Rozchod. Je možné najít nového partnera i se třemi dětmi?

lenik157
12. pro 2021

Ahoj holky, mamky 🙂
Mám za sebou čerstvý rozchod ☹ Není to tatínek mých dětí, ale nějak mi vyvstala otázka jestli si můžu se třemi dětmi najít partnera, který zvládne to, že mám děti...
Ve zkratce o mně. Je mi 35let.. Mám dvojčátka 13 let, holky a klučíka dnes 8 let🎂🐧🎉 S jejich tatínkem mi to nevyšlo, holky jsem měla brzy.. neplánovaně a když se narodil klučík, jeho tatínek se změnil, začal být opravdu hodně hrubý, pro facku nešel daleko, zkrátka nedalo se to, v tomhle nechcete aby vyrůstali vaše děti ☹ tak jsem se rozhodla odejít... Partnera jsem si našla před dvěma lety... ano mladšího a ano bezdětného.. on věděl, že děti mám,navíc to je dětský psycholog.. myslela jsem, že máme hezký vztah, nicméně jeho maminka se mnou měla problém (protože mám děti pravděpodobně) a rodičům mě vlastně ani za celou dobu nepředstavil.. asi kvůli mamince, nevím.. a děti za celou dobu viděl párkrát. Opravdu nejsou to žádní sígři.. vím, že na ně koukám maminkovskýma očima.. ale holky dobře se učí, normální holky a klučík taky, vlastně byl rád, když občas partnera viděl, tešil se na něj. Děti myslím byly rády, že maminka je šťastná. No a v létě, před prázdninami se se mnou partner z ničeho nic rozešel, nic jsme si neudělali.. říkal, že mě má hrozně rád, jen prostě mu došlo, podle jeho slov, že to takle nedává (že mám děti a on není jejich taťka)... po prázdninách se vrátil, že mu došlo, že beze mne nemůže být a tak.. byli jsme na výletech, všechno bylo v pohodě, jsem si myslela.. bavili jsme se o společné budoucnosti, i že miminko bysme si časem pořídili, no a po pár měsích úplně stejný scénář, prostě jednoho dne nepřijel, že nedává to že mám děti, že to takle nechce ☹ Samozřejmě mě to strašně zklamalo a bolí to.. myslela jsem si, že to má tedy vyřešené, když chtěl, abysme se k sobě vrátili, že to aspoň zkusí.
Je před Vánoci a já jsem sama, z ničeho nic, po druhé.. a tak si říkám, jestli vůbec je šance si najít partnera, když ty děti mám. Normálního chlapa, který nás bude mít rád..
Potřebovala jsem se vypsat a snad slyšet slova podpory, nebo jak to máte vy❤ život někd není jednoduchý 😔 Děkuji za přečtení, přeji hezké adventní dny❤

marcicek84
12. pro 2021

@lenik157 tak u bezdetneho bylo blahove si myslet,ze to kousne,chlap s eurcite najde,ale bude mit taky sve deti min.2,mozna 3 a spolecne uz chtit nebude,pac kdyz to date dohomady bude kupa deti...ale otazkou je,zda ty jeho deti kousnes ty,protoze najit si bezdetneho s tim,ze ty mas deti tri mi prijde,zes cizi deti ani akceptovat nechtela.Ber ho jako prevoznika a neres,uz jen to,ze te nepredstavil doma je podivne,mozna jako ulet to bylo pro nej fajn,ale na stalo to proste nevidel.Osobne si nedovedu predstavit byt bezdetna a najit si chlapa se 3 detmi,to bych asi taky nedavala,tak se do nej vzij a neocekavej prilis.

polakovakl
12. pro 2021

@lenik157 můj táta se rozvedl se svou druhou manželkou se kterou má tři děti a ta si chlapa našla, dokonce i o něco mladšího. Je to tak 5 let a sourozenci už jsou teď skoro dospělí 🤷‍♀️ tak že láska opravdu kvete v každém věku, jen bych se na to neupínala. Dá se žít kvalitně i bez chlapa 😉 Důležitý je mít krásný vztah sama se sebou 🙏

elvira
12. pro 2021

Těžko říct... Máma si našla mého tátu se 3 dětma. Jeho matka to nedávala - kdysi mi teta řekla:"nediv se, taky bys neskákala blahem, kdyby si kluk přivedl domů matku třech dětí..." Jestli s ním udělala terno? No, neřekla bych. Ovšem po letech s násilníkem a alkoholikem byl můj otec závan klidu. Ovšem byl pohodlný flegmatik, takže se nakonec po letech taky rozvedli.

