Seriál Jak jsem poznal vaši matku - co vy na to?
Tak po 9 letech skončil celkem oblíbený seriál Jak jsem poznal vaši matku. Diváci poslední série již věděli, co je matka zač a v tuto chvíli i to, jak všechno dopadne 😉 . Z mé strany to bylo hodně překvapivé a jsem za to ráda, že vlastně nebyl klasický "happy end a žili šťastně až do smrti", jak se samozřejmě předpokládalo.
Jak vám se líbilo zakončení? 🙂
A jedna taková technická... myslíte si, že to byl od samého začátku záměr scénáristů? Nebo se to tvořilo v průběhu sérií? Dle mého se i závěr, jak otec vypráví dětem a řekne jim, jak to dopadlo s jejich matkou, natočil hned v první sérii (jsou pořád stejně staří herci, ne? 😅 ). Nebo jak? 😎
Stručné shrnutí
- Několik příspěvků v diskuzi uvádí, že tvůrci měli konec seriálu naplánovaný od začátku a že některé závěrečné scény byly údajně natočeny hned po první sérii.
- Reakce diváků na závěr jsou silně rozporuplné; část fanoušků považuje konec za hořkosladký a logický, jiní kritizují zkrácené a špatně zpracované dějové linky posledních sérií.
- Podle příspěvků v diskuzi vyjde edice na DVD, která má obsahovat alternativní konec, a někteří diváci iniciují petice proti televiznímu zakončení.
Nejčastější otázky
Q: Byl konec seriálu natočen od začátku nebo až ke konci natáčení?
A: Několik příspěvků v diskuzi uvádí, že některé závěrečné scény byly natočeny už krátce po první sérii, případně že byly natočeny alternativní verze konce; toto tvrzení v diskuzi není nezávisle ověřeno.
Q: Proč v rámcových záběrech s dětmi vypadají herci stejně po celé série?
A: V diskuzi je uvedeno, že záběry s dětmi musely být natočeny během krátké doby na začátku natáčení, proto děti ve vyprávění vypadají stejně.
Q: Kde mohu legálně najít nebo sledovat poslední díly seriálu v Česku?
A: V diskuzi bylo doporučeno sledovat vysílání v USA na CBS nebo hledat epizody online; jedna z uvedených služeb je cekujto.cz, uživatelé také zmiňují možnost stažení z internetu.
Q: Proč české televize někdy seriál začnou vysílat znovu od začátku?
A: V diskuzi se uvádí, že české stanice (zmíněna Prima) mohly koupit vysílací práva jen do určité části seriálu, a proto někdy po vypršení práv začnou vysílat seriál od začátku.
Q: Bude na DVD dostupná jiná verze konce?
A: Podle příspěvků v diskuzi má na podzim vyjít edice na DVD, kde by měly být k dispozici oba konce nebo alternativní verze.
Q: Proč fanoušci protestují proti závěru?
A: V diskuzi se uvádí, že fanoušci zakládají petice proti televiznímu konci seriálu kvůli pocitu, že byla znehodnocena dlouhodobá stavba vztahů a že závěrečné dějové linky byly vyřešeny příliš rychle.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnozí diskutující se shodují, že poslední série byla pro ně slabší a že děj byl v pozdějších sezónách výrazně natahovaný.
- Více příspěvků konstatuje, že závěr vyvolal rozporuplné reakce diváků.
Sporné názory
- Konečný smysl a kvalita závěru jsou sporné: jedna možnost — konec je hořkosladký a logický vzhledem k Tedovu osudu; druhá možnost — konec je špatně napsaný a zkazil dojem z celého seriálu.
- Původ konce je sporný: jedna možnost — tvůrci plánovali konec od počátku a části natočili brzy; druhá možnost — scénáristé natáčeli několik alternativních konců nebo měnili záměr v průběhu.
Otevřené otázky
- Je oficiální verze na DVD považována za kanonickou variantu konce?
- Do jaké míry natáčení alternativních verzí ovlivnilo konzistenci charakterů v průběhu 9 sezón?
Zmíněné značky a firmy
CBS, Prima, ČT1, Wikipedie, cekujto.cz
Zmíněné produkty a metody
DVD, alternativní konec, natáčení více verzí konce, petice fanoušků, stahování na internetu, modrý roh (modrý lesní roh), spin‑off "Jak jsem potkala vašeho otce"
Místa a osoby
USA, Česká televize, Prima, Ted, Robin, Barney, Marshall, Lily, Victoria
Tak jsem konečně taky dokoukala všechny série... (obsahuje SPOILER)
První dvě série naprostá bomba, pecka, pak to šlo strmě dolů, a té kvality jako v prvních dvou sériích seriál už nikdy nedosáhl. Díly pak byly až moc natahovaný... To se jim fakt nepovedlo. Některý důležitý akce se přešly jen tak šmahem a něco se táhlo vyloženě jak nudle - viz. hlavně 9. série a svatba a do nich nacpané díly úplně k ničemu, např. o těch fackách. Kdyby měl seriál tak max. polovinu dílů, ale zapracovalo se na kvalitě a charakterech postav, který by se neměnily jak na horské dráze, a časově děj vyvážit, bylo by to super.
Co se týče posledního dílu, až na časové nevyvážení děje vzhledem k ostatním dílům, tak jsem vcelku s koncem spokojená. Naprosto mě dostal Barney a jeho malá holčička 😵 I když teda matky mi bylo neskutečně líto a říkala jsem si, že měli příběh uzavřít pár minut před koncem. S Tedem jim to fakt seklo a říkala jsem si, že je to to "ono". Je ale zase pravda, že život je někdy pěkně hnusnej a máme tu i odpověď, proč Ted dětem vyprávěl tak dloooouhý příběh a tím, že Ted opět donesl modrý lesní roh, se to pěkně zase uzavřelo. Lepší jak kýčovitý happy-end.
HIMYM si pustím určitě znovu, ale pravděpodobně to budou díly jen z prvních dvou sérií, to se jednalo ještě o vtipný sitcom.
@isoldaeva Připojuji se k @berynka Informace, že jde o spoiler, není rozhodně zbytečnost. Myslím si, že maminkám je toto slovo jasné, vyhledávatelnosti to taky neublíží. Upozorňování na spoiler je zásadní. Tak proč ta změna?? Já někam přijít a dozvědět se, jak seriál o 9 dlouhých epizodách dopadl jen proto, že si to omylem u někoho přečtu, tak by mě fakt mrsklo. 😖


@belda bohužel nejde mi to odeslat na tvou IP, jako bys nebyl v adresáři... pokud mi pošleš do IP tvůj soukr. mail, pošlu ti to tam...