Retro pamlsky, co nám chybí. Na co rádi vzpomínáte Vy?

klokanka31
8. zář 2020

Dneska jsem si tak vzpomněla na sušenky Koukou roukou, a říkám si, že je škoda, že některé dobroty našeho dětství se už neprodávají... Na co rádi vzpomínáte vy?

zuzu_z
30. kvě 2021

@klokanka31 kiwi prášek, takový jemný vitacit…. Kdyby se dal sehnat a chutnal stejně, dala bych půl království 🥰

hanka_12345
30. kvě 2021

Stará geisha😉

ivybee
30. kvě 2021

@hanka_12345 Uuuuu! Stará Geisha byla nejvíc!

hanka_12345
30. kvě 2021

@ivybee ze? Casto na ni vzpominam 🤣 Ta dnesni je uplna katastrofa ☹

ivybee
30. kvě 2021

@punticka Není to 10 let v kuse 😄, ale tu a tam se zkusím někoho zeptat. Ale je to marný! Vygooglit se to nedá a nikdo si to nepamatuje. Skoro bych i věřila, ze jsem si to s něčím popletla, ale jsem si naprosto jistá. Proste zoufalost a nejspis se to už nikdy nedozvim 😱😄

ivybee
30. kvě 2021

@hanka_12345 Přesně! Vůbec se to nedá srovnat, ale řekla bych, ze to většina cokolad nebo celkove pochutin.

ivybee
30. kvě 2021

Jo a taky čokoláda Křupíno! 😁

klokanka31
autor
30. kvě 2021

Nebo nugátová zora...mňam. Když jsem si ji pár let zpátky koupila, to už není to co to bývalo. Tvrdý, vůbec není cítit nugát... A myslím že budeme vzpomínat i na starý dobrý nugát. Teď jsem si koupila ten nový, jak to má tvar cihliček, a to je prostě hnus. Což pro mě je katastrofa protože nugát já zbožňuju 😭

hanka_12345
30. kvě 2021

@ivybee ja mam schovany obal🤣

ivybee
30. kvě 2021

@klokanka31 Zoru jsem teda nikdy nemela rada, ale klasickej nugat jsem milovala. Taky jsem si nedávno koupila celou bonbonieru a byl to hnus!

ivybee
30. kvě 2021

@hanka_12345 od Křupína? 😄 Já nedávno našla šachy po dědovi a jsou v krabici od Krupina 😅 Úplně se mi vybavil kousek dětství 😁

hanka_12345
30. kvě 2021

Jeste takova cokoladka a na obalu byla veverka,nazev nevim 🤷‍♀️ a pak takova oriskova cokolada, v papirove krabicce a uprostred okynko a vevnitr byla zabalena celofanem, mela velky orechy a misto na ctverecky byla na obdelniky, nazev tez nevim ale byla skvela

ivybee
30. kvě 2021

A taky jogurt Míša. Měl bílo zelenej obal a byl na něm medvidek a zavíral se jako plnotucna hořčice. Jinak z těch novějších jogurt Prince, bonbóny Campino, lizatko Push pop, Chupa Chups s obrazkama na horní polovině, Kinder vajíčka s postavičkama hrosiku, Princesky,..

klokanka31
autor
30. kvě 2021

@ivybee Taky sis koupila ten s novou recepturou ve tvaru cihliček? To se nedá, já si vzala jeden a zbytek letěl do koše.

ivybee
30. kvě 2021

@klokanka31 Ano, já teda snedla asi 4. Nějak jsem tomu nemohla uvěřit a nebo se s tím možná nechtěla smířit.. Ale pak jsem s tím taky mrskla do koše.

klokanka31
autor
30. kvě 2021

@ivybee Manžel když to viděl tak mi ještě letěl shánět starý nugát, tak mám tři krabice do zásoby, ale nevím co budu dělat pak ☺

punticka
31. kvě 2021

@ivybee jo, já tomu rozumím 😀 Jen vážně jsem si myslela, že takové věci prostě musí v krátkém čase v hlavě naskočit, když jsme je zažili a máme je takříkajíc na jazyku. A jak právě vidím, tak tedy nemusí...

punticka
31. kvě 2021

@ivybee Křupíno? To mi něco říká, ale vůbec nevím, co 😀

ivybee
31. kvě 2021

@punticka Kéž by! 🙏 Ale kromě oranžovýho obalu, karamelové příchutě a faktu, ze to bylo před Delissou si nepamatuju nic jinyho. 🙁 Možná to jednou nejakým zázrakem naskočí, ale moc s tím nepočítám 😄

ivybee
31. kvě 2021

@punticka Byla to čokoláda s křupinkama. Asi jsem moc nepomohla, ale nevím, jak to popsat. 😄 Měla modrej obal a červeně napsáno “Křupíno” 😁

klokanka31
autor
31. kvě 2021

Nebo co bylo strašně dobrý, čokoláda rozdělená na obdélníčky, a v tom byla pufovaná rýže. Ale nevzpomenu si na název 😕 a ještě tyčinky (mám pocit grahamové?) polité čokoládou, na obale byl medvěd s medvědicí 🙂

rencinka87
31. kvě 2021

@punticka nebylo to prostě žužu?

bigbig
31. kvě 2021

Mě chybí želatinový hašlerky. Bonbóny už teda vůbec nejím, ale tohle vím že mi chutnalo a mrzelo mě, že se přestaly vyrábět.

fifinka2020
31. kvě 2021

Jeee a jeste jsem si vzpomnela - milovala jsem takove fialove Bonpari 🤩

klokanka31
autor
1. čer 2021

@fifinka2020 Myslím že byly s příchutí černý rybíz že jo?

netopejr
1. čer 2021

Mne sttasne vadi ty pidi bonbony čtvrtinove velikpsti, nez byvaly. Pamatujete treba haslerky nebo kterykoli jiny bonbony?
Tedka je vsechno trochu vetsi nez antiperle. Ale hkavjey ze jazdej ma svuj papirek a bonbon v nem velilosti hrásku. Nez zacnu cumlat, uz.neni.

netopejr
1. čer 2021

A jogurty! Čtvrťlitr ve skle s hlinikovym vickem! Fakt jogurt!

michaela666
1. čer 2021

Dají se někde koupit poctivé karamelky? Nedávnou jsem na jedny narazila v Tescu, obal jako Krowky co mi kdysi vozila babička a už to taky nebylo ono.

punticka
2. čer 2021

Jo, a ještě moc vzpomínám na nanuk Bertík (tedy aspoň mi jsme mu tak říkali). Smetanový obličej trochu jako bubák, oči, nos, pusa a vlasy kakaové, jen zmrzlina, žádná poleva. Máma nám to občas kupovala jakože k svačině. To bylo tak kolem 1994. Dodnes mám vzpomínky, jak to se sestrou lížeme v kuchyni u stolu, a jak slizavame nejdříve ten vrch jakože vlasatou část, hrajeme si vždy, ze Bertík je u kadeřníka. Co do kvality, neumím posoudit, ale jako děcku mi to chutnalo moc. Z mrazáků v obchodech zmizel ani nevím jak, jakoby ani neexistoval.

herminka
3. čer 2021

@punticka Ano, Bertík to byl, se sestrou jsme ho milovaly. Mám ho zafixovaného jako výbornou zmrzlinu, ale jestli takový skutečně objektivně byl? Těžko říct.