misicka1988
12. pro 2021

@lenik157 Já měla štěstí, našla jsem ho už před skoro 14 lety. Měla jsem tedy děti dvě, 8 a 3 roky. On byl bezdětný. Dal to, i když měl syn Adhd. Nyní máme i společně dítě, dcerku 5 let. Tenkrát jsem ani nikoho moc nehledala, a prostě se najednou zjevil 😆 Bylo to krátce po rozchodu s mužem. Držím ti palce 😊

mamikry
12. pro 2021

@lenik157 Ja si myslim, ze mozne je vsechno. Nejsou na svete jenom egoisti, ale i hodni chlapi. Muj nevlastni bracha si nasel pani se tremi detmi, je mladsi nez ona, ted maji spolecne holcicku. A mam toho kolem sebe vic. Jedno dite, dve deti... Ty mas navic deti uz ve veku, kdy jsou trosku samostatne, coz je taky lepsi pozice pro hledani partnera. Pokud chce nekdo tebe a ne tve deti, tak za to nestoji. Kdyz te bude mit opravdu rad, prijme te i s nimi. Tim spis, pokud se nebranis dalsimu miminku.

lenik157
autor
12. pro 2021

Dekuju holky

baja8
12. pro 2021

Ahoj, myslím,ze se určitě nějaký fajn muž najde. Nejsem si jistá, jestli je ideální volba bezdětný muž..určitě výjimky existují a i takový chlap je schopen to zvládnout, ale spíše ten, co už děti má. Já sama jsem měla takové štěstí.

escapelle
12. pro 2021

@lenik157 asi takhle.bud chlap cizí děti skousne,nebo ne. A je jedno,jestli máš jedno,dvě,nebo tři....o tom to není. Já si našla se dveřmi dětmi o 10let mladšího kluka. Kterej neuměl uvařit ani rýži a měl 200% mamahotel. Chtěl se mnou být,já s ním. Všechno se naučil,protože chtěl. A teď vaří pomalu víc než já. S dětmi od začátku vztah skvělý...a čekáme třetí 😂

ee.liska
12. pro 2021

Určitě to jde. Měla jsem dvě děti a našla jsem si bezdětného kluka. Máme dva roky po svatbě, děti miluje a pořídili jsme si třetí 😁 Tak hodně sil a štěstí!

lenik157
autor
12. pro 2021

Dekuju moc za podporu holky, dnes to na me strasne dolehlo.. snad bude zase dobre.

zmrzlinka
12. pro 2021

@lenik157 manželovo teta si našla s 5 dětmi nového chlapa 😂Takže šanci máš.Podle mne když Tě chlap bude opravdu milovat,tak děti nebudou překážka.....

dixi86
12. pro 2021

Moje matka si našla manžela(mého tatu) i se dvema detma, rodina to nesla spatne(jeho), on v te dobe uznavany pan inženýr a tenkrát to ustáli(35let zpet)a nikdy děti nebral jinak než za vlastní. Teď už spolu nežijou, ale nic z toho v tom nehrálo roli. Musel ji sakra milovat. Takže věřím, že na každého čeká štěstí. Jen bych to viděla možná ještě na společné dítko, většinou to tak bývá, pokud muž už nemá z předchozího vztahu.

andelka
12. pro 2021

No, řekla bych, že láska není všechno. Může tě milovat jak chce,ale cizí děti ( tak aby to fungovalo a nová rodina byla spokojená) buď dá nebo ne. Hraje roli mnoho věcí. Hlavně osobnost, povaha, zkušenosti, motivace, i určitá přirozená autorita, ale i přirozená schopnost vnímat děti a přiblížit se jim, hodně tolerance a mnohdy i psychická odolnost.
My jsme úplně patchworkova rodina, já měla dvě děti, on jedno a spolu máme jedno. Popravdě můj nejstarší vydá minimálně za dva. Jestli má žena děti dvě nebo tři,mi nepřijde takový rozdíl. Jedině snad co se týká bydlení. Nás je většinou 5 v 3+1 a je to tak tak. A taky pokud by šlo o bezdětného a chtěl by vlastní,tak 4 děti jsou dost . Záleží ale i na financích, na tom jestli se otec zajímá, a na mnoha dalších věcech. Ale flintu do žita bych určitě neházela.

