímu?

martinakab
4. kvě 2016

Nejlépe k obvodnímu lékaři. Ja mela chřipku asi v 8 tt a všechno bylo a zatím je v pořádku. Hodně jsem pila čaj a když jsem měla horečku vzala jsem si 1tabletku Paralenu jak mi poradila má lékařka. Hlavně to vypotit. Držím palce, ať to oba zvládnete.

gepe
4. kvě 2016

@azalka123 ja ji mela v 7tt a ok. Chripku uz z principu ma vylezet kazdy clovek, nezavisle na tehotenstvi. Pokud si nemuzes vzit volno nebo dovolenou, tak prakticky lekar a pripadna neschopenka. Pokud si vzit muzes, tak lehnout, prolivat cajem a hodne tekutin, vitaminy a pripadne Panadol Nowum, ci Paralen.

azalka123
autor
4. kvě 2016

děkuju, zítra si zajdu k doktorce, docela rychle se to zhoršuje, každopadně dnes do deseti to tu musím vydržet

bonulinka
4. kvě 2016

@azalka123 Určitě si vezmi neschopenku. Mně to začalo v pátek večer, takže nejhůř mi bylo přes víkend a pak v pondělí mě manžel odvezl k doktorce, protože se mi podlamovaly nohy a sama bych tam nedojela.

azalka123
autor
4. kvě 2016

@bonulinka tak doufám že mi jí dá, ja si moc neschopenky neberu

mandorla
4. kvě 2016

Zdravim Vas tehulky, ja som v 16 tt, a tiez ma skolila najprv nadcha a potom sa pridal drazdivy kasel, takze som v noci skoro vobec nespala, bolest v krku pri polykani bola neznesitelna ..Nic mi nezaberalo,tak som musela k doktorke a ta mi nasadila ATB Rovamycin a 12hod.
A povedala mi ze sa nemusim bat..Aj ona vraj brala ATB pocas tehu..Mate s tym niekto skusenosti, alebo s inymi ATB...?

azalka123
autor
5. kvě 2016

tak jsem v čekárně u doktorky už hodinu, tak doufám, že mě nechá doma

azalka123
autor
5. kvě 2016

tak mam neschopenku, prášky žádný nedostanu, mam jen ležet a potit se 🙂

mandorla
7. kvě 2016

Tak sa liec Azalka,davaj si teple caje s medom a citronom.Pokial mas chripku musis to vypotit
a jedz vela vitaminov,hlavne C-ko...Skore uzdravenie,mne uz je tiez lepsie..PA 🙂

azalka123
autor
7. kvě 2016

děkuji 🙂 už se cítím lépe

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru