Rovnátka pro dospělé

lu777
5. led 2009

ahojky, máte někdo zkušenost s rovnátky pro dospělé?
ráda bych si nechala srovnat dolní zuby co mi špatně srovnali v dětství.... nějak se to zhoršuje mám pocit, mimoto se mi tam usazuje zubní kámen ať dělám co dělám...
no a taky bych si to ráda odbyla na MD

poradíte někdo dobrého ortodonta v Praze?

kolik to asi tak stojí zhruba?

díky moc 🙂

lu777
autor
5. led 2009

holky, že vy máte všecky rovný zubiska a nepotřebujete rovnátka? 😠 😀

petrunka01
5. led 2009

ahoj lu...nejsem z Prahy,takže ortodonta neporadím☹
ALe zkušenost mám.Měla jsem podkus(spodní zuby přes horní.Nejdřív mi vytrhnul dole dva zuby,aby se čelist zmenšila(trhání nebolelo).Pak mi dolů nasadil rovnátka-fixní.Po asi roce a půl nošení mi dal i horní-asi 14 dní jsem měla oboje.Pak dolní sundal a další asi rok a půl jsem měla nahoře.Teď už je víc,jak 3 roky nemám,ale pořád chodím na kontroly-dá ti pak rovnátka vyndávací-na noc a prodlužuje dobu,kdy je nenosíš.Já už je mám jednou za dva měsíce na noc,což už nic není.Taky už asi půjdu teď na poslední kontrolu.Je to běh na dlouho trať(teda,podle diagnozy,taky nemusí),ale vyplatí se to.
Nevím,jak je to s cenama teď a zvlášt v Praze.já platila asi okolo 5tis za oboje+občas pade za nový drátek,gumičku...

lu777
autor
6. led 2009

Petrunko, diky moc za info... už jsem byla varována, že to stojí dost a trvá to dlouho, ale chtěla bych do toho jít...
já mám jen asi dva zuby z řady dole, tak by to snad taková drasťárna nebyla, prostě horní zuby mi srovnali dobře, ale dolní nějak nezkontrolovali ještě po těch rovnátkách a ono se to pak zase rozjelo... uff..

tak třeba mi někdo poradí někoho v Praze 😕 😕