fyii
12. pro 2021

Bracha ma 3 deti a nasel si pani se stejne starymi tremi detmi🙂 takze kdyz maji na stridacku 6 kousku najednou je to husty🙂;do toho jeste ja s detma, pac si potrebuji nutne spolecne hrat, vek 3-9 , takze nemozny to neni, ale pocitej, ze treba budes muset kousnout i chlapovy deti a nejen on tvoje😉

felixfelicis
13. pro 2021

@andelka mně to pravé přijde docela rozdíl velký. Dvě děti jsou klasika, pak si pár pořídí ještě jedno a mají tři a to je taky běžné. Jít do čtvrtého bych uz nechtěla ani ja...Vím, nemám vlastní zkušenost a taky z toho úplně vynechavam pripadne partnerovi děti z prvního vztahu. Ale říkala jsem si, že když bych nedejbože někdy zůstala sama, už tu prostor pro novou rodinu nevidím (protože většinou to tak aspoň v mém okolí bývá, že lidé, kteří se dají dohromady v produktivním věku, mají pak ještě dítě spolecne).

andelka
13. pro 2021

@felixfelicis ano, je to tak. My teda máme čtyři, ale všichni jsou tu málokdy ( zvlášť poslední rok dva opravdu výjimečně, nejstarší už je velká),a finanční nároky jsou rozdělené mezi více lidí. Spíš mi šlo o to, že to není velký rozdíl v tom samotném citovém vztahu jako takovém. Ale v těch dalších věcech to vliv mít bude ( bydlení, finance,otázka společného potomka atd), ale to už záleží na konkrétní situaci a představách toho páru ( my jsme třeba společné dítě střídavě chtěli a nechtěli,až nakonec v 34 jsme se shodli že jo, to bylo dětem nějak 6,8 a 12, prostě už byli větší a my na to ještě měli věk). Třeba teď v 38 už bych do toho nešla,asi ani kdyby těch dětí bylo míň.

andelka
13. pro 2021

@fyii u nás v rodině má chlap dvě děti ve střídavé, ona dvě v péči a narodily se jim společné dvojčata. Taky hukot.

fyii
13. pro 2021

@andelka tak to je podobny blazinec😁, nekdy je to fakt masakr, obzvlast kdyz se zacnou o neco dohadovat ty dva nejstarsi a vzdy o totalni blbost...

marcicek84
13. pro 2021

@andelka tak svagrova ma dceru a ma pritele se 2 syny,za ctvrt roku ji bude 39 a taky do spolecneho ditete uz nejdou,ona se neciti vekove,on uz 2 vlastni ma,tak nepotrebuje a ze jim bohate staci,kdyz jsou v kupe vsichni 3 a ze to je az nad hlavu.Na druhou stranu spolecne dite vzdy ty dva tak nejak k sobe spoji,takto to je jeji deti a jeho deti...

petrasipkova1
13. pro 2021

brácha si našel holku s dvěma malýma detma, spolu mají třetí, jen najít správňáckého chlapa.

levandule_k
13. pro 2021

@lenik157 Ale ty přece nejsi sama, máš 3 úžasné děti 😉 Nicméně chápu, že chceš partnera. Šance je vždycky, možná bych probrala někde na terapii, jestli nemám "pokažený" vztahový vzorce, jestli si "nepřitahuju", nevyhledávám nevhodné partnery pro mě.

andelka
13. pro 2021

@marcicek84 no, též jsme to tak brali. Teď teda kolikrát vzpomínáme,jak nám bylo ve dvou fajn, co už bysme mohli dělat, máme málo času na sebe a věčně řešíme děti, ale zas si říkáme,že by nám to bylo líto,kdybychom to společné neměli. Hlavně manžel, měl první dítě ve 22 a moc si ho neužil,teď s tím druhým je to úplně jiné v mnoha směrech a je vděčný,že ho máme. Ale kolikrát je to fakt vyčerpávající a náročné. Blíž ke 40 už bych do toho nešla.

irmamala
13. pro 2021

Hele upřímně, ona by asi žádná matka nebyla nadšená, kdyby si její syn přivedl domů dvakrát rozvedenou ženskou s třema puberťákama..... Určitě si jednou partnera najdeš, ale už asi budeš muset o něco slevit ze svých nároků a najít si někoho třeba staršího, s dospělými dětmi, který bude mít ještě chuť a energii věnovat se menším dětem. Holt na trhu lásky nejsme jako vícenásobné matky zrovna žhavý zboží 🙂

andelka
13. pro 2021

No, u známých je případ, kdy si muž po rozvodu našel paní se 4 dětmi, sám má jedno. Ale ona má ty děti dvě už chvilku dospělé, jednoho puberťaka a jednoho prcka. Společné teda nevím jestli ve 40 plánují, pochybuji. To už bych dopiplala nejmenší a byla ráda,že reprodukce skončila.

victress
13. pro 2021

znala jsem kdysi bezdětného chlápka, který si vzal ženu se 4 cizími dětmi, to nejmladší ještě kojila v době jejich seznámení, čili roční prcek, prej jim to funguje...ale on je fakt dobrák od kosti....