Rekonstrukce kuchyně+jídelny, co dát na podlahu?

svolikova
2. dub 2018

Holky, mám dva dotazy... Budeme dělat rekonstrukci kuchyně+jídelny, přemýšlíme co dát na podlahu. V současné době máme lino + dlažba. Chceme to sjednotit. Jaké maté zkušenosti vinyl, PVC, dlažba, atd... ? Prosím Vás chci vědět jen zkušenosti. Nepotřebuji znát odbornosti(Ty si zjistíme jinde). Prostě co se komu osvědčilo. Lišíme se v názorech, tak chci jen vědět něco od uživatelů. Děkuji!
Druhý... nějaký kvalitní digitální teploměr? Díky

ladyhacek
2. dub 2018

Máme zátěžové lino v obýváku i dětském pokoji a nemůžeme si ji vynachválit 🙂 mě by nevadilo ani do kuchyně. Kdyby ti upadl hrnec určitě je to lepší než na dlaždičky,. V dětským máme mirelon a je to mekkci a obýváku je pak pikezenevnavstare lino a super , dle mě rýhy se budou dělat spíše když tam bude ten mirelon . V obýváku ho máme asi dva roky? Pod křeslem žádná bznamky dubliku kde je křeslo

barumat
2. dub 2018

K teploměru se nevyjádřím, ale ohledně podlahy určitě za sebe říkám lino. Měla jsem plovoučku v podnájmu a už nechci - tvrdé, studené, kluzké, na některých typech je vidět šmouhy po vytírání. Dlažba totéž, když není podlahový topení, je to studený, tvrdý, spáry se špiní, při vytírání se na nich chytá bordel a vlasy. Upadne rendlík a je hned kus odštíplej. S vinylem zkušenost nemám, takže neposoudím. My máme koupelna, záchod kumbál dlažbu, zbytek lino.

monika9916
2. dub 2018

Po celým bytě máme 4 mm lino a jsme moc spokojeni.

lachtanice86
2. dub 2018

Máme lepené vinylove dílce v chodbě, obýváku a kuchyni. Nemůžu si to vynachválit. Dá se to luxovat i vytirat. Když se něco vylije otřu to a mám klid.

hanih
2. dub 2018

My máme vinyl a jsme spokojení. Přijde mi příjemnější než plovoučka nebo dlažba. Když vařím a dcera je se mnou v kuchyni, tak nemám obavu, že sedí na zemi, protože vinyl je teplejší, kdyby tam byla dlažba, tak bych ji musela pořád komandovat, ať si dá něco pod zadek 🙂 A taky je měkčí. Jen jsme udělali jednu chybu - nemáme tu podlahu úplně hladkou, je v dekoru dřeva a má i jako dřevo strukturovaný povrch. To už bych nechtěla. Když vytírám, tak se ty nečistoty zatírají do podlahy a po čase je to znát. Musím pak vzít kartáč a celou podlahu na kolenou vydrhnout. Rozdíl je pak znatelný pouhým okem (podlaha o odstín zesvětlá). Takže za mě vinyl, ale hladký 🙂

mku
2. dub 2018

My mame taky vinyl, imitace dreva a neni to od klasicke drevene podlahy vubec rozeznat. Vsude mame v podlaze i topeni a to je naprosta znacka ideal 🙂
Teplomer neporadim, nenarazila jsem na zadny co by meril spravne

newwi
2. dub 2018

Mame plovoucku... ja vim,ja vim-spousta negativnich ohlasu,jako ze je to neprakticke atd... ALE... ja jsem naprosto spokojena!Je pul roku po rekonstrukci a PARADA!V kuchyni jsem denne-kuchtim ve spechu (pac mimino...),takze obcas trochu armagedon,ale nemam s plovouckou problem!
V koupelne a na WC mame kamenny koberec od zname znacky (nevim,jestli muzu jmenovat) a taky SUPER!Klidne bych priste zvazovala,jestli dat i do kuchyne... snadna pokladka,bezproblemova udrzba a hezky vypada!

jitulka89
2. dub 2018

Taky mame vinyl (lepeny) vypadá to dobře a je opravdu odolný vydržel i stavební práce na bytě a neodrel se, těžký nabytek apod narozdíl od lina nenechává v podlaze stopy. Jen cena trochu horší musí se i srovnat podlaha tak nas to vc srovnani prace a materialu vyslo na cca 1000 kc za m2.

linee
2. dub 2018

Mam v celem dome lamino a bez problemu.Dokonce i v kuchyni.Mamka ma dlazbu a jsem rada,ze jsem do ni nesla.Vinyl je take dobra volba,ale drazsi.

verunka95
2. dub 2018

Já pokud bych se teď měla rozhodovat aby to bylo už dlouhodobé tak bych zvolila jedině kaminkovy koberec je to sice asi trošku dražší varianta ale rozhodně stojí za to

marii90
2. dub 2018

Mela jsem v kuchyny vsechno uz 😂 Koberec - nejvetsi kravina, vis jak to je, kazdou chvili tinneco upadne, ukapne...
Plovoucka - nedala se moc casto vytirat, po case mi prislo, ze se voda dostala do spar, ackoli jsem mela hadr vazne jen vlhky... mozna se dnes delaji nejake lepsi, ale osobne bych ji uz nechtela.
Lino - super! Neni studene, da se fajnove vytrit a po case i vymenit.
Dlazba - mam nyni, byla v dome, uz kdyz jsme ho kupovali a nemeli jsme koruny na vysekani a udelani nove podlahy. Hlavbi nevyhoda, ze je to studene, pokud nemate topeni pod podlahou, takze pro prcka to nebude nic moc, az bude lezt po zemi. Spary tu mame tedy bile, takze je potreba je jednou za cas vydrhnout kartackem (ale jsou i barevne sparovacky 😉). Ale jinak stejne jako lino super, ze je setres a je hotovo 😊 Ale asi nehrozi, ze by to clovek nekdy predelaval... az budes po case renovovat kuchyn, tak dlazbu asi ne...
Osobne nejvic fandim linu i kvuli moznosti zmeny 😊

emilkamilka
18. říj 2018

kde jste si nechali udělat kuchynskou linku, jaký styl jste volili a na kolik vás vyšla?

stachy30
26. dub 2019

Za mě rozhodně plovoucí podlaha. S přítelkyní jsme nedávno rekonstruovali a jsme naprosto spokojeni. Pod jídelní stůl plánujeme ještě položit koberec. Podlahu máme takto řešenou v celém bytě a je to krásně jednotné- asi proto, že jsem to nedělal JÁ 😂 (kdyby to někoho zajímalo, dělala nám to firma https://www.zarizujibyt.cz/sluzby/rekonstrukce/...). S PVC jsme moc dobré zkušenosti neměli a dlažbu máme jen v koupelně. Mám termostat, takže teplotu neřeším 😎